Results for Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.03 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:07.49 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.62 | ||||||
4 | Camilla Rask | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:14.63 | ||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.72 | ||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:15.87 | ||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.12 | ||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.45 | ||||||
9 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:16.79 | ||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 2:17.60 | ||||||
11 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.41 | ||||||
12 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 2:21.96 | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:08.47 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 2:11.47 | ||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.67 | ||||||
4 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:13.32 | ||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 2:14.08 | ||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.63 | ||||||
7 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.87 | ||||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:15.65 | ||||||
9 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 2:15.75 | ||||||
10 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.92 | ||||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:16.08 | ||||||
12 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:16.16 | ||||||
13 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.48 | ||||||
14 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:17.04 | ||||||
15 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:17.13 | ||||||
16 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:17.15 | ||||||
17 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:17.70 | ||||||
18 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.96 | ||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.05 | ||||||
20 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:18.13 | ||||||
21 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.35 | ||||||
22 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:18.78 | ||||||
23 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:19.18 | ||||||
24 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:19.35 | ||||||
25 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:19.38 | ||||||
26 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.51 | ||||||
27 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:19.72 | ||||||
28 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.78 | ||||||
29 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.15 | ||||||
30 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.20 | ||||||
31 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.53 | ||||||
32 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.56 | ||||||
33 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.58 | ||||||
34 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.20 | ||||||
35 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.21 | ||||||
36 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.22 | ||||||
37 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.62 | ||||||
38 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.91 | ||||||
39 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:23.40 | ||||||
40 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.41 | ||||||
41 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.00 | ||||||
42 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 2:24.08 | ||||||
43 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.05 | ||||||
44 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:25.67 | ||||||
45 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.85 | ||||||
46 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:26.59 | ||||||
47 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:26.85 | ||||||
48 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 2:26.91 | ||||||
49 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 2:27.60 | ||||||
50 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.17 | ||||||
51 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:29.96 | ||||||
52 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.00 | ||||||
53 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.54 | ||||||
54 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:31.23 | ||||||
55 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.58 | ||||||
56 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:31.66 | ||||||
57 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:32.92 | ||||||
58 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.48 | ||||||
59 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:35.15 | ||||||
60 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.39 | ||||||
61 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:35.88 | ||||||
62 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.67 | ||||||
63 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.88 | ||||||
64 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 2:36.90 | ||||||
65 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 2:42.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |