Resultater for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Stm 2 Piger 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:23.22 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 30.50 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.95 | 1:06.02 | 2:10.05 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 31.97 | 1:06.33 | 3:16.38 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 32.40 | 1:06.84 | 4:23.22 | ||||||
2 | Poseidon Piger 1 | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:34.57 | ||||||
Olivia Poulsen | 2001 | 33.23 | 1:10.11 | 1:10.11 | ||||||
Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 32.28 | 1:07.59 | 2:17.70 | ||||||
Karen Schmieg Toft | 2000 | 35.52 | 1:12.89 | 3:30.59 | ||||||
Elisa Rytter | 2001 | 30.53 | 1:03.98 | 4:34.57 | ||||||
3 | Stm 2 Piger 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:37.59 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 33.30 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 33.19 | 1:11.00 | 2:20.52 | ||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 32.08 | 1:05.59 | 3:26.11 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 34.32 | 1:11.48 | 4:37.59 | ||||||
4 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 4:39.60 | ||||||
0 | 31.04 | 1:05.16 | 1:05.16 | |||||||
0 | 33.66 | 1:09.08 | 2:14.24 | |||||||
0 | 34.50 | 1:12.77 | 3:27.01 | |||||||
0 | 34.23 | 1:12.59 | 4:39.60 | |||||||
5 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 4:45.76 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 31.54 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Liv Persson | 2001 | 35.23 | 1:14.14 | 2:19.86 | ||||||
Emma Lykke | 1999 | 33.72 | 1:10.80 | 3:30.66 | ||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 35.67 | 1:15.10 | 4:45.76 | ||||||
6 | Neptun Damer 1 | 2001 | Swim Team Neptun | 4:49.16 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 32.41 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 1:19.93 | 1:56.94 | 3:03.48 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 40.22 | 1:11.62 | 4:15.10 | ||||||
Sibel Simonsen | 2001 | 34.06 | 34.06 | 4:49.16 | ||||||
7 | Bsk Store Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 4:58.03 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 35.60 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 36.12 | 1:15.01 | 2:28.53 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 33.57 | 1:10.76 | 3:39.29 | ||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 37.78 | 1:18.74 | 4:58.03 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 1900 | Holstebro Svømme Club | 4:59.00 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 37.95 | 1:21.33 | 1:21.33 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 34.72 | 1:12.88 | 2:34.21 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 34.23 | 1:13.22 | 3:47.43 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 34.40 | 1:11.57 | 4:59.00 | ||||||
9 | Sksv Piger 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 5:19.73 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 37.35 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 39.15 | 1:24.51 | 2:41.65 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 36.58 | 1:17.37 | 3:59.02 | ||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 37.83 | 1:20.71 | 5:19.73 | ||||||
10 | Dolphins Damer | 2000 | H.G.F. Svømning | 5:27.52 | ||||||
Line Heise | 2003 | 38.26 | 1:20.93 | 1:20.93 | ||||||
Marie Lund Sørensen | 2003 | 40.67 | 1:23.88 | 2:44.81 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 40.09 | 1:23.95 | 4:08.76 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 37.14 | 1:18.76 | 5:27.52 | ||||||
11 | Munkebo Damer 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:31.41 | ||||||
Maria Christiansen | 2000 | 41.26 | 1:26.43 | 1:26.43 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 43.11 | 1:29.63 | 2:56.06 | ||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 40.33 | 1:25.53 | 4:21.59 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 34.61 | 1:09.82 | 5:31.41 | ||||||
- | Frem Årgangs Piger | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hei Piger | 0 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Laura Fogh | 2003 | |||||||||
Gro Sørensen | 2002 | |||||||||
Minna Guldberg | 2003 | |||||||||
Emilie Spliid | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |