Results for Brøndby Sommer Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 35.94 | 1:16.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | 37.37 | 1:20.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
3 | Asta Hindborg | 2007 | 37.82 | 1:21.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
4 | Carla Heidemann | 2007 | 38.88 | 1:22.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
5 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 39.42 | 1:23.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.79 | |||||||||
6 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 39.55 | 1:24.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.28 | |||||||||
7 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 38.98 | 1:25.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.17 | |||||||||
8 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 39.81 | 1:25.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.82 | |||||||||
9 | Natascha Sibbern | 2007 | 41.17 | 1:26.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.17 | |||||||||
10 | Julie Hovmand | 2007 | 41.01 | 1:28.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.43 | |||||||||
11 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 41.40 | 1:28.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.69 | |||||||||
12 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 43.27 | 1:30.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.37 | |||||||||
13 | Astrid Høyer | 2007 | 43.48 | 1:30.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
14 | Ella Stensgaard | 2008 | 42.81 | 1:30.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
15 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 42.84 | 1:31.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.61 | |||||||||
16 | Isabella Christensen | 2007 | 43.14 | 1:32.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:48.01 | |||||||||
17 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 43.96 | 1:32.57 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.84 | |||||||||
18 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 41.57 | 1:33.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.29 | |||||||||
19 | Silje Sørensen | 2007 | 43.08 | 1:34.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:41.51 | |||||||||
20 | Freja Koppernagel | 2008 | 43.86 | 1:34.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:42.13 | |||||||||
21 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 46.07 | 1:37.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.28 | |||||||||
22 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 44.57 | 1:38.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.61 | |||||||||
23 | Christine Dalsgaard | 2007 | 46.62 | 1:38.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.44 | |||||||||
24 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 45.80 | 1:40.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.90 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 46.51 | 1:40.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.86 | |||||||||
26 | Agnes Højsteen | 2007 | 49.78 | 1:45.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.13 | |||||||||
27 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 49.27 | 1:46.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
28 | Ila Murphy | 2007 | 49.67 | 1:50.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:56.93 | |||||||||
29 | Clara Vestergaard | 2008 | 54.13 | 2:00.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.23 | |||||||||
30 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 1:00.78 | 2:01.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Caroline Forster | 2008 | 58.08 | 2:06.97 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:09.87 | |||||||||
32 | Julie Geilman | 2007 | 59.61 | 2:09.55 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:07.75 | |||||||||
33 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 1:00.55 | 2:09.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 1:02.68 | 2:16.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Liva Yri | 2008 | 1:11.75 | 2:33.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Julie Philip | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 34.00 | 1:11.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:13.03 | |||||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 34.08 | 1:11.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.09 | |||||||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | 34.74 | 1:13.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | 36.76 | 1:15.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.63 | |||||||||
5 | Liva la Cour | 2006 | 36.63 | 1:15.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 36.68 | 1:15.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.77 | |||||||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | 36.58 | 1:16.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.07 | |||||||||
8 | Astrid Mulipola | 2006 | 35.92 | 1:17.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.93 | |||||||||
9 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 36.83 | 1:18.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
10 | Caroline Henning | 2005 | 35.57 | 1:18.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | 38.18 | 1:18.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.33 | |||||||||
12 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 37.38 | 1:19.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.06 | |||||||||
13 | Johanne Hummelmose | 2006 | 37.26 | 1:20.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.12 | |||||||||
14 | Molly Szczepanski | 2006 | 38.68 | 1:20.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.58 | |||||||||
15 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 37.54 | 1:21.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | 40.14 | 1:22.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.45 | |||||||||
17 | Tate Green | 2006 | 40.47 | 1:22.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.21 | |||||||||
18 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 39.42 | 1:22.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.89 | |||||||||
19 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 36.77 | 1:23.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
20 | Anna E.e. Balle | 2006 | 39.92 | 1:23.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.86 | |||||||||
21 | Selma Nørby | 2006 | 40.90 | 1:25.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.26 | |||||||||
22 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 40.88 | 1:28.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.92 | |||||||||
23 | Ellen Prescott | 2005 | 42.58 | 1:28.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:40.79 | |||||||||
24 | Emma Mølholm | 2005 | 44.52 | 1:33.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:31.27 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 31.08 | 1:04.04 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 31.26 | 1:05.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.83 | |||||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | 31.28 | 1:05.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.43 | |||||||||
4 | Emma Enevoldsen | 2003 | 31.63 | 1:06.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.61 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.19 | 1:07.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.32 | |||||||||
6 | Sille Andersen | 2003 | 32.48 | 1:07.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 32.78 | 1:07.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
8 | Annika Egenhardt | 2003 | 33.03 | 1:09.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.03 | |||||||||
9 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 34.08 | 1:10.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.55 | |||||||||
10 | Astrid Permin | 2003 | 33.89 | 1:10.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.83 | |||||||||
11 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 33.67 | 1:11.33 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Gribsvad | 2003 | 32.81 | 1:11.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
13 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 34.35 | 1:12.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.97 | |||||||||
14 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 35.74 | 1:16.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
15 | Celina Mehr | 2003 | 36.62 | 1:18.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:15.33 | |||||||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | 37.42 | 1:19.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:19.38 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 28.45 | 58.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.41 | |||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 29.56 | 1:02.17 | ||||||
U.S.G | 1:00.50 | |||||||||
3 | Karina Garne Larsen | 2000 | 30.41 | 1:02.46 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.54 | |||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 30.27 | 1:03.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.73 | |||||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | 31.07 | 1:03.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 31.09 | 1:04.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
7 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 30.60 | 1:04.56 | ||||||
U.S.G | 1:03.70 | |||||||||
8 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 31.20 | 1:05.19 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
9 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 31.56 | 1:05.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
10 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 31.71 | 1:06.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 32.24 | 1:07.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.56 | |||||||||
12 | Sasia Lundhus | 2002 | 32.30 | 1:07.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.68 | |||||||||
13 | Katharina N Møller | 2001 | 31.73 | 1:08.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:38 |