Resultat för Silverdoppet 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 29/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Silverdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Sala | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Sala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 maj 2016 |
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 33.67 | 1:08.97 | |||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.89 | 1:09.43 | |||||
3 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.53 | 1:11.24 | |||||
4 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:13.28 | |||||
5 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.52 | 1:13.58 | |||||
6 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 34.82 | 1:13.79 | |||||
7 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 35.72 | 1:13.83 | |||||
8 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 35.71 | 1:14.72 | |||||
9 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.50 | 1:17.69 | |||||
10 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.27 | 1:18.14 | |||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.65 | 1:18.45 | |||||
12 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.58 | 1:19.48 | |||||
13 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 37.60 | 1:19.55 | |||||
14 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.90 | 1:21.10 | |||||
15 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.83 | 1:21.43 | |||||
16 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 41.77 | 1:26.20 | |||||
17 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.84 | 1:26.36 | |||||
18 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.53 | 1:28.17 | |||||
19 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.73 | 1:30.17 | |||||
20 | Agnes Åhlen | 2005 | Borlänge Simsällskap | 43.58 | 1:31.07 | |||||
21 | Ida Ljunggren | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.95 | 1:31.62 | |||||
22 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:32.17 | |||||
23 | Amanda Persson | 2004 | Österby Simsällskap | 45.15 | 1:32.87 | |||||
24 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.83 | 1:33.92 | |||||
25 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.18 | 1:35.80 | |||||
26 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.33 | 1:36.82 | |||||
27 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | 1:38.63 | |||||
28 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.01 | 1:38.90 | |||||
29 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.66 | 1:39.56 | |||||
30 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 48.94 | 1:40.42 | |||||
31 | Inez Dahlqvist | 2005 | Borlänge Simsällskap | 49.71 | 1:41.19 | |||||
32 | Elisha Cloudy Weerasinghe | 2006 | Hedemora Simsällskap | 49.11 | 1:42.60 | |||||
33 | Karolina Karlsson | 2004 | Hedemora Simsällskap | 50.64 | 1:42.81 | |||||
34 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.39 | 1:47.47 | |||||
35 | Sara Arthursdóttir | 2005 | Hedemora Simsällskap | 51.01 | 1:48.92 | |||||
36 | Sanna Hörnell | 2005 | Borlänge Simsällskap | 50.47 | 1:50.51 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Simklubben Ena | 30.76 | 1:04.20 | |||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 31.82 | 1:06.06 | |||||
3 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 31.62 | 1:06.64 | |||||
4 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 34.96 | 1:12.84 | |||||
5 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.44 | 1:13.44 | |||||
6 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 35.10 | 1:14.94 | |||||
7 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 36.43 | 1:15.36 | |||||
8 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:16.84 | |||||
9 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.12 | 1:17.20 | |||||
10 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.59 | 1:18.69 | |||||
11 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.86 | 1:18.71 | |||||
12 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 38.09 | 1:18.91 | |||||
13 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 38.74 | 1:19.82 | |||||
14 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 38.74 | 1:20.94 | |||||
15 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.26 | 1:21.66 | |||||
16 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 39.88 | 1:24.86 | |||||
17 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 39.79 | 1:25.55 | |||||
18 | Zoe Bynum | 2003 | Borlänge Simsällskap | 42.85 | 1:28.25 | |||||
19 | Emmy Nilsson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 42.21 | 1:29.95 | |||||
- | Tora Dregelid | 2002 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 33.74 | 1:10.55 | |||||
2 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 34.67 | 1:11.93 | |||||
3 | Magdalena Dahl | 2001 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.11 | 1:14.42 | |||||
4 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 36.45 | 1:17.32 | |||||
5 | Petra Dahdouh | 2000 | Avesta Simsällskap | 38.46 | 1:18.75 | |||||
6 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 38.04 | 1:19.88 | |||||
7 | Felicia Nordström-Fransson | 2001 | Avesta Simsällskap | 41.66 | 1:30.79 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 30.66 | 1:03.76 | |||||
2 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 32.03 | 1:08.40 | |||||
3 | Denise Larsson | 1989 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.61 | 1:16.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Sala Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |