Results for Sandaredssprinten 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 19.76 | ||||||
2 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 20.63 | ||||||
3 | Mimmi Falk | 2009 | S77 Stenungsund | 20.81 | ||||||
4 | Ebba Johansson | 2009 | Varberg Sim | 22.10 | ||||||
5 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 24.27 | ||||||
6 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 25.33 | ||||||
- | Vera Andersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | 20.76 | ||||||
2 | Mathias Behre | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 21.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 17.56 | ||||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 18.23 | ||||||
3 | Lotten Eriksson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 19.38 | ||||||
4 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 19.52 | ||||||
5 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 19.67 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 19.85 | ||||||
7 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 20.17 | ||||||
8 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 20.31 | ||||||
9 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 21.08 | ||||||
10 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 22.13 | ||||||
11 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 22.37 | ||||||
12 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 22.44 | ||||||
13 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 22.57 | ||||||
14 | Livia Axelsson | 2008 | Varberg Sim | 27.37 | ||||||
15 | Minnda Stude | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 30.01 | ||||||
- | Nathalie Ceveryd | 2008 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 15.13 | ||||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 16.16 | ||||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 17.06 | ||||||
4 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 17.17 | ||||||
5 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 17.77 | ||||||
6 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 17.79 | ||||||
7 | Olivia Staafgård | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 17.98 | ||||||
8 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 18.01 | ||||||
9 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 18.26 | ||||||
10 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 18.71 | ||||||
11 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 18.96 | ||||||
12 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 19.29 | ||||||
13 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 19.42 | ||||||
14 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 19.63 | ||||||
15 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 19.68 | ||||||
16 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 20.15 | ||||||
17 | Nora Svensson | 2007 | Simklubben S 02 | 20.38 | ||||||
18 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 20.41 | ||||||
19 | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | 20.88 | ||||||
20 | Alice Wickberg | 2007 | Simklubben S 02 | 20.96 | ||||||
21 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 21.20 | ||||||
22 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 21.58 | ||||||
23 | Filippa Sundqvist | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 21.88 | ||||||
24 | Stella Förstberg | 2007 | Varberg Sim | 21.95 | ||||||
25 | Selma Westman | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 22.12 | ||||||
26 | Kajsa Witthof | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 23.59 | ||||||
27 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 26.31 | ||||||
28 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 27.21 | ||||||
- | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 14.53 | ||||||
2 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.03 | ||||||
3 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 16.31 | ||||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 17.02 | ||||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.47 | ||||||
6 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 17.85 | ||||||
7 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 18.10 | ||||||
8 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 19.38 | ||||||
9 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 19.97 | ||||||
10 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 19.99 | ||||||
11 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 20.07 | ||||||
12 | Alicia Löwenberg | 2006 | Simklubben S 02 | 20.57 | ||||||
13 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.46 | ||||||
14 | Ajla Vajzovic | 2006 | Simklubben S 02 | 21.51 | ||||||
15 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 21.92 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 13.81 | ||||||
2 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 14.89 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 14.99 | ||||||
4 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 15.02 | ||||||
5 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 15.82 | ||||||
6 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 15.96 | ||||||
7 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 16.05 | ||||||
8 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 16.38 | ||||||
9 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 16.43 | ||||||
10 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 16.51 | ||||||
11 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 16.57 | ||||||
12 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 16.70 | ||||||
12 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 16.70 | ||||||
14 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 16.71 | ||||||
15 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 16.80 | ||||||
16 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 16.81 | ||||||
17 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.06 | ||||||
18 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 17.26 | ||||||
18 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 17.26 | ||||||
20 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 17.33 | ||||||
21 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 17.38 | ||||||
22 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 17.56 | ||||||
23 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 18.17 | ||||||
24 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.47 | ||||||
25 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 20.64 | ||||||
26 | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | 20.97 | ||||||
27 | Alva Johansson | 2005 | Simklubben 1970 | 22.27 | ||||||
28 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 23.11 | ||||||
- | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 14.07 | ||||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 14.48 | ||||||
3 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 14.64 | ||||||
4 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 15.33 | ||||||
5 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 15.36 | ||||||
6 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 15.85 | ||||||
7 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 16.43 | ||||||
8 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 25.25 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 14.01 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 14.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 17.27 | ||||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 17.81 | ||||||
3 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 18.94 | ||||||
4 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 19.22 | ||||||
5 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 19.92 | ||||||
6 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 20.54 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 15.29 | ||||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 15.81 | ||||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 16.63 | ||||||
4 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 17.09 | ||||||
5 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 17.43 | ||||||
6 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 18.08 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 14.71 | ||||||
2 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 16.15 | ||||||
3 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.40 | ||||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 16.48 | ||||||
5 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 17.37 | ||||||
6 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 17.84 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 13.76 | ||||||
2 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 14.47 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 14.92 | ||||||
4 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 15.31 | ||||||
5 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 15.39 | ||||||
6 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 15.98 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 13.61 | ||||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 14.27 | ||||||
3 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 14.45 | ||||||
4 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 15.50 | ||||||
5 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 15.54 | ||||||
6 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 16.66 | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 13.78 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 14.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 17.92 | ||||||
2 | Arda Beybutov | 2008 | Simklubben S 02 | 19.41 | ||||||
3 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 20.88 | ||||||
4 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 22.02 | ||||||
5 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 22.67 | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 16.70 | ||||||
2 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 17.23 | ||||||
3 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 17.67 | ||||||
4 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 19.29 | ||||||
5 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 19.81 | ||||||
6 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 20.27 | ||||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 20.55 | ||||||
8 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 20.62 | ||||||
9 | Walter Jerling | 2007 | Simklubben S 02 | 21.39 | ||||||
10 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 25.32 | ||||||
- | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Alvstrand | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Måns Leijon | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 17.58 | ||||||
2 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 25.13 | ||||||
- | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 12.79 | ||||||
2 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.24 | ||||||
3 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 14.33 | ||||||
4 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 15.11 | ||||||
5 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 15.24 | ||||||
6 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 15.82 | ||||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 16.17 | ||||||
8 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.25 | ||||||
9 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 18.60 | ||||||
10 | Adrian Stude | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 18.85 | ||||||
11 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 19.24 | ||||||
12 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 19.78 | ||||||
13 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 22.25 | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 13.48 | ||||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 13.94 | ||||||
3 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 14.33 | ||||||
4 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 17.46 | ||||||
5 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 18.73 | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 11.46 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 12.58 | ||||||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 12.94 | ||||||
4 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 13.20 | ||||||
5 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 13.43 | ||||||
6 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 13.98 | ||||||
7 | Christian Sörqvist | 1977 | Åmåls Simsällskap | 14.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 17.72 | ||||||
2 | Arda Beybutov | 2008 | Simklubben S 02 | 19.69 | ||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 23.01 | ||||||
- | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 16.47 | ||||||
2 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 19.33 | ||||||
3 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 19.46 | ||||||
4 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 19.81 | ||||||
5 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 20.36 | ||||||
- | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 17.59 | ||||||
- | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 12.93 | ||||||
2 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 14.07 | ||||||
3 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.83 | ||||||
4 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 14.88 | ||||||
5 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 15.17 | ||||||
6 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 15.39 | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 13.46 | ||||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 13.95 | ||||||
3 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 16.92 | ||||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 18.33 | ||||||
- | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 11.30 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 12.92 | ||||||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 13.12 | ||||||
4 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 13.36 | ||||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 13.50 | ||||||
6 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 14.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 5, 25m Ryggsim Damer GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 27.57 | ||||||
2 | Elsa Pettersson | 2011 | Simklubben Alingsås | 30.79 | ||||||
Gren 5, 25m Ryggsim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 20.63 | ||||||
2 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 21.57 | ||||||
3 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 23.66 | ||||||
4 | Adina Hilmersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | 24.28 | ||||||
5 | Mimmi Falk | 2009 | S77 Stenungsund | 25.25 | ||||||
6 | Nora Stålhammar | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 27.15 | ||||||
7 | Ebba Johansson | 2009 | Varberg Sim | 27.76 | ||||||
8 | Ebba Andersson Hjelm | 2009 | S77 Stenungsund | 28.65 | ||||||
9 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 30.64 | ||||||
- | Vera Andersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Granlund | 2010 | S77 Stenungsund | 26.39 | ||||||
2 | Elias Kobel | 2010 | Kungälvs Simsällskap | 28.88 | ||||||
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathias Behre | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 21.82 | ||||||
2 | Dennis Widell | 2009 | Simklubben 1970 | 24.89 | ||||||
3 | Aston Perry | 2009 | S77 Stenungsund | 27.11 | ||||||
4 | Noel Brånlid | 2009 | S77 Stenungsund | 31.63 | ||||||
- | Antonio Poller | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 19.14 | ||||||
2 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 19.62 | ||||||
3 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 20.32 | ||||||
4 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 21.31 | ||||||
5 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 21.32 | ||||||
6 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 21.73 | ||||||
7 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 22.23 | ||||||
8 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 22.59 | ||||||
9 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 23.25 | ||||||
10 | Lotten Eriksson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 23.72 | ||||||
11 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 24.23 | ||||||
12 | Nathalie Ceveryd | 2008 | Varberg Sim | 24.51 | ||||||
13 | Elin Wallengren | 2008 | Simklubben 1970 | 24.54 | ||||||
14 | Livia Axelsson | 2008 | Varberg Sim | 24.65 | ||||||
15 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 25.42 | ||||||
16 | Olivia Ljungström | 2008 | Simklubben Alingsås | 25.76 | ||||||
17 | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | 26.07 | ||||||
18 | Ellen Ahlqvist | 2008 | Simklubben 1970 | 26.11 | ||||||
19 | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | 26.43 | ||||||
- | Gresa Hasi | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mim Johanson | 2008 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Minnda Stude | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 17.72 | ||||||
2 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 18.19 | ||||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 18.55 | ||||||
4 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 19.24 | ||||||
5 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 20.23 | ||||||
6 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 20.30 | ||||||
7 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 20.53 | ||||||
8 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 21.17 | ||||||
9 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 21.61 | ||||||
10 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 22.68 | ||||||
11 | Ina Nord | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 23.04 | ||||||
12 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 23.64 | ||||||
13 | Stella Förstberg | 2007 | Varberg Sim | 23.78 | ||||||
14 | Engla Back | 2007 | S77 Stenungsund | 24.13 | ||||||
15 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 24.21 | ||||||
16 | Kajsa Witthof | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 24.45 | ||||||
17 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 25.22 | ||||||
18 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 29.97 | ||||||
19 | Maria-Heleni Pantakidis | 2007 | Simklubben 1970 | 34.44 | ||||||
- | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 15.97 | ||||||
2 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 18.30 | ||||||
3 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 18.89 | ||||||
4 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 18.97 | ||||||
5 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 19.74 | ||||||
6 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 20.07 | ||||||
7 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 20.50 | ||||||
8 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 20.54 | ||||||
9 | Swea Gertmo | 2006 | S77 Stenungsund | 22.70 | ||||||
10 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 25.19 | ||||||
11 | Signe Mörtsell | 2006 | Varberg Sim | 25.92 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 16.50 | ||||||
2 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 17.21 | ||||||
3 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 17.27 | ||||||
4 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 17.38 | ||||||
5 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 17.44 | ||||||
6 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.58 | ||||||
7 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 17.83 | ||||||
8 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.95 | ||||||
9 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 18.06 | ||||||
10 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 18.22 | ||||||
11 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 18.59 | ||||||
12 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.74 | ||||||
13 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 18.76 | ||||||
14 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 18.99 | ||||||
15 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 19.72 | ||||||
16 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 20.17 | ||||||
17 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 20.33 | ||||||
18 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 20.53 | ||||||
19 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 20.72 | ||||||
20 | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | 22.74 | ||||||
21 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 23.41 | ||||||
22 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 23.98 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 16.32 | ||||||
2 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 16.50 | ||||||
3 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 16.60 | ||||||
4 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 17.73 | ||||||
5 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 17.81 | ||||||
6 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 19.02 | ||||||
- | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 15.49 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 16.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 18.85 | ||||||
2 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 19.52 | ||||||
3 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 19.90 | ||||||
4 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 20.57 | ||||||
5 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 20.59 | ||||||
6 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 21.46 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 17.80 | ||||||
2 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 17.91 | ||||||
3 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 17.95 | ||||||
4 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 19.51 | ||||||
5 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 19.61 | ||||||
6 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 19.67 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 15.91 | ||||||
2 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 17.88 | ||||||
3 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 18.45 | ||||||
4 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 19.13 | ||||||
5 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 19.25 | ||||||
6 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 20.48 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 16.10 | ||||||
2 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 16.30 | ||||||
3 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 17.18 | ||||||
4 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 17.44 | ||||||
5 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.05 | ||||||
- | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 16.07 | ||||||
2 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 16.57 | ||||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 16.98 | ||||||
4 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 17.59 | ||||||
5 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 18.78 | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 15.56 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 15.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 20.40 | ||||||
2 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 21.67 | ||||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 22.02 | ||||||
4 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 23.03 | ||||||
5 | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | 25.08 | ||||||
6 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 29.88 | ||||||
- | Max Lesnukhin | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 18.16 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 20.12 | ||||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 20.53 | ||||||
4 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 22.92 | ||||||
5 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 23.38 | ||||||
6 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 25.89 | ||||||
- | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 19.90 | ||||||
2 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.13 | ||||||
3 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 25.03 | ||||||
4 | Elvin Örwall | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 26.39 | ||||||
- | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.94 | ||||||
2 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 17.06 | ||||||
3 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 17.16 | ||||||
4 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 17.67 | ||||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 17.94 | ||||||
6 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 18.07 | ||||||
7 | Adrian Stude | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 18.35 | ||||||
8 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.82 | ||||||
8 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.82 | ||||||
10 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 19.80 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 14.82 | ||||||
2 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 17.86 | ||||||
3 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 18.04 | ||||||
4 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 18.21 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 13.49 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.28 | ||||||
3 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 16.21 | ||||||
4 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 16.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 20.62 | ||||||
2 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 20.64 | ||||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 20.92 | ||||||
4 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 22.41 | ||||||
5 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 30.44 | ||||||
- | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 18.25 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 19.30 | ||||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 20.12 | ||||||
4 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 22.56 | ||||||
5 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 23.72 | ||||||
6 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 25.53 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 20.07 | ||||||
- | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.96 | ||||||
2 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 16.55 | ||||||
3 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 17.01 | ||||||
4 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 17.38 | ||||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 17.96 | ||||||
- | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 17.61 | ||||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 17.89 | ||||||
3 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 17.91 | ||||||
- | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 13.41 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.33 | ||||||
3 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.80 | ||||||
4 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 16.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Pettersson | 2011 | Simklubben Alingsås | 1:01.43 | ||||||
2 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 1:10.62 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 50.67 | ||||||
2 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 51.07 | ||||||
3 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 58.53 | ||||||
4 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 59.71 | ||||||
5 | Ebba Johansson | 2009 | Varberg Sim | 1:01.34 | ||||||
6 | Ebba Andersson Hjelm | 2009 | S77 Stenungsund | 1:01.44 | ||||||
- | Adina Hilmersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | 53.86 | ||||||
2 | Aston Perry | 2009 | S77 Stenungsund | 1:02.19 | ||||||
3 | Noel Brånlid | 2009 | S77 Stenungsund | 1:05.14 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 46.48 | 1:40.21 | |||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 48.64 | 1:41.26 | |||||
3 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 49.28 | 1:44.40 | |||||
4 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 49.51 | 1:44.92 | |||||
5 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 49.76 | 1:45.31 | |||||
6 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 23.11 | 1:48.43 | |||||
7 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 23.85 | 1:59.06 | |||||
8 | Livia Axelsson | 2008 | Varberg Sim | 55.54 | 1:59.41 | |||||
9 | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | 29.97 | 2:12.84 | |||||
10 | Olivia Ljungström | 2008 | Simklubben Alingsås | 1:02.36 | 2:16.77 | |||||
- | Mim Johanson | 2008 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Minnda Stude | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 42.66 | 1:31.11 | |||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.20 | 1:34.38 | |||||
3 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 43.20 | 1:34.50 | |||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 46.68 | 1:39.53 | |||||
5 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 47.21 | 1:39.88 | |||||
6 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 47.46 | 1:40.68 | |||||
7 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 48.99 | 1:41.54 | |||||
8 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 47.85 | 1:42.06 | |||||
9 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 48.89 | 1:43.03 | |||||
10 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 49.59 | 1:43.76 | |||||
11 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 49.46 | 1:44.07 | |||||
12 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 21.90 | 1:47.83 | |||||
13 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 53.06 | 1:49.36 | |||||
14 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 52.92 | 1:50.11 | |||||
15 | Olivia Staafgård | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 53.89 | 1:56.69 | |||||
16 | Filippa Sundqvist | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 53.44 | 1:57.01 | |||||
17 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 54.81 | 1:57.10 | |||||
18 | Stella Förstberg | 2007 | Varberg Sim | 25.02 | 1:58.65 | |||||
- | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.32 | 1:23.69 | |||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.98 | 1:32.68 | |||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.18 | 1:33.15 | |||||
4 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 44.55 | 1:34.30 | |||||
5 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 45.56 | 1:35.84 | |||||
6 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 45.25 | 1:37.11 | |||||
7 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 45.62 | 1:38.67 | |||||
8 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.75 | 1:38.88 | |||||
9 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 47.94 | 1:39.70 | |||||
10 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 48.18 | 1:41.09 | |||||
11 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 48.82 | 1:43.93 | |||||
12 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.98 | 1:45.74 | |||||
13 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 52.77 | 1:50.30 | |||||
14 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 52.72 | 1:51.47 | |||||
15 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 54.15 | 1:54.01 | |||||
16 | Signe Mörtsell | 2006 | Varberg Sim | 26.43 | 2:05.74 | |||||
- | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.01 | 1:21.96 | |||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.05 | 1:24.75 | |||||
3 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.69 | 1:27.44 | |||||
4 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 41.92 | 1:30.08 | |||||
5 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.87 | 1:30.50 | |||||
6 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 43.05 | 1:30.73 | |||||
7 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 43.10 | 1:31.47 | |||||
8 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 43.46 | 1:32.26 | |||||
9 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 44.75 | 1:33.52 | |||||
10 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 44.44 | 1:34.69 | |||||
11 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.97 | 1:35.08 | |||||
12 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 44.37 | 1:35.19 | |||||
13 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 45.35 | 1:35.46 | |||||
14 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 45.49 | 1:35.56 | |||||
15 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.76 | 1:36.96 | |||||
16 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 46.37 | 1:38.62 | |||||
17 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.56 | 1:38.77 | |||||
18 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 47.87 | 1:41.29 | |||||
19 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 47.79 | 1:41.72 | |||||
20 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.35 | 1:42.06 | |||||
21 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.93 | 1:42.69 | |||||
22 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 48.59 | 1:45.60 | |||||
23 | Hanna Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 50.56 | 1:46.95 | |||||
24 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 50.80 | 1:47.84 | |||||
25 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 54.03 | 1:53.40 | |||||
26 | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.67 | 1:54.92 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 1:18.86 | 1:18.86 | |||||
2 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 1:21.78 | 1:21.78 | |||||
3 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:23.02 | 1:23.02 | |||||
4 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:23.25 | 1:23.25 | |||||
5 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 40.66 | 1:25.46 | |||||
6 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 40.84 | 1:27.41 | |||||
7 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 43.16 | 1:31.93 | |||||
8 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.03 | 1:32.43 | |||||
9 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 45.97 | 1:37.15 | |||||
10 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 48.07 | 1:39.86 | |||||
11 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 58.93 | 2:03.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 51.88 | 1:50.40 | |||||
2 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 56.83 | 2:00.30 | |||||
3 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 1:00.28 | 2:04.45 | |||||
4 | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | 1:02.08 | 2:11.72 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 47.49 | 1:41.35 | |||||
2 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 48.12 | 1:42.30 | |||||
3 | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | 50.66 | 1:46.76 | |||||
4 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.96 | 1:51.25 | |||||
5 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 53.43 | 1:52.29 | |||||
6 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 53.47 | 1:53.68 | |||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 55.97 | 1:58.41 | |||||
8 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 1:00.73 | 2:05.89 | |||||
9 | Måns Leijon | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.37 | 2:09.14 | |||||
- | Julius Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Alvstrand | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.67 | 1:38.67 | |||||
2 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.89 | 1:42.18 | |||||
3 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 49.38 | 1:42.60 | |||||
4 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 49.34 | 1:43.41 | |||||
5 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 48.09 | 1:43.96 | |||||
6 | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 57.43 | 2:01.89 | |||||
7 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 1:00.94 | 2:11.40 | |||||
- | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Elvin Örwall | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 38.68 | 1:21.83 | |||||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 40.45 | 1:26.81 | |||||
3 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 40.84 | 1:27.04 | |||||
4 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.87 | 1:27.58 | |||||
5 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 41.77 | 1:30.03 | |||||
6 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.02 | 1:38.39 | |||||
7 | Adrian Stude | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 47.78 | 1:38.64 | |||||
8 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 47.86 | 1:39.69 | |||||
9 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.81 | 1:40.22 | |||||
10 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.88 | 1:46.09 | |||||
11 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 50.06 | 1:47.06 | |||||
- | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Sean Sanei | 2005 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.01 | 1:18.75 | |||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 38.47 | 1:23.27 | |||||
3 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 43.39 | 1:30.68 | |||||
4 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.29 | 1:32.71 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 36.03 | 1:18.70 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.47 | 1:18.88 | |||||
3 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 38.25 | 1:20.20 | |||||
4 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 40.96 | 1:30.36 | |||||
- | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 45.52 | ||||||
2 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 46.94 | ||||||
3 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 53.36 | ||||||
4 | Adina Hilmersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | 54.43 | ||||||
5 | Mimmi Falk | 2009 | S77 Stenungsund | 54.64 | ||||||
6 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 1:04.81 | ||||||
- | Vera Andersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Granlund | 2010 | S77 Stenungsund | 1:00.67 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | 52.28 | ||||||
2 | Dennis Widell | 2009 | Simklubben 1970 | 56.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 43.15 | 1:28.90 | |||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 46.94 | 1:36.37 | |||||
3 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 48.10 | 1:38.65 | |||||
4 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 51.78 | 1:45.65 | |||||
5 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 52.18 | 1:47.31 | |||||
6 | Olivia Ljungström | 2008 | Simklubben Alingsås | 1:03.50 | 2:11.03 | |||||
7 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 1:00.64 | 2:11.49 | |||||
8 | Minnda Stude | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 1:03.38 | 2:15.37 | |||||
- | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 40.81 | 1:25.06 | |||||
2 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 41.82 | 1:27.46 | |||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 41.90 | 1:27.78 | |||||
4 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 45.03 | 1:29.99 | |||||
5 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.74 | 1:33.89 | |||||
6 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 47.31 | 1:35.16 | |||||
7 | Olivia Staafgård | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 47.24 | 1:36.23 | |||||
8 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 46.46 | 1:36.86 | |||||
9 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 47.28 | 1:37.72 | |||||
10 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 48.62 | 1:38.00 | |||||
11 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 50.73 | 1:39.99 | |||||
12 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 49.52 | 1:40.96 | |||||
13 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 50.35 | 1:42.63 | |||||
14 | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | 50.91 | 1:43.12 | |||||
15 | Kajsa Witthof | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 54.31 | 1:52.21 | |||||
16 | Filippa Sundqvist | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 55.62 | 1:55.87 | |||||
- | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.35 | 1:13.11 | |||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.60 | 1:18.45 | |||||
3 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.26 | 1:22.29 | |||||
4 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 41.04 | 1:23.16 | |||||
5 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.71 | 1:23.81 | |||||
6 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 42.42 | 1:26.68 | |||||
7 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 42.68 | 1:26.71 | |||||
8 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 42.77 | 1:27.74 | |||||
9 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 44.08 | 1:28.52 | |||||
10 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 43.47 | 1:28.59 | |||||
11 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 43.63 | 1:29.13 | |||||
12 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 43.39 | 1:29.31 | |||||
13 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 44.25 | 1:31.62 | |||||
14 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.86 | 1:38.27 | |||||
15 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 49.97 | 1:44.18 | |||||
- | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 37.91 | 1:17.28 | |||||
2 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 38.13 | 1:17.53 | |||||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.29 | 1:18.63 | |||||
4 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 39.28 | 1:19.82 | |||||
5 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 38.28 | 1:20.11 | |||||
6 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 39.88 | 1:20.60 | |||||
7 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.92 | 1:21.09 | |||||
8 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.46 | 1:22.76 | |||||
9 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 40.21 | 1:23.12 | |||||
10 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 40.09 | 1:23.29 | |||||
11 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 40.16 | 1:23.45 | |||||
12 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 41.02 | 1:23.74 | |||||
13 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.56 | 1:24.65 | |||||
14 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 41.80 | 1:25.30 | |||||
15 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 42.92 | 1:27.09 | |||||
16 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 42.55 | 1:28.00 | |||||
17 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 45.55 | 1:32.49 | |||||
18 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 46.77 | 1:35.76 | |||||
19 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 47.43 | 1:35.83 | |||||
20 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 46.82 | 1:36.00 | |||||
21 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 49.10 | 1:39.24 | |||||
22 | Hanna Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 50.06 | 1:44.71 | |||||
23 | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.29 | 1:45.17 | |||||
24 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 53.00 | 1:48.43 | |||||
25 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 53.63 | 1:51.43 | |||||
- | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 34.63 | 1:11.43 | |||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 35.61 | 1:12.82 | |||||
3 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 35.77 | 1:13.53 | |||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 36.16 | 1:15.51 | |||||
5 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 37.80 | 1:17.18 | |||||
6 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.39 | 1:18.72 | |||||
7 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.44 | 1:22.44 | |||||
8 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 41.38 | 1:25.90 | |||||
9 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 41.94 | 1:26.88 | |||||
10 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 42.29 | 1:26.89 | |||||
11 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.97 | 1:27.41 | |||||
12 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.85 | 1:28.57 | |||||
13 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 59.69 | 2:02.30 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Damer A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.30 | 1:13.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 47.47 | 1:36.65 | |||||
2 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 51.20 | 1:45.52 | |||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 52.07 | 1:51.81 | |||||
- | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 44.14 | 1:27.59 | |||||
2 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 45.33 | 1:30.04 | |||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 44.00 | 1:30.51 | |||||
4 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 48.02 | 1:35.19 | |||||
5 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 46.37 | 1:35.89 | |||||
6 | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | 47.29 | 1:36.21 | |||||
7 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 47.61 | 1:39.39 | |||||
8 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 52.04 | 1:46.39 | |||||
9 | Måns Leijon | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 54.32 | 1:50.17 | |||||
10 | Alexander Alvstrand | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 57.12 | 1:58.40 | |||||
- | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.73 | 1:25.68 | |||||
2 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.70 | 1:27.32 | |||||
3 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 44.04 | 1:32.99 | |||||
4 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 46.09 | 1:34.21 | |||||
5 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 47.21 | 1:38.07 | |||||
6 | Elvin Örwall | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 1:03.34 | 2:11.78 | |||||
- | Milton Krantz | 2006 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 33.81 | 1:11.05 | |||||
2 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 35.71 | 1:14.19 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 39.36 | 1:19.17 | |||||
4 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 39.43 | 1:20.68 | |||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 38.93 | 1:20.80 | |||||
6 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 39.45 | 1:21.15 | |||||
7 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 40.39 | 1:23.46 | |||||
8 | Adrian Stude | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.13 | 1:25.23 | |||||
9 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 43.56 | 1:28.57 | |||||
10 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.62 | 1:29.12 | |||||
11 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 44.89 | 1:33.55 | |||||
12 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.49 | 1:34.78 | |||||
- | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 33.30 | 1:07.18 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 33.08 | 1:07.52 | |||||
3 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 41.30 | 1:23.64 | |||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 44.53 | 1:31.87 | |||||
5 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.40 | 1:32.06 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 30.93 | 1:03.25 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 32.14 | 1:04.54 | |||||
3 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 36.04 | 1:16.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 17, 25m Bröstsim Damer GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Pettersson | 2011 | Simklubben Alingsås | 29.31 | ||||||
2 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 31.22 | ||||||
Gren 17, 25m Bröstsim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 23.89 | ||||||
2 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 23.90 | ||||||
3 | Ebba Johansson | 2009 | Varberg Sim | 25.61 | ||||||
4 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 25.82 | ||||||
5 | Mimmi Falk | 2009 | S77 Stenungsund | 26.76 | ||||||
6 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 27.19 | ||||||
7 | Adina Hilmersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | 29.12 | ||||||
- | Ebba Andersson Hjelm | 2009 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kobel | 2010 | Kungälvs Simsällskap | 32.79 | ||||||
- | Filip Granlund | 2010 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | 24.22 | ||||||
2 | Noel Brånlid | 2009 | S77 Stenungsund | 27.00 | ||||||
3 | Aston Perry | 2009 | S77 Stenungsund | 28.15 | ||||||
- | Antonio Poller | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 21.42 | ||||||
2 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 22.12 | ||||||
3 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 22.35 | ||||||
4 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 22.95 | ||||||
5 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 23.13 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 23.37 | ||||||
7 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 23.47 | ||||||
8 | Ellen Ahlqvist | 2008 | Simklubben 1970 | 23.95 | ||||||
9 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 24.06 | ||||||
10 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 24.31 | ||||||
11 | Mim Johanson | 2008 | S77 Stenungsund | 24.47 | ||||||
12 | Livia Axelsson | 2008 | Varberg Sim | 24.83 | ||||||
13 | Lotten Eriksson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 25.63 | ||||||
14 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 25.95 | ||||||
15 | Elin Wallengren | 2008 | Simklubben 1970 | 26.00 | ||||||
16 | Nathalie Ceveryd | 2008 | Varberg Sim | 26.74 | ||||||
17 | Olivia Ljungström | 2008 | Simklubben Alingsås | 27.93 | ||||||
- | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 18.80 | ||||||
2 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 19.93 | ||||||
3 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 20.27 | ||||||
4 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 21.02 | ||||||
5 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 21.16 | ||||||
6 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 21.45 | ||||||
7 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 21.58 | ||||||
8 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 21.89 | ||||||
9 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 22.38 | ||||||
10 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 22.41 | ||||||
11 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 22.43 | ||||||
12 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 22.52 | ||||||
13 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 22.78 | ||||||
14 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.83 | ||||||
15 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 23.16 | ||||||
16 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 23.66 | ||||||
17 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 23.68 | ||||||
18 | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | 23.95 | ||||||
19 | Selma Westman | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 24.37 | ||||||
20 | Stella Förstberg | 2007 | Varberg Sim | 24.42 | ||||||
21 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 24.59 | ||||||
22 | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | 24.96 | ||||||
23 | Engla Back | 2007 | S77 Stenungsund | 25.83 | ||||||
24 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 27.44 | ||||||
25 | Maria-Heleni Pantakidis | 2007 | Simklubben 1970 | 30.26 | ||||||
- | Ina Nord | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.44 | ||||||
2 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 20.12 | ||||||
3 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 20.22 | ||||||
4 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 20.52 | ||||||
5 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.68 | ||||||
6 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.74 | ||||||
7 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 21.00 | ||||||
8 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 22.02 | ||||||
9 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 22.25 | ||||||
10 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 22.89 | ||||||
11 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 23.26 | ||||||
12 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 23.92 | ||||||
13 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 24.24 | ||||||
14 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 26.70 | ||||||
15 | Signe Mörtsell | 2006 | Varberg Sim | 26.77 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.51 | ||||||
2 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 17.92 | ||||||
3 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 18.41 | ||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 18.48 | ||||||
5 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.59 | ||||||
6 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 19.12 | ||||||
7 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 19.34 | ||||||
8 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 19.39 | ||||||
9 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 19.56 | ||||||
10 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 19.64 | ||||||
11 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 19.65 | ||||||
12 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 19.67 | ||||||
13 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 19.68 | ||||||
14 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 19.90 | ||||||
15 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 20.26 | ||||||
16 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 20.98 | ||||||
17 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 21.23 | ||||||
18 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 21.25 | ||||||
19 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 21.26 | ||||||
20 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 21.48 | ||||||
21 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 21.80 | ||||||
22 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 22.62 | ||||||
23 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 23.56 | ||||||
24 | Alva Johansson | 2005 | Simklubben 1970 | 23.65 | ||||||
25 | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | 23.73 | ||||||
26 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 25.65 | ||||||
- | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.18 | ||||||
2 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 17.24 | ||||||
3 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 18.13 | ||||||
4 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 18.76 | ||||||
5 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 19.81 | ||||||
6 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 20.03 | ||||||
7 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 21.68 | ||||||
8 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 26.66 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 17.16 | ||||||
2 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 17.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 21.11 | ||||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 21.24 | ||||||
3 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 21.65 | ||||||
4 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 21.76 | ||||||
5 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 22.87 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 23.55 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 18.30 | ||||||
2 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 20.13 | ||||||
3 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 20.69 | ||||||
4 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 20.87 | ||||||
5 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 22.03 | ||||||
- | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 19.19 | ||||||
2 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 19.24 | ||||||
3 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.77 | ||||||
4 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 19.79 | ||||||
5 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 20.36 | ||||||
6 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 20.97 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 16.55 | ||||||
2 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 17.95 | ||||||
3 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 18.43 | ||||||
4 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.58 | ||||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 18.68 | ||||||
6 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 19.13 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 16.42 | ||||||
2 | Emilia Esborn | 2003 | Simklubben Elfsborg | 16.89 | ||||||
3 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 17.95 | ||||||
4 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 18.69 | ||||||
5 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 19.68 | ||||||
6 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 21.03 | ||||||
Gren 19, 25m Bröstsim Damer A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 16.93 | ||||||
2 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 18.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 22.77 | ||||||
2 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 24.26 | ||||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 24.93 | ||||||
4 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 25.88 | ||||||
5 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 27.79 | ||||||
6 | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | 27.86 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 21.38 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.18 | ||||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 24.36 | ||||||
3 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 24.36 | ||||||
5 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 25.76 | ||||||
- | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 20.38 | ||||||
2 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 21.32 | ||||||
3 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 26.21 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 16.59 | ||||||
2 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 17.07 | ||||||
3 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 17.75 | ||||||
4 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 18.60 | ||||||
5 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 19.34 | ||||||
6 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 19.58 | ||||||
7 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 20.26 | ||||||
8 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 20.28 | ||||||
9 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 21.08 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 17.00 | ||||||
2 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 18.02 | ||||||
3 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 18.87 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 13.11 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.09 | ||||||
3 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.56 | ||||||
4 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 15.64 | ||||||
5 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 18.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 22.37 | ||||||
2 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 23.90 | ||||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 25.17 | ||||||
4 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 25.78 | ||||||
5 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 27.30 | ||||||
- | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 21.60 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.39 | ||||||
3 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.76 | ||||||
4 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 23.80 | ||||||
5 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 25.90 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 21.42 | ||||||
2 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 26.77 | ||||||
- | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 16.59 | ||||||
2 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 16.62 | ||||||
3 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 17.12 | ||||||
4 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 18.66 | ||||||
5 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 19.56 | ||||||
6 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 20.82 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 16.10 | ||||||
2 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 17.84 | ||||||
3 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 18.30 | ||||||
Gren 20, 25m Bröstsim Herrar A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 12.75 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.20 | ||||||
3 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.54 | ||||||
4 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 15.79 | ||||||
5 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 17.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 21, 25m Frisim Damer GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Sörqvist | 2010 | Åmåls Simsällskap | 25.35 | ||||||
2 | Elsa Pettersson | 2011 | Simklubben Alingsås | 29.28 | ||||||
Gren 21, 25m Frisim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 17.15 | ||||||
2 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 17.92 | ||||||
3 | Adina Hilmersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | 20.17 | ||||||
4 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 20.53 | ||||||
5 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 20.71 | ||||||
6 | Mimmi Falk | 2009 | S77 Stenungsund | 21.48 | ||||||
7 | Ebba Johansson | 2009 | Varberg Sim | 21.70 | ||||||
8 | Nora Stålhammar | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 23.06 | ||||||
9 | Ebba Andersson Hjelm | 2009 | S77 Stenungsund | 23.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 22, 25m Frisim Herrar GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Kobel | 2010 | Kungälvs Simsällskap | 20.90 | ||||||
2 | Filip Granlund | 2010 | S77 Stenungsund | 22.66 | ||||||
3 | Oliver Behre | 2011 | Kungälvs Simsällskap | 22.85 | ||||||
Gren 22, 25m Frisim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathias Behre | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 17.74 | ||||||
2 | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | 19.79 | ||||||
3 | Dennis Widell | 2009 | Simklubben 1970 | 23.17 | ||||||
4 | Aston Perry | 2009 | S77 Stenungsund | 26.79 | ||||||
5 | Noel Brånlid | 2009 | S77 Stenungsund | 27.17 | ||||||
6 | Antonio Poller | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | 29.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 15.89 | ||||||
2 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 16.01 | ||||||
3 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 17.14 | ||||||
4 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 17.21 | ||||||
5 | Elin Billström | 2008 | Kungsbacka Simsällskap | 17.47 | ||||||
6 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 18.05 | ||||||
7 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 18.47 | ||||||
8 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 18.62 | ||||||
8 | Nella Dohrner | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 18.62 | ||||||
10 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 18.73 | ||||||
11 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 18.74 | ||||||
12 | Lotten Eriksson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 18.77 | ||||||
13 | Nathalie Ceveryd | 2008 | Varberg Sim | 20.92 | ||||||
14 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 21.01 | ||||||
15 | Olivia Ljungström | 2008 | Simklubben Alingsås | 21.89 | ||||||
16 | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | 22.17 | ||||||
17 | Elin Wallengren | 2008 | Simklubben 1970 | 22.66 | ||||||
18 | Mim Johanson | 2008 | S77 Stenungsund | 23.21 | ||||||
19 | Livia Axelsson | 2008 | Varberg Sim | 23.27 | ||||||
20 | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | 24.12 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 14.59 | ||||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 14.66 | ||||||
3 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 15.39 | ||||||
4 | Olivia Staafgård | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 15.42 | ||||||
5 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 15.58 | ||||||
6 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 16.42 | ||||||
7 | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 16.56 | ||||||
8 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 16.64 | ||||||
9 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 16.67 | ||||||
10 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 16.79 | ||||||
11 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 17.08 | ||||||
12 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 17.17 | ||||||
13 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 17.35 | ||||||
13 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 17.35 | ||||||
15 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 17.55 | ||||||
16 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 17.60 | ||||||
17 | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | 17.63 | ||||||
18 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 17.65 | ||||||
19 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 17.98 | ||||||
20 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 18.21 | ||||||
21 | Alma Haknert | 2007 | Simklubben Alingsås | 18.41 | ||||||
22 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 18.57 | ||||||
23 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 19.18 | ||||||
24 | Selma Westman | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 19.25 | ||||||
25 | Filippa Sundqvist | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 20.20 | ||||||
26 | Stella Förstberg | 2007 | Varberg Sim | 20.74 | ||||||
27 | Kajsa Witthof | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 21.40 | ||||||
28 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 22.31 | ||||||
29 | Engla Back | 2007 | S77 Stenungsund | 22.51 | ||||||
30 | Maria-Heleni Pantakidis | 2007 | Simklubben 1970 | 22.53 | ||||||
31 | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | 25.48 | ||||||
32 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 27.11 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 14.95 | ||||||
2 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 15.23 | ||||||
3 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 15.51 | ||||||
4 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 16.37 | ||||||
5 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 16.39 | ||||||
6 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 16.45 | ||||||
7 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.69 | ||||||
8 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 16.79 | ||||||
9 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 17.18 | ||||||
10 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 17.67 | ||||||
11 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 17.98 | ||||||
12 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 18.15 | ||||||
13 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 18.32 | ||||||
14 | Swea Gertmo | 2006 | S77 Stenungsund | 19.63 | ||||||
15 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 21.37 | ||||||
16 | Signe Mörtsell | 2006 | Varberg Sim | 27.24 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 13.62 | ||||||
2 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 13.89 | ||||||
3 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 14.06 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.36 | ||||||
5 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 14.39 | ||||||
6 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 14.60 | ||||||
7 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.68 | ||||||
8 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 14.75 | ||||||
9 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 15.08 | ||||||
10 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 15.14 | ||||||
11 | Emmy Dagberg | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 15.18 | ||||||
12 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 15.35 | ||||||
13 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 15.37 | ||||||
14 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 15.47 | ||||||
15 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 16.12 | ||||||
16 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 16.18 | ||||||
17 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 16.29 | ||||||
18 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 16.42 | ||||||
19 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 16.50 | ||||||
20 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 16.62 | ||||||
21 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 17.01 | ||||||
22 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 18.06 | ||||||
23 | Alva Johansson | 2005 | Simklubben 1970 | 18.65 | ||||||
24 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 18.86 | ||||||
- | Juliette Erixon | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 12.59 | ||||||
2 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 13.60 | ||||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 13.82 | ||||||
4 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 14.20 | ||||||
5 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 15.14 | ||||||
6 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 15.53 | ||||||
7 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 16.48 | ||||||
8 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 19.42 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 13.41 | ||||||
2 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 13.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 15.59 | ||||||
2 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 15.87 | ||||||
3 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 16.25 | ||||||
4 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 16.80 | ||||||
5 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 17.79 | ||||||
6 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 19.44 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 14.56 | ||||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 14.57 | ||||||
3 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 15.25 | ||||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 15.53 | ||||||
5 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 16.82 | ||||||
- | Zoe Kanen | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 14.64 | ||||||
2 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 15.76 | ||||||
3 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 15.89 | ||||||
4 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 16.37 | ||||||
5 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.49 | ||||||
- | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 13.26 | ||||||
2 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 14.04 | ||||||
3 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 14.10 | ||||||
4 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 14.47 | ||||||
5 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 14.66 | ||||||
6 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.85 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 12.66 | ||||||
2 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 13.69 | ||||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 13.92 | ||||||
4 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 14.61 | ||||||
5 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 14.94 | ||||||
6 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 16.68 | ||||||
Gren 23, 25m Frisim Damer A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 13.24 | ||||||
2 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 14.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Försök 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 17.16 | ||||||
2 | Lucas Conradsson | 2008 | Simklubben 1970 | 17.75 | ||||||
3 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 17.88 | ||||||
4 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 18.81 | ||||||
5 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 19.90 | ||||||
6 | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | 23.22 | ||||||
7 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 28.55 | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Försök 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alejandro Poller | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 15.02 | ||||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 15.02 | ||||||
3 | William Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 17.22 | ||||||
4 | Max Andersson | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 17.26 | ||||||
5 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 17.32 | ||||||
6 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 17.33 | ||||||
7 | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 17.67 | ||||||
8 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 18.42 | ||||||
9 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 18.52 | ||||||
10 | Måns Leijon | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 18.60 | ||||||
11 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 19.39 | ||||||
12 | Alexander Alvstrand | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | 19.46 | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Försök 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 15.87 | ||||||
2 | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 16.33 | ||||||
3 | Elvin Örwall | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 18.72 | ||||||
4 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 20.26 | ||||||
5 | Filip Lindquist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 20.70 | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 12.30 | ||||||
2 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.01 | ||||||
2 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 14.01 | ||||||
4 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 14.08 | ||||||
5 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 14.20 | ||||||
6 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 15.01 | ||||||
7 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 15.07 | ||||||
8 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 15.62 | ||||||
9 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 16.67 | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 12.40 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 12.44 | ||||||
3 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 13.47 | ||||||
4 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 14.56 | ||||||
5 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 15.41 | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 10.96 | ||||||
2 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 11.34 | ||||||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 12.32 | ||||||
4 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 12.37 | ||||||
5 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 12.40 | ||||||
6 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 13.02 | ||||||
7 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 13.07 | ||||||
8 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 13.09 | ||||||
9 | Christian Sörqvist | 1977 | Åmåls Simsällskap | 13.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 16.98 | ||||||
1 | Hugo Svensson | 2008 | Varberg Sim | 16.98 | ||||||
3 | Lucas Conradsson | 2008 | Simklubben 1970 | 17.50 | ||||||
4 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 18.28 | ||||||
5 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 19.66 | ||||||
- | Victor Svahn | 2008 | Varberg Sim | DNS | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 14.94 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 16.64 | ||||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 17.23 | ||||||
4 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 18.35 | ||||||
5 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 18.56 | ||||||
- | Emrik Hammar | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 16.31 | ||||||
2 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 20.00 | ||||||
- | Eric Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 12.37 | ||||||
2 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 13.72 | ||||||
3 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 14.06 | ||||||
4 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 14.11 | ||||||
5 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 14.40 | ||||||
6 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 14.87 | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 12.52 | ||||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 12.91 | ||||||
3 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 13.51 | ||||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 15.18 | ||||||
- | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 24, 25m Frisim Herrar A-F, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 11.02 | ||||||
2 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 11.41 | ||||||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 12.16 | ||||||
4 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 12.40 | ||||||
5 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 12.43 | ||||||
6 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 12.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 25, 50m Frisim Damer GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 37.59 | ||||||
2 | Ronja Kylen | 2009 | Simklubben Alingsås | 41.77 | ||||||
3 | Adina Hilmersson | 2009 | Kungsbacka Simsällskap | 45.33 | ||||||
4 | Elsa Rohman | 2009 | Strömstads Simförening | 46.44 | ||||||
5 | Alva Gustafsson | 2009 | Falkenbergs Simklubb | 47.64 | ||||||
6 | Mimmi Falk | 2009 | S77 Stenungsund | 48.10 | ||||||
7 | Ebba Andersson Hjelm | 2009 | S77 Stenungsund | 57.16 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 26, 50m Frisim Herrar GH, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Granlund | 2010 | S77 Stenungsund | 55.28 | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar GH, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathias Behre | 2009 | Kungälvs Simsällskap | 38.46 | ||||||
2 | Mio Pettersson | 2009 | Simklubben S 02 | 43.13 | ||||||
3 | Dennis Widell | 2009 | Simklubben 1970 | 49.98 | ||||||
4 | Noel Brånlid | 2009 | S77 Stenungsund | 59.77 | ||||||
5 | Aston Perry | 2009 | S77 Stenungsund | 1:01.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.70 | 1:15.94 | |||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.77 | 1:18.86 | |||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 37.61 | 1:24.14 | |||||
4 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.22 | 1:24.56 | |||||
5 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.43 | 1:25.60 | |||||
6 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 38.66 | 1:26.57 | |||||
7 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 38.62 | 1:27.45 | |||||
8 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.30 | 1:35.23 | |||||
9 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 45.67 | 1:43.14 | |||||
10 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 49.08 | 1:43.83 | |||||
11 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 47.28 | 1:46.05 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 34.49 | 1:13.07 | |||||
2 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.22 | 1:13.77 | |||||
3 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 35.95 | 1:17.25 | |||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.24 | 1:18.69 | |||||
5 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 37.90 | 1:19.86 | |||||
6 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.07 | 1:22.36 | |||||
7 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.90 | 1:23.60 | |||||
8 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 38.80 | 1:25.10 | |||||
9 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.32 | 1:26.04 | |||||
10 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 38.84 | 1:26.20 | |||||
11 | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 40.22 | 1:28.17 | |||||
12 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.03 | 1:31.38 | |||||
13 | Felicia Anderström | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.99 | 1:33.63 | |||||
14 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 41.07 | 1:33.77 | |||||
15 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 43.06 | 1:36.47 | |||||
16 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 45.19 | 1:44.65 | |||||
17 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 54.53 | 1:58.22 | |||||
- | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 31.78 | 1:08.81 | |||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 34.62 | 1:15.00 | |||||
3 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.51 | 1:18.02 | |||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 37.41 | 1:19.48 | |||||
5 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 38.54 | 1:24.01 | |||||
6 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 39.39 | 1:33.23 | |||||
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 35.18 | 1:18.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 32.05 | 1:13.32 | |||||
2 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 35.91 | 1:18.37 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 36.15 | 1:20.34 | |||||
4 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 37.43 | 1:21.64 | |||||
5 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.85 | 1:39.49 | |||||
- | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 30.62 | 1:05.53 | |||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 36.57 | 1:21.14 | |||||
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.94 | 1:04.37 | |||||
2 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 31.33 | 1:06.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 31, 4X50m Frisim Damer Lag B, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Elfsborg Träskor | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:16.73 | ||||||
Emmy Fjeld | 2006 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Nellie Siversjö | 2006 | 33.87 | 1:06.46 | |||||||
Svea Klasson | 2006 | 37.84 | 1:44.30 | |||||||
Ella Flyckt | 2007 | 32.43 | 2:16.73 | |||||||
2 | S 77 Stenungsund | 2006 | S77 Stenungsund | 2:18.80 | ||||||
Maja Edberg | 2006 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Hailey Larsson | 2007 | 37.27 | 1:10.08 | |||||||
Emma Knauer | 2006 | 34.65 | 1:44.73 | |||||||
Elsa Gustavsson | 2006 | 34.07 | 2:18.80 | |||||||
3 | Simklubben 1970 Lag 1 | 2006 | Simklubben 1970 | 2:26.64 | ||||||
Evelina Hallman | 2006 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 36.91 | 1:13.81 | |||||||
Mirabelle Hedendahl | 2007 | 37.96 | 1:51.77 | |||||||
Wilma Hansson | 2007 | 34.87 | 2:26.64 | |||||||
4 | Falkenberg Tjejer | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 2:30.91 | ||||||
Maja Gustafsson | 2007 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Adiyat Coles | 2008 | 42.03 | 1:15.52 | |||||||
Freja Borgkvist | 2006 | 40.32 | 1:55.84 | |||||||
Maja Mcadam | 2006 | 35.07 | 2:30.91 | |||||||
5 | Kungälv Damer B Lag 1 | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 2:41.04 | ||||||
Tilda Dohrner | 2006 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Tuva Honsberg | 2008 | 18.19 | 55.23 | |||||||
Nella Dohrner | 2008 | 23.03 | 1:18.26 | |||||||
Cornelia Köpman | 2008 | 1:22.78 | 2:41.04 | |||||||
6 | S 77 Stenungsund Lag 2 | 2006 | S77 Stenungsund | 2:41.28 | ||||||
Alice Olsson | 2006 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Fanny Falk | 2008 | 40.75 | 1:18.79 | |||||||
Saga Wallin | 2007 | 40.31 | 1:59.10 | |||||||
Swea Gertmo | 2006 | 42.18 | 2:41.28 | |||||||
7 | Simklubben Alingsås | 2006 | Simklubben Alingsås | 2:56.65 | ||||||
Ronja Kylen | 2009 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Olivia Ljungström | 2008 | 51.20 | 1:33.95 | |||||||
Daniela Borg | 2007 | 42.08 | 2:16.03 | |||||||
Alma Haknert | 2007 | 40.62 | 2:56.65 | |||||||
8 | Simklubben 1970 Lag 2 | 2007 | Simklubben 1970 | 3:03.61 | ||||||
Hilda Boman | 2008 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Moa Helge | 2007 | 39.89 | 1:18.21 | |||||||
Maria-Heleni Pantakidis | 2007 | 54.59 | 2:12.80 | |||||||
Elin Wallengren | 2008 | 50.81 | 3:03.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 32, 4X50m Frisim Herrar Lag B, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Herrar B Lag 1 | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 2:37.04 | ||||||
Ludvig Kobel | 2006 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Mathias Behre | 2009 | 39.59 | 1:14.57 | |||||||
Josef Holmén | 2007 | 44.08 | 1:58.65 | |||||||
Axel Wigstrand | 2008 | 38.39 | 2:37.04 | |||||||
2 | Simklubben 1970 | 2006 | Simklubben 1970 | 2:54.60 | ||||||
Dennis Widell | 2009 | 47.65 | 47.65 | |||||||
Eddie Eriksson | 2009 | 41.42 | 1:29.07 | |||||||
Oliver Johansson | 2007 | 44.25 | 2:13.32 | |||||||
Lucas Conradsson | 2008 | 41.28 | 2:54.60 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 33, 4X50m Frisim Damer Lag A, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 77 Stenungsund | 2002 | S77 Stenungsund | 1:58.37 | ||||||
Alva Back | 2002 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Lisa Bergman | 2002 | 29.08 | 57.29 | |||||||
Wilma Bergman | 2002 | 30.13 | 1:27.42 | |||||||
Frida Rångeby | 2005 | 30.95 | 1:58.37 | |||||||
2 | Simklubben 1970 Lag 1 | 2003 | Simklubben 1970 | 1:59.37 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Ella Westerlund | 2004 | 30.25 | 1:00.15 | |||||||
Linnea Andersson | 2003 | 30.14 | 1:30.29 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 29.08 | 1:59.37 | |||||||
3 | Kungälv Damer A Lag 1 | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 2:01.72 | ||||||
Lina Gustafsson | 2003 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Linnéa Brüdigam | 2005 | 33.45 | 1:01.91 | |||||||
Eila Johns | 2004 | 31.49 | 1:33.40 | |||||||
Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | 28.32 | 2:01.72 | |||||||
4 | Simklubben Elfsborg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:03.64 | ||||||
Ebba Skoog | 2004 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Julia Karamovic | 2001 | 29.69 | 1:00.26 | |||||||
Hannah Lilja | 2004 | 30.95 | 1:31.21 | |||||||
Sally Olsson | 2005 | 32.43 | 2:03.64 | |||||||
5 | Falköpings Simsällskap | 2005 | Falköpings Simsällskap | 2:08.15 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 34.02 | 1:04.58 | |||||||
Josefine Stensson | 2003 | 33.28 | 1:37.86 | |||||||
Francesca Clark | 2001 | 30.29 | 2:08.15 | |||||||
6 | Falkenbergs Tjejer 1 | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 2:11.51 | ||||||
Linnea Andersson | 2004 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Izabelle Andersson | 2004 | 33.95 | 1:05.98 | |||||||
Ebba Davidsson | 2003 | 33.23 | 1:39.21 | |||||||
Elsa Kanth | 2004 | 32.30 | 2:11.51 | |||||||
7 | Simklubben Elfsborg Lag 3 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:11.57 | ||||||
Melina Eksell | 2005 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Emelie Johansson | 2005 | 34.10 | 1:10.04 | |||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 30.73 | 1:40.77 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 30.80 | 2:11.57 | |||||||
8 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:15.41 | ||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Louice Lundqvist | 2003 | 35.60 | 1:09.59 | |||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 32.78 | 1:42.37 | |||||||
Sarah Nilsson | 2003 | 33.04 | 2:15.41 | |||||||
9 | Falkenbergstjejer 2 | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 2:17.72 | ||||||
Elise Dahlberg | 2006 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Bianca Havner | 2005 | 36.95 | 1:09.02 | |||||||
Emma Curlow | 2005 | 35.02 | 1:44.04 | |||||||
Thea Qvarnström | 2005 | 33.68 | 2:17.72 | |||||||
10 | Kungälv Damer A Lag 2 | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 2:18.22 | ||||||
Emmy Dagberg | 2005 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Felicia Anderström | 2004 | 34.52 | 1:07.45 | |||||||
Louise Ottosson | 2005 | 34.76 | 1:42.21 | |||||||
Matilda Magnusson | 2005 | 36.01 | 2:18.22 | |||||||
11 | S 77 Stenungsund Lag 2 | 2004 | S77 Stenungsund | 2:18.65 | ||||||
Ellen Bergman | 2005 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Lina Back | 2005 | 35.12 | 1:07.40 | |||||||
Linnea Olofsson | 2004 | 32.74 | 1:40.14 | |||||||
Alva Anell | 2005 | 38.51 | 2:18.65 | |||||||
12 | SK Alingsås | 2002 | Simklubben Alingsås | 2:29.01 | ||||||
Hanna Andrén | 2004 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Mira Löfgren | 2005 | 41.25 | 1:13.31 | |||||||
Emmy Löfgren | 2002 | 42.94 | 1:56.25 | |||||||
Viktoria Sandwall | 2003 | 32.76 | 2:29.01 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 34, 4X50m Frisim Herrar Lag A, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Herrar A Lag 1 | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 1:41.66 | ||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 23.96 | 23.96 | |||||||
Johan Hildesson | 1992 | 24.10 | 48.06 | |||||||
Martin Isaksson | 1998 | 26.20 | 1:14.26 | |||||||
Benjamin Gabrielsson | 1999 | 27.40 | 1:41.66 | |||||||
2 | Kungälv Herrar A Lag 2 | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 2:07.56 | ||||||
Filip Håll | 2002 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Linus Krohn | 2005 | 32.79 | 1:01.74 | |||||||
Jacob Hassan | 2003 | 33.31 | 1:35.05 | |||||||
Svante Tjernström | 2007 | 32.51 | 2:07.56 | |||||||
- | Simklubben 1970 Lag 1 | 1998 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Simklubben 1970 Lag 2 | 2005 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Melker Boman | 2005 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Leon Larsson | 2005 | 30.86 | 1:02.36 | |||||||
- | Simklubben Elfsborg 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 35, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.52 | ||||||
2 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.79 | ||||||
3 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 39.41 | ||||||
4 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.89 | ||||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.58 | ||||||
6 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.70 | ||||||
7 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.26 | ||||||
8 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.80 | ||||||
9 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.82 | ||||||
10 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 42.42 | ||||||
11 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 42.58 | ||||||
12 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 43.51 | ||||||
13 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 43.79 | ||||||
14 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 43.81 | ||||||
15 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 43.85 | ||||||
16 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.23 | ||||||
17 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.29 | ||||||
18 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 44.31 | ||||||
19 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 44.33 | ||||||
20 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.94 | ||||||
21 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.05 | ||||||
22 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.24 | ||||||
23 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 47.26 | ||||||
24 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 48.73 | ||||||
25 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 51.25 | ||||||
26 | Alva Johansson | 2005 | Simklubben 1970 | 51.57 | ||||||
27 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 55.85 | ||||||
- | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 35.50 | ||||||
2 | Emilia Esborn | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.65 | ||||||
3 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 37.73 | ||||||
4 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.04 | ||||||
5 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 39.81 | ||||||
6 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 39.90 | ||||||
7 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.88 | ||||||
8 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 42.33 | ||||||
9 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 45.37 | ||||||
10 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.78 | ||||||
11 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 57.80 | ||||||
- | Meia Kivistö | 2003 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 35, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 36, 50m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 35.87 | ||||||
2 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 36.55 | ||||||
3 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 40.86 | ||||||
4 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 41.89 | ||||||
5 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.60 | ||||||
6 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 44.67 | ||||||
7 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 44.84 | ||||||
8 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.80 | ||||||
9 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 46.95 | ||||||
10 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.20 | ||||||
- | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Gren 36, 50m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 38.57 | ||||||
2 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.88 | ||||||
3 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.64 | ||||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.01 | ||||||
Gren 36, 50m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 33.60 | ||||||
2 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 34.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 37, 100m Medley Damer D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 43.79 | 1:31.86 | |||||
2 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 47.05 | 1:36.36 | |||||
3 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 45.70 | 1:38.15 | |||||
4 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 46.90 | 1:42.40 | |||||
5 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 49.06 | 1:43.77 | |||||
6 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 51.32 | 1:47.08 | |||||
7 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 50.97 | 1:48.15 | |||||
8 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 50.47 | 1:52.79 | |||||
- | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Medley Damer D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 37.45 | 1:22.05 | |||||
2 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 39.00 | 1:24.63 | |||||
3 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 39.76 | 1:25.14 | |||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 39.99 | 1:25.38 | |||||
5 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 43.37 | 1:30.65 | |||||
6 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 42.97 | 1:31.10 | |||||
7 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 43.28 | 1:32.80 | |||||
8 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 44.11 | 1:33.56 | |||||
9 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 43.92 | 1:34.54 | |||||
10 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 46.14 | 1:34.77 | |||||
10 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 45.10 | 1:34.77 | |||||
12 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 45.25 | 1:34.94 | |||||
13 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 45.07 | 1:35.01 | |||||
14 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 44.02 | 1:35.68 | |||||
15 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 43.68 | 1:36.80 | |||||
16 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 44.80 | 1:36.86 | |||||
17 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.15 | 1:39.25 | |||||
18 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 47.32 | 1:41.30 | |||||
19 | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | 47.59 | 1:41.86 | |||||
20 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 47.59 | 1:43.72 | |||||
21 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 53.10 | 1:45.92 | |||||
- | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 37, 100m Medley Damer D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.90 | 1:15.68 | |||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.07 | 1:15.75 | |||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 37.04 | 1:21.14 | |||||
4 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 36.82 | 1:21.73 | |||||
5 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.68 | 1:23.06 | |||||
6 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 38.24 | 1:24.06 | |||||
7 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 39.76 | 1:25.40 | |||||
8 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.51 | 1:27.33 | |||||
9 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.01 | 1:28.40 | |||||
10 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.17 | 1:29.42 | |||||
11 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 41.12 | 1:29.92 | |||||
12 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 40.91 | 1:30.20 | |||||
13 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.60 | 1:30.90 | |||||
14 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 44.71 | 1:31.46 | |||||
15 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 43.70 | 1:32.77 | |||||
16 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.96 | 1:35.94 | |||||
17 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 44.05 | 1:36.32 | |||||
18 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.86 | 1:37.55 | |||||
19 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 46.29 | 1:41.23 | |||||
20 | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | 46.17 | 1:41.37 | |||||
21 | Ajla Vajzovic | 2006 | Simklubben S 02 | 48.39 | 1:41.51 | |||||
22 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 48.00 | 1:42.49 | |||||
23 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 54.33 | 1:53.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 38, 100m Medley Herrar D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arda Beybutov | 2008 | Simklubben S 02 | 44.14 | 1:37.88 | |||||
2 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 45.32 | 1:39.29 | |||||
3 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 49.66 | 1:40.56 | |||||
4 | Johan Balslev | 2008 | Varberg Sim | 51.45 | 1:48.57 | |||||
Gren 38, 100m Medley Herrar D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 38.70 | 1:24.71 | |||||
2 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 44.08 | 1:33.37 | |||||
3 | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | 43.02 | 1:34.64 | |||||
4 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 46.53 | 1:43.42 | |||||
- | Axel Ekdala | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Medley Herrar D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 38.99 | 1:24.67 | |||||
2 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 43.00 | 1:30.72 | |||||
3 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 43.61 | 1:31.13 | |||||
4 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.11 | 1:31.39 | |||||
5 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 42.71 | 1:31.81 | |||||
6 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 41.23 | 1:33.17 | |||||
7 | Alvin Gesterling | 2006 | Varberg Sim | 45.40 | 1:40.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 39, 100m Medley Damer A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.94 | 1:15.05 | |||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.25 | 1:16.59 | |||||
3 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.82 | 1:16.60 | |||||
4 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 35.28 | 1:17.62 | |||||
5 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 36.33 | 1:19.39 | |||||
6 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.52 | 1:19.56 | |||||
7 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.02 | 1:20.15 | |||||
8 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 37.14 | 1:20.73 | |||||
9 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 37.57 | 1:21.37 | |||||
10 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 38.31 | 1:22.31 | |||||
11 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.62 | 1:22.39 | |||||
12 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 38.96 | 1:22.62 | |||||
13 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.34 | 1:23.53 | |||||
14 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 39.25 | 1:23.63 | |||||
15 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 39.42 | 1:23.74 | |||||
16 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 38.40 | 1:23.96 | |||||
17 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.07 | 1:24.55 | |||||
18 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 40.55 | 1:26.15 | |||||
19 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.83 | 1:26.30 | |||||
20 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.89 | 1:26.73 | |||||
21 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 41.51 | 1:27.08 | |||||
22 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 39.10 | 1:27.76 | |||||
23 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.27 | 1:29.49 | |||||
24 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.47 | 1:30.38 | |||||
25 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 43.49 | 1:33.22 | |||||
26 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 44.90 | 1:33.47 | |||||
27 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 43.27 | 1:34.01 | |||||
28 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 51.36 | 1:43.37 | |||||
- | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Medley Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 33.09 | 1:11.30 | |||||
2 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 35.72 | 1:14.49 | |||||
3 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 34.13 | 1:15.04 | |||||
4 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 34.99 | 1:16.02 | |||||
5 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 22.42 | 1:16.92 | |||||
6 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 39.62 | 1:21.36 | |||||
7 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 38.23 | 1:23.69 | |||||
8 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 37.76 | 1:24.24 | |||||
9 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.60 | 1:25.47 | |||||
10 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 54.65 | 1:54.47 | |||||
Gren 39, 100m Medley Damer A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.62 | 1:12.75 | |||||
2 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.22 | 1:17.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 40, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 30.73 | 1:10.33 | |||||
2 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 36.52 | 1:16.27 | |||||
3 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.27 | 1:16.39 | |||||
4 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 36.08 | 1:16.61 | |||||
5 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 37.24 | 1:18.21 | |||||
6 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 36.57 | 1:19.00 | |||||
7 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 36.90 | 1:22.43 | |||||
8 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 37.78 | 1:22.44 | |||||
9 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.34 | 1:26.56 | |||||
10 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.19 | 1:29.27 | |||||
11 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.05 | 1:29.93 | |||||
- | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 40, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 32.33 | 1:08.78 | |||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 36.12 | 1:15.95 | |||||
3 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.54 | 1:21.71 | |||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 42.98 | 1:28.99 | |||||
- | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 40, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 26.94 | 58.96 | |||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.79 | 1:05.68 | |||||
3 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 29.90 | 1:07.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 41, 100m Frisim Damer D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 37.87 | 1:19.40 | |||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 41.58 | 1:26.81 | |||||
3 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 41.42 | 1:27.34 | |||||
4 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 41.60 | 1:29.29 | |||||
5 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 43.81 | 1:34.19 | |||||
6 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 42.77 | 1:35.11 | |||||
7 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 48.89 | 1:44.50 | |||||
8 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.72 | 1:51.51 | |||||
9 | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | 50.66 | 1:53.01 | |||||
10 | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | 59.35 | 2:09.11 | |||||
- | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Frisim Damer D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 35.02 | 1:11.68 | |||||
2 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 35.50 | 1:12.62 | |||||
3 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 34.96 | 1:13.20 | |||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 36.54 | 1:16.60 | |||||
5 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 36.58 | 1:17.26 | |||||
6 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 38.01 | 1:20.85 | |||||
7 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 38.69 | 1:22.50 | |||||
8 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 41.26 | 1:24.21 | |||||
9 | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | 39.90 | 1:25.64 | |||||
10 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 42.70 | 1:26.33 | |||||
11 | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | 42.55 | 1:28.54 | |||||
12 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 41.43 | 1:29.07 | |||||
13 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 44.57 | 1:31.74 | |||||
14 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 43.98 | 1:32.60 | |||||
15 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.61 | 1:33.46 | |||||
16 | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | 45.16 | 1:33.49 | |||||
17 | Tilde Nilsson | 2007 | Varberg Sim | 47.34 | 1:44.68 | |||||
18 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 1:03.53 | 2:19.40 | |||||
- | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Frisim Damer D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 32.79 | 1:07.50 | |||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | 1:08.32 | |||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 34.77 | 1:11.77 | |||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 33.65 | 1:12.11 | |||||
5 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 35.81 | 1:14.01 | |||||
6 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 35.15 | 1:14.68 | |||||
7 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 37.83 | 1:16.96 | |||||
8 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 37.99 | 1:19.26 | |||||
9 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 38.33 | 1:19.60 | |||||
10 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 39.31 | 1:19.64 | |||||
11 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.19 | 1:21.56 | |||||
12 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 38.17 | 1:21.62 | |||||
13 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 39.91 | 1:23.92 | |||||
14 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 41.34 | 1:24.28 | |||||
15 | Ajla Vajzovic | 2006 | Simklubben S 02 | 40.56 | 1:25.61 | |||||
16 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.30 | 1:26.64 | |||||
17 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 41.77 | 1:26.68 | |||||
18 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 43.02 | 1:29.30 | |||||
19 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 43.68 | 1:31.67 | |||||
20 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 42.81 | 1:32.32 | |||||
21 | Rieke Johannsmeyer | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.98 | 1:32.50 | |||||
22 | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | 44.34 | 1:32.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 42, 100m Frisim Herrar D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 41.49 | 1:26.17 | |||||
2 | Johan Balslev | 2008 | Varberg Sim | 41.19 | 1:28.29 | |||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 47.51 | 1:44.52 | |||||
- | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Frisim Herrar D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 36.92 | 1:14.65 | |||||
2 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 39.31 | 1:21.92 | |||||
3 | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | 39.32 | 1:22.08 | |||||
4 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 41.59 | 1:27.60 | |||||
5 | Lukas Hedberg | 2007 | Varberg Sim | 42.25 | 1:31.86 | |||||
6 | Axel Ekdala | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 46.06 | 1:36.16 | |||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 16.40 | 1:36.79 | |||||
8 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 46.24 | 1:36.96 | |||||
Gren 42, 100m Frisim Herrar D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 36.02 | 1:15.99 | |||||
2 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 36.14 | 1:16.54 | |||||
3 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 39.19 | 1:20.46 | |||||
4 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 39.04 | 1:21.21 | |||||
5 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 39.91 | 1:23.97 | |||||
6 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 40.32 | 1:26.52 | |||||
7 | Alvin Gesterling | 2006 | Varberg Sim | 43.73 | 1:30.94 | |||||
8 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 47.26 | 1:39.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 43, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 34.71 | ||||||
2 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 36.09 | ||||||
3 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 36.11 | ||||||
4 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.37 | ||||||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.69 | ||||||
6 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 37.05 | ||||||
7 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.18 | ||||||
8 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 37.20 | ||||||
9 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 37.25 | ||||||
10 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.60 | ||||||
11 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 38.63 | ||||||
12 | Izabelle Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 38.73 | ||||||
13 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 38.86 | ||||||
14 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.98 | ||||||
15 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 39.20 | ||||||
16 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.27 | ||||||
17 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.77 | ||||||
18 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 39.84 | ||||||
19 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 40.51 | ||||||
20 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 40.91 | ||||||
21 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.86 | ||||||
22 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 42.61 | ||||||
23 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 43.02 | ||||||
24 | Saga Nikumaa | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 44.05 | ||||||
25 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 44.09 | ||||||
26 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 45.33 | ||||||
27 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 49.70 | ||||||
28 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 52.19 | ||||||
- | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 43, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 32.82 | ||||||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 33.91 | ||||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 34.14 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 34.60 | ||||||
5 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.60 | ||||||
6 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 37.06 | ||||||
7 | Emilia Esborn | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.32 | ||||||
8 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 39.55 | ||||||
9 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.50 | ||||||
10 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.16 | ||||||
11 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 41.20 | ||||||
12 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 55.09 | ||||||
Gren 43, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.01 | ||||||
2 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 31.21 | ||||||
2 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 34.00 | ||||||
3 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 37.06 | ||||||
4 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 37.51 | ||||||
5 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 37.91 | ||||||
6 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 38.03 | ||||||
7 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.37 | ||||||
8 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 39.59 | ||||||
9 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.52 | ||||||
10 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 42.54 | ||||||
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 32.60 | ||||||
2 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.15 | ||||||
3 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 39.22 | ||||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 39.81 | ||||||
5 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.20 | ||||||
- | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 29.37 | ||||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 45, 50m Bröstsim Damer D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 47.76 | ||||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 48.02 | ||||||
3 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 48.73 | ||||||
4 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 49.97 | ||||||
5 | Gresa Hasi | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 50.52 | ||||||
6 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 51.11 | ||||||
7 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 52.15 | ||||||
8 | Elin Wallengren | 2008 | Simklubben 1970 | 54.46 | ||||||
9 | Ellen Ahlqvist | 2008 | Simklubben 1970 | 56.10 | ||||||
10 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 58.83 | ||||||
11 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 1:01.80 | ||||||
12 | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | 1:03.69 | ||||||
- | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 45, 50m Bröstsim Damer D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 41.97 | ||||||
2 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 42.88 | ||||||
3 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 43.71 | ||||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 46.45 | ||||||
5 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 47.03 | ||||||
6 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 47.09 | ||||||
7 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 47.82 | ||||||
8 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 49.00 | ||||||
9 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 49.62 | ||||||
10 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 49.98 | ||||||
11 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 50.02 | ||||||
12 | Alice Wickberg | 2007 | Simklubben S 02 | 50.30 | ||||||
13 | Selma Westman | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 50.42 | ||||||
14 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 51.26 | ||||||
15 | Nora Svensson | 2007 | Simklubben S 02 | 51.77 | ||||||
16 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 52.42 | ||||||
17 | Tilde Nilsson | 2007 | Varberg Sim | 52.79 | ||||||
18 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 52.97 | ||||||
19 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 54.84 | ||||||
20 | Anni Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 57.44 | ||||||
21 | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | 58.68 | ||||||
22 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 59.28 | ||||||
23 | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | 59.47 | ||||||
24 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 1:02.56 | ||||||
- | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ina Nord | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 45, 50m Bröstsim Damer D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.61 | ||||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.23 | ||||||
3 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.83 | ||||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 44.02 | ||||||
5 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 44.23 | ||||||
6 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 44.84 | ||||||
7 | Nellie Siversjö | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.15 | ||||||
8 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 45.25 | ||||||
9 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 45.96 | ||||||
10 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.88 | ||||||
11 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 47.34 | ||||||
12 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.83 | ||||||
13 | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | 48.04 | ||||||
14 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 48.33 | ||||||
15 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.69 | ||||||
16 | Ajla Vajzovic | 2006 | Simklubben S 02 | 52.44 | ||||||
17 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 52.49 | ||||||
18 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 53.06 | ||||||
19 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 54.94 | ||||||
20 | Alicia Löwenberg | 2006 | Simklubben S 02 | 57.39 | ||||||
21 | Rieke Johannsmeyer | 2006 | Simklubben Elfsborg | 58.90 | ||||||
- | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arda Beybutov | 2008 | Simklubben S 02 | 49.21 | ||||||
2 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 49.53 | ||||||
3 | Johan Balslev | 2008 | Varberg Sim | 51.70 | ||||||
4 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 52.97 | ||||||
5 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 55.02 | ||||||
6 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 58.77 | ||||||
7 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 59.18 | ||||||
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 46.40 | ||||||
2 | Noah Hombessa | 2007 | Åsundens Simsällskap | 47.21 | ||||||
3 | Walter Jerling | 2007 | Simklubben S 02 | 47.33 | ||||||
4 | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | 49.36 | ||||||
5 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 50.51 | ||||||
6 | Lukas Hedberg | 2007 | Varberg Sim | 51.98 | ||||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 53.85 | ||||||
8 | Axel Ekdala | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 54.23 | ||||||
9 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 56.95 | ||||||
10 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 1:00.73 | ||||||
Gren 46, 50m Bröstsim Herrar D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 43.57 | ||||||
2 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 47.11 | ||||||
3 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 47.71 | ||||||
4 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 48.13 | ||||||
5 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 48.18 | ||||||
6 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 52.47 | ||||||
7 | Alvin Gesterling | 2006 | Varberg Sim | 54.95 | ||||||
8 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 56.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 47, 50m Frisim Damer D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 35.21 | ||||||
2 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 37.17 | ||||||
3 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.55 | ||||||
4 | Gresa Hasi | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 38.11 | ||||||
5 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 38.70 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 39.44 | ||||||
7 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 40.14 | ||||||
8 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 40.50 | ||||||
9 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 41.90 | ||||||
10 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 42.72 | ||||||
11 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 42.83 | ||||||
12 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 49.36 | ||||||
13 | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | 50.06 | ||||||
14 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.83 | ||||||
15 | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | 55.46 | ||||||
Gren 47, 50m Frisim Damer D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 32.32 | ||||||
2 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 32.50 | ||||||
3 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 32.80 | ||||||
4 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 34.09 | ||||||
5 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 35.01 | ||||||
6 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 36.22 | ||||||
7 | Wilma Hansson | 2007 | Simklubben 1970 | 36.85 | ||||||
8 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 37.44 | ||||||
9 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 37.47 | ||||||
10 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 37.73 | ||||||
11 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 38.04 | ||||||
12 | Alice Wickberg | 2007 | Simklubben S 02 | 39.22 | ||||||
13 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 39.63 | ||||||
14 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 39.68 | ||||||
15 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 40.35 | ||||||
16 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 40.81 | ||||||
17 | Stella Nielsen | 2007 | Strömstads Simförening | 40.84 | ||||||
18 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 40.96 | ||||||
19 | Nora Svensson | 2007 | Simklubben S 02 | 41.55 | ||||||
20 | Selma Westman | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 42.07 | ||||||
21 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.10 | ||||||
22 | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | 43.94 | ||||||
23 | Tilde Nilsson | 2007 | Varberg Sim | 44.16 | ||||||
24 | Anni Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 47.65 | ||||||
25 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 51.10 | ||||||
26 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 1:00.22 | ||||||
- | Cornelia Sörqvist | 2007 | Åmåls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 47, 50m Frisim Damer D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 30.18 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 30.36 | ||||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 31.55 | ||||||
4 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 33.22 | ||||||
5 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 33.83 | ||||||
6 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 34.68 | ||||||
7 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 35.33 | ||||||
8 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 35.40 | ||||||
9 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 35.59 | ||||||
10 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 35.69 | ||||||
11 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 36.64 | ||||||
12 | Alicia Löwenberg | 2006 | Simklubben S 02 | 36.69 | ||||||
13 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 36.93 | ||||||
14 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.19 | ||||||
15 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 37.44 | ||||||
16 | Ajla Vajzovic | 2006 | Simklubben S 02 | 38.80 | ||||||
17 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 39.00 | ||||||
18 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 39.07 | ||||||
19 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.33 | ||||||
20 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.85 | ||||||
21 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 40.23 | ||||||
22 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.91 | ||||||
23 | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | 40.92 | ||||||
24 | Rieke Johannsmeyer | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.25 | ||||||
25 | Linnea di Benedetto | 2006 | Simklubben S 02 | 48.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 48, 50m Frisim Herrar D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arda Beybutov | 2008 | Simklubben S 02 | 37.70 | ||||||
2 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 39.31 | ||||||
3 | Johan Balslev | 2008 | Varberg Sim | 40.20 | ||||||
4 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 40.56 | ||||||
5 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 42.67 | ||||||
6 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 46.85 | ||||||
7 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 1:00.82 | ||||||
Gren 48, 50m Frisim Herrar D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 33.62 | ||||||
2 | Noah Hombessa | 2007 | Åsundens Simsällskap | 34.84 | ||||||
3 | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | 36.22 | ||||||
4 | Lukas Hedberg | 2007 | Varberg Sim | 38.26 | ||||||
5 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 38.36 | ||||||
5 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 38.36 | ||||||
7 | Walter Jerling | 2007 | Simklubben S 02 | 38.63 | ||||||
8 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 39.81 | ||||||
9 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 43.07 | ||||||
10 | Axel Ekdala | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 43.14 | ||||||
11 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 44.05 | ||||||
12 | Joel Gabrielsson | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 49.87 | ||||||
Gren 48, 50m Frisim Herrar D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 34.09 | ||||||
2 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 34.20 | ||||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 34.85 | ||||||
4 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 35.78 | ||||||
5 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 36.72 | ||||||
6 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 38.32 | ||||||
7 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 38.38 | ||||||
8 | Alvin Gesterling | 2006 | Varberg Sim | 38.82 | ||||||
9 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 46.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 49, 50m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 32.13 | ||||||
2 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.76 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.56 | ||||||
4 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 34.11 | ||||||
5 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 34.64 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.83 | ||||||
7 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 34.88 | ||||||
8 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.80 | ||||||
9 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 35.84 | ||||||
10 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 36.91 | ||||||
11 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.54 | ||||||
12 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 37.74 | ||||||
13 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 37.89 | ||||||
14 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.03 | ||||||
15 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.35 | ||||||
16 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.73 | ||||||
17 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 39.21 | ||||||
18 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 39.47 | ||||||
19 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 39.66 | ||||||
20 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.75 | ||||||
21 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 39.76 | ||||||
22 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 40.58 | ||||||
23 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.68 | ||||||
24 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 40.80 | ||||||
25 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 43.64 | ||||||
26 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 52.61 | ||||||
Gren 49, 50m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 30.83 | ||||||
2 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 33.01 | ||||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 33.16 | ||||||
4 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 33.19 | ||||||
5 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 33.86 | ||||||
6 | Emilia Esborn | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.61 | ||||||
7 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 34.69 | ||||||
8 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 37.02 | ||||||
9 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 38.99 | ||||||
10 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.72 | ||||||
11 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 1:01.79 | ||||||
Gren 49, 50m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.81 | ||||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 28.94 | ||||||
2 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 33.47 | ||||||
3 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 33.98 | ||||||
4 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 34.47 | ||||||
5 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 34.91 | ||||||
6 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 35.40 | ||||||
7 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 37.05 | ||||||
8 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 39.67 | ||||||
9 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.81 | ||||||
10 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.06 | ||||||
11 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 51.04 | ||||||
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 29.78 | ||||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 33.46 | ||||||
3 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.15 | ||||||
4 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 45.63 | ||||||
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.26 | ||||||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 29.62 | ||||||
3 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 30.26 | ||||||
4 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 30.60 | ||||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 30.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 41.45 | ||||||
2 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 45.08 | ||||||
3 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 46.30 | ||||||
4 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 46.45 | ||||||
5 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 49.32 | ||||||
6 | Cornelia Köpman | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 52.80 | ||||||
7 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 53.84 | ||||||
8 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 56.15 | ||||||
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 35.49 | ||||||
2 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 38.30 | ||||||
3 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 40.52 | ||||||
4 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 41.80 | ||||||
5 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 41.95 | ||||||
6 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 42.69 | ||||||
7 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 44.06 | ||||||
8 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 44.83 | ||||||
9 | Nova Niemi | 2007 | Varberg Sim | 45.24 | ||||||
10 | Liv Eklöv | 2007 | Varberg Sim | 46.01 | ||||||
11 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 46.51 | ||||||
12 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 47.70 | ||||||
13 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 48.68 | ||||||
- | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
- | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 33.71 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 33.72 | ||||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 35.22 | ||||||
4 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 35.77 | ||||||
5 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 36.83 | ||||||
6 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.40 | ||||||
7 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 40.98 | ||||||
8 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 41.60 | ||||||
9 | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.87 | ||||||
10 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 43.58 | ||||||
11 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 44.40 | ||||||
12 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.66 | ||||||
13 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 45.65 | ||||||
14 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 48.11 | ||||||
15 | Lovisa Lidén | 2006 | Varberg Sim | 51.57 | ||||||
16 | Tara Paktinat | 2006 | Simklubben S 02 | 54.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 45.97 | ||||||
2 | Johan Balslev | 2008 | Varberg Sim | 51.54 | ||||||
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 41.23 | ||||||
2 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 45.79 | ||||||
3 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 51.70 | ||||||
- | Axel Ekdala | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.61 | ||||||
2 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 39.76 | ||||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 42.61 | ||||||
4 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 43.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 31.16 | 1:04.54 | |||||
2 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 31.75 | 1:05.07 | |||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.42 | 1:05.13 | |||||
4 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 32.16 | 1:07.16 | |||||
5 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.32 | 1:08.90 | |||||
6 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 33.34 | 1:08.97 | |||||
7 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 33.17 | 1:09.13 | |||||
8 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.61 | 1:09.36 | |||||
9 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 33.65 | 1:09.79 | |||||
10 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.35 | 1:10.27 | |||||
11 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 33.89 | 1:10.86 | |||||
12 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.73 | 1:12.88 | |||||
13 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 35.04 | 1:13.22 | |||||
14 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 35.08 | 1:13.50 | |||||
15 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 34.57 | 1:13.97 | |||||
16 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 35.41 | 1:14.10 | |||||
17 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 35.82 | 1:14.20 | |||||
18 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.10 | 1:14.97 | |||||
19 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.29 | 1:16.49 | |||||
20 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 35.99 | 1:16.72 | |||||
21 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 37.38 | 1:18.03 | |||||
22 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.34 | 1:18.28 | |||||
23 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.29 | 1:18.63 | |||||
24 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 37.83 | 1:20.01 | |||||
25 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 40.16 | 1:22.88 | |||||
26 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 39.95 | 1:23.42 | |||||
27 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 41.62 | 1:27.27 | |||||
28 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 42.33 | 1:28.57 | |||||
29 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 43.79 | 1:35.86 | |||||
Gren 53, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 29.42 | 1:01.70 | |||||
2 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 31.59 | 1:03.94 | |||||
3 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 31.02 | 1:05.03 | |||||
4 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 31.32 | 1:05.30 | |||||
5 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 32.90 | 1:09.81 | |||||
6 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 35.52 | 1:13.96 | |||||
7 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 34.42 | 1:14.53 | |||||
8 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.37 | 1:14.97 | |||||
9 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.46 | 1:19.57 | |||||
10 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 38.66 | 1:21.84 | |||||
11 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 49.23 | 1:43.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 54, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 28.24 | 1:02.08 | |||||
2 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 31.39 | 1:06.10 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 32.39 | 1:06.77 | |||||
4 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 33.06 | 1:09.05 | |||||
5 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 33.90 | 1:10.48 | |||||
6 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 33.32 | 1:10.57 | |||||
7 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.79 | 1:10.98 | |||||
8 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 34.52 | 1:11.24 | |||||
9 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 35.93 | 1:15.05 | |||||
10 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.29 | 1:17.64 | |||||
11 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.10 | 1:20.32 | |||||
12 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.64 | 1:21.53 | |||||
13 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 37.55 | 1:22.18 | |||||
14 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.18 | 1:23.28 | |||||
