Results for UGP 3, Täby
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2016 | Utskriftsdatum | 04 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | Täby sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 juni 2016 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.67 | 1:05.67 | 1:40.62 | 2:14.82 | |||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.55 | 1:04.98 | 1:40.71 | 2:15.49 | |||
3 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.39 | 1:09.03 | 1:46.13 | 2:23.06 | |||
4 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.23 | 1:08.89 | 1:47.01 | 2:23.45 | |||
5 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.43 | 1:09.37 | 1:48.98 | 2:27.58 | |||
6 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 34.43 | 1:11.15 | 1:50.41 | 2:28.23 | |||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.05 | 1:11.77 | 1:49.53 | 2:29.11 | |||
8 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.09 | 1:12.21 | 1:52.72 | 2:32.31 | |||
9 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 33.43 | 1:14.47 | 1:54.21 | 2:36.20 | |||
10 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim | 37.68 | 1:20.62 | 2:03.85 | 2:46.44 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.50 | 1:06.73 | 1:42.95 | 2:18.00 | |||
2 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.48 | 1:06.85 | 1:43.70 | 2:18.12 | |||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.42 | 1:08.76 | 1:46.20 | 2:21.65 | |||
4 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 32.68 | 1:10.19 | 1:48.03 | 2:25.42 | |||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 33.35 | 1:11.29 | 1:48.55 | 2:26.55 | |||
6 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 32.51 | 1:11.09 | 1:49.23 | 2:26.98 | |||
7 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.71 | 1:09.85 | 1:47.65 | 2:27.01 | |||
8 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.16 | 1:11.60 | 1:50.65 | 2:27.84 | |||
9 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.65 | 1:12.04 | 1:52.21 | 2:30.98 | |||
10 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.29 | 1:12.33 | 1:52.48 | 2:34.82 | |||
11 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.91 | 1:15.91 | 1:58.91 | 2:40.22 | |||
12 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.32 | 1:20.34 | 2:04.07 | 2:48.10 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.22 | 1:06.01 | 1:41.31 | 2:17.66 | |||
2 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.82 | 1:06.38 | 1:43.18 | 2:21.22 | |||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.35 | 1:07.78 | 1:44.23 | 2:21.55 | |||
4 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.46 | 1:08.05 | 1:45.47 | 2:22.34 | |||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.49 | 1:08.08 | 1:46.85 | 2:24.16 | |||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.52 | 1:11.42 | 1:48.77 | 2:26.76 | |||
7 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.08 | 1:10.74 | 1:48.79 | 2:27.73 | |||
8 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.75 | 1:10.50 | 1:50.65 | 2:27.94 | |||
9 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.91 | 1:09.51 | 1:49.10 | 2:29.67 | |||
10 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.04 | 1:13.57 | 1:55.50 | 2:35.46 | |||
11 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.93 | 1:17.10 | 1:57.93 | 2:40.60 | |||
12 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.88 | 1:18.59 | 2:01.64 | 2:43.27 | |||
13 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.38 | 1:20.67 | 2:05.72 | 2:44.35 | |||
14 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.08 | 1:18.95 | 2:03.74 | 2:47.38 | |||
15 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.39 | 1:21.91 | 2:07.60 | 2:53.37 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 32.95 | 1:08.76 | 1:47.03 | 2:23.28 | |||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.56 | 1:10.53 | 1:50.17 | 2:25.04 | |||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.20 | 1:10.59 | 1:50.03 | 2:27.15 | |||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.04 | 1:10.82 | 1:53.08 | 2:30.59 | |||
5 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.52 | 1:11.72 | 1:50.69 | 2:31.52 | |||
6 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.50 | 1:12.76 | 1:54.91 | 2:33.44 | |||
7 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:11.79 | 1:53.54 | 2:34.38 | |||
8 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.44 | 1:15.47 | 1:56.34 | 2:34.57 | |||
9 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.98 | 1:14.93 | 1:56.96 | 2:35.13 | |||
10 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.87 | 1:16.17 | 1:56.76 | 2:35.24 | |||
11 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.03 | 1:13.43 | 1:56.52 | 2:35.86 | |||
12 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.80 | 1:14.95 | 1:56.82 | 2:36.42 | |||
13 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.04 | 1:13.98 | 1:54.70 | 2:36.79 | |||
14 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 32.34 | 1:12.70 | 1:54.21 | 2:38.86 | |||
15 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 34.47 | 1:14.28 | 1:58.14 | 2:40.52 | |||
16 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.49 | 1:18.42 | 2:01.29 | 2:40.96 | |||
17 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.70 | 1:15.83 | 2:00.13 | 2:41.83 | |||
18 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.73 | 1:18.03 | 2:01.50 | 2:43.84 | |||
19 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.81 | 1:20.77 | 2:04.37 | 2:44.90 | |||
20 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.37 | 1:16.85 | 2:01.50 | 2:45.24 | |||
21 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.43 | 1:18.57 | 2:04.59 | 2:45.76 | |||
21 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 36.48 | 1:19.23 | 2:03.39 | 2:45.76 | |||
23 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 37.15 | 1:19.40 | 2:04.01 | 2:45.94 | |||
24 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 37.46 | 1:19.43 | 2:04.97 | 2:47.50 | |||
25 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.03 | 1:18.27 | 2:02.97 | 2:48.79 | |||
26 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.98 | 1:21.99 | 2:05.54 | 2:50.02 | |||
27 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 37.07 | 1:21.68 | 2:06.26 | 2:50.71 | |||
28 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.56 | 1:20.45 | 2:07.30 | 2:50.88 | |||
29 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.29 | 1:22.75 | 2:10.40 | 2:53.19 | |||
30 | Nicole Valeskog | 2004 | Täby Sim | 39.96 | 1:23.41 | 2:10.12 | 2:53.51 | |||
31 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.98 | 1:26.09 | 2:10.34 | 2:53.71 | |||
32 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 37.41 | 1:20.30 | 2:08.14 | 2:54.38 | |||
33 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 37.18 | 1:24.12 | 2:09.06 | 2:55.93 | |||
34 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.98 | 1:23.97 | 2:12.81 | 2:57.17 | |||
35 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.06 | 1:23.74 | 2:11.60 | 2:58.79 | |||
36 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 39.55 | 1:26.89 | 2:13.01 | 3:00.04 | |||
37 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.40 | 1:27.94 | 2:15.84 | 3:02.80 | |||
38 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.52 | 1:27.56 | 2:16.99 | 3:05.21 | |||
39 | Jessika Westberg | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.31 | 1:29.60 | 2:20.28 | 3:06.39 | |||
40 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.00 | 1:29.52 | 2:21.19 | 3:08.57 | |||
41 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.79 | 1:33.36 | 2:24.14 | 3:16.00 | |||
- | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 04 juni 2016 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:49 |