Tulokset Herning Grand Prix 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2017 | Udskriftsdato | 05 november 2017 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2017 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 555 | 35.53 | 1:15.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 409 | 39.98 | 1:23.99 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.48 | |||||||||
3 | Louise Bast Aaby | 1998 | 42 | 2:59.01 | ||||||
Aarhus Swim | 2:40.86 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klea Christensen | 2001 | 446 | 38.83 | 1:21.59 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:22.13 | |||||||||
2 | Malea Benediktson | 2001 | 435 | 38.45 | 1:22.29 | |||||
H2Odense | 1:18.73 | |||||||||
3 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 428 | 38.81 | 1:22.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.16 | |||||||||
4 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 327 | 42.48 | 1:30.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.92 | |||||||||
5 | Gro Sørensen | 2002 | 317 | 44.02 | 1:31.42 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.51 | |||||||||
6 | Michele Dupont | 2001 | 213 | 48.68 | 1:44.29 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:43.64 | |||||||||
7 | Signe Risager Hansen | 2002 | 200 | 50.53 | 1:46.50 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:47.24 | |||||||||
8 | Mia Andersen | 2002 | 194 | 1:47.64 | 1:47.64 | |||||
H2Odense | 2:11.18 | |||||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.89 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | 494 | 37.47 | 1:18.87 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:22.37 | |||||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 474 | 38.12 | 1:19.96 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:19.80 | |||||||||
3 | Eva Hjort | 2004 | 472 | 38.41 | 1:20.08 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.99 | |||||||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | 440 | 38.76 | 1:21.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.13 | |||||||||
5 | Sia Aagaard | 2004 | 420 | 39.98 | 1:23.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.02 | |||||||||
6 | Selma Lindberg | 2003 | 381 | 41.31 | 1:26.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
7 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | 379 | 41.83 | 1:26.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.32 | |||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 377 | 41.09 | 1:26.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.45 | |||||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 361 | 41.44 | 1:27.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
10 | Clara Skrydstrup | 2004 | 360 | 41.83 | 1:27.63 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.60 | |||||||||
11 | Frida Saks Justesen | 2004 | 357 | 41.97 | 1:27.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:31.40 | |||||||||
12 | Maria Hall | 2003 | 323 | 42.72 | 1:30.81 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:28.03 | |||||||||
13 | Majken Haarup | 2004 | 323 | 44.27 | 1:30.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.23 | |||||||||
14 | Laura Pedersen | 2004 | 322 | 43.92 | 1:30.92 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:31.40 | |||||||||
15 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 317 | 44.26 | 1:31.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:37.69 | |||||||||
16 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 310 | 44.08 | 1:32.08 | |||||
H2Odense | 1:35.51 | |||||||||
17 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 302 | 45.44 | 1:32.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.39 | |||||||||
18 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 301 | 44.75 | 1:32.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.26 | |||||||||
19 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 283 | 45.32 | 1:34.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.18 | |||||||||
20 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 263 | 47.55 | 1:37.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.34 | |||||||||
21 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 245 | 47.34 | 1:39.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:47.92 | |||||||||
22 | Emmalina Long | 2004 | 243 | 47.13 | 1:39.86 | |||||
Aarhus Swim | 1:42.08 | |||||||||
23 | Ella H. Richardson | 2003 | 229 | 47.91 | 1:41.88 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:42.35 | |||||||||
24 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 224 | 48.88 | 1:42.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:43.52 | |||||||||
25 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 204 | 49.09 | 1:45.84 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:45.45 | |||||||||
26 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 173 | 54.51 | 1:51.81 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:57.92 | |||||||||
27 | Anja Daniel Brask Anderse | 2003 | 134 | 2:01.67 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
28 | Emily Schweer | 2004 | 116 | 1:01.34 | 2:07.67 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:02.71 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 388 | 40.94 | 1:25.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:43.77 | |||||||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 354 | 40.87 | 1:28.10 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.97 | |||||||||
3 | Ester Lauritsen | 2005 | 328 | 43.35 | 1:30.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
4 | Louise Lauridsen | 2005 | 304 | 44.38 | 1:32.74 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:32.76 | |||||||||
5 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 301 | 45.31 | 1:33.02 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:31.86 | |||||||||
6 | Sara Baumgartner | 2005 | 298 | 44.86 | 1:33.27 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.99 | |||||||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | 276 | 45.72 | 1:35.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:37.50 | |||||||||
8 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 274 | 46.19 | 1:35.96 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:37.08 | |||||||||
9 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 273 | 44.89 | 1:36.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
10 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 269 | 47.25 | 1:36.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.86 | |||||||||
11 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 242 | 47.91 | 1:40.04 | |||||
Aarhus Swim | 1:46.59 | |||||||||
12 | Mille Holmberg | 2006 | 233 | 48.59 | 1:41.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.61 | |||||||||
13 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 226 | 49.62 | 1:42.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
14 | Laura Håkonsson | 2006 | 223 | 48.63 | 1:42.75 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:43.02 | |||||||||
15 | Anna Varming | 2005 | 221 | 50.98 | 1:43.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.13 | |||||||||
16 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 216 | 50.35 | 1:43.81 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:50.05 | |||||||||
17 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 216 | 48.87 | 1:43.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:48.41 | |||||||||
18 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 213 | 50.42 | 1:44.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:59.26 | |||||||||
19 | Anne Lund | 2005 | 194 | 50.33 | 1:47.56 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:48.48 | |||||||||
20 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 191 | 52.89 | 1:48.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:53.78 | |||||||||
21 | Ida Thomsen | 2006 | 187 | 50.97 | 1:49.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
22 | Josefine Bundgaard | 2005 | 168 | 52.86 | 1:52.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:55.31 | |||||||||
23 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | 155 | 54.86 | 1:55.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ea Gram Møller | 2006 | 145 | 1:58.68 | 1:58.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:11.63 | |||||||||
25 | Emma Sloth | 2006 | 127 | 2:03.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 126 | 57.85 | 2:04.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Julie Bjørn | 2006 | 125 | 2:04.47 | 2:04.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.05 | |||||||||
28 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 97 | 2:15.28 | 2:15.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:21.02 | |||||||||
- | Frida Høj Foldager | 2006 | DSQ | dob flyben v/start | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.73 | |||||||||
- | Helene Siegenthaler | 2006 | DSQ | flere brystben v/st | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.10 | |||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | 233 | 48.42 | 1:41.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.78 | |||||||||
2 | Andrea Højbjerg | 2007 | 172 | 55.57 | 1:52.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.84 | |||||||||
3 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 170 | 53.00 | 1:52.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:58.47 | |||||||||
4 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 167 | 55.34 | 1:53.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.30 | |||||||||
5 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 143 | 58.40 | 1:59.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:06.47 | |||||||||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 140 | 57.32 | 1:59.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.31 | |||||||||
7 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 111 | 2:09.44 | 2:09.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:12.18 | |||||||||
8 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 102 | 2:13.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 101 | 2:13.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:20.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 november 2017 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |