Results for Syyspärskeet 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantaijakso
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohien syyspärskeet 2018 | Tulostuspäivämäärä | 15 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 syyskuu 2018 |
Laji 12, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika 17:26 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riialiina Kiljala | 2008 | 37.89 | |||||||
Vieskan Uimarit | 35.82 | |||||||||
2 | Malla Hämäläinen | 2008 | 37.98 | |||||||
Vieskan Uimarit | 37.87 | |||||||||
3 | Olivia Riekki | 2008 | 41.15 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.00 | |||||||||
4 | Auroora Kurttila | 2008 | 46.19 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 47.94 | |||||||||
5 | Anna Rajakangas | 2008 | 49.76 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.20 | |||||||||
6 | Nella Hämäläinen | 2008 | 50.31 | |||||||
Vieskan Uimarit | 45.38 | |||||||||
7 | Ellen Laine | 2008 | 52.42 | |||||||
Oulun Lohet | 55.18 | |||||||||
8 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | 54.61 | |||||||
Vieskan Uimarit | 52.82 | |||||||||
Laji 12, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Arvioitu alkamisaika 17:26 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ruut Salmi | 2007 | 35.35 | |||||||
Oulun Lohet | 33.71 | |||||||||
2 | Saaga Kähkönen | 2006 | 38.19 | |||||||
Vieskan Uimarit | 39.55 | |||||||||
3 | Noora-Maria Linna | 2006 | 38.88 | |||||||
Vieskan Uimarit | 38.07 | |||||||||
4 | Peppi Ojakippola | 2006 | 40.79 | |||||||
Vieskan Uimarit | 37.93 | |||||||||
5 | Milla Haapamäki | 2006 | 41.76 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 43.86 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.38 | |||||||||
7 | Maija Leinonen | 2007 | 44.11 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 45.37 | |||||||||
8 | Olivia Loukkola | 2007 | 44.85 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.38 | |||||||||
9 | Iida Ryhänen | 2006 | 46.12 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.31 | |||||||||
10 | Viivi Häikiö | 2006 | 48.37 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 49.99 | |||||||||
11 | Iisa Mattila | 2007 | 50.54 | |||||||
Oulun Lohet | 53.00 | |||||||||
12 | Riia Aho | 2007 | 57.78 | |||||||
Oulun Lohet | 1:04.58 | |||||||||
13 | Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen | 2007 | 1:00.97 | |||||||
Oulun Lohet | 1:04.83 | |||||||||
- | Sara Seppänen | 2006 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | 35.50 | |||||||||
- | Anna Kortesalmi | 2006 | DSQ | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.88 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Arvioitu alkamisaika 17:26 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Teea Jestoi | 2005 | 30.67 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.65 | |||||||||
2 | Riina Niemi | 2005 | 31.45 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 31.14 | |||||||||
3 | Inka Karjalainen | 2004 | 33.34 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.94 | |||||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 34.18 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.19 | |||||||||
5 | Maiju Huttunen | 2005 | 34.34 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 33.62 | |||||||||
6 | Milla Siira | 2005 | 34.50 | |||||||
Oulun Lohet | 34.80 | |||||||||
7 | Henna Moilanen | 2004 | 35.17 | |||||||
Oulun Lohet | 35.24 | |||||||||
8 | Tessa Tattari | 2004 | 35.36 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.79 | |||||||||
9 | Saana Lauhava | 2005 | 35.96 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 37.57 | |||||||||
10 | Amanda Riuttanen | 2005 | 36.20 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.04 | |||||||||
11 | Siiri Rahikkala | 2004 | 36.40 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.60 | |||||||||
12 | Noora Aikio | 2004 | 37.63 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 36.76 | |||||||||
13 | Alina Kangas | 2005 | 40.05 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 40.16 | |||||||||
14 | Milena Autti | 2005 | 41.36 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 43.13 | |||||||||
15 | Ailiina Koskinen | 2005 | 42.47 | |||||||
Haukiputaan Heitto | 42.37 | |||||||||
16 | Kati Kosonen | 2004 | 43.49 | |||||||
Oulun Lohet | 42.34 | |||||||||
17 | Martta Ryynänen | 2005 | 43.80 | |||||||
Oulun Lohet | 43.08 | |||||||||
18 | Eerika Sippala | 2005 | 47.03 | |||||||
Oulun Lohet | 49.33 | |||||||||
- | Tiina Alatalo | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika 17:26 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 27.62 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.56 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 29.62 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.44 | |||||||||
3 | Henna Haipus | 2001 | 29.66 | |||||||
Oulun Lohet | 29.34 | |||||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | 29.90 | |||||||
Tornion Uimaseura | 29.12 | |||||||||
5 | Liina Salin | 2002 | 30.81 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 29.97 | |||||||||
6 | Minja Lukkari | 2003 | 30.93 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.34 | |||||||||
7 | Ada Niskala | 2000 | 31.25 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 29.54 | |||||||||
8 | Sofia Saukko | 2001 | 31.39 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 31.71 | |||||||||
9 | Veera Lahtinen | 2002 | 31.50 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.06 | |||||||||
10 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 31.62 | |||||||
Oulun Lohet | 31.77 | |||||||||
11 | Milja Lahtinen | 1999 | 32.07 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 31.65 | |||||||||
12 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 32.28 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.21 | |||||||||
13 | Inna Pajuluoma | 1999 | 32.39 | |||||||
Kampuksen Plaani | 31.85 | |||||||||
14 | Heidi Blankenstein | 2001 | 32.60 | |||||||
Oulun Lohet | 31.48 | |||||||||
15 | Henna Hökkä | 2003 | 32.70 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.98 | |||||||||
16 | Maiju Rajaniemi | 2002 | 32.93 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.99 | |||||||||
17 | Kia Leinonen | 2003 | 33.04 | |||||||
Oulun Lohet | 32.73 | |||||||||
18 | Matilda Lindholm | 2001 | 33.33 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 33.77 | |||||||||
19 | Sara Ylimäki | 2003 | 33.53 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 33.38 | |||||||||
20 | Emma Pajuluoma | 2001 | 33.75 | |||||||
Oulun Lohet | 32.94 | |||||||||
21 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | 34.38 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 35.90 | |||||||||
22 | Anni Willman | 2001 | 34.51 | |||||||
Oulun Lohet | 33.68 | |||||||||
23 | Amalia Siekkinen | 2002 | 34.66 | |||||||
Oulun Lohet | 34.21 | |||||||||
24 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 35.17 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.49 | |||||||||
25 | Fanny Koivisto | 2001 | 38.02 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 36.12 | |||||||||
26 | Sofia Koppström | 2003 | 39.22 | |||||||
Oulun Lohet | 39.12 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:01 |