Results for Vest junior/senior, kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 25 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stvne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
|
|
Stvne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
13:34 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Lb 25, 800m Frisvmning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svmmeafdeling |
|
1:07.09 |
2:18.45 |
3:29.97 |
4:41.21 |
9:22.59 |
|
|
|
|
|
|
5:51.60 |
7:02.23 |
8:13.24 |
|
|
|
2 |
Louise Hvarre |
2001 |
Vejle Svmmeklub |
|
1:07.54 |
2:18.83 |
3:29.90 |
4:40.97 |
9:27.46 |
|
|
|
|
|
|
5:51.96 |
7:03.87 |
8:16.02 |
|
|
|
3 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svmmeafdeling |
|
1:09.45 |
2:23.57 |
3:35.47 |
4:48.05 |
9:32.61 |
|
|
|
|
|
|
5:58.42 |
7:10.20 |
8:22.82 |
|
|
|
4 |
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
|
1:08.45 |
2:20.06 |
3:32.46 |
4:45.43 |
9:40.65 |
|
|
|
|
|
|
5:58.99 |
7:13.32 |
8:28.42 |
|
|
|
5 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svmmeklub |
|
1:09.73 |
2:23.66 |
3:37.22 |
4:51.03 |
9:42.66 |
|
|
|
|
|
|
6:04.56 |
7:18.38 |
8:31.13 |
|
|
|
6 |
Lrke Hgsted |
2003 |
Svmmeklubben S 68 |
|
1:09.44 |
2:22.58 |
3:35.88 |
4:50.08 |
9:45.98 |
|
|
|
|
|
|
6:03.71 |
7:17.97 |
8:32.14 |
|
|
|
7 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
Svmmeklubben Nord |
|
1:09.45 |
2:23.89 |
3:38.20 |
4:52.77 |
9:48.87 |
|
|
|
|
|
|
6:07.75 |
7:22.34 |
8:36.31 |
|
|
|
8 |
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svmmeklub |
|
1:10.07 |
2:24.16 |
3:38.30 |
4:52.91 |
9:50.38 |
|
|
|
|
|
|
6:07.93 |
7:23.09 |
8:37.22 |
|
|
|
9 |
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svmmeklub |
|
1:09.94 |
2:23.98 |
3:38.67 |
4:53.26 |
9:51.78 |
|
|
|
|
|
|
6:08.00 |
7:23.06 |
8:37.52 |
|
|
|
10 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
H2Odense |
|
1:09.72 |
2:24.61 |
3:40.31 |
4:56.03 |
9:55.68 |
|
|
|
|
|
|
6:11.44 |
7:27.35 |
8:43.06 |
|
|
|
11 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
Holstebro Svmme Club |
|
1:09.46 |
2:24.16 |
3:39.67 |
4:54.49 |
9:56.00 |
|
|
|
|
|
|
6:10.41 |
7:26.41 |
8:42.44 |
|
|
|
12 |
Naya Hgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svmmeafdeling |
|
1:11.78 |
2:27.28 |
3:43.29 |
4:59.20 |
9:57.53 |
|
|
|
|
|
|
6:13.69 |
7:28.61 |
8:43.57 |
|
|
|
13 |
Alberte Kempel Christensen |
2004 |
Swim Team Neptun |
|
1:09.82 |
2:24.98 |
3:40.36 |
4:56.95 |
9:58.10 |
|
|
|
|
|
|
6:13.14 |
7:29.26 |
8:45.66 |
|
|
|
14 |
Josephine Larsen |
2004 |
Viborg Svmme Klub |
|
1:14.34 |
2:30.51 |
3:45.77 |
5:01.92 |
10:01.05 |
|
|
|
|
|
|
6:17.57 |
7:32.26 |
8:47.69 |
|
|
|
15 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
H2Odense |
|
1:12.35 |
2:28.40 |
3:44.58 |
5:00.97 |
10:03.50 |
|
|
|
|
|
|
6:15.91 |
7:32.24 |
8:48.86 |
|
|
|
16 |
Feline Flytkjr Broersma |
2004 |
Horsens Svmmeklub |
|
1:12.61 |
2:28.41 |
3:43.28 |
4:59.43 |
10:03.87 |
|
|
|
|
|
|
6:16.98 |
7:33.16 |
8:50.03 |
|
|
|
17 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
Horsens Svmmeklub |
|
1:12.56 |
2:29.21 |
3:46.58 |
5:04.31 |
10:15.05 |
|
|
|
|
|
|
6:22.69 |
7:41.17 |
8:59.28 |
|
|
|
18 |
Alberte Sommerlund Pedersen |
2002 |
Esbjerg Svmmeklub |
|
1:12.68 |
2:30.07 |
3:48.04 |
5:06.22 |
10:18.97 |
|
|
|
|
|
|
6:24.45 |
7:43.84 |
9:02.36 |
|
|
|
- |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
Esbjerg Svmmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svmmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:34 |
|