Resultater for Hillerød Langbane Cup / DOM-L 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag2
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Langbane Cup / DOM-L | Udskriftsdato | 16 juni 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2018 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 244 | 38.72 | 1:28.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.09 | |||||||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 230 | 41.69 | 1:30.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:38.25 | |||||||||
3 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 226 | 40.82 | 1:30.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.65 | |||||||||
4 | Camilla Andersen | 2006 | 90 | 51.18 | 2:03.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:54.99 | |||||||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:33.72 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 505 | 32.03 | 1:09.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
2 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 475 | 33.55 | 1:11.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
3 | Maj Jensen | 2003 | 434 | 33.26 | 1:13.23 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
4 | Pil Sylvander | 2003 | 426 | 33.00 | 1:13.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
5 | Emma Bækgaard | 2002 | 411 | 34.31 | 1:14.60 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
6 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 409 | 34.01 | 1:14.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.96 | |||||||||
7 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 392 | 34.02 | 1:15.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1930-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 523 | 32.52 | 1:08.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | 506 | 32.28 | 1:09.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
3 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 481 | 32.41 | 1:10.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 juni 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |