Results for Regionsmesterskaber - Sydsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 05 november 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 686 | 2:02.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.11 | |||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 640 | 2:04.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.22 | |||||||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | 631 | 2:05.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.37 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 618 | 2:06.42 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 579 | 2:09.22 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:09.18 | |||||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 541 | 2:12.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.60 | |||||||||
7 | Anders Skousen | 2002 | 537 | 2:12.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:12.53 | |||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 528 | 2:13.23 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:17.61 | |||||||||
9 | Mads Baltzer | 2002 | 520 | 2:13.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:17.97 | |||||||||
10 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 486 | 2:16.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:14.66 | |||||||||
11 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 462 | 2:19.30 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:22.91 | |||||||||
12 | Victor Lund | 2002 | 461 | 2:19.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:23.24 | |||||||||
13 | Kristian Mouridsen | 2002 | 456 | 2:19.91 | ||||||
Næstved IF | 2:23.00 | |||||||||
14 | Simon Bergendorff | 2002 | 442 | 2:21.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.79 | |||||||||
15 | Alfred Nissen | 2002 | 438 | 2:21.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:23.52 | |||||||||
16 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 427 | 2:22.95 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:25.51 | |||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 647 | 2:04.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:02.04 | |||||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | 596 | 2:07.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.88 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 563 | 2:10.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.81 | |||||||||
4 | Ole Hovmand | 2003 | 523 | 2:13.68 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:15.00 | |||||||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 501 | 2:15.56 | ||||||
Næstved IF | 2:16.69 | |||||||||
6 | Marco Knudsen | 2003 | 459 | 2:19.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:20.16 | |||||||||
7 | Tobias Lindberg | 2003 | 427 | 2:23.04 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:26.93 | |||||||||
8 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 422 | 2:23.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.05 | |||||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 418 | 2:24.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.04 | |||||||||
10 | Mikkel Hansen | 2003 | 417 | 2:24.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.01 | |||||||||
11 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 412 | 2:24.65 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 2:27.50 | |||||||||
12 | Phillip Quist | 2003 | 409 | 2:25.09 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 2:26.83 | |||||||||
13 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 384 | 2:28.20 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:27.53 | |||||||||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 362 | 2:31.06 | ||||||
Næstved IF | 2:32.66 | |||||||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 550 | 2:11.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.32 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 462 | 2:19.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.82 | |||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 433 | 2:22.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.51 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 430 | 2:22.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.11 | |||||||||
5 | Emil Søby | 2004 | 429 | 2:22.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:26.22 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 428 | 2:22.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.79 | |||||||||
7 | Casper Madsen | 2004 | 408 | 2:25.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.57 | |||||||||
8 | Mikkel Roed | 2004 | 398 | 2:26.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:30.05 | |||||||||
9 | Troels Fode | 2004 | 387 | 2:27.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.19 | |||||||||
10 | Nicklas Plank | 2004 | 386 | 2:27.89 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:34.34 | |||||||||
11 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 367 | 2:30.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:41.91 | |||||||||
12 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 351 | 2:32.67 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 2:37.53 | |||||||||
13 | Lucas Grænge | 2004 | 349 | 2:32.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:43.75 | |||||||||
14 | Viggo Prehn | 2004 | 348 | 2:33.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.40 | |||||||||
15 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 306 | 2:39.70 | ||||||
Næstved IF | 2:39.47 | |||||||||
16 | Valdemar Jensen | 2004 | 298 | 2:41.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:43.72 | |||||||||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | 294 | 2:41.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 november 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |