Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finale 16.30
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 10:00 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 675 | 24.43 | 51.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 50.28 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 664 | 24.77 | 51.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 49.85 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 661 | 24.92 | 51.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | |||||||||
4 | Simon Brixner | 2000 | 641 | 25.37 | 52.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 51.37 | |||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 635 | 25.61 | 52.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 52.02 | |||||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | 634 | 24.99 | 52.31 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.71 | |||||||||
7 | Peter Vangsgaard | 2000 | 632 | 25.44 | 52.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 50.60 | |||||||||
8 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 630 | 25.49 | 52.42 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 49.41 | |||||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | 616 | 25.48 | 52.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 50.87 | |||||||||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | 614 | 25.91 | 52.85 | |||||
Sigma Swim Allerød | 51.31 | |||||||||
11 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 613 | 25.71 | 52.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.03 | |||||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 603 | 25.94 | 53.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.29 | |||||||||
13 | Frederik Møller | 2002 | 592 | 25.80 | 53.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 52.30 | |||||||||
14 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 587 | 25.55 | 53.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 53.51 | |||||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | 586 | 26.09 | 53.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.77 | |||||||||
16 | Roar Andersen | 2001 | 584 | 25.99 | 53.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.98 | |||||||||
17 | Alexander Tullberg | 2003 | 582 | 26.09 | 53.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.33 | |||||||||
18 | Marius Rasmussen | 1999 | 576 | 26.10 | 54.00 | |||||
Svømmeklubben Syd | 52.57 | |||||||||
19 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 573 | 26.12 | 54.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 54.34 | |||||||||
20 | Matthias Hansen | 2001 | 571 | 26.27 | 54.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
21 | Mads Ottosen | 1997 | 570 | 26.36 | 54.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.88 | |||||||||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | 570 | 26.41 | 54.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
23 | Felix Lund | 2001 | 569 | 26.01 | 54.22 | |||||
Herlev Svømning | 52.69 | |||||||||
24 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 567 | 25.82 | 54.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.01 | |||||||||
25 | Laurits Kenskov | 2001 | 563 | 25.86 | 54.40 | |||||
Herlev Svømning | 52.66 | |||||||||
26 | Mads Steen Petersen | 1997 | 562 | 26.03 | 54.43 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 52.73 | |||||||||
27 | Markus Bøjsen | 1999 | 560 | 26.19 | 54.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.78 | |||||||||
28 | Jannick Hansen | 2001 | 559 | 26.04 | 54.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 53.99 | |||||||||
29 | Thomas Svane-From | 2000 | 545 | 26.42 | 55.01 | |||||
Herlev Svømning | 52.43 | |||||||||
30 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 544 | 26.32 | 55.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.59 | |||||||||
31 | David Arneskov | 2002 | 544 | 26.22 | 55.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 54.56 | |||||||||
32 | Christoffer Weiss | 2001 | 539 | 26.60 | 55.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.31 | |||||||||
33 | August Ryom | 2002 | 537 | 26.24 | 55.28 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.81 | |||||||||
34 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 534 | 26.61 | 55.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 54.38 | |||||||||
35 | Mads Toft | 2001 | 530 | 26.77 | 55.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 53.49 | |||||||||
36 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 522 | 26.91 | 55.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.40 | |||||||||
37 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 514 | 27.31 | 56.08 | |||||
Næstved IF | 55.15 | |||||||||
38 | Jacob Sanchez Witthøfft | 2001 | 510 | 26.98 | 56.22 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 54.88 | |||||||||
39 | Alfred Højberg | 2002 | 510 | 27.04 | 56.23 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.12 | |||||||||
40 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 509 | 27.16 | 56.25 | |||||
Solrød Svømmeklub | 56.22 | |||||||||
41 | Magnus Aasberg | 2001 | 498 | 27.06 | 56.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.87 | |||||||||
42 | August Schade Cantby | 2002 | 495 | 26.54 | 56.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 54.31 | |||||||||
43 | Simon Blidarevic | 2002 | 494 | 27.23 | 56.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 57.38 | |||||||||
44 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 493 | 26.86 | 56.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.63 | |||||||||
45 | Frederik Jørgensen | 2003 | 491 | 26.85 | 56.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 56.73 | |||||||||
46 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | 484 | 26.98 | 57.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.61 | |||||||||
46 | Mikkel Hjelm | 2003 | 484 | 27.12 | 57.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.81 | |||||||||
48 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 482 | 26.76 | 57.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.65 | |||||||||
49 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 480 | 27.88 | 57.39 | |||||
JGI Svømning | 57.11 | |||||||||
50 | Valdemar Kristensen | 2003 | 474 | 27.58 | 57.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.11 | |||||||||
51 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 474 | 27.06 | 57.61 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 55.51 | |||||||||
52 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 473 | 27.52 | 57.64 | |||||
Næstved IF | 57.75 | |||||||||
53 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 470 | 27.92 | 57.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 56.30 | |||||||||
54 | Benjamin Bodal | 2003 | 453 | 28.23 | 58.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 57.87 | |||||||||
54 | Christoffer Jensen | 2002 | 453 | 28.03 | 58.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 57.56 | |||||||||
56 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 452 | 27.93 | 58.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.62 | |||||||||
57 | Emil Andersen | 1992 | 445 | 27.96 | 58.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.78 | |||||||||
58 | Oliver Lystlund | 2003 | 430 | 28.86 | 59.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.78 | |||||||||
59 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 430 | 28.50 | 59.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
60 | Marco Knudsen | 2003 | 420 | 29.10 | 59.99 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.65 | |||||||||
61 | Victor Holm Larsen | 2003 | 417 | 28.55 | 1:00.14 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 59.99 | |||||||||
62 | Peter Holm | 2003 | 416 | 28.72 | 1:00.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.37 | |||||||||
63 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 367 | 30.23 | 1:02.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.22 | |||||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:00 |