Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag Finale 16.30
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
|
Arrangør |
S68 og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
752 |
26.53 |
58.79 |
1:32.57 |
|
2:00.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
665 |
27.73 |
1:01.84 |
1:36.63 |
|
2:05.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
663 |
26.99 |
59.61 |
1:36.37 |
|
2:05.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
|
645 |
26.89 |
59.99 |
1:37.92 |
|
2:06.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
612 |
27.95 |
1:01.12 |
1:38.45 |
|
2:09.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
|
586 |
28.41 |
1:03.74 |
1:41.45 |
|
2:10.96 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
583 |
28.78 |
1:01.96 |
1:41.10 |
|
2:11.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
543 |
29.56 |
1:05.00 |
1:43.55 |
|
2:14.33 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Juul |
2000 |
|
588 |
28.05 |
1:03.57 |
1:42.18 |
|
2:10.82 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
574 |
28.69 |
1:03.27 |
1:40.52 |
|
2:11.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
537 |
29.37 |
1:06.07 |
1:44.60 |
|
2:14.86 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskar Lindholm |
2001 |
|
534 |
29.55 |
1:04.64 |
1:43.60 |
|
2:15.07 |
|
|
Lyseng IF |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
524 |
31.71 |
1:09.12 |
1:44.90 |
|
2:15.92 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
|
524 |
29.53 |
1:03.91 |
1:44.44 |
|
2:15.95 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
522 |
29.39 |
1:05.98 |
1:45.34 |
|
2:16.14 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johan Markus Mowinckel |
1995 |
|
508 |
28.92 |
1:03.67 |
1:43.28 |
|
2:17.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|