Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag (Birkerød)
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 11 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 567 | 29.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | 525 | 30.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.88 | |||||||||
3 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 476 | 31.21 | ||||||
Herlev Svømning | 35.79 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 456 | 31.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | 455 | 31.68 | ||||||
Herlev Svømning | 32.74 | |||||||||
6 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 428 | 32.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.69 | |||||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | 409 | 32.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
8 | Claudia Sperling | 2002 | 402 | 33.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | 393 | 33.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 361 | 34.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
11 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 345 | 34.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.68 | |||||||||
12 | Laura Boutrup | 2003 | 326 | 35.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.92 | |||||||||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 306 | 36.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.32 | |||||||||
14 | Anna Nørskov | 2004 | 286 | 36.98 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.50 | |||||||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | 284 | 37.06 | OD2 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 36.76 | |||||||||
15 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 284 | 37.06 | OD1 | |||||
Herlev Svømning | 40.41 | |||||||||
17 | Anja Xin Andersen | 2004 | 229 | 39.82 | ||||||
Herlev Svømning | 40.11 | |||||||||
18 | Pauline Drucker | 2004 | 216 | 40.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
19 | Dicte Eriksen | 2004 | 159 | 44.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 153 | 45.49 | ||||||
Herlev Svømning | 48.15 | |||||||||
21 | Emma Jakobsen | 2004 | 146 | 46.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.18 | |||||||||
22 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 114 | 50.28 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
23 | Frederikke Smidt | 2004 | 104 | 51.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 52.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 11 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:17 |