Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 05 november 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 680 | 4:20.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:27.61 | |||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 634 | 4:27.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:34.04 | |||||||||
3 | August Ryom | 2002 | 588 | 4:33.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:45.58 | |||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 579 | 4:35.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.10 | |||||||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | 528 | 4:43.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:51.98 | |||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 522 | 4:44.91 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 4:49.69 | |||||||||
7 | Anders Skousen | 2002 | 518 | 4:45.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:45.78 | |||||||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | 512 | 4:46.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 5:00.73 | |||||||||
9 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 479 | 4:53.12 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 4:51.67 | |||||||||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 478 | 4:53.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:59.61 | |||||||||
11 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 465 | 4:56.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:11.17 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 647 | 4:25.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.26 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 599 | 4:32.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.36 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 596 | 4:32.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.69 | |||||||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | 521 | 4:45.20 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 4:44.91 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 510 | 4:47.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:49.35 | |||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 510 | 4:47.24 | ||||||
Næstved IF | 4:49.59 | |||||||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 467 | 4:55.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:01.82 | |||||||||
8 | Valentin Wahl | 2003 | 466 | 4:55.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.50 | |||||||||
9 | Marco Knudsen | 2003 | 428 | 5:04.33 | ||||||
Greve Svømmeklub | 5:03.49 | |||||||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 420 | 5:06.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:07.48 | |||||||||
11 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 402 | 5:10.88 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 5:20.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 november 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |