Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup |
|
Udskriftsdato |
10 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
|
|
42.29 |
1:26.44 |
2:18.42 |
|
2:58.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
|
|
38.72 |
1:26.12 |
2:24.09 |
|
3:03.87 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
|
|
41.34 |
1:24.67 |
2:26.09 |
|
3:04.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Gersby |
2006 |
|
|
43.13 |
1:29.27 |
2:26.14 |
|
3:06.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
|
41.32 |
1:27.84 |
2:27.67 |
|
3:09.08 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
|
|
42.85 |
1:30.41 |
2:26.53 |
|
3:09.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tristan Jensen |
2006 |
|
|
45.63 |
1:34.29 |
2:35.23 |
|
3:17.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
|
|
43.09 |
1:33.96 |
2:34.01 |
|
3:20.69 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
|
|
49.64 |
1:37.00 |
2:38.97 |
|
3:25.27 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Voldmester |
2007 |
|
|
49.03 |
1:41.21 |
2:41.40 |
|
3:26.18 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Haakansson |
2006 |
|
|
41.90 |
1:35.23 |
2:39.42 |
|
3:26.60 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Loui Krag |
2007 |
|
|
50.51 |
1:44.20 |
2:49.05 |
|
3:34.41 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
3:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
|
|
43.65 |
1:37.23 |
2:48.56 |
|
3:35.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Valkonen Akrim |
2006 |
|
|
58.35 |
1:51.06 |
2:57.10 |
|
3:44.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
|
|
49.19 |
1:48.54 |
2:59.65 |
|
3:54.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Groule |
2007 |
|
|
56.07 |
1:53.24 |
3:00.07 |
|
3:56.58 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
|
57.39 |
1:56.26 |
3:07.76 |
|
4:00.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julius Holten Hansen |
2007 |
|
|
59.62 |
1:57.62 |
3:10.18 |
|
4:07.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ib Fang Wang |
2007 |
|
|
59.48 |
2:03.39 |
3:13.17 |
|
4:12.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asbjørn Zeller |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynkrone arme i fly |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Benjamin Klarskov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawltag v 125m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Konradas Juska |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asynkron ben i fly |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
|
31.89 |
1:11.08 |
1:56.52 |
|
2:30.79 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Villads Kruse |
2003 |
|
|
33.35 |
1:11.94 |
1:56.09 |
|
2:32.41 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
|
37.46 |
1:17.76 |
2:04.33 |
|
2:40.90 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Peter Lund |
2002 |
|
|
35.75 |
1:20.60 |
2:12.31 |
|
2:53.57 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Appel |
2003 |
|
|
44.15 |
1:30.07 |
2:25.62 |
|
3:08.12 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
|
|
31.86 |
1:07.30 |
1:46.37 |
|
2:21.70 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
|
|
35.17 |
1:12.21 |
1:57.59 |
|
2:33.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michel Michelsen |
1994 |
|
|
30.93 |
1:11.16 |
1:56.89 |
|
2:34.86 |
|
|
U.S.G |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Holm |
2001 |
|
|
33.41 |
1:16.26 |
2:03.65 |
|
2:37.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karl-Emil Rohr |
2001 |
|
|
33.53 |
1:16.94 |
2:03.97 |
|
2:42.84 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Vestergaard |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut på mave 100m |
|
Vest-Brøndby |
2:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|