Resultater for Ungdoms-GP 2, Löddeköpinge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2016 |
|
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alicia Johansson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:13.96 |
2:32.65 |
3:49.99 |
|
5:05.23 |
|
2 |
Emilia Nordén |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:14.29 |
2:32.99 |
3:50.91 |
|
5:05.76 |
|
3 |
Elsa Bitzén |
2003 |
Simklubben Hajen |
|
1:12.93 |
2:31.43 |
3:51.90 |
|
5:09.27 |
|
4 |
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
1:14.89 |
2:34.52 |
3:54.36 |
|
5:10.70 |
|
5 |
Filippa Dihle |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
1:15.03 |
2:34.88 |
3:56.05 |
|
5:13.80 |
|
6 |
Matilda Hoff |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:12.78 |
2:34.77 |
3:57.55 |
|
5:19.05 |
|
7 |
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
1:13.57 |
2:34.29 |
3:59.49 |
|
5:24.03 |
|
8 |
Katja Haglund |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:17.83 |
2:42.75 |
4:07.61 |
|
5:29.43 |
|
9 |
Josefin Dellhede |
2003 |
Simsällskapet Iden |
|
1:18.65 |
2:42.57 |
4:08.18 |
|
5:33.14 |
|
10 |
Hanna Pettersson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:20.48 |
2:45.73 |
4:10.87 |
|
5:33.49 |
|
11 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:18.64 |
2:45.10 |
4:14.68 |
|
5:41.21 |
|
12 |
Hanne Husby |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
1:23.20 |
2:54.50 |
4:27.25 |
|
5:57.69 |
|
13 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:24.63 |
2:55.21 |
4:26.98 |
|
5:58.27 |
|
14 |
Julia Nilsson |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
1:25.20 |
2:57.85 |
4:32.82 |
|
6:01.79 |
|
15 |
Cecilia Pettersson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:24.48 |
2:56.38 |
4:30.05 |
|
6:01.86 |
|
16 |
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
1:26.52 |
3:00.96 |
4:34.95 |
|
6:08.58 |
|
17 |
Sanna Westerberg |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:28.93 |
3:05.26 |
4:42.29 |
|
6:15.95 |
|
18 |
Estelle Allard |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:28.36 |
3:07.94 |
4:45.92 |
|
6:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Nobrell |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
1:08.25 |
2:21.85 |
3:36.45 |
|
4:49.03 |
|
2 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:10.52 |
2:26.24 |
3:42.00 |
|
4:56.24 |
|
3 |
Ebba Jälminger |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:11.45 |
2:26.40 |
3:42.09 |
|
4:56.60 |
|
4 |
Lucie Ghanem |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.15 |
2:35.99 |
3:54.74 |
|
5:12.08 |
|
5 |
Lina Ostreus |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:16.52 |
2:37.78 |
4:01.05 |
|
5:17.05 |
|
6 |
Emma Cerutti |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:11.32 |
2:33.80 |
3:56.82 |
|
5:20.77 |
|
7 |
Hanna Björnsdotter |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.08 |
2:39.78 |
4:05.84 |
|
5:28.93 |
|
8 |
Embla Luani |
2002 |
Simklubben Ran |
|
1:22.68 |
2:55.65 |
4:31.60 |
|
6:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Frykholm |
2001 |
Simklubben Ran |
|
1:11.53 |
2:27.88 |
3:44.68 |
|
5:00.72 |
|
2 |
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
|
1:13.08 |
2:31.13 |
3:49.43 |
|
5:06.25 |
|
3 |
Emilia Eek |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
1:17.90 |
2:43.67 |
4:10.68 |
|
5:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Ülger |
2000 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:02.14 |
2:10.05 |
3:19.25 |
|
4:27.84 |
|
2 |
Elin Johannesson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:06.05 |
2:16.11 |
3:27.08 |
|
4:36.20 |
|
3 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:06.40 |
2:17.82 |
3:30.52 |
|
4:43.37 |
|
4 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:08.01 |
2:21.55 |
3:36.73 |
|
4:49.35 |
|
5 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.83 |
2:22.27 |
3:36.67 |
|
4:49.64 |
|
6 |
Elin Lackegård |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
1:08.88 |
2:23.34 |
3:38.66 |
|
4:53.14 |
|
7 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.73 |
2:26.21 |
3:43.95 |
|
5:01.94 |
|
8 |
Elin Rundblad |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:11.14 |
2:28.34 |
3:46.57 |
|
5:03.41 |
|
9 |
Hanna Holmqvist |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.02 |
2:29.13 |
3:46.64 |
|
5:03.82 |
|
10 |
Louise Dellhede |
1999 |
Simsällskapet Iden |
|
1:13.51 |
2:32.03 |
3:48.94 |
|
5:06.60 |
|
11 |
Hanna Nilsson |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
1:12.35 |
2:30.68 |
3:49.46 |
|
5:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
13 mars 2016 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
10:50 |
|