Resultat för DM Junior, Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2018 |
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 723 | 26.37 | 55.98 | |||||
Greve Svømmeklub | 54.92 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 705 | 27.23 | 56.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.83 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 675 | 27.79 | 57.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.71 | |||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 663 | 27.98 | 57.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | 658 | 28.03 | 57.77 | |||||
H2Odense | 57.64 | |||||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 652 | 28.20 | 57.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.23 | |||||||||
7 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 644 | 27.69 | 58.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.88 | |||||||||
8 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 633 | 27.93 | 58.52 | |||||
Kalundborg SK | 58.48 | |||||||||
9 | Freja Stenbækgård | 2003 | 631 | 27.90 | 58.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.04 | |||||||||
10 | Caroline Laursen | 2002 | 630 | 28.34 | 58.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.58 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 629 | 27.89 | 58.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59.32 | |||||||||
12 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 623 | 28.11 | 58.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.51 | |||||||||
13 | Julie K Rose | 2003 | 620 | 28.32 | 58.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 58.92 | |||||||||
13 | Liva Stjernholm | 2004 | 620 | 28.25 | 58.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.00 | |||||||||
15 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 617 | 28.72 | 59.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.65 | |||||||||
16 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 615 | 28.24 | 59.06 | |||||
Herlev Svømning | 59.37 | |||||||||
17 | Tine Petersen | 2003 | 614 | 28.45 | 59.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.80 | |||||||||
18 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 608 | 28.88 | 59.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.62 | |||||||||
19 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 603 | 28.49 | 59.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Viborg Svømme Klub | 58.21 | |||||||||
20 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 600 | 28.15 | 59.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 58.90 | |||||||||
21 | Lærke Rask Sander | 2002 | 599 | 28.60 | 59.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.45 | |||||||||
22 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 598 | 29.13 | 59.62 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
23 | Jasmin Philip | 2004 | 595 | 29.18 | 59.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.87 | |||||||||
23 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 595 | 28.75 | 59.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Søllerød Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
25 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 587 | 28.93 | 59.99 | |||||
DeltaSwim | 1:00.12 | |||||||||
26 | Julie Stampe | 2002 | 586 | 28.75 | 1:00.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 59.95 | |||||||||
27 | Sofie Maagøe | 2003 | 579 | 28.92 | 1:00.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.48 | |||||||||
28 | Anna Toft Petersen | 2004 | 576 | 29.14 | 1:00.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.51 | |||||||||
29 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 576 | 29.33 | 1:00.38 | |||||
Swim Team Neptun | 1:00.76 | |||||||||
30 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 574 | 29.09 | 1:00.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.95 | |||||||||
31 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 573 | 29.30 | 1:00.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.48 | |||||||||
32 | Nele Schulze | 2004 | 572 | 28.83 | 1:00.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59.41 | |||||||||
33 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 570 | 29.08 | 1:00.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:00.09 | |||||||||
33 | Regitze Gotthard | 2002 | 570 | 28.87 | 1:00.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
35 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 569 | 29.42 | 1:00.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
36 | Emilie Egerup | 2003 | 566 | 29.10 | 1:00.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
37 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 559 | 29.21 | 1:00.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:00.52 | |||||||||
38 | Maria Szokody | 2002 | 557 | 29.45 | 1:01.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.73 | |||||||||
39 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 556 | 29.63 | 1:01.10 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 59.40 | |||||||||
40 | Freja Romanski | 2003 | 555 | 28.64 | 1:01.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.94 | |||||||||
41 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 554 | 29.13 | 1:01.15 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.68 | |||||||||
42 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 553 | 30.10 | 1:01.20 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
43 | Cecilie Christensen | 2002 | 553 | 29.48 | 1:01.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.34 | |||||||||
44 | Chastine Melhede | 2002 | 551 | 29.55 | 1:01.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.63 | |||||||||
45 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 551 | 29.23 | 1:01.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.45 | |||||||||
46 | Sarah Bundgaard | 2003 | 545 | 29.76 | 1:01.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.36 | |||||||||
47 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 544 | 29.58 | 1:01.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.04 | |||||||||
48 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 543 | 29.73 | 1:01.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
49 | Thippe de Neergaard | 2003 | 540 | 29.31 | 1:01.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.64 | |||||||||
50 | Louise Jensen | 2003 | 539 | 29.30 | 1:01.71 | |||||
DeltaSwim | 1:00.51 | |||||||||
51 | Søs Freund | 2004 | 539 | 29.73 | 1:01.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
52 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 539 | 29.46 | 1:01.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.67 | |||||||||
53 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 538 | 29.76 | 1:01.76 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
54 | Martha Bjerg | 2004 | 536 | 30.14 | 1:01.85 | |||||
Lyseng IF | 1:00.37 | |||||||||
55 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 534 | 29.97 | 1:01.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
56 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 533 | 29.43 | 1:01.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.75 | |||||||||
57 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 532 | 29.67 | 1:01.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.90 | |||||||||
58 | Anna Larsen | 2004 | 531 | 29.55 | 1:02.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:01.97 | |||||||||
58 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 531 | 29.79 | 1:02.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
60 | Maria Mehlsen | 2003 | 530 | 29.98 | 1:02.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.63 | |||||||||
61 | Thea Kaiser | 2004 | 528 | 29.87 | 1:02.15 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.27 | |||||||||
62 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 527 | 30.42 | 1:02.18 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.78 | |||||||||
63 | Caroline Brink | 2003 | 524 | 29.98 | 1:02.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.69 | |||||||||
64 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 523 | 30.04 | 1:02.36 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.25 | |||||||||
65 | Mathilde Nielsen | 2003 | 514 | 30.29 | 1:02.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.51 | |||||||||
66 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 514 | 29.96 | 1:02.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.88 | |||||||||
67 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 510 | 30.52 | 1:02.86 | |||||
H2Odense | 1:01.61 | |||||||||
68 | Christina M. Glargaard | 2004 | 509 | 29.81 | 1:02.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
69 | Rebekka Giessing | 2003 | 508 | 29.65 | 1:02.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.68 | |||||||||
70 | Elma Gabela | 2004 | 507 | 30.26 | 1:03.01 | |||||
Kolding SK | 1:01.90 | |||||||||
71 | Liva Søby | 2004 | 505 | 30.02 | 1:03.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.66 | |||||||||
72 | Freja Friborg | 2004 | 502 | 30.41 | 1:03.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.52 | |||||||||
73 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 502 | 29.73 | 1:03.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
74 | Anne Terp | 2004 | 501 | 30.15 | 1:03.25 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
75 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 499 | 30.87 | 1:03.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
76 | Karoline Kristensen | 2004 | 499 | 30.21 | 1:03.34 | |||||
DeltaSwim | 1:03.01 | |||||||||
77 | Pernille Nedergaard | 2004 | 499 | 30.37 | 1:03.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
78 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 498 | 30.41 | 1:03.39 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
79 | Signe Krag Andersen | 2004 | 490 | 29.98 | 1:03.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.33 | |||||||||
80 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 486 | 31.09 | 1:03.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
81 | Frederikke Falk-List | 2004 | 485 | 30.91 | 1:03.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.82 | |||||||||
82 | Elisabeth Roskær | 2004 | 476 | 30.87 | 1:04.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.50 | |||||||||
83 | Isabella Rosenberg | 2003 | 475 | 31.31 | 1:04.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.58 | |||||||||
84 | Sarah Carugati | 2004 | 472 | 30.45 | 1:04.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.48 | |||||||||
84 | Victoria Underbjerg | 2004 | 472 | 31.23 | 1:04.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
86 | Wilma Anker | 2004 | 471 | 31.35 | 1:04.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.87 | |||||||||
87 | Ida Rishøj | 2002 | 468 | 31.26 | 1:04.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.06 | |||||||||
88 | Anna Skovmand | 2003 | 467 | 30.81 | 1:04.73 | |||||
H2Odense | 1:04.62 | |||||||||
89 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 466 | 31.02 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.46 | |||||||||
90 | Ida Juul Grønning | 2004 | 465 | 30.43 | 1:04.83 | |||||
H2Odense | 1:05.23 | |||||||||
91 | Emma Stoltz | 2004 | 465 | 30.81 | 1:04.85 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.72 | |||||||||
92 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 434 | 32.04 | 1:06.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
93 | Maja Volke | 2002 | 412 | 33.04 | 1:07.48 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.31 | |||||||||
- | Caroline Liboriussen | 2002 | akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
- | Sarah Sirek Hansen | 2003 | akut syg | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.91 | |||||||||
- | Olivia Lildballe Møller | 2004 | DSQ | Tyvstart, sw 4,4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |