Resultater for Øst Junior/Senior, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Finale 16.30
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 11:39 | ||||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 671 | 26.99 | 55.87 | |||||
Herlev Svømning | 55.69 | |||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 655 | 56.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 52.99 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 648 | 56.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.74 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 611 | 28.64 | 57.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 57.41 | |||||||||
5 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 608 | 27.89 | 57.73 | |||||
Herlev Svømning | 57.38 | |||||||||
6 | Gustav Jørgensen | 2000 | 598 | 28.53 | 58.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.04 | |||||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 573 | 58.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.36 | |||||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | 564 | 27.90 | 59.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.13 | |||||||||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 557 | 28.70 | 59.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.86 | |||||||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 535 | 1:00.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 533 | 29.34 | 1:00.30 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.49 | |||||||||
12 | David Arneskov | 2002 | 522 | 1:00.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.93 | |||||||||
13 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 517 | 1:00.92 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.27 | |||||||||
14 | Matthias Hansen | 2001 | 515 | 29.50 | 1:01.03 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.02 | |||||||||
15 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 513 | 29.81 | 1:01.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.37 | |||||||||
16 | Jonas Hansen | 2001 | 511 | 29.74 | 1:01.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
17 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 493 | 30.61 | 1:01.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.67 | |||||||||
18 | Frederik Møller | 2002 | 481 | 30.53 | 1:02.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.18 | |||||||||
18 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 481 | 30.48 | 1:02.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
20 | Mert Kaya | 2001 | 464 | 30.87 | 1:03.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
21 | Jens Bomgaard | 2002 | 458 | 31.01 | 1:03.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.17 | |||||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | 455 | 30.92 | 1:03.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.78 | |||||||||
23 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 455 | 31.09 | 1:03.60 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.06 | |||||||||
24 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 451 | 29.58 | 1:03.78 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
25 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 443 | 31.66 | 1:04.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.83 | |||||||||
26 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 436 | 31.42 | 1:04.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
27 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 433 | 31.35 | 1:04.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
28 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 432 | 31.78 | 1:04.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.23 | |||||||||
29 | Frederik Pedersen | 2002 | 430 | 32.18 | 1:04.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.93 | |||||||||
30 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 417 | 31.09 | 1:05.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.51 | |||||||||
31 | Oscar Cleemann | 2003 | 412 | 31.47 | 1:05.71 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
32 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 410 | 32.01 | 1:05.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.34 | |||||||||
33 | Alfred Højberg | 2002 | 403 | 32.01 | 1:06.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.07 | |||||||||
34 | August Hertz Bugge | 2000 | 397 | 32.43 | 1:06.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.66 | |||||||||
34 | Marco Knudsen | 2003 | 397 | 32.37 | 1:06.56 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:05.29 | |||||||||
36 | Tobias Davidsen | 2003 | 347 | 32.94 | 1:09.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 |