Tulokset Ruska uinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lauantaiaamu
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruska uinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 lokakuu 2016 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | 205 | 34.39 | ||||||
Oulun Lohet | 34.47 | |||||||||
2 | Julius Schroderus | 2006 | 176 | 36.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 36.15 | |||||||||
3 | Miko Saukkonen | 2006 | 173 | 36.39 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.75 | |||||||||
4 | Nooa Kaunisto | 2007 | 170 | 36.63 | ||||||
Kemin Uimaseura | 38.78 | |||||||||
5 | Kalle Pesälä | 2006 | 168 | 36.75 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 38.27 | |||||||||
6 | Jean Väisänen | 2006 | 115 | 41.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.85 | |||||||||
7 | Torsti Saarela | 2006 | 109 | 42.41 | ||||||
Vieskan Uimarit | 44.91 | |||||||||
8 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 107 | 42.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 84 | 46.26 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 42.83 | |||||||||
10 | Iiro Tapaninen | 2007 | 74 | 48.19 | ||||||
Oulun Lohet | 53.11 | |||||||||
11 | Peetu Pulkkinen | 2010 | 32 | 1:03.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikhail Vilesov | 2005 | 184 | 35.64 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 35.19 | |||||||||
2 | Veeti Palviainen | 2005 | 180 | 35.93 | ||||||
Iisalmen Uimarit | 35.30 | |||||||||
3 | Tuomas Romsi | 2005 | 174 | 36.30 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.02 | |||||||||
4 | Elias Mikkonen | 2005 | 163 | 37.10 | ||||||
Oulun Lohet | 37.43 | |||||||||
5 | Frans Pietari Riekki | 2005 | 142 | 38.83 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.46 | |||||||||
6 | Erblin Latifi | 2005 | 139 | 39.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Aatu Mäkinen | 2005 | 139 | 39.12 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
8 | Lauri Siurua | 2005 | 132 | 39.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.98 | |||||||||
9 | Konsta Kauppinen | 2005 | 131 | 39.87 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 39.73 | |||||||||
10 | Roni Heikkinen | 2005 | 101 | 43.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.95 | |||||||||
11 | Joel Hassinen | 2005 | 92 | 44.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 52 | 54.12 | ||||||
Oulun Lohet | 57.59 | |||||||||
- | Elias Laukka | 2005 | DNF | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 39.86 | |||||||||
- | Topi Fordell | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 35.22 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veikka Ijäs | 2004 | 282 | 30.93 | ||||||
Oulun Lohet | 31.22 | |||||||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | 277 | 31.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.84 | |||||||||
3 | Cedric Decena | 2004 | 274 | 31.25 | ||||||
Oulun Lohet | 31.12 | |||||||||
4 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 252 | 32.13 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.96 | |||||||||
5 | Arttu Haipus | 2004 | 241 | 32.61 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 32.22 | |||||||||
6 | Vili Rantasuo | 2004 | 235 | 32.88 | ||||||
Oulun Lohet | 33.06 | |||||||||
7 | Rasmus Koskela | 2004 | 217 | 33.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.38 | |||||||||
8 | Atte Leinonen | 2004 | 177 | 36.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.55 | |||||||||
9 | Elmeri Kauppila | 2004 | 174 | 36.36 | ||||||
Oulun Lohet | 37.19 | |||||||||
10 | Jimi Kenttälä | 2004 | 172 | 36.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.87 | |||||||||
11 | Jere Hannuksela | 2004 | 163 | 37.12 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 36.90 | |||||||||
12 | Jami Kenttälä | 2004 | 160 | 37.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.93 | |||||||||
13 | Jere Heikkilä | 2004 | 150 | 38.16 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 38.77 | |||||||||
14 | Oskari Piirainen | 2004 | 124 | 40.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.46 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pauli Salonen | 2003 | 362 | 28.46 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.26 | |||||||||
2 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 335 | 29.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.77 | |||||||||
3 | Paavo Erkinaro | 2003 | 305 | 30.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.08 | |||||||||
4 | Toni Lipponen | 2003 | 297 | 30.40 | ||||||
Kemin Uimaseura | 31.53 | |||||||||
5 | Arsenij Shadrin | 2003 | 284 | 30.86 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 31.40 | |||||||||
6 | Otto Mikkonen | 2003 | 278 | 31.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 32.93 | |||||||||
7 | Sihan Yu | 2003 | 269 | 31.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.68 | |||||||||
8 | Lauri Saarela | 2003 | 251 | 32.14 | ||||||
Oulun Lohet | 31.66 | |||||||||
9 | Karlo Kilpinen | 2003 | 227 | 33.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.88 | |||||||||
10 | Joona Suorsa | 2003 | 185 | 35.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.98 | |||||||||
11 | Herman Salmela | 2003 | 177 | 36.14 | ||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
- | Tomas Watson | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jere Keskiaho | 2001 | 468 | 26.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.71 | |||||||||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | 451 | 26.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.53 | |||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 443 | 26.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.33 | |||||||||
4 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 440 | 26.67 | ||||||
Helsingin Uimarit | 27.49 | |||||||||
5 | Roope Ruohtula | 2000 | 410 | 27.32 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 26.30 | |||||||||
6 | Matias Rajavaara | 2002 | 408 | 27.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.17 | |||||||||
7 | Eetu Elorinne | 2000 | 402 | 27.49 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 27.08 | |||||||||
8 | Julius Kuitunen | 2002 | 393 | 27.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.16 | |||||||||
9 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 382 | 27.97 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 26.50 | |||||||||
10 | Hugo Mattola | 2001 | 363 | 28.45 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 28.78 | |||||||||
11 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 347 | 28.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.14 | |||||||||
12 | Valtteri Taskinen | 2002 | 345 | 28.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.75 | |||||||||
13 | Akseli Kontiainen | 2002 | 333 | 29.26 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 28.65 | |||||||||
14 | Joel Korhonen | 2002 | 333 | 29.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.64 | |||||||||
14 | Niklas Raesalmi | 2002 | 333 | 29.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.86 | |||||||||
16 | Aleksi Romsi | 2002 | 321 | 29.63 | ||||||
Kemin Uimaseura | 30.04 | |||||||||
17 | Anton Ylihannu | 2001 | 305 | 30.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.04 | |||||||||
18 | Eemeli Kauppila | 2002 | 301 | 30.28 | ||||||
Oulun Lohet | 30.87 | |||||||||
19 | Joona Annunen | 2002 | 278 | 31.10 | ||||||
Oulun Lohet | 30.36 | |||||||||
20 | Henrik Siltari | 2002 | 272 | 31.32 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.38 | |||||||||
21 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 259 | 31.84 | ||||||
Kemin Uimaseura | 31.92 | |||||||||
22 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 257 | 31.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.83 | |||||||||
23 | Ville Jumppainen | 2001 | 200 | 34.68 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 37.31 | |||||||||
24 | Veeti Leppänen | 2002 | 166 | 36.89 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 37.54 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Vasko | 1993 | 652 | 23.40 | ||||||
TaTu Tampere | 24.16 | |||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 634 | 23.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 22.83 | |||||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | 620 | 23.80 | ||||||
Oulun Lohet | 23.75 | |||||||||
4 | Arttu Erkinaro | 1992 | 606 | 23.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 23.85 | |||||||||
5 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 541 | 24.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 24.40 | |||||||||
6 | Aku Venhola | 1990 | 534 | 25.01 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Oulun Lohet | 23.93 | |||||||||
7 | Santeri Leppälä | 1998 | 529 | 25.09 | ||||||
Kemin Uimaseura | 24.02 | |||||||||
8 | Petri Lampela | 1996 | 525 | 25.15 | ||||||
Oulun Lohet | 26.52 | |||||||||
9 | Juho Herva | 1998 | 488 | 25.77 | ||||||
Oulun Lohet | 25.31 | |||||||||
10 | Severi Lieto | 1998 | 487 | 25.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.50 | |||||||||
11 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 485 | 25.82 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 25.92 | |||||||||
12 | Miikka Willman | 1998 | 479 | 25.94 | ||||||
Oulun Lohet | 25.41 | |||||||||
13 | Tuomas Järvelä | 1994 | 434 | 26.81 | ||||||
Oulun Lohet | 26.04 | |||||||||
14 | Tapio Siltari | 1963 | 298 | 30.38 | ||||||
Kemin Uimaseura | 30.14 | |||||||||
15 | Juho Larinen | 1999 | 268 | 31.48 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Joni Juntunen | 1993 | 136 | 39.42 | ||||||
Oulun Lohet | 36.61 | |||||||||
17 | Julius Kallio | 1997 | 113 | 41.89 | ||||||
Oulun Lohet | 36.98 | |||||||||
- | Tuomas Kojo | 1977 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 54.44 | |||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 | Tulostuspäivämäärä | 01 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:51 |