Tulokset Vest junior/senior, kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2018 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.46 | 1:01.72 | 1:33.28 | 2:04.43 | |||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.99 | 1:00.36 | 1:32.45 | 2:04.44 | |||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.03 | 1:02.12 | 1:34.42 | 2:05.69 | |||
4 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.68 | 1:02.58 | 1:34.63 | 2:06.51 | |||
5 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 29.79 | 1:02.42 | 1:34.67 | 2:07.09 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.49 | 1:02.02 | 1:35.05 | 2:07.55 | |||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | 1:03.52 | 1:37.01 | 2:10.33 | |||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.59 | 1:03.42 | 1:36.93 | 2:10.34 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 31.27 | 1:05.07 | 1:38.67 | 2:11.07 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | 1:04.47 | 1:38.64 | 2:12.02 | |||
11 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.19 | 1:06.10 | 1:40.04 | 2:13.17 | |||
12 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 30.76 | 1:04.86 | 1:39.47 | 2:13.19 | |||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 31.96 | 1:06.86 | 1:40.94 | 2:14.07 | |||
14 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 31.46 | 1:05.14 | 1:40.06 | 2:14.28 | |||
15 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.24 | 1:05.84 | 1:40.76 | 2:14.62 | |||
16 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.16 | 1:05.64 | 1:40.40 | 2:14.87 | |||
17 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 31.12 | 1:05.58 | 1:41.10 | 2:15.48 | |||
18 | Marius Nørgaard | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 32.19 | 1:06.43 | 1:41.56 | 2:16.30 | |||
19 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 31.93 | 1:05.98 | 1:41.33 | 2:16.45 | |||
20 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | H2Odense | 31.66 | 1:06.07 | 1:41.82 | 2:17.03 | |||
21 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.06 | 1:06.49 | 1:41.56 | 2:17.74 | |||
22 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 33.41 | 1:09.24 | 1:44.69 | 2:19.51 | |||
23 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.35 | 1:08.30 | 1:45.22 | 2:20.99 | |||
24 | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.94 | 1:10.19 | 1:46.75 | 2:21.77 | |||
25 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.81 | 1:08.16 | 1:45.25 | 2:22.15 | |||
26 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 32.78 | 1:08.39 | 1:45.47 | 2:22.29 | |||
27 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 33.54 | 1:10.40 | 1:47.59 | 2:23.78 | |||
28 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.80 | 1:11.56 | 1:48.41 | 2:23.90 | |||
29 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.73 | 1:12.30 | 1:49.91 | 2:25.35 | |||
30 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.95 | 1:10.86 | 1:48.51 | 2:26.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |