Resultater for Regionsmesterskab Regionsyddanmark 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Kort | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 november 2017 |
Løb 101, 4X50m Butterflyben Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esv Mix 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:26.04 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 39.05 | 1:12.31 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 33.89 | 1:46.20 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 39.84 | 2:26.04 | |||||||
2 | H2Odense Hold 3 | 0 | H2Odense | 2:35.45 | ||||||
Pol Cardeñas Bonjorn | 2003 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 38.62 | 1:15.00 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 41.57 | 1:56.57 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 38.88 | 2:35.45 | |||||||
3 | Esv Mix 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:36.73 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 40.17 | 1:18.73 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 40.38 | 1:59.11 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 37.62 | 2:36.73 | |||||||
4 | H2Odense Hold 1 | 0 | H2Odense | 2:39.88 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 41.54 | 41.54 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 40.42 | 1:21.96 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 42.52 | 2:04.48 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 35.40 | 2:39.88 | |||||||
5 | H2Odense Hold 2 | 0 | H2Odense | 2:47.39 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 42.38 | 42.38 | |||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 40.37 | 1:22.75 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 40.47 | 2:03.22 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 44.17 | 2:47.39 | |||||||
6 | Martins Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | 2:49.35 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 47.12 | 47.12 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 42.26 | 1:29.38 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 44.70 | 2:14.08 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 35.27 | 2:49.35 | |||||||
7 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:01.69 | ||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 51.41 | 51.41 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 49.75 | 1:41.16 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 45.50 | 2:26.66 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 35.03 | 3:01.69 | |||||||
8 | Anjas Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | 3:03.44 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 53.33 | 1:33.84 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 45.67 | 2:19.51 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 43.93 | 3:03.44 | |||||||
9 | Sønderborg | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:09.46 | ||||||
Emil Winther | 2006 | 53.82 | 53.82 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 48.45 | 1:42.27 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 43.28 | 2:25.55 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 43.91 | 3:09.46 | |||||||
10 | Esv Mix 4 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:18.60 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 1:03.27 | 1:49.15 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 47.59 | 2:36.74 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 41.86 | 3:18.60 | |||||||
11 | Esv Mix 5 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:20.06 | ||||||
Varjan Sivakumar | 2003 | 50.81 | 50.81 | |||||||
Laura Vibe Hansen | 2006 | 54.58 | 1:45.39 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 47.88 | 2:33.27 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 46.79 | 3:20.06 | |||||||
12 | Deltamix 2 | 0 | DeltaSwim | 3:21.64 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 52.53 | 1:32.84 | |||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 57.61 | 2:30.45 | |||||||
Louise Ovesen | 2004 | 51.19 | 3:21.64 | |||||||
13 | Deltamix 1 | 0 | DeltaSwim | 3:36.37 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 52.46 | 1:39.49 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 55.11 | 2:34.60 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:01.77 | 3:36.37 | |||||||
14 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:38.72 | ||||||
Freja Johansen | 2006 | 1:07.00 | 1:07.00 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 50.31 | 1:57.31 | |||||||
Louise Horne Levin | 2006 | 48.61 | 2:45.92 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 52.80 | 3:38.72 | |||||||
15 | Calle Canin Kolding | 0 | Kolding SK | 3:39.93 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 45.41 | 45.41 | |||||||
Casper Batz | 2006 | 1:03.37 | 1:48.78 | |||||||
Sarah Hansen | 2005 | 48.92 | 2:37.70 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 1:02.23 | 3:39.93 | |||||||
16 | H2Odense Hold 4 | 0 | H2Odense | 3:41.99 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 43.16 | 43.16 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 1:09.80 | 1:52.96 | |||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 57.13 | 2:50.09 | |||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 51.90 | 3:41.99 | |||||||
- | Esv Mix 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Mads Iversen | 2004 | |||||||||
Silke Bruun Svensen | 2005 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | DNS | ||||||||
- | Rsk 4 | 0 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | de Vilde Kaniner | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | DSQ | brysttag v75m | |||||
Mattias Hansen | 2003 | 42.21 | 42.21 | |||||||
- | Rasmus Møgunger Kolding | 0 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 41.22 | 41.22 | |||||||
- | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | brysttag v175m | |||||
Anna Ryet | 2005 | 54.42 | 54.42 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 54.60 | 1:49.02 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 1:03.48 | 2:52.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |