Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag Indl 9.30
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | S68 og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2016 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 705 | 30.17 | 1:01.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.92 | |||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 608 | 31.96 | 1:04.93 | |||||
O.S.L.F. | 1:02.19 | |||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 582 | 32.70 | 1:05.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 571 | 32.22 | 1:06.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | 567 | 32.43 | 1:06.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.35 | |||||||||
6 | Julie Oxenvad | 1997 | 567 | 32.09 | 1:06.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.90 | |||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 566 | 32.06 | 1:06.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.29 | |||||||||
8 | Stine Knudsen | 1999 | 565 | 32.01 | 1:06.56 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.67 | |||||||||
9 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 560 | 32.38 | 1:06.75 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 538 | 32.92 | 1:07.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.96 | |||||||||
11 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 530 | 32.90 | 1:07.97 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.94 | |||||||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 526 | 33.11 | 1:08.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
13 | Isabella Bach | 2002 | 522 | 34.00 | 1:08.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.26 | |||||||||
14 | Sofie Rasmussen | 1999 | 520 | 33.73 | 1:08.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.80 | |||||||||
15 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 511 | 33.02 | 1:08.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hobro Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
15 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 511 | 33.22 | 1:08.79 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
17 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 510 | 33.23 | 1:08.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
18 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | 485 | 33.64 | 1:10.00 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | 1:09.33 | |||||||||
19 | Karoline Bauer | 2002 | 485 | 34.36 | 1:10.02 | |||||
Kolding SK | 1:09.13 | |||||||||
20 | Maria M. Porsmose | 2000 | 483 | 33.97 | 1:10.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.02 | |||||||||
21 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 476 | 34.08 | 1:10.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
22 | Julie Søgaard | 2001 | 472 | 34.77 | 1:10.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.75 | |||||||||
23 | Nete Lund Madsen | 2001 | 468 | 35.03 | 1:10.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
24 | Camilla Ottesen | 2000 | 466 | 34.51 | 1:10.94 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.98 | |||||||||
25 | Anette Poulsen | 1999 | 463 | 34.53 | 1:11.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
26 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 457 | 33.18 | 1:11.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
27 | Cecilie V Jensen | 2002 | 456 | 34.37 | 1:11.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.22 | |||||||||
28 | Gry Floor | 2000 | 455 | 34.69 | 1:11.51 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:10.76 | |||||||||
29 | Emma Rasmussen | 2002 | 446 | 35.68 | 1:12.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
30 | Anna Mathiasen | 2000 | 441 | 35.61 | 1:12.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
31 | Nicoline Bredahl | 2000 | 440 | 35.26 | 1:12.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
32 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 438 | 35.11 | 1:12.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
33 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 430 | 35.13 | 1:12.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.76 | |||||||||
34 | Alberte Korsgaard | 2001 | 426 | 35.42 | 1:13.12 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
35 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 424 | 36.40 | 1:13.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
36 | Sofie Vegener | 2002 | 424 | 35.88 | 1:13.25 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
37 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 422 | 36.01 | 1:13.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
38 | Maja Johansen | 2002 | 409 | 36.24 | 1:14.08 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
39 | Anna Broe | 2002 | 409 | 36.06 | 1:14.11 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.54 | |||||||||
40 | Sara Gade | 2002 | 398 | 36.77 | 1:14.75 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
41 | Heidi Glintborg | 2002 | 397 | 36.63 | 1:14.87 | |||||
O.S.L.F. | 1:13.11 | |||||||||
42 | Clara Tolderlund | 2002 | 394 | 36.38 | 1:15.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
43 | Katrine B. Hansen | 2002 | 385 | 36.66 | 1:15.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.73 | |||||||||
44 | Emilie Knudsen | 2002 | 374 | 36.84 | 1:16.37 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
45 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 344 | 38.23 | 1:18.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
46 | Natasja Muncrief | 2002 | 333 | 38.50 | 1:19.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
47 | Camilla Aagaard | 2000 | 282 | 39.90 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:23.74 | |||||||||
48 | Louise Winsley | 1998 | 162 | 50.13 | 1:40.76 | |||||
Kolding SK | 1:39.55 | |||||||||
- | Signe Bach | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | DSQ | Ej fort. bevæg 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:39 |