Results for Distancestævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Distancestævne 2016 | Udskriftsdato | 30 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2016 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:11.05 | 2:28.26 | 3:45.60 | 5:02.31 | |||
2 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:13.91 | 2:33.48 | 3:53.32 | 5:11.08 | |||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 1:13.79 | 2:34.37 | 3:55.91 | 5:16.14 | |||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.97 | 2:23.37 | 3:35.82 | 4:45.93 | |||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.22 | 2:24.23 | 3:38.94 | 4:51.19 | |||
3 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.62 | 2:26.94 | 3:42.21 | 4:55.76 | |||
4 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.76 | 2:36.06 | 3:52.60 | 5:10.19 | |||
5 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 1:11.64 | 2:30.81 | 3:51.85 | 5:11.06 | |||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.09 | 2:38.82 | 3:59.33 | 5:18.31 | |||
7 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.93 | 2:41.28 | 4:04.58 | 5:24.73 | |||
8 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.77 | 2:39.54 | 4:03.25 | 5:25.37 | |||
9 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 1:17.26 | 2:40.69 | 4:05.06 | 5:26.98 | |||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.33 | 2:44.20 | 4:07.32 | 5:27.79 | |||
11 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 1:16.93 | 2:41.32 | 4:06.03 | 5:29.56 | |||
12 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.50 | 2:40.45 | 4:04.78 | 5:30.46 | |||
13 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.11 | 2:43.32 | 4:09.49 | 5:34.44 | |||
14 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.96 | 2:46.78 | 4:12.76 | 5:36.64 | |||
15 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:22.58 | 2:53.48 | 4:25.23 | 5:55.12 | |||
16 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:27.17 | 3:01.76 | 4:35.45 | 6:04.20 | |||
17 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:29.55 | 3:06.40 | 4:45.83 | 6:18.81 | |||
18 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.26 | 3:36.43 | 5:36.33 | 7:31.84 | |||
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.25 | 2:39.43 | 4:00.73 | 5:18.33 | |||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.60 | 2:43.15 | 4:06.63 | 5:25.93 | |||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.90 | 2:43.47 | 4:06.58 | 5:26.05 | |||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.31 | 2:45.28 | 4:08.65 | 5:27.03 | |||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.87 | 2:50.58 | 4:21.12 | 5:48.64 | |||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.79 | 2:51.93 | 4:20.96 | 5:48.77 | |||
7 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.12 | 2:54.59 | 4:24.99 | 5:50.57 | |||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.92 | 2:54.32 | 4:24.93 | 5:52.34 | |||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.59 | 2:52.56 | 4:23.88 | 5:52.84 | |||
10 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.66 | 2:58.71 | 4:29.64 | 5:54.47 | |||
11 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 1:27.85 | 2:57.99 | 4:28.16 | 5:55.33 | |||
12 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.87 | 2:59.87 | 4:32.92 | 6:02.75 | |||
13 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.57 | 2:59.92 | 4:34.24 | 6:03.98 | |||
14 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.03 | 3:01.64 | 4:35.12 | 6:05.05 | |||
15 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.55 | 2:58.83 | 4:32.77 | 6:05.11 | |||
16 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.72 | 3:02.09 | 4:37.09 | 6:09.05 | |||
17 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:30.71 | 3:06.67 | 4:43.83 | 6:11.21 | |||
18 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.74 | 3:10.28 | 4:50.70 | 6:23.11 | |||
19 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.93 | 3:13.72 | 4:53.05 | 6:23.87 | |||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 30 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 14:48 |