Tulokset Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2016, Aabybro
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2016 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2016 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.83 | 1:07.13 | |||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.00 | 1:11.74 | |||||
3 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 41.45 | 1:23.44 | |||||
4 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 45.83 | 1:34.65 | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 35.45 | 1:12.14 | |||||
2 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | 1:12.74 | |||||
3 | Nete Lund Madsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 36.52 | 1:14.00 | |||||
4 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 35.90 | 1:14.30 | |||||
5 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.15 | 1:18.67 | |||||
6 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.64 | 1:18.88 | |||||
7 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.94 | 1:21.06 | |||||
8 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 40.08 | 1:21.25 | |||||
9 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 39.08 | 1:21.50 | |||||
10 | Maria Kornum | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 40.01 | 1:21.97 | |||||
11 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 40.71 | 1:22.03 | |||||
12 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 40.53 | 1:23.55 | |||||
13 | Selina Munch Carlsen | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.48 | 1:26.47 | |||||
14 | Pernille Harbo | 2001 | Thisted Svømmeklub | 44.20 | 1:28.31 | |||||
15 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.39 | 1:30.39 | |||||
16 | Emilia Nielsen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.78 | 1:30.84 | |||||
17 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.51 | 1:36.07 | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.57 | 1:11.29 | |||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 34.90 | 1:13.05 | |||||
3 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 35.66 | 1:13.53 | |||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.27 | 1:15.61 | |||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 37.05 | 1:15.62 | |||||
6 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 38.73 | 1:18.42 | |||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.36 | 1:18.57 | |||||
8 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.41 | 1:19.00 | |||||
9 | Sara Falch | 2002 | Aars Svømmeklub | 37.93 | 1:19.23 | |||||
10 | Marta Woroniecka | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 39.31 | 1:20.39 | |||||
11 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 39.35 | 1:21.22 | |||||
12 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 40.39 | 1:22.11 | |||||
13 | Freja Romanski | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.84 | 1:24.92 | |||||
14 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.74 | 1:25.59 | |||||
15 | Matilde Iversen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 42.43 | 1:25.84 | |||||
16 | Nikoline V Gallop | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 42.63 | 1:26.00 | |||||
17 | Sofie M. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 42.08 | 1:26.38 | |||||
18 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 43.36 | 1:27.95 | |||||
19 | Thea Holm Thomsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 44.36 | 1:29.69 | |||||
20 | Klara H. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 42.54 | 1:30.15 | |||||
21 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | Skagen Svømmeklub | 47.83 | 1:35.20 | |||||
- | Sofie Lindstrøm Larsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej forsat bev 50m | |||||
- | Cecilie Prior | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej forsat bev 50m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.34 | 1:19.26 | |||||
2 | Astrid Hassing | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 41.35 | 1:23.98 | |||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 44.45 | 1:31.18 | |||||
5 | Laura Ildal Djørup | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:32.62 | 1:32.62 | |||||
6 | Frida Grønkjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 45.04 | 1:33.05 | |||||
7 | Emma Holm Pedersen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
8 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 47.82 | 1:38.67 | |||||
9 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 48.97 | 1:40.61 | |||||
10 | Linea Lodberg Klein | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.17 | 1:42.02 | |||||
11 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 49.66 | 1:42.58 | |||||
12 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 50.08 | 1:42.59 | |||||
13 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 54.13 | 1:50.15 | |||||
- | Jazmin Jensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freya Worm | 2006 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 51.88 | 1:45.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 23 januar 2016 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 16:06 |