Results for Brøndby Sommer Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 34.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 35.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
3 | Asta Hindborg | 2007 | 35.90 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.48 | |||||||||
4 | Julie Philip | 2007 | 36.35 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.60 | |||||||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | 37.37 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.44 | |||||||||
6 | Vigga Jacoby | 2007 | 39.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.28 | |||||||||
7 | Silje Sørensen | 2007 | 39.99 | |||||||
Roskilde Svømning | 43.22 | |||||||||
8 | Freja Koppernagel | 2008 | 41.12 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.17 | |||||||||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 41.99 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
10 | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 43.62 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.29 | |||||||||
11 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 45.10 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
12 | Agnes Højsteen | 2007 | 45.14 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.09 | |||||||||
13 | Ila Murphy | 2007 | 50.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.99 | |||||||||
14 | Clara Vestergaard | 2008 | 51.00 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
15 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 53.29 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Caroline Forster | 2008 | 54.47 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.02 | |||||||||
17 | Julie Geilman | 2007 | 57.88 | |||||||
Roskilde Svømning | 54.45 | |||||||||
18 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 58.18 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Anika Rosén Andersen | 2007 | 1:02.00 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Liva Yri | 2008 | 1:08.86 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Natascha Sibbern | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.63 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hummelmose | 2006 | 34.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.21 | |||||||||
2 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 34.36 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.41 | |||||||||
3 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 35.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.86 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 35.83 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.61 | |||||||||
5 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 36.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
6 | Cecilie Rud | 2006 | 36.55 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.66 | |||||||||
7 | Ellen Prescott | 2005 | 38.81 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
8 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 41.04 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.53 | |||||||||
9 | Emma Mølholm | 2005 | 42.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
10 | Marie Storch | 2006 | 42.33 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.37 | |||||||||
- | Julie Branner | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 29.56 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 30.25 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 29.90 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | 30.43 | |||||||
Roskilde Svømning | 31.14 | |||||||||
4 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 30.52 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 30.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.51 | |||||||||
6 | Josephine Gribsvad | 2003 | 31.40 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 32.06 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.96 | |||||||||
8 | Annika Egenhardt | 2003 | 32.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.26 | |||||||||
9 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 32.81 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.11 | |||||||||
10 | Celina Mehr | 2003 | 35.30 | |||||||
Roskilde Svømning | 34.22 | |||||||||
11 | Frederikke Meisner From | 2004 | 35.62 | |||||||
Roskilde Svømning | 33.56 | |||||||||
12 | Emma Nissen | 2004 | 36.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 27.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.54 | |||||||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 28.87 | |||||||
U.S.G | 28.27 | |||||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 28.90 | |||||||
Farum Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | 29.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 29.09 | |||||||
Værløse Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | 29.55 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.87 | |||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.06 | |||||||||
8 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 30.23 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
9 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 30.36 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.45 | |||||||||
10 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 31.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.79 | |||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 31.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.82 | |||||||||
12 | Sasia Lundhus | 2002 | 31.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:18 |