Results for Efterårsstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Efterrsstvne 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stvne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangr | STT | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 18 november 2017 |
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1918-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Mads Lnell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svmmeklub | 28.45 | 59.71 | 1:32.51 | 2:04.77 | |||
2 | Filip Bkgaard | 2000 | Herlufsholm Svmmeklub | 29.23 | 1:01.27 | 1:35.01 | 2:09.39 | |||
3 | Magnus Lhr | 2001 | Herlufsholm Svmmeklub | 29.07 | 1:02.01 | 1:37.37 | 2:12.44 | |||
4 | Morten Kilhof | 2000 | Solrd Svmmeklub | 30.61 | 1:07.75 | 1:45.59 | 2:20.24 | |||
5 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svmme Klub | 31.04 | 1:06.98 | 1:44.91 | 2:20.65 | |||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.75 | 1:06.22 | 1:44.58 | 2:23.31 | |||
7 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svmme Klub | 34.48 | 1:15.61 | 1:58.52 | 2:38.21 | |||
8 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svmmeklub | 40.95 | 1:28.99 | 2:20.49 | 3:08.13 | |||
- | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Jeppe Kjr | 2004 | VAT Copenhagen | 32.15 | 1:09.44 | 1:46.00 | 2:21.52 | |||
2 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 32.99 | 1:11.56 | 1:51.17 | 2:29.41 | |||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 34.91 | 1:15.17 | 1:54.36 | 2:32.20 | |||
4 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.83 | 1:17.51 | 1:57.23 | 2:36.33 | |||
5 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 37.70 | 1:20.93 | 2:08.08 | 2:51.15 | |||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrd Svmmeklub | 36.30 | 1:20.18 | 2:07.47 | 2:52.35 | |||
7 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svmmeklub | 39.28 | 1:25.59 | 2:12.36 | 2:58.77 | |||
- | Aksel Bryde | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Lb 30, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 33.96 | 1:13.63 | 1:54.93 | 2:32.20 | |||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 35.89 | 1:16.18 | 1:57.82 | 2:37.52 | |||
3 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 40.15 | 1:25.87 | 2:10.02 | 2:51.97 | |||
4 | Martin Daniele | 2006 | Solrd Svmmeklub | 41.94 | 1:29.25 | 2:18.01 | 3:02.16 | |||
5 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svmmeklub | 41.54 | 1:28.90 | 2:17.70 | 3:02.30 | |||
6 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 44.81 | 1:38.37 | 2:31.05 | 3:18.19 | |||
7 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.74 | 1:39.05 | 2:33.49 | 3:27.06 | |||
8 | Max Kirkeskov Villadsen | 2006 | Solrd Svmmeklub | 46.02 | 1:39.95 | 3:29.88 | 3:29.88 | |||
- | Sebastian Nymark-Jensen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 15:22 |