Results for Vest junior/senior, kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
18:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
660 |
36.68 |
1:16.34 |
1:55.45 |
|
2:34.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
657 |
35.34 |
1:14.85 |
1:55.07 |
|
2:34.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
647 |
35.87 |
1:15.82 |
1:55.87 |
|
2:35.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
630 |
35.98 |
1:16.17 |
1:56.49 |
|
2:36.90 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Fogh |
2003 |
|
602 |
35.97 |
1:16.13 |
1:57.16 |
|
2:39.32 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Batz |
2003 |
|
592 |
36.85 |
1:17.00 |
1:58.21 |
|
2:40.18 |
|
|
Kolding SK |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nele Schulze |
2004 |
|
590 |
36.92 |
1:17.76 |
1:58.91 |
|
2:40.39 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
563 |
36.50 |
1:17.78 |
2:00.43 |
|
2:42.95 |
|
|
IHF Svømning |
2:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanne A Andersson |
2003 |
|
588 |
36.97 |
1:18.29 |
1:59.79 |
|
2:40.61 |
|
|
H2Odense |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
579 |
37.56 |
1:18.80 |
2:00.16 |
|
2:41.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
568 |
37.08 |
1:18.51 |
2:01.01 |
|
2:42.49 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
564 |
37.36 |
1:18.71 |
2:00.83 |
|
2:42.79 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
563 |
36.63 |
1:18.53 |
2:00.41 |
|
2:42.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
559 |
36.44 |
1:17.34 |
1:59.84 |
|
2:43.33 |
|
|
H2Odense |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
515 |
38.05 |
1:20.86 |
2:04.43 |
|
2:47.86 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
|
513 |
37.13 |
1:20.32 |
2:04.48 |
|
2:48.04 |
|
|
Lyseng IF |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
657 |
35.34 |
1:14.85 |
1:55.07 |
|
2:34.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
647 |
35.87 |
1:15.82 |
1:55.87 |
|
2:35.51 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Fogh |
2003 |
|
602 |
35.97 |
1:16.13 |
1:57.16 |
|
2:39.32 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Batz |
2003 |
|
592 |
36.85 |
1:17.00 |
1:58.21 |
|
2:40.18 |
|
|
Kolding SK |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nele Schulze |
2004 |
|
590 |
36.92 |
1:17.76 |
1:58.91 |
|
2:40.39 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne A Andersson |
2003 |
|
588 |
36.97 |
1:18.29 |
1:59.79 |
|
2:40.61 |
|
|
H2Odense |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
579 |
37.56 |
1:18.80 |
2:00.16 |
|
2:41.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
568 |
37.08 |
1:18.51 |
2:01.01 |
|
2:42.49 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
564 |
37.36 |
1:18.71 |
2:00.83 |
|
2:42.79 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
515 |
38.05 |
1:20.86 |
2:04.43 |
|
2:47.86 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
|
513 |
37.13 |
1:20.32 |
2:04.48 |
|
2:48.04 |
|
|
Lyseng IF |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:17 |
|