2022-09-30   18:22:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM/NSM (50 m) 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstaiaamu 6.7.

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja vliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM 2017    Tulostuspivmr  07 heinkuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:11   
  Jrjestj  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  06 heinkuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut, Nuori 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 
EE: Radoslaw KAWECKI (1991) 1:54.75 2013-08-02 
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 2:02.41 1991-05-05 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niki Karlsson  2000    620  31.38  1:05.53  1:38.54    2:11.23   
  Helsingfors Simsllskap  2:07.53                 
                     
Topias Nygrd  2000    602  30.97  1:04.61  1:38.77    2:12.54   
  Oulun Uinti 1906  2:12.77                 
                     
Emil Hanski  1999    591  31.11  1:04.88  1:39.23    2:13.30   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.46                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    579  30.67  1:04.31  1:38.92    2:14.28   
  Joensuun Uimaseura  2:12.73                 
                     
Veeti Haikonen  2001    542  31.67  1:06.10  1:41.00    2:17.19   
  Helsingfors Simsllskap  2:16.36                 
                     
Atte Moilanen  2001    519  31.19  1:07.08  1:43.40    2:19.25   
  Oulun Uinti 1906  2:22.45                 
                     
Jakob Sievers  2000    514  31.73  1:07.39  1:43.23    2:19.66   
  Uinti Tampere  2:17.94                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    493  32.52  1:08.20  1:44.61    2:21.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:18.13                 
                     
Jaakko Siipola  1999    484  31.65  1:08.73  1:47.76    2:22.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.97                 
                     
10  Hermanni Taimisto  2000    482  33.06  1:08.42  1:45.69    2:22.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:21.63                 
                     
11  Isak Gramn  2001    478  31.89  1:07.63  1:45.29    2:23.07   
  Cetus Espoo  2:19.22                 
                     
12  Teemu Annala  2001    472  33.65  1:10.24  1:47.44    2:23.72   
  Cetus Espoo  2:22.75                 
                     
13  Roope Aro  2000    437  32.93  1:09.92  1:48.92    2:27.47   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:21.36                 
                     
14  Akseli Kontiainen  2002    429  33.42  1:11.77  1:50.20    2:28.38   
  Joensuun Uimaseura  2:23.28                 
                     
15  Akseli Hakala  2003    413  33.44  1:11.59  1:51.38    2:30.24   
  Uinti Tampere  2:23.67                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  07 heinkuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner