Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 41.29 | 1:23.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
2 | Erik Rasmussen | 2006 | 42.97 | 1:27.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.76 | |||||||||
3 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 42.81 | 1:27.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
4 | Magnus Rasmussen | 2006 | 43.71 | 1:28.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:30.44 | |||||||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 43.79 | 1:29.77 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.50 | |||||||||
6 | Nicolas Christiansen | 2007 | 44.35 | 1:29.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:35.25 | |||||||||
7 | Frederik Isaksen | 2007 | 43.47 | 1:30.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:41.32 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 44.80 | 1:33.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
9 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 45.88 | 1:33.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.33 | |||||||||
10 | Ditlev Queitsch | 2006 | 46.00 | 1:33.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.11 | |||||||||
11 | August Emil K. Clausen | 2006 | 47.08 | 1:34.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.46 | |||||||||
12 | Josef Shukri | 2006 | 46.99 | 1:34.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.82 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 45.67 | 1:35.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:35.02 | |||||||||
14 | Simon Voldmester | 2007 | 46.66 | 1:36.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.61 | |||||||||
15 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 47.45 | 1:37.79 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.86 | |||||||||
16 | Loui Krag | 2007 | 47.75 | 1:39.04 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 48.67 | 1:40.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.33 | |||||||||
18 | Johannes Framke | 2006 | 50.42 | 1:42.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:53.33 | |||||||||
19 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 52.35 | 1:46.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.38 | |||||||||
20 | Valdemar Granic | 2006 | 55.17 | 1:48.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:45.83 | |||||||||
21 | Jacob Hwaiz | 2007 | 54.18 | 1:49.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.13 | |||||||||
22 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 52.56 | 1:50.32 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:03.26 | |||||||||
23 | Sebastian Larsen | 2006 | 54.49 | 1:50.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:58.93 | |||||||||
24 | Asbjørn Zeller | 2007 | 56.41 | 1:51.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.08 | |||||||||
25 | Benjamin Klarskov | 2007 | 56.89 | 1:55.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.91 | |||||||||
26 | William Scavenius Borg | 2006 | 58.25 | 1:58.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 1:00.82 | 1:59.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 1:02.32 | 2:07.66 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:17.42 | |||||||||
29 | Max Munksgaard | 2007 | 1:02.53 | 2:10.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | 1:04.93 | 2:14.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
31 | August Thygesen | 2007 | 1:05.24 | 2:15.73 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:37.00 | |||||||||
32 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 1:07.25 | 2:15.83 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:45.38 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.21 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 35.85 | 1:13.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.63 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 37.26 | 1:16.42 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.05 | |||||||||
3 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 37.84 | 1:16.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.53 | |||||||||
4 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 38.66 | 1:18.93 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:20.79 | |||||||||
5 | Louie Uldall | 2005 | 40.52 | 1:22.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
5 | William Leander Agerskov | 2004 | 41.14 | 1:22.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.68 | |||||||||
7 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 41.08 | 1:23.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
8 | Louie Hansen | 2005 | 41.14 | 1:23.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.76 | |||||||||
9 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 40.98 | 1:24.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.43 | |||||||||
10 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 42.62 | 1:25.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.97 | |||||||||
11 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 41.79 | 1:26.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.19 | |||||||||
12 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | 42.71 | 1:27.39 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:34.56 | |||||||||
13 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 42.79 | 1:27.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:28.49 | |||||||||
14 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 43.17 | 1:28.15 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 43.32 | 1:29.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.43 | |||||||||
16 | Axel Føns Voss | 2005 | 43.48 | 1:29.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.92 | |||||||||
17 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 43.84 | 1:31.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.23 | |||||||||
18 | Theodor Møller | 2005 | 47.62 | 1:32.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:31.71 | |||||||||
19 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 45.23 | 1:34.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
20 | Mauritz Otzen | 2005 | 47.85 | 1:36.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.41 | |||||||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 48.74 | 1:38.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.79 | |||||||||
- | Andreas Larsson | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | August Sølvsteen | 2005 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.68 | |||||||||
- | Oskar Clausen | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.50 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Blidarevic | 2002 | 34.52 | 1:09.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | 34.09 | 1:11.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 34.69 | 1:12.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.35 | |||||||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 35.53 | 1:12.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.10 | |||||||||
5 | Jakob Legaard | 2003 | 36.01 | 1:13.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.12 | |||||||||
6 | Harald Riisager | 2003 | 38.00 | 1:17.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.67 | |||||||||
7 | Niels Peter Lund | 2002 | 38.21 | 1:18.64 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.89 | 1:00.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.55 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 31.69 | 1:05.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.81 | |||||||||
3 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 34.16 | 1:09.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:43 |