Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2016 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 39.60 | 1:21.92 | 2:07.32 | 2:52.03 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:55.71 | |||||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 40.90 | 1:25.78 | 2:12.12 | 2:57.62 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:16.88 | |||||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | 43.93 | 1:32.26 | 2:21.36 | 3:09.30 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:10.37 | |||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 37.82 | 1:19.82 | 2:02.93 | 2:46.31 | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 38.77 | 1:21.75 | 2:06.68 | 2:51.95 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:06.47 | |||||||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 39.88 | 1:23.61 | 2:07.91 | 2:52.50 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.29 | |||||||||
4 | Cecilie Dalgas | 2000 | 40.45 | 1:26.68 | 2:13.83 | 3:00.34 | ||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 41.88 | 1:28.75 | 2:16.97 | 3:03.95 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:03.70 | |||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 39.74 | 1:24.60 | 2:09.70 | 2:53.87 | ||||
Herning Svømmeklub | 2:52.67 | |||||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | 41.59 | 1:29.45 | 2:16.88 | 3:03.17 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:00.54 | |||||||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | 43.15 | 1:30.12 | 2:18.28 | 3:06.88 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:05.68 | |||||||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 41.55 | 1:30.74 | 2:20.30 | 3:08.46 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:48.43 | |||||||||
5 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 42.84 | 1:31.13 | 2:21.66 | 3:10.48 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:08.24 | |||||||||
6 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 44.24 | 1:33.33 | 2:23.34 | 3:12.26 | ||||
Svømmeklubben Nord | 3:25.75 | |||||||||
7 | Lærke Als | 2002 | 44.41 | 1:35.50 | 2:26.34 | 3:13.66 | ||||
Svømmeklubben Nord | 3:42.42 | |||||||||
8 | Sara Bundgaard | 2003 | 44.66 | 1:35.85 | 2:25.21 | 3:15.21 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:17.08 | |||||||||
9 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 44.41 | 1:35.23 | 2:26.75 | 3:18.04 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:16.15 | |||||||||
10 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 47.49 | 1:40.58 | 2:34.27 | 3:23.57 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:30.20 | |||||||||
11 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 48.61 | 1:38.71 | 2:33.19 | 3:24.98 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:33.46 | |||||||||
12 | Mille Winther | 2003 | 49.67 | 1:42.80 | 2:37.39 | 3:28.54 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:59.03 | |||||||||
13 | Emma Jensen | 2003 | 49.56 | 1:43.07 | 2:35.61 | 3:28.81 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:30.02 | |||||||||
14 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 46.71 | 1:42.10 | 2:39.48 | 3:36.07 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:29.55 | |||||||||
15 | Line Mygdam | 2003 | 49.72 | 1:45.43 | 2:43.07 | 3:36.38 | ||||
Brønderslev SK08 | 3:39.76 | |||||||||
16 | Amalie Antonsen | 2003 | 50.54 | 1:45.31 | 2:41.55 | 3:36.41 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:42.99 | |||||||||
17 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 48.60 | 1:44.97 | 2:41.28 | 3:36.54 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:34.65 | |||||||||
18 | Emma Kobæk | 2003 | 49.69 | 1:45.83 | 2:42.77 | 3:38.30 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:34.34 | |||||||||
19 | Ida Sabroe | 2002 | 51.67 | 1:48.78 | 2:50.49 | 3:49.93 | ||||
Odder Svømmeklub | 3:52.66 | |||||||||
- | Maja Kruse | 2003 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Zarah Heden Mortensen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Astrid Kristensen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
- | Julie Jensen | 2003 | DSQ | asym armtag | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 41.12 | 1:27.72 | 2:15.42 | 2:59.96 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:00.47 | |||||||||
2 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 43.04 | 1:33.40 | 2:23.66 | 3:13.21 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:13.52 | |||||||||
3 | Ida Hovmark | 2005 | 46.13 | 1:42.31 | 2:38.70 | 3:34.84 | ||||
Thisted Svømmeklub | 3:38.10 | |||||||||
4 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 53.67 | 1:56.10 | 2:59.12 | 4:00.17 | ||||
Horsens Svømmeklub | 4:04.52 | |||||||||
5 | Mathilde Heine Sørensen | 2004 | 51.52 | 1:55.37 | 2:59.42 | 4:00.77 | ||||
TST Svømning | ||||||||||
6 | Ida Jul Christensen | 2004 | 55.71 | 1:59.35 | 3:04.09 | 4:06.26 | ||||
Thisted Svømmeklub | 4:13.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 06 marts 2016 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:08 |