Tulokset XXXIII Oskarin Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | XXXIII Oskarin Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 20 helmikuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 14:03 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 helmikuu 2016 |
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 379 | 31.06 | 1:08.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.91 | |||||||||
2 | Antti Leppänen | 2002 | 370 | 32.98 | 1:09.34 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:11.96 | |||||||||
3 | Lauri Kettunen | 2002 | 340 | 32.93 | 1:11.36 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:14.86 | |||||||||
4 | Roope Tsutsunen | 2002 | 299 | 34.33 | 1:14.49 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:12.28 | |||||||||
5 | Niklas Laine | 2002 | 297 | 34.09 | 1:14.65 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:14.66 | |||||||||
6 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 243 | 36.39 | 1:19.79 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Julius Paukkonen | 2002 | 217 | 38.47 | 1:22.85 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:25.58 | |||||||||
8 | Urho Lyytinen | 2003 | 217 | 37.84 | 1:22.89 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.65 | |||||||||
9 | Sampo Soininen | 2002 | 206 | 36.78 | 1:24.29 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.43 | |||||||||
10 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 195 | 39.37 | 1:25.77 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:28.27 | |||||||||
11 | Elmeri Helander | 2002 | 183 | 41.09 | 1:27.71 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:40.16 | |||||||||
12 | Julius Airas | 2003 | 163 | 43.14 | 1:31.17 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:35.57 | |||||||||
13 | Valle Joenranta | 2002 | 160 | 40.93 | 1:31.64 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:31.65 | |||||||||
14 | Eetu Koskinen | 2002 | 126 | 43.48 | 1:39.19 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:40.56 | |||||||||
- | Wäinö Koskinen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 1:16.89 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Anton Herrala | 1993 | 671 | 25.96 | 56.89 | |||||
TaTu Tampere | 54.30 | |||||||||
2 | Janne Markus Markkanen | 1994 | 596 | 27.36 | 59.18 | |||||
Swimming Jyväskylä | 58.49 | |||||||||
3 | Jacup Nezdoban | 1991 | 593 | 27.14 | 59.28 | |||||
University Olomouc | 56.29 | |||||||||
4 | Teemu Lehtonen | 2000 | 542 | 28.20 | 1:01.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.36 | |||||||||
5 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 515 | 26.99 | 1:02.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.11 | |||||||||
6 | Kasper Jämsä | 1997 | 514 | 28.48 | 1:02.18 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:00.68 | |||||||||
7 | Jani Hartikainen | 1993 | 496 | 29.23 | 1:02.91 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.22 | |||||||||
8 | Samuli Halme | 2000 | 486 | 28.56 | 1:03.33 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:06.13 | |||||||||
9 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 481 | 29.22 | 1:03.58 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.39 | |||||||||
10 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 452 | 30.07 | 1:04.87 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.57 | |||||||||
11 | Tatu Hörkkö | 2001 | 443 | 30.74 | 1:05.31 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.04 | |||||||||
12 | Jakob Sievers | 2000 | 443 | 29.43 | 1:05.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.60 | |||||||||
13 | Werner Heräjärvi | 1999 | 439 | 29.34 | 1:05.55 | |||||
Jämsänkosken Ilves | 1:05.28 | |||||||||
14 | Santeri Hulkko | 2000 | 428 | 30.20 | 1:06.08 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:03.06 | |||||||||
15 | Saku Salo | 1995 | 422 | 29.26 | 1:06.39 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.95 | |||||||||
16 | Niklas Uitto | 2000 | 404 | 29.99 | 1:07.34 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.66 | |||||||||
17 | Jere Kekola | 2000 | 398 | 31.26 | 1:07.69 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:08.14 | |||||||||
18 | Juho Porkkala | 2001 | 394 | 31.31 | 1:07.91 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:07.28 | |||||||||
19 | Arttu Heikkinen | 2000 | 386 | 31.04 | 1:08.38 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.95 | |||||||||
20 | Kalle Hepojoki | 2000 | 373 | 31.36 | 1:09.17 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:11.98 | |||||||||
21 | Ossi Kleimola | 2001 | 362 | 34.56 | 1:09.84 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:10.60 | |||||||||
22 | Veeti Veijonen | 2001 | 355 | 33.16 | 1:10.34 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:13.85 | |||||||||
23 | Matias Pennanen | 2001 | 339 | 32.07 | 1:11.41 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.59 | |||||||||
24 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 324 | 33.49 | 1:12.52 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.92 | |||||||||
25 | Niilo Ukkonen | 2000 | 318 | 31.86 | 1:12.94 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:14.03 | |||||||||
26 | Mika Hurula | 1999 | 291 | 33.24 | 1:15.12 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:15.05 | |||||||||
27 | Pyry Korpikoski | 1999 | 289 | 33.59 | 1:15.35 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:12.76 | |||||||||
28 | Jiri Järvinen | 2001 | 282 | 34.32 | 1:15.94 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:16.60 | |||||||||
29 | Kasperi Koskinen | 2001 | 282 | 34.62 | 1:15.97 | |||||
Keuruun Toverit | 1:20.86 | |||||||||
30 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 277 | 32.60 | 1:16.40 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:18.93 | |||||||||
31 | Harry Zimmermann | 2001 | 273 | 34.43 | 1:16.72 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:13.35 | |||||||||
32 | Jussi Rauhala | 1977 | 265 | 33.93 | 1:17.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Patrick de Monte | 2001 | 233 | 37.36 | 1:20.96 | |||||
Keuruun Toverit | 1:21.16 | |||||||||
34 | Maxim Kolomainen | 2001 | 214 | 37.22 | 1:23.25 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.62 | |||||||||
35 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | 164 | 41.64 | 1:30.93 | |||||
Alavuden Urheilijat | 1:32.00 | |||||||||
- | Jaakko Rautalin | 1989 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | 57.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 20 helmikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 14:03 |