Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: RM-GROUP |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | 1:11.38 | 1:48.22 | 2:23.90 | |||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | 1:10.97 | 1:48.15 | 2:25.00 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.30 | 1:10.76 | 1:48.08 | 2:25.29 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | H2Odense | 34.64 | 1:12.46 | 1:51.04 | 2:28.44 | |||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.45 | 1:14.12 | 1:52.19 | 2:29.86 | |||
6 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.15 | 1:17.50 | 1:58.64 | 2:36.84 | |||
7 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.88 | 1:17.67 | 1:58.70 | 2:38.22 | |||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 37.69 | 1:18.22 | 1:59.10 | 2:40.28 | |||
9 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.68 | 1:19.90 | 2:01.69 | 2:42.37 | |||
10 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.28 | 1:19.22 | 2:01.21 | 2:42.64 | |||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 39.59 | 1:20.93 | 2:02.16 | 2:42.66 | |||
12 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 38.11 | 1:18.76 | 2:01.51 | 2:43.00 | |||
13 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.26 | 1:21.57 | 2:02.61 | 2:43.06 | |||
14 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | H2Odense | 36.27 | 1:17.02 | 1:59.79 | 2:43.21 | |||
15 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.63 | 1:20.52 | 2:03.20 | 2:45.14 | |||
16 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 39.11 | 1:20.80 | 2:03.89 | 2:45.78 | |||
17 | Julie Dumstrei | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.96 | 1:22.13 | 2:05.34 | 2:46.30 | |||
18 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.76 | 1:22.79 | 2:06.06 | 2:46.96 | |||
19 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 38.86 | 1:21.81 | 2:04.93 | 2:47.31 | |||
20 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.05 | 1:22.50 | 2:05.97 | 2:47.46 | |||
21 | Mia Hvarre | 2004 | Vejle Svømmeklub | 40.42 | 1:22.63 | 2:06.06 | 2:48.03 | |||
22 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 38.87 | 1:20.92 | 2:04.95 | 2:48.16 | |||
23 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.58 | 1:23.18 | 2:06.43 | 2:49.10 | |||
24 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 41.25 | 1:24.11 | 2:07.82 | 2:51.13 | |||
25 | Zophia Henriks | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.99 | 1:28.15 | 2:11.99 | 2:53.12 | |||
26 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.66 | 1:27.01 | 2:11.38 | 2:53.83 | |||
27 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.43 | 1:25.21 | 2:11.30 | 2:55.21 | |||
28 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 41.46 | 1:26.78 | 2:12.61 | 2:57.56 | |||
29 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 43.77 | 1:29.55 | 2:16.33 | 3:01.67 | |||
30 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.23 | 1:29.75 | 2:17.56 | 3:03.42 | |||
- | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |