Results for Brøndby Sommer Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 1:29.77 | 3:06.53 | 4:43.20 | 6:16.74 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 1:20.14 | 2:42.58 | 4:04.66 | 5:24.77 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 1:25.05 | 2:56.72 | 4:30.74 | 6:02.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:10.03 | |||||||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:28.43 | 3:06.03 | 4:43.00 | 6:17.32 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 6:33.22 | |||||||||
4 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 1:34.40 | 3:19.29 | 4:59.83 | 6:43.60 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 7:00.01 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 1:11.60 | 2:26.44 | 3:40.91 | 4:54.86 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:54.18 | |||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 1:10.67 | 2:27.41 | 3:44.52 | 5:00.36 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:00.33 | |||||||||
3 | Celina Mehr | 2003 | 1:22.72 | 2:52.60 | 4:21.61 | 5:48.08 | ||||
Roskilde Svømning | 5:50.91 | |||||||||
4 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 1:21.83 | 2:51.98 | 4:21.81 | 5:49.93 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:40.01 | |||||||||
5 | Frederikke Meisner From | 2004 | 1:26.65 | 3:03.84 | 4:40.12 | 6:11.02 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 1:03.54 | 2:16.32 | 3:33.94 | 4:52.06 | ||||
Vest-Brøndby | 4:32.82 | |||||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | 1:10.99 | 2:25.92 | 3:40.84 | 4:54.16 | ||||
U.S.G | 5:00.10 | |||||||||
3 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:11.07 | 2:27.47 | 3:44.58 | 5:02.19 | ||||
U.S.G | 4:56.80 | |||||||||
4 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 1:16.29 | 2:38.41 | 4:02.24 | 5:24.64 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:10.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:26.56 | 2:59.66 | 4:32.30 | 6:01.53 | ||||
Roskilde Svømning | 6:11.17 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 1:10.49 | 2:24.38 | 3:39.53 | 4:53.68 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:22.29 | |||||||||
2 | Oscar Boyer | 2004 | 1:18.14 | 2:40.36 | 4:02.11 | 5:19.53 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:50.35 | |||||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 1:21.26 | 2:42.55 | 4:04.28 | 5:20.77 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:38.05 | |||||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | 1:25.12 | 2:56.06 | 4:26.24 | 5:54.79 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:20.82 | |||||||||
- | Malthe Funk Larsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 5:54.50 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:07.34 | 2:20.13 | 3:33.50 | 4:43.51 | ||||
Vest-Brøndby | 4:41.44 | |||||||||
2 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 1:07.91 | 2:23.44 | 3:36.51 | 4:48.00 | ||||
Vest-Brøndby | 5:04.36 | |||||||||
3 | Nicholas Svane | 2002 | 1:09.48 | 2:23.60 | 3:38.68 | 4:52.68 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:59.50 | |||||||||
4 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 1:08.52 | 2:24.25 | 3:40.67 | 4:56.16 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:53.63 | |||||||||
5 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 1:08.53 | 2:24.95 | 3:42.61 | 4:57.76 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:46.47 | |||||||||
6 | Oscar Jensen | 2003 | 1:17.77 | 2:41.47 | 4:05.35 | 5:27.66 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:29.82 | |||||||||
7 | Anas El Ayadi | 2003 | 1:19.20 | 2:45.19 | 4:15.42 | 5:44.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:30.00 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 1:01.08 | 2:09.93 | 3:21.14 | 4:29.16 | ||||
Vest-Brøndby | 4:14.88 | |||||||||
2 | Frederik Helms | 2001 | 1:08.29 | 2:20.19 | 3:33.40 | 4:44.49 | ||||
Vest-Brøndby | 4:47.70 | |||||||||
3 | Mathias Holm | 2001 | 1:09.54 | 2:24.31 | 3:38.70 | 4:51.69 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:48.76 | |||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 1:08.29 | 2:22.56 | 3:39.86 | 4:57.74 | ||||
Vest-Brøndby | 4:35.15 | |||||||||
5 | Michel Michelsen | 1994 | 1:08.25 | 2:23.44 | 3:42.20 | 5:03.58 | ||||
U.S.G | 4:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 39.71 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.59 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 40.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
3 | Carla Heidemann | 2007 | 41.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.64 | |||||||||
4 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 42.48 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.54 | |||||||||
5 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 42.64 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.48 | |||||||||
6 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 43.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.20 | |||||||||
7 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 43.95 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.55 | |||||||||
8 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 44.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.55 | |||||||||
9 | Line Appel | 2007 | 45.90 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 47.85 | |||||||||
10 | Astrid Høyer | 2007 | 46.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.05 | |||||||||
11 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 46.39 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.69 | |||||||||
12 | Freja Koppernagel | 2008 | 47.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.25 | |||||||||
13 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 47.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.57 | |||||||||
13 | Ella Stensgaard | 2008 | 47.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.89 | |||||||||
15 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 48.55 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 47.34 | |||||||||
16 | Agnes Højsteen | 2007 | 49.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 52.95 | |||||||||
17 | Frederikke Vesth | 2007 | 49.57 | |||||||
Vest-Brøndby | 52.19 | |||||||||
18 | Silje Sørensen | 2007 | 49.97 | |||||||
Roskilde Svømning | 50.22 | |||||||||
19 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | 52.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
20 | Astrid Johns | 2007 | 53.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
21 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 53.94 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
22 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 53.98 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.07 | |||||||||
23 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 54.23 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.18 | |||||||||
24 | Clara Vestergaard | 2008 | 54.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.02 | |||||||||
25 | Vigga Jørgensen | 2008 | 54.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
26 | Ila Murphy | 2007 | 57.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.95 | |||||||||
27 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 59.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.32 | |||||||||
28 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 59.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
29 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 59.84 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 59.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
31 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 1:01.61 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Josephine S. Christensen | 2009 | 1:02.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
33 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 1:02.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
34 | Thilde Gammelvind | 2008 | 1:03.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
35 | Andrea Lage | 2009 | 1:03.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
36 | Elisabeth Thastum | 2010 | 1:04.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
37 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 1:06.46 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Liva Yri | 2008 | 1:06.81 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Vera Jespersen | 2009 | 1:07.16 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.94 | |||||||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | DSQ | svøm på mave 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 53.29 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 38.46 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 41.10 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 38.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.49 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 38.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.99 | |||||||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 39.52 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.25 | |||||||||
5 | Rikke Therp | 2006 | 42.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.52 | |||||||||
6 | Selma Nørby | 2006 | 42.99 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.43 | |||||||||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | 43.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.03 | |||||||||
8 | Julie Branner | 2005 | 44.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.38 | |||||||||
9 | Philippa Mitchell | 2006 | 44.89 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.55 | |||||||||
10 | Sophia Drauschke | 2005 | 45.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.40 | |||||||||
11 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 46.39 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.22 | |||||||||
12 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 46.81 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.93 | |||||||||
13 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 48.40 | |||||||
Roskilde Svømning | 49.49 | |||||||||
14 | Marie Storch | 2006 | 49.54 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.19 | |||||||||
15 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 50.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.78 | |||||||||
16 | Nathalie Alexandra Singer | 2005 | 53.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 47.37 | |||||||||
- | Alberte Theglev | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 32.97 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 34.49 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.89 | |||||||||
3 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 34.61 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
4 | Frida Uldall | 2003 | 35.13 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
5 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 35.28 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
6 | Silke Larsen | 2003 | 36.07 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.25 | |||||||||
7 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 36.17 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | 36.24 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.28 | |||||||||
9 | Emma Enevoldsen | 2003 | 36.52 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.93 | |||||||||
10 | Annika Egenhardt | 2003 | 37.02 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.38 | |||||||||
11 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 37.55 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
12 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 38.48 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.75 | |||||||||
13 | Alva Møller Darré | 2003 | 40.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josephine Aagesen | 2003 | 40.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.38 | |||||||||
15 | Lise Jokumsen | 2004 | 48.88 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.21 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Schmidt | 1995 | 31.36 | |||||||
U.S.G | 31.72 | |||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.26 | |||||||||
3 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 32.86 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
4 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 33.98 | |||||||
Farum Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 34.09 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
6 | Katharina N Møller | 2001 | 34.59 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 34.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | 36.28 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | 36.43 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 37.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.20 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 38.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.11 | |||||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 38.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.59 | |||||||||
4 | Erik Rasmussen | 2006 | 40.00 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.37 | |||||||||
5 | Magnus Rasmussen | 2006 | 40.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.68 | |||||||||
6 | Frederik Isaksen | 2007 | 41.00 | |||||||
Roskilde Svømning | 43.16 | |||||||||
7 | Ditlev Queitsch | 2006 | 41.31 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.36 | |||||||||
8 | Nicolas Christiansen | 2007 | 41.65 | |||||||
Roskilde Svømning | 44.04 | |||||||||
9 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 43.08 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
10 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 43.43 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.92 | |||||||||
11 | Jonathan Kristensen | 2006 | 44.70 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 46.16 | |||||||||
12 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 45.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.06 | |||||||||
13 | Adam Wagner | 2007 | 45.60 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.63 | |||||||||
14 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 45.93 | |||||||
Roskilde Svømning | 50.28 | |||||||||
15 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 47.75 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.61 | |||||||||
16 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 48.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.76 | |||||||||
17 | Rasmus Groule | 2007 | 49.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
18 | Asbjørn Zeller | 2007 | 50.08 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.58 | |||||||||
19 | Carl Hertel | 2009 | 50.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
19 | Valdemar Granic | 2006 | 50.56 | |||||||
Roskilde Svømning | 48.88 | |||||||||
21 | Matil Kelm | 2007 | 51.47 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.77 | |||||||||
22 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 51.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
23 | Jacob Hwaiz | 2007 | 52.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.55 | |||||||||
24 | Benjamin Klarskov | 2007 | 52.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
25 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 52.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anton Wiuf | 2008 | 53.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.59 | |||||||||
27 | Ib Fang Wang | 2007 | 53.61 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.88 | |||||||||
28 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 55.03 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
29 | Peter Damsø | 2007 | 56.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.23 | |||||||||
30 | William Scavenius Borg | 2006 | 56.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.76 | |||||||||
31 | Erik Sams | 2008 | 57.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
32 | Louis Pries | 2008 | 57.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
33 | Max Munksgaard | 2007 | 57.64 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | 57.77 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:01.21 | |||||||||
35 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 58.27 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:03.54 | |||||||||
36 | Anders Valentin Bayer | 2008 | 59.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
37 | Ludvig Hedegaard | 2007 | 59.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
38 | Frederik Billing | 2008 | 1:00.64 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
39 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 1:01.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
40 | August Thygesen | 2007 | 1:04.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:11.98 | |||||||||
41 | Laust Madsen | 2008 | 1:04.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
42 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 1:05.99 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | David Bergmann | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | |||||||||
- | Jonathan H. Pedersen | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
- | Villum Alstrøm | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.39 | |||||||||
2 | Pelle Colmorten | 2004 | 35.05 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.96 | |||||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 36.49 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 36.91 | |||||||
Roskilde Svømning | 40.24 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 37.14 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.22 | |||||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 37.32 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.36 | |||||||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 38.91 | |||||||
Roskilde Svømning | 45.47 | |||||||||
8 | Esben Rasmussen | 2004 | 40.05 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.10 | |||||||||
9 | Magnus Kiemer | 2005 | 40.17 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
10 | William Leander Agerskov | 2004 | 40.19 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 41.47 | |||||||||
11 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 40.28 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.98 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 40.59 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.01 | |||||||||
13 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 40.86 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
14 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 41.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.77 | |||||||||
15 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 41.49 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 43.75 | |||||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | 41.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.70 | |||||||||
17 | Finn Elbo Card | 2005 | 41.61 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.96 | |||||||||
18 | Johan Galsøe | 2005 | 42.32 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.98 | |||||||||
19 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 42.41 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.26 | |||||||||
20 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 42.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.04 | |||||||||
21 | Mauritz Otzen | 2005 | 44.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.12 | |||||||||
22 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 44.90 | |||||||
Roskilde Svømning | 46.04 | |||||||||
23 | Bertram Wenneberg | 2004 | 45.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.53 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | 31.63 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.37 | |||||||||
2 | Simon Blidarevic | 2002 | 31.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
3 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 32.05 | |||||||
Roskilde Svømning | 33.47 | |||||||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 33.89 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.55 | |||||||||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | 34.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.30 | |||||||||
6 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 37.29 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
7 | Anas El Ayadi | 2003 | 38.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
8 | Oliver Lorentzen | 2002 | 38.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
9 | Oscar Jensen | 2003 | 39.21 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.29 | |||||||||
10 | Marcus Appel | 2003 | 39.33 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
11 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 47.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.59 | |||||||||
- | Evgeny Lyukshin | 2003 | DSQ | 2 armtag på m 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.41 | |||||||||
2 | Frederik Clausen | 2001 | 30.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 31.57 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.08 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 32.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.37 | |||||||||
5 | William W. Kofoed | 2001 | 32.52 | |||||||
Roskilde Svømning | 31.26 | |||||||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 32.77 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 41.87 | 1:28.16 | 2:22.54 | 3:03.78 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.15 | |||||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | 44.83 | 1:31.80 | 2:25.99 | 3:09.80 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.57 | |||||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 44.79 | 1:32.71 | 2:27.85 | 3:09.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.46 | |||||||||
4 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.99 | 1:32.53 | 2:29.15 | 3:15.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.56 | |||||||||
5 | Julie Philip | 2007 | 43.70 | 1:34.57 | 2:32.04 | 3:15.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.32 | |||||||||
6 | Asta Hindborg | 2007 | 46.40 | 1:36.82 | 2:35.53 | 3:19.60 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:42.97 | |||||||||
7 | Carla Heidemann | 2007 | 50.26 | 1:38.53 | 2:38.13 | 3:22.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.04 | |||||||||
8 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 50.48 | 1:42.08 | 2:46.75 | 3:33.50 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.77 | |||||||||
9 | Vigga Jacoby | 2007 | 51.41 | 1:43.09 | 2:47.87 | 3:37.04 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.68 | |||||||||
10 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 55.47 | 1:47.93 | 2:54.71 | 3:42.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.00 | |||||||||
11 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 54.61 | 1:49.75 | 2:54.49 | 3:43.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
12 | Isabella Christensen | 2007 | 52.19 | 1:49.25 | 2:54.44 | 3:44.60 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:55.87 | |||||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 58.03 | 2:03.15 | 3:11.01 | 4:04.03 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:24.00 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 37.72 | 1:19.97 | 2:11.76 | 2:50.24 | ||||
Roskilde Svømning | 3:07.04 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 41.39 | 1:27.69 | 2:17.62 | 2:56.29 | ||||
Roskilde Svømning | 3:03.31 | |||||||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | 39.02 | 1:25.50 | 2:18.98 | 3:02.52 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:21.26 | |||||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 43.69 | 1:34.01 | 2:27.79 | 3:09.61 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:27.48 | |||||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 44.95 | 1:34.59 | 2:26.26 | 3:11.74 | ||||
Vest-Brøndby | 3:17.79 | |||||||||
6 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 41.18 | 1:29.12 | 2:30.25 | 3:13.76 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:30.01 | |||||||||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 42.05 | 1:32.37 | 2:31.35 | 3:16.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.00 | |||||||||
8 | Alberte K. Andersen | 2006 | 47.99 | 1:41.53 | 2:40.45 | 3:25.45 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 47.59 | 1:38.74 | 2:39.50 | 3:28.48 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:37.38 | |||||||||
10 | Anna Agerbak | 2005 | 49.64 | 1:45.94 | 2:51.03 | 3:38.80 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
11 | Nathalie Alexandra Singer | 2005 | 54.92 | 2:01.74 | 3:11.23 | 4:12.48 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:41.62 | |||||||||
- | Caroline Henning | 2005 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:25.66 | |||||||||
- | Cecilie Rud | 2006 | DSQ | Asym ben i Fly | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:33.71 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 34.16 | 1:13.46 | 1:58.26 | 2:35.57 | ||||
Vest-Brøndby | 2:36.33 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 36.67 | 1:18.26 | 2:09.57 | 2:45.73 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:41.23 | |||||||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | 34.75 | 1:18.10 | 2:11.83 | 2:49.95 | ||||
Roskilde Svømning | 2:59.58 | |||||||||
4 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 37.56 | 1:22.10 | 2:15.21 | 2:54.29 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:00.17 | |||||||||
5 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 37.86 | 1:25.77 | 2:18.99 | 3:00.49 | ||||
Vest-Brøndby | 2:59.81 | |||||||||
6 | Marie Meyer Have | 2003 | 38.40 | 1:23.91 | 2:20.67 | 3:04.42 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.77 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.97 | 1:10.37 | 1:59.36 | 2:34.95 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.48 | |||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 32.49 | 1:13.69 | 2:02.36 | 2:38.79 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:39.71 | |||||||||
3 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 33.95 | 1:13.89 | 2:00.84 | 2:39.51 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:39.58 | |||||||||
4 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 34.91 | 1:14.74 | 2:05.37 | 2:45.34 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:41.15 | |||||||||
- | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:50.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 42.29 | 1:26.44 | 2:18.42 | 2:58.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.83 | |||||||||
2 | Noah Anker-Møller | 2006 | 38.72 | 1:26.12 | 2:24.09 | 3:03.87 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:15.68 | |||||||||
3 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 41.34 | 1:24.67 | 2:26.09 | 3:04.49 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.71 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 43.13 | 1:29.27 | 2:26.14 | 3:06.04 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:11.80 | |||||||||
5 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 41.32 | 1:27.84 | 2:27.67 | 3:09.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.72 | |||||||||
6 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 42.85 | 1:30.41 | 2:26.53 | 3:09.77 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.36 | |||||||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | 45.63 | 1:34.29 | 2:35.23 | 3:17.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.49 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 43.09 | 1:33.96 | 2:34.01 | 3:20.69 | ||||
Vest-Brøndby | 3:35.94 | |||||||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 49.64 | 1:37.00 | 2:38.97 | 3:25.27 | ||||
Vest-Brøndby | 3:33.86 | |||||||||
10 | Simon Voldmester | 2007 | 49.03 | 1:41.21 | 2:41.40 | 3:26.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.57 | |||||||||
11 | Hugo Haakansson | 2006 | 41.90 | 1:35.23 | 2:39.42 | 3:26.60 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Loui Krag | 2007 | 50.51 | 1:44.20 | 2:49.05 | 3:34.41 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:35.63 | |||||||||
13 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 43.65 | 1:37.23 | 2:48.56 | 3:35.56 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
14 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 58.35 | 1:51.06 | 2:57.10 | 3:44.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
15 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 49.19 | 1:48.54 | 2:59.65 | 3:54.77 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
16 | Rasmus Groule | 2007 | 56.07 | 1:53.24 | 3:00.07 | 3:56.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
17 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 57.39 | 1:56.26 | 3:07.76 | 4:00.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
18 | Julius Holten Hansen | 2007 | 59.62 | 1:57.62 | 3:10.18 | 4:07.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
19 | Ib Fang Wang | 2007 | 59.48 | 2:03.39 | 3:13.17 | 4:12.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
- | Asbjørn Zeller | 2007 | DSQ | Asynkrone arme i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
- | Benjamin Klarskov | 2007 | DSQ | Crawltag v 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | DSQ | Asynkron ben i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pelle Colmorten | 2004 | 33.71 | 1:17.19 | 2:08.73 | 2:45.44 | ||||
Roskilde Svømning | 3:10.28 | |||||||||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | 36.03 | 1:18.36 | 2:08.56 | 2:46.23 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:46.90 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.72 | 1:17.05 | 2:07.56 | 2:46.77 | ||||
Vest-Brøndby | 2:58.32 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 36.78 | 1:21.48 | 2:09.96 | 2:47.88 | ||||
Roskilde Svømning | 3:01.73 | |||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 38.60 | 1:20.32 | 2:12.70 | 2:49.39 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:55.46 | |||||||||
6 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 38.43 | 1:20.46 | 2:12.25 | 2:52.08 | ||||
Roskilde Svømning | 2:56.63 | |||||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 42.00 | 1:24.70 | 2:16.87 | 2:55.41 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:59.17 | |||||||||
8 | Oscar Boyer | 2004 | 39.68 | 1:23.21 | 2:17.95 | 2:55.42 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:11.45 | |||||||||
9 | Louie Uldall | 2005 | 38.70 | 1:23.88 | 2:16.38 | 2:56.19 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:08.91 | |||||||||
10 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 38.00 | 1:21.69 | 2:15.94 | 2:56.34 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.05 | |||||||||
11 | William Leander Agerskov | 2004 | 45.96 | 1:29.74 | 2:26.88 | 3:07.00 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:22.34 | |||||||||
12 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 44.50 | 1:34.71 | 2:25.89 | 3:07.17 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:19.84 | |||||||||
13 | Ben Hargreaves | 2005 | 41.61 | 1:27.79 | 2:25.18 | 3:08.06 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:12.96 | |||||||||
14 | Finn Elbo Card | 2005 | 41.88 | 1:32.07 | 2:29.12 | 3:16.68 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:38.25 | |||||||||
15 | Victor Bornemann | 2004 | 47.77 | 1:38.08 | 2:36.14 | 3:18.05 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:28.28 | |||||||||
16 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 48.40 | 1:37.63 | 2:36.89 | 3:22.73 | ||||
Roskilde Svømning | 3:39.98 | |||||||||
17 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 46.44 | 1:36.60 | 2:41.38 | 3:29.21 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:46.28 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 31.89 | 1:11.08 | 1:56.52 | 2:30.79 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.58 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 33.35 | 1:11.94 | 1:56.09 | 2:32.41 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:31.57 | |||||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | 37.46 | 1:17.76 | 2:04.33 | 2:40.90 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:44.96 | |||||||||
4 | Niels Peter Lund | 2002 | 35.75 | 1:20.60 | 2:12.31 | 2:53.57 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:55.26 | |||||||||
5 | Marcus Appel | 2003 | 44.15 | 1:30.07 | 2:25.62 | 3:08.12 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albert Voldum Krog | 2001 | 31.86 | 1:07.30 | 1:46.37 | 2:21.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:23.28 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 35.17 | 1:12.21 | 1:57.59 | 2:33.13 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.87 | |||||||||
3 | Michel Michelsen | 1994 | 30.93 | 1:11.16 | 1:56.89 | 2:34.86 | ||||
U.S.G | 2:25.00 | |||||||||
4 | Mathias Holm | 2001 | 33.41 | 1:16.26 | 2:03.65 | 2:37.33 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:33.26 | |||||||||
5 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 33.53 | 1:16.94 | 2:03.97 | 2:42.84 | ||||
Vest-Brøndby | 2:48.16 | |||||||||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | DSQ | Afslut på mave 100m | ||||||
Vest-Brøndby | 2:18.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 45.30 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.11 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 45.52 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 47.27 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.57 | |||||||||
4 | Asta Hindborg | 2007 | 48.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
5 | Astrid Høyer | 2007 | 49.71 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.56 | |||||||||
6 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 54.22 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.47 | |||||||||
7 | Ila Murphy | 2007 | 55.22 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.26 | |||||||||
8 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 55.43 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 57.61 | |||||||||
9 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 56.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | 56.50 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.24 | |||||||||
11 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 56.70 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 57.16 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 57.36 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 58.38 | |||||||||
14 | Vigga Jacoby | 2007 | 57.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.20 | |||||||||
15 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 57.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
16 | Christine Dalsgaard | 2007 | 57.94 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 59.60 | |||||||||
17 | Line Appel | 2007 | 58.66 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.99 | |||||||||
18 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 59.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.64 | |||||||||
19 | Astrid Johns | 2007 | 59.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
20 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 1:02.19 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
21 | Josephine S. Christensen | 2009 | 1:03.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.05 | |||||||||
22 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 1:03.34 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:13.27 | |||||||||
23 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 1:03.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
24 | Clara Vestergaard | 2008 | 1:07.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
25 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 1:09.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
26 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 1:12.87 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
27 | Vigga Jørgensen | 2008 | 1:14.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
28 | Elisabeth Thastum | 2010 | 1:14.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
29 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 1:14.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
30 | Andrea Lage | 2009 | 1:18.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
31 | Thilde Gammelvind | 2008 | 1:24.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
32 | Vera Jespersen | 2009 | 1:34.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 45.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.37 | |||||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 46.13 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 47.19 | |||||||||
3 | Amina Jones | 2006 | 50.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 51.76 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 55.07 | |||||||||
5 | Anna Blom Bygum | 2006 | 52.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.53 | |||||||||
6 | Sophia Jones | 2006 | 53.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
7 | Alberte Theglev | 2005 | 53.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
8 | Anna Agerbak | 2005 | 55.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
9 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 56.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
10 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 57.90 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Uldall | 2003 | 38.91 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.49 | |||||||||
2 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 40.46 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 41.58 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 39.74 | |||||||||
4 | Sille Andersen | 2003 | 42.65 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 42.98 | |||||||||
5 | Selma Grube Hansen | 2003 | 44.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
6 | Annika Egenhardt | 2003 | 45.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.11 | |||||||||
7 | Alva Møller Darré | 2003 | 45.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Aagesen | 2003 | 46.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.31 | |||||||||
9 | Emma Nissen | 2004 | 48.04 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.42 | |||||||||
10 | Astrid Wied Christiansen | 2004 | 52.80 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 34.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.33 | |||||||||
2 | Delphine Møller | 1999 | 38.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.32 | |||||||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.84 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.77 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 40.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.77 | |||||||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | 42.01 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 45.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.29 | |||||||||
2 | William Folkmann | 2006 | 46.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.15 | |||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 46.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.74 | |||||||||
4 | Johannes Framke | 2006 | 47.80 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.30 | |||||||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | 50.64 | |||||||
Roskilde Svømning | 48.08 | |||||||||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 51.14 | |||||||
Roskilde Svømning | 56.75 | |||||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 51.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
8 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 52.19 | |||||||
Roskilde Svømning | 51.06 | |||||||||
9 | Adam Wagner | 2007 | 54.17 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Valdemar Granic | 2006 | 55.20 | |||||||
Roskilde Svømning | 51.98 | |||||||||
11 | William Scavenius Borg | 2006 | 55.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 57.90 | |||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 2006 | 56.81 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
13 | August Thygesen | 2007 | 57.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:04.79 | |||||||||
14 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | 57.49 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
15 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 57.67 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.13 | |||||||||
16 | Anders Valentin Bayer | 2008 | 58.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
17 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 58.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
18 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 59.24 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 1:01.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
20 | Konradas Juska | 2007 | 1:02.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
21 | Julius Holten Hansen | 2007 | 1:02.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.48 | |||||||||
22 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 1:02.83 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.29 | |||||||||
23 | Villum Alstrøm | 2008 | 1:03.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
24 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:03.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:08.17 | |||||||||
25 | Laust Madsen | 2008 | 1:04.21 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
26 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 1:05.33 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anton Wiuf | 2008 | 1:05.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
28 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 1:05.35 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Frederik Billing | 2008 | 1:06.16 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
30 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:06.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
31 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 1:07.07 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
32 | Erik Sams | 2008 | 1:07.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
33 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | 1:08.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
34 | Ludvig Hedegaard | 2007 | 1:10.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Albert Andersson | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Louis Pries | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
- | Carl Hertel | 2009 | DSQ | Armtag til hofte | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | David Bergmann | 2008 | DSQ | Ur på i vandet | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 41.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.21 | |||||||||
3 | Axel Føns Voss | 2005 | 42.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.90 | |||||||||
4 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 42.90 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.32 | |||||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 44.33 | |||||||
Roskilde Svømning | 45.71 | |||||||||
6 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 45.62 | |||||||
Roskilde Svømning | 47.94 | |||||||||
7 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 46.82 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 49.78 | |||||||||
8 | Bertram Wenneberg | 2004 | 50.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.24 | |||||||||
9 | Magnus Kiemer | 2005 | 51.62 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 35.45 | |||||||
Roskilde Svømning | 37.06 | |||||||||
2 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 36.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.72 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 37.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.64 | |||||||||
4 | Oliver Lorentzen | 2002 | 40.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.52 | |||||||||
5 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 41.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
6 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 56.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Evgeny Lyukshin | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 31.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.28 | |||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 32.74 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
3 | Albert Voldum Krog | 2001 | 32.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.21 | |||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 33.69 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.44 | |||||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 34.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 34.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
7 | Tobias Sundwall | 2001 | 35.37 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
8 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 37.61 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.87 | |||||||||
9 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 38.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 43.97 | 1:36.61 | 2:29.64 | 3:22.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 42.89 | 1:38.53 | 2:33.13 | 3:27.62 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:00.01 | |||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 37.31 | 1:22.37 | 2:10.72 | 2:59.80 | ||||
Vest-Brøndby | 3:07.60 | |||||||||
2 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 40.24 | 1:28.39 | 2:19.96 | 3:12.08 | ||||
Vest-Brøndby | 3:10.57 | |||||||||
3 | Celina Mehr | 2003 | 41.92 | 1:34.79 | 2:30.70 | 3:23.67 | ||||
Roskilde Svømning | 3:28.29 | |||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 31.42 | 1:08.23 | 1:46.10 | 2:21.43 | ||||
Vest-Brøndby | 2:20.38 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 34.84 | 1:13.03 | 1:53.78 | 2:34.53 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:35.74 | |||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 33.04 | 1:11.55 | 1:53.59 | 2:37.91 | ||||
U.S.G | 2:32.64 | |||||||||
- | Julie Schmidt | 1995 | DNS | |||||||
U.S.G | 2:30.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pelle Colmorten | 2004 | 36.00 | 1:18.71 | 2:04.23 | 2:47.10 | ||||
Roskilde Svømning | 2:54.39 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 39.17 | 1:25.46 | 2:11.68 | 2:55.53 | ||||
Roskilde Svømning | 3:04.25 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 38.31 | 1:24.09 | 2:10.95 | 2:58.24 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:59.49 | |||||||||
4 | Magnus Løfquist | 2005 | 38.90 | 1:24.84 | 2:13.31 | 3:07.19 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Oscar Boyer | 2004 | 44.69 | 1:38.44 | 2:32.25 | 3:24.37 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:29.70 | |||||||||
6 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 42.99 | 1:38.28 | 2:35.92 | 3:31.01 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 35.23 | 1:15.87 | 1:57.53 | 2:36.37 | ||||
Vest-Brøndby | 2:36.71 | |||||||||
2 | Nicholas Svane | 2002 | 38.36 | 1:21.83 | 2:05.89 | 2:50.29 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:10.40 | |||||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:38.89 | |||||||||
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | 29.76 | 1:03.68 | 1:38.49 | 2:14.49 | ||||
Glostrup Svømme Klub | 2:14.04 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 31.40 | 1:06.42 | 1:42.37 | 2:21.63 | ||||
Vest-Brøndby | 2:16.35 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 34.89 | 1:13.93 | 1:53.22 | 2:32.30 | ||||
Vest-Brøndby | 2:34.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 47.81 | 1:38.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.86 | |||||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 48.90 | 1:40.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 48.97 | 1:41.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.21 | |||||||||
4 | Julie Philip | 2007 | 50.10 | 1:43.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.12 | |||||||||
5 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 51.37 | 1:48.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.35 | |||||||||
6 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 55.38 | 1:52.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.02 | |||||||||
7 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 55.75 | 1:55.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.63 | |||||||||
8 | Ella Stensgaard | 2008 | 55.44 | 1:55.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.33 | |||||||||
9 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | 58.64 | 2:00.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:01.63 | |||||||||
10 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 56.92 | 2:03.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.29 | |||||||||
11 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 59.96 | 2:05.10 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:02.64 | |||||||||
12 | Line Appel | 2007 | 1:01.41 | 2:05.30 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:25.55 | |||||||||
13 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 59.23 | 2:05.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.69 | |||||||||
14 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 1:01.78 | 2:06.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.79 | |||||||||
15 | Ila Murphy | 2007 | 58.21 | 2:06.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 1:03.96 | 2:10.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
17 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 1:04.23 | 2:15.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.48 | |||||||||
18 | Josephine S. Christensen | 2009 | 1:06.55 | 2:20.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
19 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 1:07.71 | 2:24.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
20 | Vigga Jørgensen | 2008 | 1:18.21 | 2:41.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
21 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 1:20.90 | 2:43.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
22 | Andrea Lage | 2009 | 1:21.42 | 2:44.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
23 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 1:16.01 | 2:44.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
- | Elisabeth Thastum | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 42.74 | 1:32.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.08 | |||||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 45.28 | 1:35.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.68 | |||||||||
3 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 45.20 | 1:36.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.38 | |||||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 47.01 | 1:37.95 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:47.65 | |||||||||
5 | Caroline Henning | 2005 | 45.23 | 1:38.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:38.96 | |||||||||
6 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 47.83 | 1:38.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.98 | |||||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | 47.07 | 1:38.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.13 | |||||||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 48.76 | 1:43.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:45.57 | |||||||||
9 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 48.66 | 1:43.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.51 | |||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 49.73 | 1:45.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.10 | |||||||||
11 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 51.16 | 1:46.45 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:50.91 | |||||||||
12 | Alberte K. Andersen | 2006 | 50.80 | 1:48.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.25 | |||||||||
13 | Anna Agerbak | 2005 | 57.47 | 2:01.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
14 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 59.30 | 2:04.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.97 | |||||||||
15 | Nathalie Alexandra Singer | 2005 | 58.26 | 2:07.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:59.76 | |||||||||
- | Philippa Mitchell | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 2:04.19 | |||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 41.32 | 1:26.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:39.48 | |||||||||
2 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 43.66 | 1:32.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.06 | |||||||||
3 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 46.42 | 1:37.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.51 | |||||||||
4 | Josephine Aagesen | 2003 | 46.72 | 1:39.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.87 | |||||||||
5 | Lise Jokumsen | 2004 | 49.51 | 1:46.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:53.76 | |||||||||
6 | Astrid Wied Christiansen | 2004 | 56.28 | 2:02.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.93 | |||||||||
- | Emma Nissen | 2004 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:50.08 | |||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 36.13 | 1:14.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.54 | |||||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | 37.49 | 1:18.22 | ||||||
U.S.G | 1:20.20 | |||||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | 38.13 | 1:21.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.77 | |||||||||
4 | Delphine Møller | 1999 | 38.64 | 1:21.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.64 | |||||||||
5 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 41.06 | 1:25.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
6 | Matilde Weibel | 2002 | 40.91 | 1:28.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.16 | |||||||||
7 | Mia Witt | 2002 | 42.00 | 1:28.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.37 | |||||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 42.50 | 1:29.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 45.16 | 1:35.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.16 | |||||||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | 47.22 | 1:37.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.74 | |||||||||
3 | Johannes Framke | 2006 | 48.22 | 1:40.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:46.40 | |||||||||
4 | William Folkmann | 2006 | 48.73 | 1:43.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
5 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 50.78 | 1:46.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.13 | |||||||||
6 | Frederik Isaksen | 2007 | 50.37 | 1:46.92 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:46.00 | |||||||||
7 | Ditlev Queitsch | 2006 | 52.87 | 1:49.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.42 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 51.46 | 1:50.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.96 | |||||||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 52.07 | 1:50.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.21 | |||||||||
10 | Tristan Jensen | 2006 | 54.18 | 1:52.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.67 | |||||||||
11 | Simon Voldmester | 2007 | 55.32 | 1:56.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
12 | Nicolas Christiansen | 2007 | 54.92 | 1:57.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Loui Krag | 2007 | 57.72 | 1:58.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:56.85 | |||||||||
14 | Hugo Haakansson | 2006 | 57.60 | 2:03.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:03.07 | |||||||||
15 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 59.51 | 2:08.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | August Thygesen | 2007 | 1:00.11 | 2:08.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Matil Kelm | 2007 | 1:00.96 | 2:09.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Harald Vitus Pedersen | 2006 | 1:01.93 | 2:10.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | David Bergmann | 2008 | 1:00.87 | 2:11.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
20 | Anders Valentin Bayer | 2008 | 1:02.78 | 2:16.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
21 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 1:06.04 | 2:18.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
22 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:05.13 | 2:19.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 1:04.61 | 2:20.32 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Villum Alstrøm | 2008 | 1:07.93 | 2:22.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
25 | Laust Madsen | 2008 | 1:08.12 | 2:24.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
26 | Ludvig Hedegaard | 2007 | 1:09.11 | 2:24.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
27 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 1:09.32 | 2:24.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 1:10.98 | 2:26.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
29 | Anton Wiuf | 2008 | 1:09.94 | 2:30.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
30 | Frederik Billing | 2008 | 1:11.42 | 2:30.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
31 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | 1:14.56 | 2:33.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
32 | Erik Sams | 2008 | 1:16.06 | 2:33.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
- | Hector Kaltoft | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 38.15 | 1:21.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 41.93 | 1:29.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.45 | |||||||||
3 | Oliver Lassen | 2005 | 44.77 | 1:33.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:37.53 | |||||||||
4 | Axel Føns Voss | 2005 | 44.73 | 1:34.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.96 | |||||||||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 45.19 | 1:35.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
6 | Thomas Jørgensen | 2005 | 45.87 | 1:35.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.67 | |||||||||
7 | Magnus Tullberg | 2005 | 45.73 | 1:35.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:43.68 | |||||||||
8 | Louie Uldall | 2005 | 44.67 | 1:35.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:36.25 | |||||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | 48.84 | 1:41.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.96 | |||||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | 49.22 | 1:42.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.26 | |||||||||
11 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 49.72 | 1:42.49 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 50.09 | 1:45.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:50.23 | |||||||||
13 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 49.68 | 1:46.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:52.43 | |||||||||
14 | Johan Galsøe | 2005 | 48.69 | 1:47.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.83 | |||||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | DSQ | Asymmetriske ben | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.39 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 36.87 | 1:18.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.41 | |||||||||
2 | Simon Blidarevic | 2002 | 36.28 | 1:19.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | 37.83 | 1:20.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.29 | |||||||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 39.13 | 1:22.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.05 | |||||||||
5 | Oliver Lorentzen | 2002 | 45.20 | 1:34.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
6 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 44.62 | 1:34.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
7 | Marcus Appel | 2003 | 48.51 | 1:43.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:47.80 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 32.59 | 1:08.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.65 | |||||||||
2 | Albert Voldum Krog | 2001 | 34.18 | 1:12.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.03 | |||||||||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | 36.09 | 1:17.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 38.72 | 1:21.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.03 | |||||||||
5 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 39.46 | 1:23.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.07 | |||||||||
6 | Frederik Helms | 2001 | 41.45 | 1:27.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 42.14 | 1:28.73 | 2:16.52 | 3:02.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:12.73 | |||||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 45.60 | 1:33.08 | 2:20.83 | 3:06.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.53 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 43.33 | 1:31.22 | 2:20.52 | 3:07.38 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.83 | |||||||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 47.78 | 1:37.66 | 2:27.42 | 3:16.41 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:18.36 | |||||||||
5 | Vigga Jacoby | 2007 | 46.66 | 1:38.05 | 2:30.52 | 3:17.97 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.51 | |||||||||
6 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 46.82 | 1:40.43 | 2:35.25 | 3:24.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
7 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 48.70 | 1:40.76 | 2:31.29 | 3:24.92 | ||||
Vest-Brøndby | 3:45.27 | |||||||||
8 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 46.92 | 1:39.44 | 2:32.85 | 3:27.23 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 50.77 | 1:44.60 | 2:37.56 | 3:27.43 | ||||
Vest-Brøndby | 3:35.63 | |||||||||
10 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 52.12 | 1:46.59 | 2:41.98 | 3:33.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.04 | |||||||||
11 | Ella Stensgaard | 2008 | 52.08 | 1:48.01 | 2:45.14 | 3:39.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.00 | |||||||||
12 | Frederikke Vesth | 2007 | 51.45 | 1:49.32 | 2:47.53 | 3:45.50 | ||||
Vest-Brøndby | 4:18.88 | |||||||||
13 | Freja Koppernagel | 2008 | 53.06 | 1:52.38 | 2:54.31 | 3:50.33 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | 56.35 | 1:58.93 | 3:00.95 | 3:59.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
- | Carla Heidemann | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.39 | |||||||||
- | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | DSQ | Svøm på maven 50m | ||||||
Vest-Brøndby | 4:05.08 | |||||||||
- | Silje Sørensen | 2007 | DSQ | EFB ved 25m+125m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 38.92 | 1:21.12 | 2:05.14 | 2:47.36 | ||||
Roskilde Svømning | 2:58.55 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 40.69 | 1:24.24 | 2:08.93 | 2:51.54 | ||||
Vest-Brøndby | 2:59.81 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 42.06 | 1:26.84 | 2:12.86 | 2:55.21 | ||||
Roskilde Svømning | 3:08.48 | |||||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | 40.08 | 1:26.04 | 2:12.93 | 2:57.82 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:05.01 | |||||||||
5 | Cecilie Rud | 2006 | 44.93 | 1:33.35 | 2:24.23 | 3:12.71 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:15.65 | |||||||||
6 | Anna Blom Bygum | 2006 | 46.95 | 1:38.02 | 2:29.00 | 3:17.82 | ||||
Vest-Brøndby | 3:21.08 | |||||||||
7 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 49.49 | 1:42.20 | 2:34.32 | 3:23.97 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:12.78 | |||||||||
8 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 52.78 | 1:49.11 | 2:42.74 | 3:41.22 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:40.69 | |||||||||
9 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 1:53.99 | 2:54.16 | 3:47.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 4:06.19 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 37.33 | 1:16.24 | 1:55.05 | 2:32.95 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:36.22 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 37.45 | 1:16.24 | 1:55.18 | 2:33.95 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:33.75 | |||||||||
3 | Silke Larsen | 2003 | 39.76 | 1:20.79 | 2:02.52 | 2:42.39 | ||||
Roskilde Svømning | 2:54.13 | |||||||||
4 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 38.46 | 1:20.20 | 2:02.53 | 2:43.88 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:47.59 | |||||||||
5 | Annika Egenhardt | 2003 | 38.54 | 1:20.01 | 2:02.76 | 2:45.77 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.27 | |||||||||
6 | Josephine Gribsvad | 2003 | 39.60 | 1:24.43 | 2:11.50 | 2:56.66 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:00.01 | |||||||||
7 | Marie Meyer Have | 2003 | 40.75 | 1:27.18 | 2:15.00 | 3:00.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.56 | |||||||||
8 | Frederikke Meisner From | 2004 | 47.41 | 1:37.72 | 2:28.52 | 3:17.48 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sasia Lundhus | 2002 | 38.59 | 1:20.06 | 2:02.45 | 2:42.85 | ||||
Vest-Brøndby | 2:40.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 42.25 | 1:27.66 | 2:13.29 | 2:55.25 | ||||
Vest-Brøndby | 2:55.83 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 42.48 | 1:27.94 | 2:14.50 | 2:58.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.32 | |||||||||
3 | William Folkmann | 2006 | 44.77 | 1:31.48 | 2:18.17 | 3:03.45 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.79 | |||||||||
4 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 44.58 | 1:31.96 | 2:19.50 | 3:05.57 | ||||
Roskilde Svømning | 3:08.19 | |||||||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 44.31 | 1:32.83 | 2:22.51 | 3:08.93 | ||||
Roskilde Svømning | 3:16.95 | |||||||||
6 | Simon Voldmester | 2007 | 48.92 | 1:40.63 | 2:32.12 | 3:20.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.85 | |||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 2006 | 47.28 | 1:38.76 | 2:31.48 | 3:21.10 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:28.26 | |||||||||
8 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 49.40 | 1:43.17 | 2:37.34 | 3:24.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
9 | Adam Wagner | 2007 | 49.51 | 1:44.62 | 2:39.69 | 3:31.35 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 49.56 | 1:44.90 | 2:40.06 | 3:31.89 | ||||
Roskilde Svømning | 4:00.00 | |||||||||
11 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 56.50 | 3:50.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
12 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 57.84 | 1:57.24 | 2:56.96 | 3:51.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
13 | Valdemar Granic | 2006 | 57.15 | 1:56.29 | 2:56.34 | 3:52.02 | ||||
Roskilde Svømning | 3:56.32 | |||||||||
14 | Ib Fang Wang | 2007 | 58.32 | 1:58.14 | 2:57.59 | 3:52.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
15 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 57.79 | 1:59.19 | 3:00.20 | 3:55.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
16 | Benjamin Klarskov | 2007 | 56.02 | 1:58.96 | 3:02.35 | 4:00.45 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
17 | Rasmus Groule | 2007 | 55.62 | 1:56.35 | 2:59.87 | 4:00.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
18 | Matil Kelm | 2007 | 58.02 | 1:59.63 | 3:02.70 | 4:01.26 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Peter Damsø | 2007 | 1:02.92 | 2:08.46 | 3:13.80 | 4:13.01 | ||||
Vest-Brøndby | 4:35.37 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | DSQ | EFB v 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.97 | |||||||||
- | Julius Holten Hansen | 2007 | DSQ | svøm på mave 175m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | DSQ | EFB 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | DSQ | EFB v 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.80 | |||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 38.26 | 1:17.44 | 1:57.81 | 2:35.49 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.62 | |||||||||
2 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 39.13 | 1:20.47 | 2:02.57 | 2:43.05 | ||||
Roskilde Svømning | 2:55.33 | |||||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 40.51 | 1:23.58 | 2:05.93 | 2:46.77 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:48.05 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 39.86 | 1:23.99 | 2:08.20 | 2:48.17 | ||||
Roskilde Svømning | 3:06.29 | |||||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | 40.97 | 1:23.58 | 2:07.29 | 2:49.26 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:06.83 | |||||||||
6 | Magnus Kiemer | 2005 | 43.22 | 1:29.63 | 2:16.35 | 3:02.08 | ||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 43.53 | 1:30.09 | 2:17.37 | 3:02.44 | ||||
Roskilde Svømning | 3:10.44 | |||||||||
8 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 43.39 | 1:31.01 | 2:18.81 | 3:05.00 | ||||
Roskilde Svømning | 3:10.62 | |||||||||
- | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 2:56.84 | |||||||||
- | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | DSQ | EFB 75m + 125m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Victor Bornemann | 2004 | DSQ | EFB 100m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:26.58 | |||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Kruse | 2003 | 34.74 | 1:12.32 | 1:51.47 | 2:29.70 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:33.47 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 35.14 | 1:14.32 | 1:53.79 | 2:32.53 | ||||
Roskilde Svømning | 2:31.85 | |||||||||
3 | Jakob Legaard | 2003 | 37.05 | 1:16.54 | 1:55.28 | 2:33.56 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.44 | |||||||||
4 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 35.96 | 1:14.52 | 1:54.75 | 2:33.77 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:34.94 | |||||||||
5 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 39.31 | 1:24.05 | 2:11.13 | 2:58.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.34 | |||||||||
6 | Anas El Ayadi | 2003 | 42.30 | 1:29.30 | 2:15.93 | 3:02.13 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | 32.91 | 1:08.07 | 1:44.64 | 2:19.78 | ||||
Glostrup Svømme Klub | 2:21.00 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.11 | 1:11.37 | 1:48.74 | 2:26.16 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:29.02 | |||||||||
3 | William W. Kofoed | 2001 | 35.19 | 1:13.72 | 1:53.04 | 2:32.13 | ||||
Roskilde Svømning | 2:26.17 | |||||||||
4 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 35.24 | 1:13.66 | 1:53.31 | 2:33.17 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:32.47 | |||||||||
5 | Michel Michelsen | 1994 | 37.45 | 1:18.77 | 2:01.86 | 2:44.54 | ||||
U.S.G | 2:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 40.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
2 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
3 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 41.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.19 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 42.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
5 | Julie Philip | 2007 | 42.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.15 | |||||||||
6 | Asta Hindborg | 2007 | 43.74 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.35 | |||||||||
7 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 44.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.28 | |||||||||
8 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 45.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.61 | |||||||||
9 | Astrid Høyer | 2007 | 48.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
10 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 48.75 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 49.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.98 | |||||||||
12 | Isabella Christensen | 2007 | 51.21 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 53.33 | |||||||||
13 | Christine Dalsgaard | 2007 | 53.23 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 57.31 | |||||||||
14 | Agnes Højsteen | 2007 | 56.72 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 57.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
16 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 59.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
17 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 1:02.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
18 | Clara Vestergaard | 2008 | 1:08.04 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.68 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.20 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.07 | |||||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 38.26 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.66 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 38.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.76 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 39.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.48 | |||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 39.88 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.07 | |||||||||
6 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 40.08 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.94 | |||||||||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 40.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 41.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 42.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.64 | |||||||||
10 | Sophia Jones | 2006 | 43.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
11 | Amina Jones | 2006 | 44.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
12 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 44.24 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
13 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 44.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
14 | Caroline Henning | 2005 | 45.34 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.01 | |||||||||
15 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 46.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.38 | |||||||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | 46.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.57 | |||||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | 48.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.89 | |||||||||
18 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 48.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.05 | |||||||||
19 | Sophia Drauschke | 2005 | 51.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.16 | |||||||||
20 | Marie Storch | 2006 | 54.07 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.20 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 55.06 | |||||||||
22 | Philippa Mitchell | 2006 | 59.30 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.91 | |||||||||
- | Emilie Enevoldsen | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:01.55 | |||||||||
- | Selma Nørby | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.09 | |||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 49.37 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.99 | |||||||||
2 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 33.40 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | 33.51 | |||||||
Roskilde Svømning | 35.07 | |||||||||
4 | Frida Uldall | 2003 | 33.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 34.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.70 | |||||||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 34.26 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 34.32 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
8 | Marie Meyer Have | 2003 | 35.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.90 | |||||||||
9 | Silke Larsen | 2003 | 36.07 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.57 | |||||||||
10 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 36.08 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
11 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 37.11 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
12 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 38.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.97 | |||||||||
13 | Alva Møller Darré | 2003 | 40.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celina Mehr | 2003 | 40.31 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.27 | |||||||||
15 | Selma Grube Hansen | 2003 | 40.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
16 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 40.58 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.98 | |||||||||
17 | Frederikke Meisner From | 2004 | 45.91 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Astrid Wied Christiansen | 2004 | 56.23 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 28.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.41 | |||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 29.92 | |||||||
U.S.G | 29.60 | |||||||||
3 | Julie Schmidt | 1995 | 29.94 | |||||||
U.S.G | 28.99 | |||||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 32.38 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
5 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 32.74 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | 33.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 33.54 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | 33.57 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | 33.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.50 | |||||||||
10 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.75 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
11 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 33.84 | |||||||
U.S.G | 34.50 | |||||||||
12 | Mia Witt | 2002 | 34.60 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Anker-Møller | 2006 | 36.40 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.11 | |||||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | 39.58 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 42.22 | |||||||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | 39.60 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.56 | |||||||||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 41.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.55 | |||||||||
5 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 42.67 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.05 | |||||||||
6 | Nicolas Christiansen | 2007 | 43.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 49.03 | |||||||||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 43.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.93 | |||||||||
8 | Erik Rasmussen | 2006 | 43.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.27 | |||||||||
9 | Tristan Jensen | 2006 | 44.83 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.25 | |||||||||
10 | Magnus Rasmussen | 2006 | 45.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.01 | |||||||||
11 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 46.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.55 | |||||||||
12 | Ditlev Queitsch | 2006 | 47.20 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.78 | |||||||||
13 | Loui Krag | 2007 | 48.44 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
14 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 51.68 | |||||||
Roskilde Svømning | 54.80 | |||||||||
15 | Asbjørn Zeller | 2007 | 58.02 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.42 | |||||||||
16 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 58.80 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
17 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 59.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.52 | |||||||||
- | Albert Andersson | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.80 | |||||||||
- | Hector Kaltoft | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.02 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Løfquist | 2005 | 34.48 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.63 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 34.68 | |||||||
Roskilde Svømning | 34.89 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 35.55 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
4 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 36.25 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.93 | |||||||||
5 | Axel Føns Voss | 2005 | 37.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.46 | |||||||||
6 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 37.40 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.11 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 37.47 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
8 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 37.80 | |||||||
Roskilde Svømning | 44.02 | |||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 37.89 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.44 | |||||||||
10 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 40.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.35 | |||||||||
11 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 40.49 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
12 | Finn Elbo Card | 2005 | 40.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.22 | |||||||||
13 | Oliver Lassen | 2005 | 41.17 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.02 | |||||||||
14 | Ben Hargreaves | 2005 | 42.73 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.18 | |||||||||
15 | Thomas Jørgensen | 2005 | 43.11 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.28 | |||||||||
16 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 43.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.71 | |||||||||
17 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 44.20 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 45.75 | |||||||||
18 | Theodor Møller | 2005 | 45.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.40 | |||||||||
19 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 46.45 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
20 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 48.30 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.81 | |||||||||
21 | Mauritz Otzen | 2005 | 50.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.90 | |||||||||
22 | Johan Galsøe | 2005 | 50.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.91 | |||||||||
23 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 53.68 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 56.59 | |||||||||
- | Magnus Tullberg | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.59 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 29.56 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.95 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 30.43 | |||||||
Roskilde Svømning | 30.54 | |||||||||
3 | Martin Jacobsen | 2002 | 30.63 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.29 | |||||||||
4 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 30.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 31.02 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Villads Kruse | 2003 | 33.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
7 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 33.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.98 | |||||||||
8 | Niels Peter Lund | 2002 | 35.16 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | 35.69 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.33 | |||||||||
10 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 35.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
11 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 37.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
- | Oscar Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.75 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.49 | |||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 27.12 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.15 | |||||||||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.26 | |||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.99 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.65 | |||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 28.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.25 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 29.69 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.19 | |||||||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | 30.15 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
8 | Frederik Clausen | 2001 | 30.29 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.21 | |||||||||
9 | William W. Kofoed | 2001 | 30.62 | |||||||
Roskilde Svømning | 29.67 | |||||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | 31.28 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.94 | |||||||||
11 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 31.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2006 | 2:18.75 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 33.74 | 1:08.58 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 34.84 | 1:43.42 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 35.33 | 2:18.75 | |||||||
2 | Vest Talent Piger 1 | 2006 | 2:23.84 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:32.79 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 37.09 | 1:13.57 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 35.60 | 1:49.17 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 34.67 | 2:23.84 | |||||||
3 | Hovedstadens Piger 1 | 2007 | 2:26.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 38.42 | 1:14.90 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 36.27 | 1:51.17 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 34.88 | 2:26.05 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2007 | 2:28.04 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.07 | |||||||||
Carla Heidemann | 2007 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Lucca Marie Byrholt | 2007 | 38.83 | 1:14.61 | |||||||
Asta Hindborg | 2007 | 37.31 | 1:51.92 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 36.12 | 2:28.04 | |||||||
5 | Hillerød Hils Piger 4 | 2005 | 2:29.01 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.01 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 38.22 | 38.22 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 37.04 | 1:15.26 | |||||||
Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 38.74 | 1:54.00 | |||||||
Caroline Henning | 2005 | 35.01 | 2:29.01 | |||||||
6 | Vest Talent Piger 2 | 2005 | 2:37.56 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:52.05 | |||||||||
Rikke Therp | 2006 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 39.08 | 1:17.46 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 39.14 | 1:56.60 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 40.96 | 2:37.56 | |||||||
7 | Hovedstadens Aw Piger 2 | 2005 | 2:44.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sophia Drauschke | 2005 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Anna Agerbak | 2005 | 39.75 | 1:22.14 | |||||||
Nichole Juul Bømler | 2005 | 36.54 | 1:58.68 | |||||||
Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | 46.01 | 2:44.69 | |||||||
8 | Sigma Piger 2 | 2006 | 2:46.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Isabella Christensen | 2007 | 44.29 | 1:24.34 | |||||||
Julie Sand Gottlieb | 2007 | 43.47 | 2:07.81 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 39.16 | 2:46.97 | |||||||
- | Birkerød Piger 1 | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | |||||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | |||||||||
Selma Nørby | 2006 | DNS | ||||||||
- | Skjoldmøer 2 | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 2:25.00 | |||||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | |||||||||
Silje Sørensen | 2007 | |||||||||
Emilie Enevoldsen | 2006 | |||||||||
Julie Geilman | 2007 | DNS | ||||||||
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Damer | 1996 | 1:58.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:55.00 | |||||||||
Delphine Møller | 1999 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.26 | 1:01.33 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 29.58 | 1:30.91 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.42 | 1:58.33 | |||||||
2 | Hillerød Hils Piger 1 | 1999 | 2:00.41 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:58.01 | |||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 30.06 | 59.25 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 31.34 | 1:30.59 | |||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 29.82 | 2:00.41 | |||||||
3 | Hillerød Hils Piger 2 | 2003 | 2:01.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:00.01 | |||||||||
Frida Uldall | 2003 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 29.59 | 59.48 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 30.73 | 1:30.21 | |||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 31.58 | 2:01.79 | |||||||
4 | Vest Big Guns | 2002 | 2:02.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 29.09 | 59.62 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 30.14 | 1:29.76 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.18 | 2:02.94 | |||||||
5 | Fr.sund Sweet Queens | 2001 | 2:02.96 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 31.01 | 1:01.12 | |||||||
Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 31.80 | 1:32.92 | |||||||
Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 30.04 | 2:02.96 | |||||||
6 | Vest Smølfiner | 2003 | 2:16.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:10.00 | |||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 35.48 | 1:07.58 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 35.63 | 1:43.21 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 32.97 | 2:16.18 | |||||||
7 | Hovedstadens Aw Piger 1 | 2003 | 2:18.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Josephine Aagesen | 2003 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Alva Møller Darré | 2003 | 34.96 | 1:11.15 | |||||||
Astrid Wied Christiansen | 2004 | 35.43 | 1:46.58 | |||||||
Marie Meyer Have | 2003 | 32.05 | 2:18.63 | |||||||
- | Skjoldmøer 1 | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 2:18.00 | |||||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | |||||||||
Silke Larsen | 2003 | |||||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | |||||||||
Frederikke Meisner From | 2004 | DNS | ||||||||
- | Usg Damer | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
U.S.G | 1:56.00 | |||||||||
Julie Schmidt | 1995 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hsk Humlebier 1 | 2006 | 2:15.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.69 | |||||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 35.01 | 35.01 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 34.59 | 1:09.60 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 33.04 | 1:42.64 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 33.02 | 2:15.66 | |||||||
2 | Birkerød Drenge 1 | 2005 | 2:16.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Thomas Jørgensen | 2005 | 34.84 | 1:08.19 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.63 | 1:42.82 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 33.81 | 2:16.63 | |||||||
3 | Vest Talent Drenge 2 | 2006 | 2:22.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:30.82 | |||||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 35.62 | 1:12.12 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 35.26 | 1:47.38 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 34.63 | 2:22.01 | |||||||
4 | Vest Talent Drenge 1 | 2005 | 2:22.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:23.36 | |||||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 34.37 | 1:13.35 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 35.79 | 1:49.14 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 33.48 | 2:22.62 | |||||||
5 | Hsk Humlebier 2 | 2006 | 2:23.47 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.33 | |||||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Simon Voldmester | 2007 | 37.77 | 1:11.59 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 36.33 | 1:47.92 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 35.55 | 2:23.47 | |||||||
6 | Sigma Drenge | 2005 | 2:24.57 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Johannes Framke | 2006 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 34.17 | 1:13.37 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 33.38 | 1:46.75 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 37.82 | 2:24.57 | |||||||
7 | Vikinger 3 | 2006 | 2:29.99 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:26.00 | |||||||||
Valdemar Granic | 2006 | 44.60 | 44.60 | |||||||
Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 32.81 | 1:17.41 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 35.75 | 1:53.16 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 36.83 | 2:29.99 | |||||||
8 | Vest Talent Drenge 3 | 2005 | 2:40.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:36.99 | |||||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Matil Kelm | 2007 | 49.43 | 1:24.82 | |||||||
Conrad Klyver Vind | 2005 | 38.22 | 2:03.04 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 37.67 | 2:40.71 | |||||||
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Herrer | 1999 | 1:40.97 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:48.00 | |||||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.62 | 25.62 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 25.90 | 51.52 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 24.77 | 1:16.29 | |||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 24.68 | 1:40.97 | |||||||
2 | Hillerød Hils Drenge 1 | 1998 | 1:42.65 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
Philip Agerskov | 1998 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 25.49 | 51.28 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 25.96 | 1:17.24 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 25.41 | 1:42.65 | |||||||
3 | Vest Sharks | 2002 | 1:52.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 27.94 | 56.79 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 27.87 | 1:24.66 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 27.99 | 1:52.65 | |||||||
4 | Hillerød Hils Drenge 2 | 2002 | 1:59.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:56.01 | |||||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 29.37 | 59.60 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 32.07 | 1:31.67 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 27.84 | 1:59.51 | |||||||
5 | Vikinger 1 | 2001 | 2:06.24 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:02.02 | |||||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 28.38 | 28.38 | |||||||
William W. Kofoed | 2001 | 27.87 | 56.25 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 34.18 | 1:30.43 | |||||||
Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 35.81 | 2:06.24 | |||||||
6 | Vest Badeænder | 2001 | 2:06.89 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:05.00 | |||||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Karl-Emil Rohr | 2001 | 30.33 | 1:00.47 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 35.42 | 1:35.89 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 31.00 | 2:06.89 | |||||||
7 | Vikinger 2 | 2004 | 2:07.93 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:08.00 | |||||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.73 | 1:02.19 | |||||||
Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 32.45 | 1:34.64 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 33.29 | 2:07.93 | |||||||
8 | Hovedstadens Aw Drenge | 2003 | 2:12.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Carl-Anton Drauschke | 2003 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Anas El Ayadi | 2003 | 31.61 | 1:05.44 | |||||||
Bertram Wenneberg | 2004 | 36.58 | 1:42.02 | |||||||
Kristoffer Sandfeld | 2003 | 30.22 | 2:12.24 | |||||||
9 | Fr.sund Mighty Kings | 2004 | 2:29.12 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Mads Frost Sønderby | 2004 | 41.02 | 41.02 | |||||||
Loui Krag | 2007 | 39.15 | 1:20.17 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 37.20 | 1:57.37 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 31.75 | 2:29.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:15 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 1:36.37 | 3:17.01 | 5:09.40 | 6:45.68 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Cecilie Rud | 2006 | 1:43.27 | 3:25.41 | 5:28.72 | 7:00.85 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:41.38 | 3:30.49 | 5:33.42 | 7:11.97 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 7:33.45 | |||||||||
4 | Emma Mølholm | 2005 | 2:07.65 | 3:56.09 | 6:16.10 | 8:01.94 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 6:40.01 | |||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silke Larsen | 2003 | 1:19.96 | 2:46.98 | 4:20.08 | 5:36.92 | ||||
Roskilde Svømning | 5:42.63 | |||||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 1:22.99 | 2:53.94 | 4:42.03 | 6:02.72 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 6:11.32 | |||||||||
3 | Norah Szczepanski | 2003 | 1:28.53 | 3:03.48 | 4:53.96 | 6:18.46 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:20.36 | |||||||||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 1:06.05 | 2:25.61 | 3:56.38 | 5:07.94 | ||||
Vest-Brøndby | 5:16.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | 1:22.71 | 2:50.65 | 4:33.00 | 5:53.20 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:44.43 | |||||||||
2 | Oscar Boyer | 2004 | 1:33.08 | 3:05.37 | 4:57.01 | 6:15.46 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 6:46.90 | |||||||||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 1:26.64 | 2:59.04 | 4:56.71 | 6:21.12 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 1:36.06 | 3:14.05 | 5:08.62 | 6:39.62 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:14.87 | 2:36.20 | 4:11.43 | 5:23.71 | ||||
Vest-Brøndby | 5:18.51 | |||||||||
2 | Jakob Legaard | 2003 | 1:22.43 | 2:44.95 | 4:19.75 | 5:36.27 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:35.22 | |||||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michel Michelsen | 1994 | 1:12.07 | 2:43.56 | 4:22.66 | 5:47.58 | ||||
U.S.G | 5:20.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 35.94 | 1:16.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | 37.37 | 1:20.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
3 | Asta Hindborg | 2007 | 37.82 | 1:21.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
4 | Carla Heidemann | 2007 | 38.88 | 1:22.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
5 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 39.42 | 1:23.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.79 | |||||||||
6 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 39.55 | 1:24.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.28 | |||||||||
7 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 38.98 | 1:25.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.17 | |||||||||
8 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 39.81 | 1:25.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.82 | |||||||||
9 | Natascha Sibbern | 2007 | 41.17 | 1:26.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.17 | |||||||||
10 | Julie Hovmand | 2007 | 41.01 | 1:28.06 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.43 | |||||||||
11 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 41.40 | 1:28.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.69 | |||||||||
12 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 43.27 | 1:30.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.37 | |||||||||
13 | Astrid Høyer | 2007 | 43.48 | 1:30.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
14 | Ella Stensgaard | 2008 | 42.81 | 1:30.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.33 | |||||||||
15 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 42.84 | 1:31.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.61 | |||||||||
16 | Isabella Christensen | 2007 | 43.14 | 1:32.53 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:48.01 | |||||||||
17 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 43.96 | 1:32.57 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.84 | |||||||||
18 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 41.57 | 1:33.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.29 | |||||||||
19 | Silje Sørensen | 2007 | 43.08 | 1:34.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:41.51 | |||||||||
20 | Freja Koppernagel | 2008 | 43.86 | 1:34.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:42.13 | |||||||||
21 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 46.07 | 1:37.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.28 | |||||||||
22 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 44.57 | 1:38.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.61 | |||||||||
23 | Christine Dalsgaard | 2007 | 46.62 | 1:38.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.44 | |||||||||
24 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 45.80 | 1:40.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.90 | |||||||||
25 | Frederikke Vesth | 2007 | 46.51 | 1:40.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.86 | |||||||||
26 | Agnes Højsteen | 2007 | 49.78 | 1:45.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.13 | |||||||||
27 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 49.27 | 1:46.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
28 | Ila Murphy | 2007 | 49.67 | 1:50.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:56.93 | |||||||||
29 | Clara Vestergaard | 2008 | 54.13 | 2:00.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.23 | |||||||||
30 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 1:00.78 | 2:01.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Caroline Forster | 2008 | 58.08 | 2:06.97 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:09.87 | |||||||||
32 | Julie Geilman | 2007 | 59.61 | 2:09.55 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:07.75 | |||||||||
33 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 1:00.55 | 2:09.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 1:02.68 | 2:16.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Liva Yri | 2008 | 1:11.75 | 2:33.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Julie Philip | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 34.00 | 1:11.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:13.03 | |||||||||
2 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 34.08 | 1:11.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.09 | |||||||||
3 | Alba Mantoni | 2006 | 34.74 | 1:13.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.00 | |||||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | 36.76 | 1:15.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.63 | |||||||||
5 | Liva la Cour | 2006 | 36.63 | 1:15.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 36.68 | 1:15.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.77 | |||||||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | 36.58 | 1:16.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.07 | |||||||||
8 | Astrid Mulipola | 2006 | 35.92 | 1:17.14 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.93 | |||||||||
9 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 36.83 | 1:18.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.33 | |||||||||
10 | Caroline Henning | 2005 | 35.57 | 1:18.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
11 | Ida Jacobsen | 2005 | 38.18 | 1:18.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.33 | |||||||||
12 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 37.38 | 1:19.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.06 | |||||||||
13 | Johanne Hummelmose | 2006 | 37.26 | 1:20.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.12 | |||||||||
14 | Molly Szczepanski | 2006 | 38.68 | 1:20.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.58 | |||||||||
15 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 37.54 | 1:21.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | 40.14 | 1:22.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:24.45 | |||||||||
17 | Tate Green | 2006 | 40.47 | 1:22.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.21 | |||||||||
18 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 39.42 | 1:22.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.89 | |||||||||
19 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 36.77 | 1:23.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
20 | Anna E.e. Balle | 2006 | 39.92 | 1:23.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.86 | |||||||||
21 | Selma Nørby | 2006 | 40.90 | 1:25.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.26 | |||||||||
22 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 40.88 | 1:28.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.92 | |||||||||
23 | Ellen Prescott | 2005 | 42.58 | 1:28.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:40.79 | |||||||||
24 | Emma Mølholm | 2005 | 44.52 | 1:33.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:31.27 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 31.08 | 1:04.04 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 31.26 | 1:05.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.83 | |||||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | 31.28 | 1:05.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.43 | |||||||||
4 | Emma Enevoldsen | 2003 | 31.63 | 1:06.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.61 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.19 | 1:07.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.32 | |||||||||
6 | Sille Andersen | 2003 | 32.48 | 1:07.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 32.78 | 1:07.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
8 | Annika Egenhardt | 2003 | 33.03 | 1:09.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.03 | |||||||||
9 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 34.08 | 1:10.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.55 | |||||||||
10 | Astrid Permin | 2003 | 33.89 | 1:10.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.83 | |||||||||
11 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 33.67 | 1:11.33 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Gribsvad | 2003 | 32.81 | 1:11.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
13 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 34.35 | 1:12.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.97 | |||||||||
14 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 35.74 | 1:16.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
15 | Celina Mehr | 2003 | 36.62 | 1:18.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:15.33 | |||||||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | 37.42 | 1:19.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:19.38 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 28.45 | 58.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.41 | |||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 29.56 | 1:02.17 | ||||||
U.S.G | 1:00.50 | |||||||||
3 | Karina Garne Larsen | 2000 | 30.41 | 1:02.46 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.54 | |||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 30.27 | 1:03.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.73 | |||||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | 31.07 | 1:03.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 31.09 | 1:04.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
7 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 30.60 | 1:04.56 | ||||||
U.S.G | 1:03.70 | |||||||||
8 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 31.20 | 1:05.19 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
9 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 31.56 | 1:05.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
10 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 31.71 | 1:06.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 32.24 | 1:07.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.56 | |||||||||
12 | Sasia Lundhus | 2002 | 32.30 | 1:07.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.68 | |||||||||
13 | Katharina N Møller | 2001 | 31.73 | 1:08.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 33.80 | 1:09.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 34.83 | 1:11.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 35.48 | 1:13.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.34 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 34.81 | 1:13.04 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.21 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 35.34 | 1:13.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.93 | |||||||||
6 | Nicolas Christiansen | 2007 | 35.10 | 1:15.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:18.00 | |||||||||
7 | William Folkmann | 2006 | 36.58 | 1:15.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.33 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 36.50 | 1:17.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
9 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 36.30 | 1:17.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.82 | |||||||||
10 | Erik Rasmussen | 2006 | 37.40 | 1:17.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.80 | |||||||||
11 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 36.78 | 1:17.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
12 | Ditlev Queitsch | 2006 | 35.76 | 1:17.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.25 | |||||||||
13 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 37.17 | 1:18.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.32 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 37.61 | 1:19.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.69 | |||||||||
15 | Simon Voldmester | 2007 | 37.64 | 1:19.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
16 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 38.29 | 1:20.03 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
17 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 39.41 | 1:20.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.66 | |||||||||
18 | Hugo Haakansson | 2006 | 39.98 | 1:21.31 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.14 | |||||||||
19 | David Johannes Dahl | 2006 | 37.38 | 1:21.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.89 | |||||||||
20 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 38.67 | 1:22.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.08 | |||||||||
21 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 38.22 | 1:22.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.61 | |||||||||
22 | Frederik Isaksen | 2007 | 39.47 | 1:23.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:27.39 | |||||||||
23 | Valdemar Granic | 2006 | 42.03 | 1:26.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.35 | |||||||||
24 | Jonathan Kristensen | 2006 | 41.23 | 1:26.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
25 | Josef Shukri | 2006 | 39.63 | 1:27.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.93 | |||||||||
26 | August Emil K. Clausen | 2006 | 43.94 | 1:29.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.60 | |||||||||
27 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 43.24 | 1:30.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.99 | |||||||||
28 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 43.51 | 1:30.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.25 | |||||||||
29 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 43.31 | 1:30.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.16 | |||||||||
30 | Adam Wagner | 2007 | 42.41 | 1:31.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.32 | |||||||||
31 | Sebastian Larsen | 2006 | 43.37 | 1:31.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.59 | |||||||||
32 | Benjamin Klarskov | 2007 | 44.52 | 1:36.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.69 | |||||||||
33 | Asbjørn Zeller | 2007 | 48.12 | 1:38.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.91 | |||||||||
34 | Konradas Juska | 2007 | 46.78 | 1:38.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.89 | |||||||||
35 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 47.16 | 1:38.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
36 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 46.86 | 1:39.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.00 | |||||||||
37 | Jacob Hwaiz | 2007 | 47.81 | 1:39.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.69 | |||||||||
38 | Morten Hemmingsen | 2006 | 49.06 | 1:39.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Julius Holten Hansen | 2007 | 46.85 | 1:41.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.99 | |||||||||
40 | William Scavenius Borg | 2006 | 47.51 | 1:42.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:57.26 | |||||||||
41 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | 47.56 | 1:43.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ib Fang Wang | 2007 | 48.54 | 1:44.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
43 | Rasmus Groule | 2007 | 53.12 | 1:46.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.41 | |||||||||
44 | Peter Damsø | 2007 | 50.24 | 1:49.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:53.78 | |||||||||
45 | Max Munksgaard | 2007 | 48.37 | 1:50.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
46 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 51.63 | 1:51.00 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
47 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 51.92 | 1:56.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:57.12 | |||||||||
48 | Matil Kelm | 2007 | 50.82 | 1:57.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:00.30 | |||||||||
49 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 58.95 | 2:02.90 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
50 | August Thygesen | 2007 | 56.33 | 2:04.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pelle Colmorten | 2004 | 30.89 | 1:05.26 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.26 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 31.44 | 1:05.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 31.49 | 1:05.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | 32.25 | 1:06.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.18 | |||||||||
5 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 33.25 | 1:09.10 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.11 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 33.30 | 1:09.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
7 | Louie Uldall | 2005 | 33.15 | 1:09.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
8 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 34.25 | 1:10.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:10.49 | |||||||||
9 | Phillip Maxmølris | 2004 | 34.40 | 1:12.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.66 | |||||||||
10 | Magnus Løfquist | 2005 | 34.34 | 1:12.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.13 | |||||||||
11 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 36.21 | 1:15.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.50 | |||||||||
12 | Ben Hargreaves | 2005 | 36.11 | 1:16.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.04 | |||||||||
13 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 37.92 | 1:17.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
14 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 36.18 | 1:17.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.09 | |||||||||
15 | Louie Hansen | 2005 | 37.77 | 1:17.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.47 | |||||||||
16 | Laurits Boserup | 2005 | 37.49 | 1:18.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.37 | |||||||||
17 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 37.18 | 1:18.85 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
18 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 38.84 | 1:19.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.16 | |||||||||
19 | Victor Bornemann | 2004 | 38.17 | 1:21.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.74 | |||||||||
20 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 37.88 | 1:21.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
21 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 39.06 | 1:21.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.59 | |||||||||
22 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 38.73 | 1:22.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.25 | |||||||||
- | Andreas Larsson | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.89 | |||||||||
- | August Sølvsteen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.57 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | 27.77 | 59.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 28.37 | 59.59 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:01.13 | |||||||||
3 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 29.02 | 1:01.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.11 | |||||||||
4 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 29.85 | 1:02.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | 30.03 | 1:02.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.88 | |||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 31.66 | 1:05.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.58 | |||||||||
7 | Niels Peter Lund | 2002 | 32.80 | 1:08.67 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | 34.78 | 1:13.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.37 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 26.27 | 55.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 51.05 | |||||||||
2 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 26.67 | 55.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.16 | |||||||||
3 | Rasmus Langvad | 2000 | 28.04 | 58.06 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 58.92 | |||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 27.98 | 58.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.35 | |||||||||
5 | Lucas Jensen | 2001 | 28.62 | 59.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.11 | |||||||||
6 | William W. Kofoed | 2001 | 28.52 | 1:00.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.03 | |||||||||
7 | Frederik Helms | 2001 | 30.39 | 1:03.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.23 | |||||||||
8 | Daniel Bunckenburg | 1993 | 35.67 | 1:22.79 | ||||||
U.S.G | 1:20.00 | |||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Møller | 2007 | 47.68 | 1:39.85 | 2:32.11 | 3:23.01 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.74 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 46.75 | 1:38.96 | 2:31.75 | 3:23.11 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.43 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 49.00 | 1:42.27 | 2:37.11 | 3:28.02 | ||||
Vest-Brøndby | 4:01.18 | |||||||||
4 | Julie Philip | 2007 | 49.02 | 1:44.20 | 2:39.33 | 3:32.09 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.59 | |||||||||
5 | Astrid Høyer | 2007 | 50.57 | 1:47.16 | 2:44.04 | 3:40.10 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.61 | |||||||||
6 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 51.79 | 1:49.39 | 2:47.24 | 3:45.34 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.97 | |||||||||
7 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 56.67 | 1:58.49 | 3:01.24 | 4:03.75 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:16.25 | |||||||||
8 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 57.29 | 2:03.03 | 3:05.65 | 4:08.40 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.17 | |||||||||
9 | Vigga Jacoby | 2007 | 57.53 | 2:03.65 | 3:10.05 | 4:15.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.91 | |||||||||
- | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | DSQ | Ej samtidig berø 75m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.25 | |||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 43.27 | 1:32.41 | 2:22.65 | 3:12.30 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:22.18 | |||||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 44.79 | 1:35.17 | 2:27.54 | 3:17.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:33.13 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 45.70 | 1:37.70 | 2:30.71 | 3:22.34 | ||||
Vest-Brøndby | 3:32.36 | |||||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 46.08 | 1:38.28 | 2:32.50 | 3:25.18 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:49.79 | |||||||||
5 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 46.90 | 1:42.19 | 2:35.67 | 3:26.47 | ||||
Vest-Brøndby | 3:54.38 | |||||||||
6 | Rikke Therp | 2006 | 48.17 | 1:42.40 | 2:36.51 | 3:28.52 | ||||
Vest-Brøndby | 3:41.66 | |||||||||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 48.92 | 1:43.58 | 2:38.70 | 3:31.94 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:37.73 | |||||||||
8 | Anna Blom Bygum | 2006 | 51.06 | 1:47.82 | 2:45.05 | 3:40.44 | ||||
Vest-Brøndby | 3:58.35 | |||||||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 51.01 | 1:47.83 | 2:45.24 | 3:40.44 | ||||
Vest-Brøndby | 3:55.67 | |||||||||
10 | Olivia Cruse | 2005 | 48.57 | 1:46.49 | 2:46.97 | 3:46.64 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:42.13 | |||||||||
11 | Philippa Mitchell | 2006 | 55.92 | 1:57.62 | 2:59.87 | 4:00.49 | ||||
Vest-Brøndby | 4:26.92 | |||||||||
12 | Wilma Nørgaard | 2006 | 57.41 | 2:03.42 | 3:10.25 | 4:18.43 | ||||
Vest-Brøndby | 4:18.37 | |||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 38.43 | 1:22.28 | 2:06.83 | 2:51.16 | ||||
Vest-Brøndby | 2:51.91 | |||||||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 41.59 | 1:29.08 | 2:17.99 | 3:05.60 | ||||
Værløse Svømmeklub | 3:07.10 | |||||||||
3 | Lise Jokumsen | 2004 | 50.90 | 1:49.73 | 2:49.23 | 3:45.67 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 37.70 | 1:20.00 | 2:04.54 | 2:48.81 | ||||
Vest-Brøndby | 2:43.18 | |||||||||
2 | Delphine Møller | 1999 | 37.99 | 1:20.71 | 2:04.84 | 2:50.27 | ||||
Vest-Brøndby | 2:50.12 | |||||||||
3 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 41.35 | 1:27.08 | 2:13.65 | 3:00.10 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:03.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 46.60 | 1:39.95 | 2:33.78 | 3:26.62 | ||||
Vest-Brøndby | 3:34.60 | |||||||||
2 | Johannes Framke | 2006 | 48.18 | 1:41.42 | 2:35.52 | 3:30.85 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:45.34 | |||||||||
3 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 51.25 | 1:48.28 | 2:45.52 | 3:41.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.75 | |||||||||
4 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 53.43 | 1:53.64 | 2:53.54 | 3:52.93 | ||||
Vest-Brøndby | 4:04.59 | |||||||||
5 | Morten Hemmingsen | 2006 | 55.15 | 1:56.13 | 2:58.73 | 3:55.70 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Benjamin Klarskov | 2007 | 56.81 | 1:58.42 | 3:00.93 | 4:00.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | 58.53 | 2:01.47 | 3:03.88 | 4:06.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:07.49 | |||||||||
8 | Loui Krag | 2007 | 58.21 | 2:01.77 | 3:04.77 | 4:07.70 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:09.30 | |||||||||
9 | Rasmus Groule | 2007 | 59.78 | 2:06.30 | 3:12.49 | 4:17.54 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
10 | Asbjørn Zeller | 2007 | 1:02.26 | 2:10.65 | 3:17.79 | 4:22.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
11 | Ib Fang Wang | 2007 | 1:01.45 | 2:11.40 | 3:20.65 | 4:26.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
12 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 1:00.87 | 2:08.57 | 3:15.48 | 4:29.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
13 | Konradas Juska | 2007 | 1:01.23 | 2:08.85 | 3:21.09 | 4:29.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
14 | Julius Holten Hansen | 2007 | 1:04.62 | 2:14.00 | 3:22.60 | 4:35.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
15 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 1:07.79 | 2:21.21 | 3:32.19 | 4:42.99 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
16 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 1:04.05 | 2:17.23 | 3:33.10 | 4:47.83 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
17 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 1:10.04 | 2:31.00 | 3:46.04 | 5:02.97 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 43.39 | 1:30.84 | 2:17.87 | 3:04.08 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:17.86 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 43.43 | 1:31.40 | 2:20.34 | 3:08.19 | ||||
Roskilde Svømning | 3:20.89 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 41.78 | 1:32.16 | 2:23.29 | 3:14.19 | ||||
Vest-Brøndby | 3:40.71 | |||||||||
4 | Axel Føns Voss | 2005 | 43.96 | 1:35.29 | 2:27.45 | 3:19.88 | ||||
Vest-Brøndby | 3:21.65 | |||||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 47.04 | 1:40.37 | 2:34.35 | 3:26.92 | ||||
Roskilde Svømning | 3:31.49 | |||||||||
6 | Theodor Møller | 2005 | 49.83 | 1:44.14 | 2:38.38 | 3:30.91 | ||||
Vest-Brøndby | 3:41.62 | |||||||||
7 | Phillip Maxmølris | 2004 | 47.39 | 1:41.94 | 2:38.40 | 3:33.54 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:40.00 | |||||||||
8 | Mauritz Otzen | 2005 | 49.48 | 1:44.70 | 2:39.44 | 3:33.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:43.94 | |||||||||
9 | Laurits Boserup | 2005 | 48.39 | 1:43.08 | 2:39.32 | 3:35.64 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:29.29 | |||||||||
10 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 49.73 | 1:45.58 | 2:43.35 | 3:39.50 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:33.16 | |||||||||
11 | Frederik Forster | 2005 | 52.32 | 1:48.56 | 2:46.99 | 3:43.93 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | DSQ | Ej samtid berør 75m | ||||||
Roskilde Svømning | 3:53.42 | |||||||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 3:41.15 | |||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 36.58 | 1:18.54 | 2:02.26 | 2:44.76 | ||||
Vest-Brøndby | 2:47.62 | |||||||||
2 | Martin Jacobsen | 2002 | 39.11 | 1:23.66 | 2:09.32 | 2:53.56 | ||||
Vest-Brøndby | 2:56.37 | |||||||||
3 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 39.46 | 1:23.41 | 2:08.84 | 2:54.62 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:53.54 | |||||||||
4 | Harald Riisager | 2003 | 40.94 | 1:27.47 | 2:14.83 | 2:59.69 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.12 | |||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 33.15 | 1:10.02 | 1:48.98 | 2:28.51 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.85 | |||||||||
2 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 38.44 | 1:22.48 | 2:06.26 | 2:49.04 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:53.36 | |||||||||
3 | Michel Michelsen | 1994 | 38.23 | 1:22.48 | 2:07.93 | 2:53.94 | ||||
U.S.G | 2:45.00 | |||||||||
4 | Tobias Sundwall | 2001 | 38.96 | 1:24.18 | 2:09.58 | 2:54.28 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:58.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 34.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 35.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
3 | Asta Hindborg | 2007 | 35.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.48 | |||||||||
4 | Julie Philip | 2007 | 36.35 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | |||||||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | 37.37 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.44 | |||||||||
6 | Vigga Jacoby | 2007 | 39.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.28 | |||||||||
7 | Silje Sørensen | 2007 | 39.99 | |||||||
Roskilde Svømning | 43.22 | |||||||||
8 | Freja Koppernagel | 2008 | 41.12 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.17 | |||||||||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 41.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
10 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 43.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.29 | |||||||||
11 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 45.10 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
12 | Agnes Højsteen | 2007 | 45.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.09 | |||||||||
13 | Ila Murphy | 2007 | 50.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.99 | |||||||||
14 | Clara Vestergaard | 2008 | 51.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
15 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 53.29 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Caroline Forster | 2008 | 54.47 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.02 | |||||||||
17 | Julie Geilman | 2007 | 57.88 | |||||||
Roskilde Svømning | 54.45 | |||||||||
18 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 58.18 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 1:02.00 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Liva Yri | 2008 | 1:08.86 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Natascha Sibbern | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.63 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hummelmose | 2006 | 34.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.21 | |||||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 34.36 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.41 | |||||||||
3 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 35.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.86 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 35.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.61 | |||||||||
5 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 36.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
6 | Cecilie Rud | 2006 | 36.55 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.66 | |||||||||
7 | Ellen Prescott | 2005 | 38.81 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
8 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 41.04 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.53 | |||||||||
9 | Emma Mølholm | 2005 | 42.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
10 | Marie Storch | 2006 | 42.33 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.37 | |||||||||
- | Julie Branner | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 29.56 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 30.25 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 29.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | 30.43 | |||||||
Roskilde Svømning | 31.14 | |||||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 30.52 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.51 | |||||||||
6 | Josephine Gribsvad | 2003 | 31.40 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 32.06 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.96 | |||||||||
8 | Annika Egenhardt | 2003 | 32.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.26 | |||||||||
9 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 32.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.11 | |||||||||
10 | Celina Mehr | 2003 | 35.30 | |||||||
Roskilde Svømning | 34.22 | |||||||||
11 | Frederikke Meisner From | 2004 | 35.62 | |||||||
Roskilde Svømning | 33.56 | |||||||||
12 | Emma Nissen | 2004 | 36.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 27.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.54 | |||||||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 28.87 | |||||||
U.S.G | 28.27 | |||||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 28.90 | |||||||
Farum Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | 29.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 29.09 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | 29.55 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.87 | |||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.06 | |||||||||
8 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 30.23 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
9 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 30.36 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
10 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 31.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.79 | |||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 31.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.82 | |||||||||
12 | Sasia Lundhus | 2002 | 31.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Taul | 2006 | 33.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.10 | |||||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | 34.04 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.07 | |||||||||
3 | Noah Anker-Møller | 2006 | 34.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.31 | |||||||||
4 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 41.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.65 | |||||||||
5 | Jacob Hwaiz | 2007 | 41.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.81 | |||||||||
6 | William Scavenius Borg | 2006 | 42.02 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.59 | |||||||||
7 | Konradas Juska | 2007 | 43.58 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.62 | |||||||||
8 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | 44.72 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Matil Kelm | 2007 | 44.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.91 | |||||||||
10 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 45.01 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Max Munksgaard | 2007 | 45.72 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Peter Damsø | 2007 | 45.77 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.49 | |||||||||
13 | Rasmus Groule | 2007 | 47.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
14 | August Thygesen | 2007 | 54.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 53.94 | |||||||||
15 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 58.26 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 45.97 | |||||||||
- | Sebastian Larsen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Rasmussen | 2004 | 29.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.72 | |||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 30.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 30.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
4 | Victor Dyrhauge | 2004 | 31.57 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 32.64 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.98 | |||||||||
6 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 33.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.21 | |||||||||
7 | William Leander Agerskov | 2004 | 33.82 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.14 | |||||||||
8 | Magnus Tullberg | 2005 | 33.91 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.09 | |||||||||
9 | Louie Hansen | 2005 | 34.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.70 | |||||||||
10 | Thomas Jørgensen | 2005 | 34.55 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.11 | |||||||||
11 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 36.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.42 | |||||||||
12 | Oliver Lassen | 2005 | 36.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.90 | |||||||||
13 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 36.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.84 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.34 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | 26.75 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 27.89 | |||||||
Roskilde Svømning | 28.11 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 28.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.95 | |||||||||
4 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 28.65 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
5 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 28.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.88 | |||||||||
6 | Martin Jacobsen | 2002 | 29.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.44 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 25.08 | |||||||
Vest-Brøndby | 25.24 | |||||||||
2 | Philip Agerskov | 1998 | 25.81 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 24.78 | |||||||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 26.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.31 | |||||||||
4 | Lucas Jensen | 2001 | 27.47 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.64 | |||||||||
5 | Frederik Helms | 2001 | 29.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.35 | |||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 39.28 | 1:25.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.65 | |||||||||
2 | Carla Heidemann | 2007 | 43.60 | 1:31.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
3 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 42.85 | 1:33.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.05 | |||||||||
4 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 43.98 | 1:33.59 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.18 | |||||||||
5 | Asta Hindborg | 2007 | 44.78 | 1:34.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.63 | |||||||||
6 | Astrid Høyer | 2007 | 45.73 | 1:34.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.42 | |||||||||
7 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 45.36 | 1:34.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.77 | |||||||||
8 | Julie Hovmand | 2007 | 46.69 | 1:36.61 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:39.71 | |||||||||
9 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 42.38 | 1:39.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.99 | |||||||||
10 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 46.44 | 1:39.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.33 | |||||||||
11 | Vigga Jacoby | 2007 | 46.31 | 1:40.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.03 | |||||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 45.79 | 1:41.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.13 | |||||||||
13 | Natascha Sibbern | 2007 | 47.27 | 1:41.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.16 | |||||||||
14 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 46.01 | 1:41.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:49.91 | |||||||||
15 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 49.87 | 1:43.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:43.47 | |||||||||
16 | Isabella Christensen | 2007 | 48.58 | 1:44.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:49.46 | |||||||||
17 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 48.49 | 1:44.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.95 | |||||||||
18 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 44.11 | 1:45.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Ella Stensgaard | 2008 | 51.64 | 1:46.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.17 | |||||||||
20 | Christine Dalsgaard | 2007 | 50.55 | 1:49.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:49.74 | |||||||||
21 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 52.48 | 1:52.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.46 | |||||||||
22 | Frederikke Vesth | 2007 | 50.74 | 1:53.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.69 | |||||||||
23 | Clara Vestergaard | 2008 | 1:00.42 | 2:11.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.88 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 37.88 | 1:23.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.87 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 39.76 | 1:23.60 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:26.39 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 39.49 | 1:25.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.63 | |||||||||
4 | Tate Green | 2006 | 39.67 | 1:26.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.96 | |||||||||
5 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 40.68 | 1:26.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:36.13 | |||||||||
6 | Liva la Cour | 2006 | 40.59 | 1:26.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.66 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 41.43 | 1:28.62 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.29 | |||||||||
8 | Emma S. Kristensen | 2005 | 42.48 | 1:29.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.43 | |||||||||
9 | Johanne Hummelmose | 2006 | 41.29 | 1:30.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.94 | |||||||||
10 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 42.28 | 1:31.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.10 | |||||||||
11 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 44.24 | 1:31.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.12 | |||||||||
12 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 41.76 | 1:31.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.35 | |||||||||
13 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 41.11 | 1:31.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:29.93 | |||||||||
14 | Anna Blom Bygum | 2006 | 43.64 | 1:32.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.25 | |||||||||
15 | Molly Szczepanski | 2006 | 43.06 | 1:32.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.16 | |||||||||
16 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 44.52 | 1:32.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.74 | |||||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | 44.95 | 1:33.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.46 | |||||||||
18 | Alberte K. Andersen | 2006 | 43.84 | 1:33.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.15 | |||||||||
19 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 43.32 | 1:34.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:41.32 | |||||||||
20 | Olivia Cruse | 2005 | 42.96 | 1:34.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:36.31 | |||||||||
21 | Selma Nørby | 2006 | 43.94 | 1:35.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.16 | |||||||||
22 | Anna E.e. Balle | 2006 | 43.76 | 1:36.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.45 | |||||||||
23 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 45.12 | 1:37.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.71 | |||||||||
24 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 48.66 | 1:38.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.86 | |||||||||
25 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 49.72 | 1:43.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:48.72 | |||||||||
26 | Wilma Nørgaard | 2006 | 48.01 | 1:44.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.86 | |||||||||
27 | Ellen Prescott | 2005 | 49.63 | 1:44.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:44.19 | |||||||||
28 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 48.52 | 1:48.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:52.78 | |||||||||
29 | Marie Storch | 2006 | 51.13 | 1:48.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:56.51 | |||||||||
30 | Philippa Mitchell | 2006 | 54.73 | 1:48.95 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.26 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.54 | 1:11.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.73 | |||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 31.76 | 1:12.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | 35.05 | 1:15.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
4 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 35.83 | 1:15.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 37.73 | 1:19.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.53 | |||||||||
6 | Astrid Permin | 2003 | 37.91 | 1:21.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.00 | |||||||||
7 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 39.28 | 1:27.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
8 | Lise Jokumsen | 2004 | 49.71 | 1:37.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:42.36 | |||||||||
- | Norah Szczepanski | 2003 | DSQ | Afslut mave 50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.55 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 30.66 | 1:07.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.90 | |||||||||
2 | Katharina N Møller | 2001 | 33.91 | 1:13.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.19 | |||||||||
3 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 36.43 | 1:13.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.21 | |||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.76 | 1:14.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.90 | |||||||||
5 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 34.30 | 1:14.26 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.29 | |||||||||
6 | Matilde Weibel | 2002 | 34.93 | 1:15.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
7 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 36.92 | 1:17.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.46 | |||||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 38.44 | 1:20.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.04 | 1:22.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.26 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 39.66 | 1:25.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.42 | |||||||||
3 | August Taul | 2006 | 41.03 | 1:26.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.39 | |||||||||
4 | William Folkmann | 2006 | 41.17 | 1:28.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.73 | |||||||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 40.75 | 1:29.20 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:36.46 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 46.45 | 1:30.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.39 | |||||||||
7 | Erik Rasmussen | 2006 | 44.03 | 1:30.24 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.92 | |||||||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | 43.00 | 1:32.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.37 | |||||||||
9 | Frederik Isaksen | 2007 | 41.40 | 1:32.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:34.50 | |||||||||
10 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 44.53 | 1:32.98 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:31.69 | |||||||||
11 | Christian Nimb | 2006 | 43.59 | 1:33.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.17 | |||||||||
12 | Nicolas Christiansen | 2007 | 42.67 | 1:33.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:35.27 | |||||||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | 43.35 | 1:34.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.47 | |||||||||
14 | Loui Krag | 2007 | 47.60 | 1:39.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.99 | |||||||||
15 | Valdemar Granic | 2006 | 51.15 | 1:40.70 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:47.39 | |||||||||
16 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 44.17 | 1:41.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
17 | Jonathan Kristensen | 2006 | 49.12 | 1:42.15 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
18 | August Emil K. Clausen | 2006 | 47.72 | 1:42.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.39 | |||||||||
19 | Adam Wagner | 2007 | 49.95 | 1:44.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.69 | |||||||||
20 | Konrad Funch Jensen | 2007 | 51.92 | 1:51.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.35 | |||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:53.08 | |||||||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | DSQ | Ej samtid berør 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.91 | |||||||||
- | Emil Bantz Nielsen | 2007 | DSQ | Afslut mave 50m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:10.99 | |||||||||
- | Julius Holten Hansen | 2007 | DSQ | Afslut mave 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.57 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.71 | 1:17.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.77 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 35.98 | 1:18.58 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.71 | |||||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | 37.64 | 1:20.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.78 | |||||||||
4 | Victor Dyrhauge | 2004 | 36.65 | 1:20.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.27 | |||||||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | 40.40 | 1:24.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.83 | |||||||||
6 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 41.36 | 1:25.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.58 | |||||||||
7 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 40.87 | 1:26.05 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:29.59 | |||||||||
8 | Oliver Lassen | 2005 | 40.16 | 1:26.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.25 | |||||||||
9 | Ben Hargreaves | 2005 | 40.69 | 1:27.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.43 | |||||||||
10 | William Leander Agerskov | 2004 | 41.70 | 1:28.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:32.80 | |||||||||
11 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 41.91 | 1:29.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:38.08 | |||||||||
12 | Thomas Jørgensen | 2005 | 42.08 | 1:29.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:32.24 | |||||||||
13 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 40.19 | 1:29.90 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.58 | |||||||||
14 | Laurits Boserup | 2005 | 44.23 | 1:31.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.08 | |||||||||
15 | Frederik Forster | 2005 | 43.86 | 1:31.85 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:34.19 | |||||||||
16 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 48.22 | 1:34.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.61 | |||||||||
17 | Victor Bornemann | 2004 | 45.24 | 1:35.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.73 | |||||||||
18 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 44.62 | 1:36.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.66 | |||||||||
19 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 47.62 | 1:38.20 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.33 | |||||||||
20 | Mauritz Otzen | 2005 | 50.77 | 1:40.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.17 | |||||||||
- | Andreas Larsson | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Madvig Kristensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
- | Magnus Tullberg | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.85 | |||||||||
- | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | DSQ | Ej samtid berør 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.65 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 31.93 | 1:09.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.56 | |||||||||
2 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 32.15 | 1:10.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.70 | |||||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | 33.20 | 1:10.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.24 | 1:14.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.65 | |||||||||
5 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 36.38 | 1:16.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.05 | |||||||||
6 | Jakob Legaard | 2003 | 36.20 | 1:16.94 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.57 | |||||||||
7 | Harald Riisager | 2003 | 38.63 | 1:17.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.74 | |||||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | 39.24 | 1:27.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.60 | |||||||||
- | Niels Peter Lund | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.06 | 1:02.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.04 | |||||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 29.52 | 1:03.43 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.11 | |||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 28.29 | 1:04.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.47 | |||||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | 29.61 | 1:06.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
5 | Rasmus Langvad | 2000 | 30.29 | 1:06.50 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 1:06.54 | |||||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 31.62 | 1:07.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
7 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 32.89 | 1:10.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.17 | |||||||||
8 | William W. Kofoed | 2001 | 31.88 | 1:10.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:09.10 | |||||||||
9 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 35.71 | 1:15.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.64 | |||||||||
- | Frederik Clausen | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | DSQ | Ej samtid berør 75m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:02.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 44.85 | 1:35.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.48 | |||||||||
2 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 45.24 | 1:37.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:40.01 | |||||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | 45.65 | 1:37.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 41.35 | 1:29.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.03 | |||||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 40.17 | 1:30.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.64 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 42.56 | 1:34.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.45 | |||||||||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 44.99 | 1:37.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:51.74 | |||||||||
5 | Anna E.e. Balle | 2006 | 46.38 | 1:41.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.85 | |||||||||
6 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 44.40 | 1:42.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Caroline Henning | 2005 | 45.83 | 1:44.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.01 | |||||||||
8 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 49.13 | 1:47.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Enevoldsen | 2003 | 35.23 | 1:18.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.09 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 36.11 | 1:19.01 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.24 | |||||||||
3 | Silke Larsen | 2003 | 37.54 | 1:19.24 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:24.97 | |||||||||
4 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 37.47 | 1:19.94 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:22.01 | |||||||||
5 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 36.51 | 1:20.48 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 40.20 | 1:24.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.45 | |||||||||
7 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 39.78 | 1:26.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.94 | |||||||||
8 | Celina Mehr | 2003 | 41.62 | 1:32.76 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.06 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 29.98 | 1:03.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.55 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 32.04 | 1:09.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 34.37 | 1:13.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 36.44 | 1:21.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.22 | |||||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | 38.46 | 1:23.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 41.56 | 1:30.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
2 | David Johannes Dahl | 2006 | 42.10 | 1:31.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 43.57 | 1:37.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 43.17 | 1:41.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 47.18 | 1:41.93 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:46.39 | |||||||||
6 | Simon Voldmester | 2007 | 48.77 | 1:48.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 52.42 | 1:54.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josef Shukri | 2006 | DSQ | Ej samtid berør 100m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Løfquist | 2005 | 35.80 | 1:17.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.89 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 37.14 | 1:18.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.57 | |||||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | 39.34 | 1:24.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.30 | |||||||||
4 | Phillip Maxmølris | 2004 | 41.10 | 1:28.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.00 | |||||||||
5 | Axel Føns Voss | 2005 | 41.92 | 1:28.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 40.31 | 1:29.71 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.99 | |||||||||
7 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 41.47 | 1:30.77 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:31.75 | |||||||||
8 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 48.21 | 1:43.08 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | 45.01 | 1:43.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.28 | |||||||||
- | August Sølvsteen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.93 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Jacobsen | 2002 | 32.67 | 1:12.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.54 | |||||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.64 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Vestergaard | 1999 | 29.16 | 1:02.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:00.35 | |||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.74 | 1:02.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:00.53 | |||||||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 30.67 | 1:05.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.48 | |||||||||
4 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 34.72 | 1:16.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.48 | |||||||||
- | Lucas Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:07.19 | |||||||||
- | Mathias Holm | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 37.79 | 1:21.46 | 2:04.61 | 2:45.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.02 | |||||||||
2 | Carla Heidemann | 2007 | 40.09 | 1:25.33 | 2:11.70 | 2:55.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.01 | |||||||||
3 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.80 | 1:28.96 | 2:16.94 | 3:03.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.38 | |||||||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 42.79 | 1:32.39 | 2:21.41 | 3:13.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:37.36 | |||||||||
5 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 45.74 | 1:36.84 | 2:27.84 | 3:16.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.54 | |||||||||
6 | Ella Stensgaard | 2008 | 43.55 | 1:34.44 | 2:26.90 | 3:16.69 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.84 | |||||||||
7 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 45.25 | 1:37.24 | 2:32.15 | 3:24.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
8 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 44.50 | 1:39.91 | 2:34.68 | 3:25.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.16 | |||||||||
9 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 47.86 | 1:43.59 | 2:40.10 | 3:31.71 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Freja Koppernagel | 2008 | 47.84 | 1:43.44 | 2:40.94 | 3:32.05 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Frederikke Vesth | 2007 | 49.67 | 1:50.35 | 2:52.64 | 3:53.53 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 36.66 | 1:17.28 | 1:57.10 | 2:33.61 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:44.30 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 36.79 | 1:17.22 | 1:56.64 | 2:33.85 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:51.01 | |||||||||
3 | Cecilie Rud | 2006 | 39.45 | 1:22.84 | 2:05.60 | 2:48.51 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.36 | |||||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 37.97 | 1:21.40 | 2:06.77 | 2:49.85 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:14.35 | |||||||||
5 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 42.37 | 1:32.53 | 2:23.27 | 3:07.45 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:18.37 | |||||||||
6 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 44.47 | 1:34.42 | 2:25.36 | 3:11.83 | ||||
Roskilde Svømning | 3:45.03 | |||||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 31.67 | 1:06.65 | 1:42.46 | 2:18.42 | ||||
Vest-Brøndby | 2:22.62 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 32.43 | 1:07.56 | 1:43.62 | 2:19.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.14 | |||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.66 | 1:09.01 | 1:45.77 | 2:21.59 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.03 | |||||||||
4 | Norah Szczepanski | 2003 | 35.10 | 1:14.94 | 1:55.17 | 2:34.16 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.91 | |||||||||
5 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 37.54 | 1:18.96 | 2:03.55 | 2:45.99 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:42.70 | |||||||||
6 | Frederikke Meisner From | 2004 | 39.73 | 1:27.48 | 2:17.30 | 3:04.26 | ||||
Roskilde Svømning | 3:22.76 | |||||||||
7 | Lise Jokumsen | 2004 | 42.69 | 1:32.43 | 2:23.04 | 3:07.15 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:21.07 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:33.02 | |||||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 31.93 | 1:06.41 | 1:41.49 | 2:11.96 | ||||
Vest-Brøndby | 2:06.36 | |||||||||
2 | Karina Garne Larsen | 2000 | 31.88 | 1:06.11 | 1:40.87 | 2:14.45 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:12.70 | |||||||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | 32.46 | 1:07.02 | 1:41.80 | 2:15.83 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:16.54 | |||||||||
4 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 31.75 | 1:07.94 | 1:45.88 | 2:22.45 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:23.84 | |||||||||
5 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 32.83 | 1:08.94 | 1:46.45 | 2:24.32 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:21.68 | |||||||||
6 | Katharina N Møller | 2001 | 33.59 | 1:11.59 | 1:49.39 | 2:26.53 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 34.44 | 1:13.10 | 1:53.09 | 2:31.77 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:31.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 35.75 | 1:16.23 | 1:56.54 | 2:32.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.01 | |||||||||
2 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 35.52 | 1:15.77 | 1:56.52 | 2:34.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.92 | |||||||||
3 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 35.74 | 1:16.41 | 1:57.15 | 2:37.33 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.10 | |||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 36.83 | 1:19.42 | 2:02.59 | 2:42.30 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.96 | |||||||||
5 | Noah Anker-Møller | 2006 | 38.21 | 1:21.12 | 2:03.63 | 2:44.36 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.75 | |||||||||
6 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 39.56 | 1:23.95 | 2:08.70 | 2:49.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.70 | |||||||||
7 | William Folkmann | 2006 | 40.41 | 1:24.38 | 2:08.55 | 2:49.92 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.59 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 39.87 | 1:24.89 | 2:09.96 | 2:54.50 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.12 | |||||||||
9 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 39.68 | 1:25.21 | 2:12.00 | 2:56.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.27 | |||||||||
10 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 40.37 | 1:27.70 | 2:15.86 | 3:00.15 | ||||
Roskilde Svømning | 3:16.18 | |||||||||
11 | Hugo Haakansson | 2006 | 42.57 | 1:30.95 | 2:21.39 | 3:05.34 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.64 | |||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 2006 | 43.26 | 1:33.21 | 2:23.40 | 3:12.18 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:26.68 | |||||||||
13 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 43.05 | 1:34.13 | 2:28.84 | 3:19.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.68 | |||||||||
14 | Adam Wagner | 2007 | 45.19 | 1:36.31 | 2:31.70 | 3:24.23 | ||||
Vest-Brøndby | 3:29.48 | |||||||||
15 | Morten Hemmingsen | 2006 | 51.33 | 1:50.43 | 2:48.89 | 3:43.75 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 53.59 | 1:51.56 | 2:48.91 | 3:44.69 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Peter Damsø | 2007 | 55.41 | 1:56.63 | 2:57.74 | 3:58.30 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Max Munksgaard | 2007 | 49.77 | 4:02.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Matil Kelm | 2007 | 53.84 | 1:57.95 | 3:04.98 | 4:05.12 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 33.04 | 1:09.27 | 1:45.76 | 2:20.88 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.53 | |||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 33.01 | 1:09.99 | 1:48.26 | 2:25.61 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.12 | |||||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | 35.00 | 1:13.35 | 1:53.04 | 2:31.20 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:58.25 | |||||||||
4 | Esben Rasmussen | 2004 | 34.85 | 1:15.41 | 1:56.50 | 2:31.75 | ||||
Vest-Brøndby | 2:36.89 | |||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 34.53 | 1:14.93 | 1:56.10 | 2:32.32 | ||||
Roskilde Svømning | 2:35.06 | |||||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 36.07 | 1:16.16 | 1:56.03 | 2:32.83 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:42.36 | |||||||||
7 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 36.26 | 1:17.50 | 1:58.41 | 2:34.75 | ||||
Roskilde Svømning | 2:38.22 | |||||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 38.12 | 1:20.04 | 2:02.97 | 2:43.44 | ||||
Roskilde Svømning | 2:47.24 | |||||||||
9 | Phillip Maxmølris | 2004 | 37.05 | 1:19.23 | 2:03.68 | 2:43.46 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.77 | |||||||||
10 | Victor Bornemann | 2004 | 41.49 | 1:27.35 | 2:14.33 | 2:58.04 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:01.38 | |||||||||
11 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 41.34 | 1:29.02 | 2:19.15 | 3:05.61 | ||||
Vest-Brøndby | 3:11.24 | |||||||||
12 | Frederik Forster | 2005 | 42.09 | 1:33.45 | 2:23.41 | 3:10.17 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 31.12 | 1:05.21 | 1:39.85 | 2:13.87 | ||||
Vest-Brøndby | 2:12.99 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 30.74 | 1:06.17 | 1:41.30 | 2:15.59 | ||||
Roskilde Svømning | 2:19.44 | |||||||||
3 | Nicholas Svane | 2002 | 32.84 | 1:09.03 | 1:46.02 | 2:21.19 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:24.82 | |||||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | 35.90 | 1:16.34 | 1:57.01 | 2:37.23 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.02 | |||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.56 | |||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 27.56 | 59.13 | 1:31.62 | 2:03.40 | ||||
Vest-Brøndby | 1:57.87 | |||||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | 30.91 | 1:05.21 | 1:39.39 | 2:12.93 | ||||
Roskilde Svømning | 2:19.67 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 31.62 | 1:06.81 | 1:42.54 | 2:16.78 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.12 | |||||||||
4 | Michel Michelsen | 1994 | 31.34 | 1:06.65 | 1:43.14 | 2:20.55 | ||||
U.S.G | 2:15.00 | |||||||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | 31.48 | 1:07.55 | 1:45.49 | 2:22.63 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:20.50 | |||||||||
6 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 33.03 | 1:09.74 | 1:48.64 | 2:26.27 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.73 | |||||||||
7 | Daniel Bunckenburg | 1993 | 37.98 | 1:23.71 | 2:15.23 | 3:06.76 | ||||
U.S.G | 2:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 42.23 | 1:24.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | 41.68 | 1:25.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.83 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 42.62 | 1:27.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.55 | |||||||||
4 | Carla Heidemann | 2007 | 45.72 | 1:32.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
5 | Vigga Jacoby | 2007 | 46.17 | 1:32.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.28 | |||||||||
6 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 45.58 | 1:34.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.62 | |||||||||
7 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 45.68 | 1:35.04 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
8 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 47.20 | 1:35.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.33 | |||||||||
9 | Astrid Høyer | 2007 | 47.50 | 1:35.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.80 | |||||||||
10 | Julie Hovmand | 2007 | 47.58 | 1:36.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:40.55 | |||||||||
11 | Asta Hindborg | 2007 | 47.47 | 1:37.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.37 | |||||||||
12 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 48.80 | 1:38.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.21 | |||||||||
13 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 47.46 | 1:38.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.91 | |||||||||
14 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 48.90 | 1:39.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:41.95 | |||||||||
15 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 49.86 | 1:41.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.24 | |||||||||
16 | Agnes Højsteen | 2007 | 51.96 | 1:44.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:53.12 | |||||||||
17 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 51.71 | 1:45.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:56.37 | |||||||||
18 | Silje Sørensen | 2007 | 54.42 | 1:48.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:47.53 | |||||||||
19 | Freja Koppernagel | 2008 | 53.20 | 1:54.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:57.63 | |||||||||
20 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 56.06 | 1:56.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.13 | |||||||||
21 | Ila Murphy | 2007 | 59.03 | 2:01.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:23.78 | |||||||||
22 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 1:04.86 | 2:07.29 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 2:08.94 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 1:05.98 | 2:19.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Liva Yri | 2008 | 1:10.43 | 2:24.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Caroline Forster | 2008 | 1:10.02 | 2:29.29 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Geilman | 2007 | DSQ | Ej forts bevæg 75m | ||||||
Roskilde Svømning | 2:07.81 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | 37.64 | 1:20.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.90 | |||||||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | 39.42 | 1:20.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.01 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 40.69 | 1:22.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.64 | |||||||||
4 | Tate Green | 2006 | 42.61 | 1:25.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.39 | |||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 41.43 | 1:25.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:30.87 | |||||||||
6 | Caroline Henning | 2005 | 41.62 | 1:25.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:31.89 | |||||||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 42.27 | 1:27.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.64 | |||||||||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 43.99 | 1:28.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.49 | |||||||||
9 | Emma S. Kristensen | 2005 | 43.60 | 1:29.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.10 | |||||||||
10 | Anna Blom Bygum | 2006 | 43.67 | 1:29.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.44 | |||||||||
11 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 43.44 | 1:30.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:38.93 | |||||||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 43.83 | 1:31.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.95 | |||||||||
13 | Molly Szczepanski | 2006 | 45.99 | 1:31.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Olivia Cruse | 2005 | 44.45 | 1:32.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:35.23 | |||||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | 46.69 | 1:35.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:40.57 | |||||||||
16 | Rikke Therp | 2006 | 47.50 | 1:37.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.21 | |||||||||
17 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 49.67 | 1:40.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.68 | |||||||||
18 | Wilma Nørgaard | 2006 | 51.40 | 1:43.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:48.89 | |||||||||
19 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 1:44.36 | |||||||
Roskilde Svømning | 1:45.43 | |||||||||
20 | Philippa Mitchell | 2006 | 50.98 | 1:44.82 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.33 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 35.61 | 1:12.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | 36.14 | 1:13.56 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
3 | Annika Egenhardt | 2003 | 37.46 | 1:17.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.01 | |||||||||
4 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 37.90 | 1:17.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
5 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 38.11 | 1:18.07 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
6 | Silke Larsen | 2003 | 39.43 | 1:19.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:22.75 | |||||||||
7 | Astrid Permin | 2003 | 40.05 | 1:20.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.81 | |||||||||
8 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 40.72 | 1:22.08 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
9 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 41.76 | 1:23.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.49 | |||||||||
10 | Norah Szczepanski | 2003 | 40.85 | 1:25.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.88 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 35.66 | 1:14.05 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
2 | Sasia Lundhus | 2002 | 37.13 | 1:16.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.35 | |||||||||
3 | Mia Witt | 2002 | 39.07 | 1:20.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 41.29 | 1:23.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | 42.97 | 1:27.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.76 | |||||||||
3 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 42.81 | 1:27.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | 43.71 | 1:28.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.44 | |||||||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 43.79 | 1:29.77 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.50 | |||||||||
6 | Nicolas Christiansen | 2007 | 44.35 | 1:29.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:35.25 | |||||||||
7 | Frederik Isaksen | 2007 | 43.47 | 1:30.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:41.32 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 44.80 | 1:33.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 45.88 | 1:33.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.33 | |||||||||
10 | Ditlev Queitsch | 2006 | 46.00 | 1:33.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.11 | |||||||||
11 | August Emil K. Clausen | 2006 | 47.08 | 1:34.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.46 | |||||||||
12 | Josef Shukri | 2006 | 46.99 | 1:34.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.82 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 45.67 | 1:35.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.02 | |||||||||
14 | Simon Voldmester | 2007 | 46.66 | 1:36.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.61 | |||||||||
15 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 47.45 | 1:37.79 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.86 | |||||||||
16 | Loui Krag | 2007 | 47.75 | 1:39.04 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 48.67 | 1:40.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.33 | |||||||||
18 | Johannes Framke | 2006 | 50.42 | 1:42.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:53.33 | |||||||||
19 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 52.35 | 1:46.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.38 | |||||||||
20 | Valdemar Granic | 2006 | 55.17 | 1:48.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:45.83 | |||||||||
21 | Jacob Hwaiz | 2007 | 54.18 | 1:49.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.13 | |||||||||
22 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 52.56 | 1:50.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:03.26 | |||||||||
23 | Sebastian Larsen | 2006 | 54.49 | 1:50.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:58.93 | |||||||||
24 | Asbjørn Zeller | 2007 | 56.41 | 1:51.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.08 | |||||||||
25 | Benjamin Klarskov | 2007 | 56.89 | 1:55.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.91 | |||||||||
26 | William Scavenius Borg | 2006 | 58.25 | 1:58.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 1:00.82 | 1:59.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 1:02.32 | 2:07.66 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:17.42 | |||||||||
29 | Max Munksgaard | 2007 | 1:02.53 | 2:10.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | 1:04.93 | 2:14.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | August Thygesen | 2007 | 1:05.24 | 2:15.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:37.00 | |||||||||
32 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 1:07.25 | 2:15.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:45.38 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.21 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 35.85 | 1:13.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.63 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 37.26 | 1:16.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.05 | |||||||||
3 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 37.84 | 1:16.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.53 | |||||||||
4 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 38.66 | 1:18.93 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:20.79 | |||||||||
5 | Louie Uldall | 2005 | 40.52 | 1:22.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | 41.14 | 1:22.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.68 | |||||||||
7 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 41.08 | 1:23.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
8 | Louie Hansen | 2005 | 41.14 | 1:23.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.76 | |||||||||
9 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 40.98 | 1:24.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.43 | |||||||||
10 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 42.62 | 1:25.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.97 | |||||||||
11 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 41.79 | 1:26.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.19 | |||||||||
12 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 42.71 | 1:27.39 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:34.56 | |||||||||
13 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 42.79 | 1:27.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:28.49 | |||||||||
14 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 43.17 | 1:28.15 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 43.32 | 1:29.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.43 | |||||||||
16 | Axel Føns Voss | 2005 | 43.48 | 1:29.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.92 | |||||||||
17 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 43.84 | 1:31.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.23 | |||||||||
18 | Theodor Møller | 2005 | 47.62 | 1:32.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.71 | |||||||||
19 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 45.23 | 1:34.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
20 | Mauritz Otzen | 2005 | 47.85 | 1:36.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.41 | |||||||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 48.74 | 1:38.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.79 | |||||||||
- | Andreas Larsson | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | August Sølvsteen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.68 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.50 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | 34.52 | 1:09.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 34.09 | 1:11.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 34.69 | 1:12.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.35 | |||||||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 35.53 | 1:12.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.10 | |||||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | 36.01 | 1:13.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.12 | |||||||||
6 | Harald Riisager | 2003 | 38.00 | 1:17.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.67 | |||||||||
7 | Niels Peter Lund | 2002 | 38.21 | 1:18.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.89 | 1:00.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.55 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 31.69 | 1:05.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.81 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.16 | 1:09.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2006 | 2:36.27 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 43.16 | 1:20.88 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 39.16 | 2:00.04 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 36.23 | 2:36.27 | |||||||
2 | Hovedstadens Piger 1 | 2007 | 2:38.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.57 | |||||||||
Mathilde Møller | 2007 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 44.85 | 1:25.91 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 38.29 | 2:04.20 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 33.86 | 2:38.06 | |||||||
3 | Vest Talent Piger 1 | 2006 | 2:38.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:54.90 | |||||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 45.04 | 1:24.76 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 38.76 | 2:03.52 | |||||||
Alberte K. Andersen | 2006 | 35.41 | 2:38.93 | |||||||
4 | Hovedstadens Piger 2 | 2007 | 2:47.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.40 | |||||||||
Carla Heidemann | 2007 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 46.27 | 1:28.97 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 42.36 | 2:11.33 | |||||||
Asta Hindborg | 2007 | 36.33 | 2:47.66 | |||||||
5 | Sigma Piger 2 | 2006 | 2:56.25 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 49.19 | 1:29.17 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 43.43 | 2:12.60 | |||||||
Isabella Christensen | 2007 | 43.65 | 2:56.25 | |||||||
6 | Vest Talent Piger 2 | 2005 | 2:56.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:56.89 | |||||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 46.37 | 46.37 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 45.24 | 1:31.61 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 47.06 | 2:18.67 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 37.60 | 2:56.27 | |||||||
7 | Birkerød Piger 1 | 2006 | 2:58.66 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Julie Hovmand | 2007 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 50.19 | 1:36.19 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 42.33 | 2:18.52 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 40.14 | 2:58.66 | |||||||
8 | Hillerød Hils Piger 4 | 2005 | 2:59.30 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.01 | |||||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 47.84 | 1:31.46 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 45.64 | 2:17.10 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 42.20 | 2:59.30 | |||||||
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Damer | 1996 | 2:06.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:00.00 | |||||||||
Katharina N Møller | 2001 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 33.39 | 1:07.84 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 32.70 | 1:40.54 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 26.38 | 2:06.92 | |||||||
2 | Hillerød Hils Piger 1 | 1999 | 2:12.28 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.01 | |||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 39.30 | 1:11.44 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 32.55 | 1:43.99 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.29 | 2:12.28 | |||||||
3 | Hillerød Hils Piger 2 | 2003 | 2:18.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.01 | |||||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 39.92 | 1:15.97 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 34.04 | 1:50.01 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 28.93 | 2:18.94 | |||||||
4 | Vest Big Guns | 2002 | 2:20.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:15.00 | |||||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 35.91 | 1:13.22 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 37.28 | 1:50.50 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 30.03 | 2:20.53 | |||||||
5 | Fr.sund Sweet Queens | 2001 | 2:27.28 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 42.58 | 1:17.02 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 37.89 | 1:54.91 | |||||||
Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 32.37 | 2:27.28 | |||||||
6 | Skjoldmøer 1 | 2003 | 2:31.05 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:50.00 | |||||||||
Celina Mehr | 2003 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 44.11 | 1:25.81 | |||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 33.48 | 1:59.29 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 31.76 | 2:31.05 | |||||||
7 | Vest Smølfiner | 2003 | 2:35.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:20.00 | |||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 43.94 | 1:21.21 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 40.21 | 2:01.42 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.75 | 2:35.17 | |||||||
8 | Skjoldmøer 2 | 2004 | 3:20.00 | |||||||
Roskilde Svømning | 3:15.00 | |||||||||
Emilie Enevoldsen | 2006 | 50.25 | 50.25 | |||||||
Julie Geilman | 2007 | 1:06.46 | 1:56.71 | |||||||
Frederikke Meisner From | 2004 | 42.63 | 2:39.34 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 40.66 | 3:20.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vikinger 2 | 2004 | 2:28.19 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:30.00 | |||||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 39.78 | 39.78 | |||||||
Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 42.58 | 1:22.36 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 35.78 | 1:58.14 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 30.05 | 2:28.19 | |||||||
2 | Sigma Drenge | 2005 | 2:28.44 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 43.52 | 1:21.31 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 34.07 | 1:55.38 | |||||||
Frederik Gersby | 2006 | 33.06 | 2:28.44 | |||||||
3 | Birkerød Drenge 1 | 2005 | 2:33.92 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 40.38 | 40.38 | |||||||
Oliver Lassen | 2005 | 41.99 | 1:22.37 | |||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 36.74 | 1:59.11 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.81 | 2:33.92 | |||||||
4 | Vest Talent Drenge 2 | 2006 | 2:37.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 3:00.62 | |||||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 43.23 | 1:21.55 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 40.74 | 2:02.29 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 35.15 | 2:37.44 | |||||||
5 | Vest Talent Drenge 1 | 2005 | 2:41.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:50.46 | |||||||||
Theodor Møller | 2005 | 41.61 | 41.61 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 47.49 | 1:29.10 | |||||||
Axel Føns Voss | 2005 | 38.77 | 2:07.87 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 33.77 | 2:41.64 | |||||||
6 | Hsk Humlebier 1 | 2006 | 2:45.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.84 | |||||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Elias Valkonen Akrim | 2006 | 50.27 | 1:31.42 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 41.87 | 2:13.29 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 32.24 | 2:45.53 | |||||||
7 | Hsk Humlebier 2 | 2006 | 2:46.97 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.49 | |||||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 40.10 | 40.10 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 49.71 | 1:29.81 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 43.03 | 2:12.84 | |||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 34.13 | 2:46.97 | |||||||
8 | Fr.sund Mighty Kings | 2004 | 2:48.65 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan Kristensen | 2006 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Mads Frost Sønderby | 2004 | 51.55 | 1:37.29 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 34.49 | 2:11.78 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 36.87 | 2:48.65 | |||||||
9 | Vikinger 3 | 2006 | 2:52.55 | |||||||
Roskilde Svømning | 3:00.00 | |||||||||
Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 42.87 | 42.87 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 48.63 | 1:31.50 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 41.99 | 2:13.49 | |||||||
Valdemar Granic | 2006 | 39.06 | 2:52.55 | |||||||
- | Vest Talent Drenge 3 | 2005 | DSQ | Ulovlig adgang bassi | ||||||
Vest-Brøndby | 3:08.40 | |||||||||
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Herrer | 1999 | 1:51.10 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:55.00 | |||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 32.07 | 1:00.33 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.33 | 1:26.66 | |||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 24.44 | 1:51.10 | |||||||
2 | Vest Sharks | 2002 | 2:08.64 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:10.00 | |||||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 36.11 | 1:10.04 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 31.12 | 1:41.16 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 27.48 | 2:08.64 | |||||||
3 | Vest Badeænder | 2003 | 2:09.98 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:15.00 | |||||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 36.19 | 1:07.77 | |||||||
Karl-Emil Rohr | 2001 | 32.75 | 1:40.52 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 29.46 | 2:09.98 | |||||||
4 | Vikinger 1 | 2001 | 2:19.85 | |||||||
Roskilde Svømning | 2:15.00 | |||||||||
Frode Sejlø Andersen | 2004 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 35.48 | 1:15.20 | |||||||
William W. Kofoed | 2001 | 29.33 | 1:44.53 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 35.32 | 2:19.85 | |||||||
- | Hillerød Hils Drenge 2 | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:06.01 | |||||||||
Villads Kruse | 2003 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 37.83 | 1:10.04 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 36.68 | 1:46.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:12 |