Gren 54, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 28.36 | 58.47 | |||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 31.65 | 1:05.90 | |||||
3 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.26 | 1:11.63 | |||||
4 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.94 | 1:13.82 | |||||
5 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 36.25 | 1:16.78 | |||||
Gren 54, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 25.67 | 53.49 | |||||
2 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 29.28 | 59.97 | |||||
3 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 29.62 | 1:02.22 | |||||
4 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 29.90 | 1:03.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 55, 50m Ryggsim Damer D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 41.31 | ||||||
2 | Gresa Hasi | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 41.32 | ||||||
3 | Louise Ahlstedt | 2008 | Simklubben S 02 | 44.56 | ||||||
4 | Hilda Boman | 2008 | Simklubben 1970 | 45.14 | ||||||
5 | Amalia Emilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 47.43 | ||||||
6 | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 47.47 | ||||||
7 | Saga Nilsson | 2008 | Smålandsstenars Simsällskap | 49.56 | ||||||
8 | Adiyat Coles | 2008 | Falkenbergs Simklubb | 50.72 | ||||||
9 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.19 | ||||||
10 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 52.25 | ||||||
11 | Fanny Falk | 2008 | S77 Stenungsund | 52.43 | ||||||
12 | Sally Kataoka | 2008 | Simklubben S 02 | 59.45 | ||||||
13 | Ida Brandt | 2008 | Simklubben S 02 | 59.79 | ||||||
- | Ellen Ahlqvist | 2008 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Tindra Lidbäck | 2008 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 55, 50m Ryggsim Damer D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Flyckt | 2007 | Simklubben Elfsborg | 38.97 | ||||||
2 | Maja Gustafsson | 2007 | Falkenbergs Simklubb | 40.18 | ||||||
3 | Alva Rohman | 2007 | Strömstads Simförening | 40.45 | ||||||
4 | Tova Axelsson | 2007 | Simklubben S 02 | 40.63 | ||||||
5 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 41.11 | ||||||
6 | Hilda Andersson | 2007 | Varberg Sim | 42.43 | ||||||
7 | Daniela Borg | 2007 | Simklubben Alingsås | 43.52 | ||||||
8 | Stella Geigel | 2007 | Varberg Sim | 43.65 | ||||||
9 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 44.27 | ||||||
10 | Mirabelle Hedendahl | 2007 | Simklubben 1970 | 44.38 | ||||||
11 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.24 | ||||||
12 | Agnes Hörder | 2007 | Simklubben 1970 | 45.86 | ||||||
13 | Ida Thom | 2007 | Smålandsstenars Simsällskap | 45.99 | ||||||
14 | Nora Svensson | 2007 | Simklubben S 02 | 47.30 | ||||||
15 | Ingrid Josefson | 2007 | Varberg Sim | 47.38 | ||||||
16 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 47.42 | ||||||
17 | Alice Wickberg | 2007 | Simklubben S 02 | 47.51 | ||||||
18 | Elin Mårtensson | 2007 | Varberg Sim | 48.58 | ||||||
19 | Ella Pettersson | 2007 | Simklubben S 02 | 49.66 | ||||||
20 | Tilde Nilsson | 2007 | Varberg Sim | 51.34 | ||||||
21 | Selma Holmqvist | 2007 | Simklubben S 02 | 51.44 | ||||||
22 | Anni Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 52.27 | ||||||
23 | Stina Röhss | 2007 | S77 Stenungsund | 54.95 | ||||||
24 | Alma Göransson | 2007 | Varberg Sim | 1:00.86 | ||||||
25 | Alice Carlqvist | 2007 | Varberg Sim | 1:06.79 | ||||||
- | Elsa Jelvestam Petersson | 2007 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Gren 55, 50m Ryggsim Damer D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 33.99 | ||||||
2 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.94 | ||||||
3 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 37.58 | ||||||
4 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 39.87 | ||||||
5 | Elise Dahlberg | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 39.90 | ||||||
6 | Molly Östby | 2006 | Strömstads Simförening | 40.91 | ||||||
7 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 40.92 | ||||||
7 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.92 | ||||||
9 | Sara Avdic | 2006 | Simklubben S 02 | 41.38 | ||||||
10 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 41.62 | ||||||
11 | Freja Simonsson | 2006 | Strömstads Simförening | 41.98 | ||||||
12 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 43.58 | ||||||
13 | Freja Borgkvist | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 45.42 | ||||||
14 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.94 | ||||||
15 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.96 | ||||||
16 | Rieke Johannsmeyer | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.38 | ||||||
17 | Melva Eriksson | 2006 | Varberg Sim | 48.54 | ||||||
18 | Ajla Vajzovic | 2006 | Simklubben S 02 | 49.29 | ||||||
19 | Alicia Löwenberg | 2006 | Simklubben S 02 | 49.45 | ||||||
- | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 56, 50m Ryggsim Herrar D-F, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 44.33 | ||||||
2 | Arda Beybutov | 2008 | Simklubben S 02 | 45.08 | ||||||
3 | Albin Wassberg | 2008 | S77 Stenungsund | 48.13 | ||||||
4 | Vincent Rosholm | 2008 | Simklubben 1970 | 49.55 | ||||||
5 | Edvin Pettersson | 2008 | Simklubben Alingsås | 49.94 | ||||||
6 | Johan Balslev | 2008 | Varberg Sim | 51.57 | ||||||
7 | Olle Gustafsson | 2008 | S77 Stenungsund | 1:07.23 | ||||||
- | Lucas Conradsson | 2008 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Gren 56, 50m Ryggsim Herrar D-F, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 44.70 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 45.11 | ||||||
3 | Mio Hernandez | 2007 | Simklubben S 02 | 45.76 | ||||||
4 | Walter Jerling | 2007 | Simklubben S 02 | 46.41 | ||||||
5 | Lukas Hedberg | 2007 | Varberg Sim | 49.44 | ||||||
6 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 50.60 | ||||||
7 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 53.32 | ||||||
8 | Axel Ekdala | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 57.57 | ||||||
9 | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 58.24 | ||||||
- | Joel Gabrielsson | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Mohammadi | 2007 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 56, 50m Ryggsim Herrar D-F, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 39.80 | ||||||
2 | Enzo Pettersson | 2006 | Simklubben S 02 | 42.40 | ||||||
3 | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 42.53 | ||||||
4 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 42.94 | ||||||
5 | Charlie Zhu | 2006 | Simklubben S 02 | 43.01 | ||||||
6 | Alvin Gesterling | 2006 | Varberg Sim | 43.70 | ||||||
7 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 45.35 | ||||||
8 | Elias Hansen | 2006 | Simklubben S 02 | 54.55 | ||||||
- | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 57, 50m Frisim Damer A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 29.43 | ||||||
2 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 29.77 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 30.06 | ||||||
4 | Ebba Skoog | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.64 | ||||||
5 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 30.77 | ||||||
6 | Ella Westerlund | 2004 | Simklubben 1970 | 31.03 | ||||||
7 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 31.09 | ||||||
8 | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | 31.23 | ||||||
9 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 31.76 | ||||||
10 | Elsa Kanth | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 31.94 | ||||||
11 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 32.02 | ||||||
12 | Eila Johns | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 32.15 | ||||||
13 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.53 | ||||||
14 | Matilda Hörder | 2004 | Simklubben 1970 | 33.47 | ||||||
15 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 33.86 | ||||||
16 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.15 | ||||||
17 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.24 | ||||||
18 | Thea Qvarnström | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 34.26 | ||||||
19 | Linnéa Brüdigam | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 34.29 | ||||||
20 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 35.38 | ||||||
21 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.79 | ||||||
22 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 35.93 | ||||||
23 | Matilda Magnusson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.00 | ||||||
24 | Louise Ottosson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 36.37 | ||||||
25 | Emma Curlow | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 36.60 | ||||||
26 | Bianca Havner | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 37.50 | ||||||
27 | Mira Löfgren | 2005 | Simklubben Alingsås | 38.88 | ||||||
28 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 39.44 | ||||||
29 | Wilma Carlsson | 2005 | Falkenbergs Simklubb | 42.76 | ||||||
Gren 57, 50m Frisim Damer A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 27.71 | ||||||
2 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.00 | ||||||
3 | Lisa Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 29.50 | ||||||
4 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 29.75 | ||||||
5 | Linnea Andersson | 2003 | Simklubben 1970 | 30.47 | ||||||
6 | Wilma Bergman | 2002 | S77 Stenungsund | 30.91 | ||||||
7 | Emilia Esborn | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.32 | ||||||
8 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 32.87 | ||||||
9 | Viktoria Sandwall | 2003 | Simklubben Alingsås | 33.03 | ||||||
10 | Ida Johansson | 2002 | Falköpings Simsällskap | 33.41 | ||||||
11 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.30 | ||||||
12 | Liza Vesterberg | 2002 | Simklubben 1970 | 36.55 | ||||||
13 | Louice Lundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.30 | ||||||
14 | Emmy Löfgren | 2002 | Simklubben Alingsås | 43.07 | ||||||
Gren 57, 50m Frisim Damer A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Nielsen-Fernandes | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 28.84 | ||||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.08 | ||||||
3 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 58, 50m Frisim Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 26.49 | ||||||
2 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 30.02 | ||||||
3 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 30.22 | ||||||
4 | Emil Storberg | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 30.61 | ||||||
5 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.67 | ||||||
6 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 31.73 | ||||||
7 | Melker Boman | 2005 | Simklubben 1970 | 31.86 | ||||||
8 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 32.07 | ||||||
9 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 34.90 | ||||||
10 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.97 | ||||||
11 | David Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.58 | ||||||
12 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.22 | ||||||
13 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 37.16 | ||||||
Gren 58, 50m Frisim Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Klasson | 2003 | Simklubben 1970 | 27.28 | ||||||
2 | Filip Håll | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 29.93 | ||||||
3 | Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.16 | ||||||
4 | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.29 | ||||||
5 | Jacob Hassan | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 33.76 | ||||||
Gren 58, 50m Frisim Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.40 | ||||||
2 | Martin Isaksson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 26.78 | ||||||
3 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 27.46 | ||||||
4 | William Larsson | 1999 | Simklubben 1970 | 27.59 | ||||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 28.53 | ||||||
6 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 29.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 61, 4X50m Medley Damer Lag B, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Elfsborg Träskor | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:28.19 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Ella Flyckt | 2007 | 44.69 | 1:19.21 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 34.12 | 1:53.33 | |||||||
Ellen Johansson | 2008 | 34.86 | 2:28.19 | |||||||
2 | S 77 Stenungsund | 2006 | S77 Stenungsund | 2:33.72 | ||||||
Emma Knauer | 2006 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Hailey Larsson | 2007 | 45.60 | 1:23.90 | |||||||
Maja Edberg | 2006 | 36.33 | 2:00.23 | |||||||
Elsa Gustavsson | 2006 | 33.49 | 2:33.72 | |||||||
3 | Falkenbergs Tjejer | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 2:37.24 | ||||||
Maja Gustafsson | 2007 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Adiyat Coles | 2008 | 48.85 | 1:27.29 | |||||||
Maja Mcadam | 2006 | 37.49 | 2:04.78 | |||||||
Elise Dahlberg | 2006 | 32.46 | 2:37.24 | |||||||
4 | Strömstads Simförening | 2006 | Strömstads Simförening | 2:45.07 | ||||||
Freja Simonsson | 2006 | 42.60 | 42.60 | |||||||
Molly Östby | 2006 | 46.24 | 1:28.84 | |||||||
Alva Rohman | 2007 | 36.13 | 2:04.97 | |||||||
Stella Nielsen | 2007 | 40.10 | 2:45.07 | |||||||
5 | Simklubben 1970 Lag 1 | 2006 | Simklubben 1970 | 2:49.82 | ||||||
Mirabelle Hedendahl | 2007 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Agnes Hörder | 2007 | 46.94 | 1:31.58 | |||||||
Hilda Boman | 2008 | 42.21 | 2:13.79 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 36.03 | 2:49.82 | |||||||
6 | Simklubben Elfsborg Tomtebloss | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:50.89 | ||||||
Tova Figas | 2006 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Svea Klasson | 2006 | 46.16 | 1:30.98 | |||||||
Edith Fredriksson | 2007 | 40.75 | 2:11.73 | |||||||
Rieke Johannsmeyer | 2006 | 39.16 | 2:50.89 | |||||||
7 | Simklubben 1970 Lag 2 | 2007 | Simklubben 1970 | 3:26.90 | ||||||
Wilma Hansson | 2007 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Anni Khattab | 2007 | 59.28 | 1:43.80 | |||||||
Moa Helge | 2007 | 53.93 | 2:37.73 | |||||||
Elin Wallengren | 2008 | 49.17 | 3:26.90 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 62, 4X50m Medley Herrar Lag B, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Herrar B Lag 1 | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 3:12.55 | ||||||
Axel Wigstrand | 2008 | 46.57 | 46.57 | |||||||
Josef Holmén | 2007 | 59.68 | 1:46.25 | |||||||
Ludvig Kobel | 2006 | 42.25 | 2:28.50 | |||||||
Axel Ekdala | 2007 | 44.05 | 3:12.55 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 63, 4X50m Medley Damer Lag A, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 77 Stenungsund | 2002 | S77 Stenungsund | 2:13.57 | ||||||
Lisa Bergman | 2002 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Ellen Bergman | 2005 | 39.89 | 1:13.04 | |||||||
Alva Back | 2002 | 30.24 | 1:43.28 | |||||||
Wilma Bergman | 2002 | 30.29 | 2:13.57 | |||||||
2 | Falköpings Simsällskap | 2005 | Falköpings Simsällskap | 2:16.95 | ||||||
Francesca Clark | 2001 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Ida Johansson | 2002 | 38.07 | 1:12.39 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | 34.66 | 1:47.05 | |||||||
Julia Jonsson | 2004 | 29.90 | 2:16.95 | |||||||
3 | Simklubben Elfsborg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:18.78 | ||||||
Amanda Böhrén | 2005 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Sally Olsson | 2005 | 38.83 | 1:15.56 | |||||||
Julia Karamovic | 2001 | 33.00 | 1:48.56 | |||||||
Ebba Skoog | 2004 | 30.22 | 2:18.78 | |||||||
4 | Simklubben 1970 Lag 1 | 2003 | Simklubben 1970 | 2:21.74 | ||||||
Linnea Andersson | 2003 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Matilda Hörder | 2004 | 44.32 | 1:19.45 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 32.89 | 1:52.34 | |||||||
Matilda Hallman | 2003 | 29.40 | 2:21.74 | |||||||
5 | Simklubben Elfsborg Lag 2 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:24.98 | ||||||
Emilia Esborn | 2003 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 40.33 | 1:18.47 | |||||||
Hannah Lilja | 2004 | 33.51 | 1:51.98 | |||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 33.00 | 2:24.98 | |||||||
6 | Kungälv Damer A Lag 1 | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 2:26.13 | ||||||
Louise Ottosson | 2005 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Eila Johns | 2004 | 41.17 | 1:20.84 | |||||||
Lina Gustafsson | 2003 | 31.90 | 1:52.74 | |||||||
Linnéa Brüdigam | 2005 | 33.39 | 2:26.13 | |||||||
7 | S 77 Stenungsund Lag 2 | 2004 | S77 Stenungsund | 2:33.52 | ||||||
Frida Rångeby | 2005 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Lina Back | 2005 | 42.28 | 1:18.00 | |||||||
Linnea Olofsson | 2004 | 37.34 | 1:55.34 | |||||||
Alva Anell | 2005 | 38.18 | 2:33.52 | |||||||
8 | Simklubben Elfsborg Lag 3 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:35.55 | ||||||
Louice Lundqvist | 2003 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Sarah Nilsson | 2003 | 43.22 | 1:23.76 | |||||||
Emelie Johansson | 2005 | 38.34 | 2:02.10 | |||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 33.45 | 2:35.55 | |||||||
9 | Falkenbergs Tjejer | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 2:40.25 | ||||||
Thea Qvarnström | 2005 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Emma Curlow | 2005 | 46.53 | 1:27.02 | |||||||
Elsa Kanth | 2004 | 34.47 | 2:01.49 | |||||||
Bianca Havner | 2005 | 38.76 | 2:40.25 | |||||||
10 | SK Alingsås | 2002 | Simklubben Alingsås | 2:46.20 | ||||||
Hanna Andrén | 2004 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Mira Löfgren | 2005 | 49.39 | 1:25.47 | |||||||
Viktoria Sandwall | 2003 | 37.29 | 2:02.76 | |||||||
Emmy Löfgren | 2002 | 43.44 | 2:46.20 | |||||||
- | Kungälv Damer A Lag 2 | 2005 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Tuva Honsberg | 2008 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Cornelia Köpman | 2008 | 50.06 | 1:37.36 | |||||||
Tilda Dohrner | 2006 | 46.36 | 2:23.72 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sandaredssprinten 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 64, 4X50m Medley Herrar Lag A, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungälv Herrar A Lag 1 | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 2:03.65 | ||||||
Jacob Hassan | 2003 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Anton Arvidsson | 1994 | 28.76 | 1:07.98 | |||||||
Johan Hildesson | 1992 | 26.33 | 1:34.31 | |||||||
Filip Håll | 2002 | 29.34 | 2:03.65 | |||||||
2 | Kungälv Herrar A Lag 2 | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 2:06.40 | ||||||
Benjamin Gabrielsson | 1999 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Robert Sjöberg | 1998 | 33.39 | 1:06.97 | |||||||
Martin Isaksson | 1998 | 27.79 | 1:34.76 | |||||||
Svante Tjernström | 2007 | 31.64 | 2:06.40 | |||||||
3 | Simklubben 1970 Lag 1 | 1998 | Simklubben 1970 | 2:06.45 | ||||||
Erik Klasson | 2003 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Simon Kivistö | 1998 | 34.81 | 1:07.83 | |||||||
William Larsson | 1999 | 29.76 | 1:37.59 | |||||||
Patrik Johansson | 1974 | 28.86 | 2:06.45 | |||||||
4 | Simklubben 1970 Lag 2 | 2005 | Simklubben 1970 | 2:28.05 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 39.18 | 39.18 | |||||||
Melker Boman | 2005 | 41.24 | 1:20.42 | |||||||
Milton Hedendahl | 2005 | 34.08 | 1:54.50 | |||||||
Joar Kivistö | 2005 | 33.55 | 2:28.05 | |||||||
5 | Simklubben Elfsborg 1 | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:28.66 | ||||||
Maximilian Nyholm-Flatow | 2003 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Jesper Figas | 2003 | 41.00 | 1:21.06 | |||||||
Christoffer Good | 2004 | 6.22 | 1:27.28 | |||||||
Alvar Ejdesjö | 2005 | 1:01.38 | 2:28.66 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 18:06 |