Resultat för Ullbergstrofén 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2017 finaler 25 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 10, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Mass Mix 1 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:39.34 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 25.01 | 25.01 | |||||||
Robin Andréasson | 1988 | 21.96 | 46.97 | |||||||
Alice Lindhé | 1999 | 26.58 | 1:13.55 | |||||||
Tova Olsson | 2001 | 25.79 | 1:39.34 | |||||||
2 | SK Laxen Mix | 0 | Simklubben Laxen | 1:39.62 | ||||||
Joakim Löfgren | 1992 | 24.55 | 24.55 | |||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 23.63 | 48.18 | |||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 25.33 | 1:13.51 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 26.11 | 1:39.62 | |||||||
3 | Nkk Mix Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:40.29 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 23.27 | 50.02 | |||||||
Michelle Franzén | 1993 | 27.55 | 1:17.57 | |||||||
Hugo Rydberg | 1998 | 22.72 | 1:40.29 | |||||||
4 | Lass Mix Lag 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:41.63 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 24.49 | 24.49 | |||||||
Gustav Henell | 1999 | 24.39 | 48.88 | |||||||
Christin Heina | 1996 | 26.35 | 1:15.23 | |||||||
Emma Magnusson | 1998 | 26.40 | 1:41.63 | |||||||
5 | Mass Mix 2 | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:42.91 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 24.85 | 24.85 | |||||||
Tobias Åberg | 2000 | 24.10 | 48.95 | |||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 27.44 | 1:16.39 | |||||||
Ida Swegmark | 2000 | 26.52 | 1:42.91 | |||||||
6 | Søllerød Mix | 0 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 1:43.28 | |||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 25.02 | 25.02 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 27.49 | 52.51 | |||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 23.62 | 1:16.13 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 27.15 | 1:43.28 | |||||||
7 | Göteborg Mix 1 | 0 | Göteborg Sim | 1:43.43 | ||||||
Gustav Vallin | 2001 | 24.89 | 24.89 | |||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 26.66 | 51.55 | |||||||
Miro Torola | 1995 | 24.32 | 1:15.87 | |||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 27.56 | 1:43.43 | |||||||
8 | Höganäs SS 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:44.07 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Mika Persson | 1998 | 23.42 | 51.32 | |||||||
Elin Widén | 1998 | 27.28 | 1:18.60 | |||||||
Johan Killman | 1999 | 25.47 | 1:44.07 | |||||||
9 | Väsby SS Lag 1 Mix | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:44.09 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 24.56 | 24.56 | |||||||
Simon Brandt | 2000 | 25.20 | 49.76 | |||||||
Tova Andersson | 2001 | 27.50 | 1:17.26 | |||||||
Louise Halldén | 1998 | 26.83 | 1:44.09 | |||||||
10 | Ängelholm Mix | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:44.50 | ||||||
Miranda Ingvarsson | 2001 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Filippa Sundström | 2001 | 27.70 | 56.55 | |||||||
Petter Hellzén | 2000 | 24.87 | 1:21.42 | |||||||
Daniel Kertes | 1999 | 23.08 | 1:44.50 | |||||||
10 | Väsby SS Lag 2 Mix | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:44.50 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 24.46 | 24.46 | |||||||
Anton Widholm | 1999 | 25.22 | 49.68 | |||||||
Anna Miram | 1999 | 27.19 | 1:16.87 | |||||||
Elin Peng | 2003 | 27.63 | 1:44.50 | |||||||
12 | Nkk Mix Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:44.81 | ||||||
Oscar Sjöblad | 1997 | 25.17 | 25.17 | |||||||
Adina Eriksson | 1999 | 27.96 | 53.13 | |||||||
Mikael Wåhlin | 1989 | 23.92 | 1:17.05 | |||||||
Klara Eriksson | 2000 | 27.76 | 1:44.81 | |||||||
13 | Kalmar SS Mix [1916] | 0 | Kalmar Simsällskap | 1:45.30 | ||||||
Harald Madebrink | 1998 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 28.30 | 53.23 | |||||||
Jacob Olsson | 1998 | 24.16 | 1:17.39 | |||||||
Anna Sjölund | 2000 | 27.91 | 1:45.30 | |||||||
14 | Kungsbacka Lag 1 | 1974 | Kungsbacka Simsällskap | 1:45.95 | ||||||
Anton Johansson | 1996 | 24.70 | 24.70 | |||||||
Oskar Johansson | 1993 | 23.72 | 48.42 | |||||||
Gina Hvarfvenius | 1997 | 29.10 | 1:17.52 | |||||||
Malin Andersson | 1999 | 28.43 | 1:45.95 | |||||||
15 | S02 Mix Lag 1 | 0 | Simklubben S 02 | 1:46.21 | ||||||
Maja Edvardsson | 2003 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Johannes Sköld | 1996 | 24.24 | 53.66 | |||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 28.69 | 1:22.35 | |||||||
Elias Gausel | 1996 | 23.86 | 1:46.21 | |||||||
16 | Växjö SS Mix 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 1:46.22 | ||||||
Kemal Cikota | 2002 | 26.07 | 26.07 | |||||||
Mirza Dzafic | 2000 | 25.28 | 51.35 | |||||||
Clara Örnhem | 2002 | 27.21 | 1:18.56 | |||||||
Natalie Noreblad | 2002 | 27.66 | 1:46.22 | |||||||
17 | Lass Mix Lag 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:46.48 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 25.76 | 25.76 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 25.82 | 51.58 | |||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 27.26 | 1:18.84 | |||||||
Alice Almén | 2001 | 27.64 | 1:46.48 | |||||||
18 | SK Laxen Mix 2 | 0 | Simklubben Laxen | 1:46.50 | ||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Petronella Johansson | 2000 | 28.11 | 53.92 | |||||||
Julius Gustavsson | 2002 | 25.29 | 1:19.21 | |||||||
Mellie Wijk | 2002 | 27.29 | 1:46.50 | |||||||
19 | Karlskrona Mix 2 | 0 | Karlskrona Simsällskap | 1:46.92 | ||||||
Marcus Barkrot | 2002 | 26.15 | 26.15 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 26.17 | 52.32 | |||||||
Tea Gladher | 2000 | 26.31 | 1:18.63 | |||||||
Ella Simander | 2002 | 28.29 | 1:46.92 | |||||||
20 | Ösa Lag 1 | 7 | Örebro Simallians | 1:47.63 | ||||||
André Gradin | 1994 | 25.45 | 25.45 | |||||||
Isak Meding | 1998 | 24.58 | 50.03 | |||||||
Lina Nederman | 2000 | 28.72 | 1:18.75 | |||||||
Ida Nederman | 2000 | 28.88 | 1:47.63 | |||||||
21 | Kalmar SS Mix 2[1916] | 0 | Kalmar Simsällskap | 1:47.82 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 24.63 | 24.63 | |||||||
Leia Karlsson | 2002 | 28.16 | 52.79 | |||||||
Garri Svensson | 2000 | 25.00 | 1:17.79 | |||||||
Tilda Nordén | 2001 | 30.03 | 1:47.82 | |||||||
22 | Trollhättan Mix Lag 1 | 0 | Trollhättans Simsällskap | 1:47.93 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Samuel Rudqvist | 1999 | 24.36 | 51.83 | |||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 28.33 | 1:20.16 | |||||||
Klara Hasslin | 2001 | 27.77 | 1:47.93 | |||||||
23 | Ängelholm Mix 2 | 0 | Ängelholms Simsällskap | 1:48.53 | ||||||
Ellen Thunberg | 2001 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Ebba Hellzén | 2003 | 29.91 | 58.50 | |||||||
Mattias Andersson | 1996 | 26.17 | 1:24.67 | |||||||
Oskar Hanstål | 1999 | 23.86 | 1:48.53 | |||||||
24 | Höganäs SS 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 1:48.62 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Erik Juliusson | 1998 | 25.41 | 54.24 | |||||||
Tilda Johansson | 2002 | 28.67 | 1:22.91 | |||||||
Jesper Lundqvist | 1999 | 25.71 | 1:48.62 | |||||||
25 | Växjö SS Mix 2 | 0 | Växjö Simsällskap | 1:48.98 | ||||||
Ludvig Hallum | 2003 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Gustav Franzén | 2000 | 25.28 | 52.44 | |||||||
Saga Bodsjö | 2002 | 28.13 | 1:20.57 | |||||||
Ebba Bergström | 2000 | 28.41 | 1:48.98 | |||||||
26 | S02 Mix Lag 2 | 0 | Simklubben S 02 | 1:49.35 | ||||||
Anton Björck-Teuscher | 1993 | 25.17 | 25.17 | |||||||
Felix Wrakén | 2003 | 26.82 | 51.99 | |||||||
Selma Avdic | 2003 | 28.35 | 1:20.34 | |||||||
Hanna Gebart | 2000 | 29.01 | 1:49.35 | |||||||
27 | Göteborg Mix 2 | 0 | Göteborg Sim | 1:50.04 | ||||||
Simon Kärrsjö | 1998 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Johanna de Jonge | 2001 | 29.08 | 55.08 | |||||||
Måns Tangvald | 1995 | 26.08 | 1:21.16 | |||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 28.88 | 1:50.04 | |||||||
28 | Varberg Mix 1 | 1995 | Varberg Sim | 1:50.22 | ||||||
Cornelia Almqvist | 2002 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Erik Josefson | 2000 | 27.93 | 58.21 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 28.07 | 1:26.28 | |||||||
Jonatan Carlsson | 2001 | 23.94 | 1:50.22 | |||||||
29 | Karlskrona Mix 1 | 98 | Karlskrona Simsällskap | 1:51.91 | ||||||
Jakob Werner | 2000 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Elias Nilsson | 2002 | 26.82 | 53.54 | |||||||
Sanna Westerberg | 1998 | 29.15 | 1:22.69 | |||||||
Aurora Nilsson | 2002 | 29.22 | 1:51.91 | |||||||
30 | Sundsvall Mix Lag 1 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 1:54.92 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 29.04 | 55.68 | |||||||
Emma Norlin | 2002 | 29.84 | 1:25.52 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 29.40 | 1:54.92 | |||||||
31 | Søllerød Mix 2 | 0 | Søllerød Svømmeklub | DEN | 1:56.13 | |||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 32.41 | 59.83 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 30.62 | 1:30.45 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 25.68 | 1:56.13 | |||||||
32 | Sundsvall Mix Lag 2 | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 1:56.59 | ||||||
Nadja Rautiainen | 2004 | 31.45 | 31.45 | |||||||
Leia Beijron | 2004 | 30.18 | 1:01.63 | |||||||
Sebastian Karlsson | 1992 | 24.41 | 1:26.04 | |||||||
Jason Walterstad | 2004 | 30.55 | 1:56.59 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.14 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 16:45 |