Resultat för UGP1 2017-2018, Karlskoga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 21/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2017-2018 Karlskoga | Utskriftsdatum | 21 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2017 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.79 | 1:19.18 | |||||
2 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.63 | 1:19.46 | |||||
3 | Matilda Thorsén | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.65 | 1:22.65 | |||||
4 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.23 | 1:23.05 | |||||
5 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.98 | 1:24.56 | |||||
6 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.49 | 1:25.02 | |||||
7 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.58 | 1:25.55 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.04 | 1:23.87 | |||||
2 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.47 | 1:28.39 | |||||
3 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 41.74 | 1:28.67 | |||||
4 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 41.93 | 1:29.13 | |||||
5 | Elin Sand | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.61 | 1:33.73 | |||||
6 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 45.88 | 1:38.38 | |||||
7 | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.11 | 1:39.38 | |||||
8 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 49.58 | 1:45.59 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 40.17 | 1:26.42 | |||||
2 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 41.78 | 1:28.40 | |||||
3 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 42.92 | 1:31.52 | |||||
4 | Moa Hammarbäck | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.14 | 1:32.07 | |||||
5 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 43.37 | 1:32.47 | |||||
6 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 51.02 | 1:47.20 | |||||
7 | Ebba Larsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.11 | 1:47.81 | |||||
8 | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | 57.10 | 2:04.16 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.52 | 1:26.47 | |||||
2 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.87 | 1:27.93 | |||||
3 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 43.32 | 1:30.24 | |||||
4 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 43.43 | 1:30.29 | |||||
5 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.43 | 1:30.73 | |||||
6 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 42.94 | 1:31.99 | |||||
7 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.21 | 1:32.68 | |||||
8 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.88 | 1:33.32 | |||||
9 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 44.85 | 1:36.20 | |||||
10 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 45.55 | 1:36.24 | |||||
11 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 46.77 | 1:39.62 | |||||
12 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 49.39 | 1:42.63 | |||||
13 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 51.68 | 1:47.67 | |||||
14 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 55.55 | 1:58.27 | |||||
15 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 56.97 | 2:02.57 | |||||
- | Filippa Landström | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.80 | 1:23.12 | |||||
2 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 40.25 | 1:23.51 | |||||
3 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.92 | 1:23.74 | |||||
4 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 39.80 | 1:24.26 | |||||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 42.27 | 1:28.60 | |||||
6 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.55 | 1:28.79 | |||||
7 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.29 | 1:29.99 | |||||
8 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.90 | 1:31.01 | |||||
9 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 42.63 | 1:31.68 | |||||
10 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.51 | 1:31.91 | |||||
11 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.33 | 1:33.79 | |||||
12 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 46.05 | 1:35.34 | |||||
13 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 43.63 | 1:37.34 | |||||
13 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.52 | 1:37.34 | |||||
15 | Philippa Lindkvist | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 49.19 | 1:42.07 | |||||
16 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.13 | 1:43.06 | |||||
17 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.51 | 1:48.77 | |||||
18 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 53.91 | 1:51.67 | |||||
19 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 53.60 | 1:54.22 | |||||
20 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 56.53 | 1:55.59 | |||||
- | Maniya Malekpour | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:07 |