Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
586 |
28.89 |
1:05.19 |
1:43.21 |
|
2:16.22 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
570 |
29.46 |
1:05.97 |
1:45.84 |
|
2:17.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
554 |
28.55 |
1:04.40 |
1:46.85 |
|
2:18.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
553 |
27.42 |
1:03.28 |
1:46.16 |
|
2:18.86 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
549 |
28.90 |
1:04.21 |
1:47.13 |
|
2:19.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
530 |
29.32 |
1:05.90 |
1:48.79 |
|
2:20.83 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
530 |
29.75 |
1:06.04 |
1:48.96 |
|
2:20.86 |
|
|
Kalundborg SK |
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
528 |
30.71 |
1:09.21 |
1:50.05 |
|
2:21.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
527 |
30.15 |
1:07.74 |
1:47.20 |
|
2:21.09 |
|
|
H2Odense |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
513 |
31.65 |
1:09.75 |
1:49.14 |
|
2:22.34 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
511 |
28.38 |
1:05.40 |
1:50.42 |
|
2:22.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
507 |
29.51 |
1:06.59 |
1:48.00 |
|
2:22.89 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
499 |
31.11 |
1:07.49 |
1:49.37 |
|
2:23.64 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
498 |
31.02 |
1:07.07 |
1:49.81 |
|
2:23.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
498 |
29.22 |
1:05.19 |
1:49.76 |
|
2:23.82 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
492 |
30.33 |
1:08.32 |
1:50.69 |
|
2:24.37 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
491 |
29.06 |
1:07.33 |
1:51.37 |
|
2:24.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
485 |
31.10 |
1:05.02 |
1:49.97 |
|
2:25.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
482 |
30.20 |
1:08.50 |
1:52.87 |
|
2:25.39 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
479 |
31.75 |
1:11.14 |
1:53.89 |
|
2:25.67 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Noah Bred |
2003 |
|
477 |
29.63 |
1:08.68 |
1:52.32 |
|
2:25.86 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
474 |
30.50 |
1:07.28 |
1:53.35 |
|
2:26.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elias Rought |
2003 |
|
473 |
31.77 |
1:10.63 |
1:51.68 |
|
2:26.31 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
466 |
31.34 |
1:10.03 |
1:53.10 |
|
2:26.98 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
466 |
32.61 |
1:12.00 |
1:53.28 |
|
2:27.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
466 |
31.29 |
1:07.88 |
1:53.55 |
|
2:27.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
465 |
29.53 |
1:07.34 |
1:55.38 |
|
2:27.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
463 |
28.85 |
1:05.94 |
1:54.98 |
|
2:27.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Villads Kruse |
2003 |
|
460 |
32.43 |
1:09.88 |
1:53.75 |
|
2:27.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
459 |
30.26 |
1:10.44 |
1:53.30 |
|
2:27.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
451 |
31.67 |
1:10.08 |
1:56.99 |
|
2:28.64 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
450 |
30.40 |
1:09.31 |
1:54.59 |
|
2:28.74 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
450 |
32.39 |
1:12.25 |
1:55.77 |
|
2:28.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
448 |
31.29 |
1:09.83 |
1:53.29 |
|
2:28.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
441 |
32.90 |
1:12.85 |
1:54.34 |
|
2:29.68 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
440 |
32.80 |
1:09.32 |
1:55.14 |
|
2:29.84 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
438 |
30.95 |
1:07.65 |
1:53.20 |
|
2:30.06 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
431 |
30.43 |
1:13.52 |
1:55.02 |
|
2:30.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
|
429 |
29.84 |
1:09.78 |
1:56.69 |
|
2:31.06 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Tobias Lindberg |
2003 |
|
428 |
32.93 |
1:16.44 |
1:57.15 |
|
2:31.22 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
425 |
31.41 |
1:11.28 |
1:57.87 |
|
2:31.54 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Pol Cardeñas Bonjorn |
2003 |
|
418 |
32.95 |
1:12.93 |
1:54.86 |
|
2:32.37 |
|
|
H2Odense |
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
412 |
31.23 |
1:10.20 |
1:56.93 |
|
2:33.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Kristoffer H. Jensen |
2003 |
|
408 |
31.36 |
1:10.36 |
1:58.72 |
|
2:33.62 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
407 |
31.97 |
1:11.02 |
1:57.67 |
|
2:33.77 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
William Kristensen |
2003 |
|
391 |
30.21 |
1:12.09 |
2:00.07 |
|
2:35.82 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Fillip Bruhn |
2003 |
|
390 |
32.60 |
1:12.03 |
1:58.31 |
|
2:35.91 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
387 |
32.83 |
1:15.16 |
1:59.92 |
|
2:36.43 |
|
|
JGI Svømning |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
384 |
34.54 |
1:15.44 |
2:00.07 |
|
2:36.79 |
|
|
Lyseng IF |
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
|
384 |
30.88 |
1:14.12 |
1:58.66 |
|
2:36.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Jens Riisgaard-Jensen |
2003 |
|
374 |
33.14 |
1:13.88 |
2:00.43 |
|
2:38.22 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
361 |
33.61 |
1:16.15 |
2:00.93 |
|
2:40.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|