Resultat för Sollentuna simfestival 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2016 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.63 | 58.86 | |||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.51 | 59.67 | |||||
3 | Daniel Jonsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | 1:01.60 | |||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.37 | 1:03.32 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.05 | 1:04.14 | |||||
6 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.74 | 1:04.49 | |||||
7 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.77 | 1:05.06 | |||||
8 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.13 | 1:05.44 | |||||
9 | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.10 | 1:15.41 | |||||
10 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.81 | 1:16.45 | |||||
11 | Max Josefsson | 2000 | IF Åland | 38.40 | 1:18.54 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.52 | 1:04.17 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.79 | 1:05.39 | |||||
3 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.57 | 1:06.00 | |||||
4 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:06.49 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.54 | 1:06.99 | |||||
6 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.55 | 1:07.77 | |||||
7 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.57 | 1:08.94 | |||||
8 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.39 | 1:10.87 | |||||
9 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.56 | 1:11.53 | |||||
10 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.74 | 1:11.57 | |||||
11 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:12.08 | |||||
12 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.95 | 1:12.61 | |||||
13 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.50 | 1:14.87 | |||||
14 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.09 | 1:14.90 | |||||
15 | Emil Holm | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.09 | 1:16.24 | |||||
16 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.31 | 1:17.91 | |||||
17 | Shane Falk | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.09 | 1:18.88 | |||||
18 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 38.04 | 1:19.25 | |||||
19 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.32 | 1:20.06 | |||||
20 | Oscar Frylmark | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.94 | 1:20.16 | |||||
21 | Oliver Dahlin | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.53 | 1:21.97 | |||||
22 | Linus Eriksson | 2001 | IF Åland | 39.77 | 1:22.13 | |||||
23 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.17 | 1:23.41 | |||||
24 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.25 | 1:24.78 | |||||
25 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.48 | 1:25.30 | |||||
26 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.74 | 1:25.70 | |||||
27 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.46 | 1:29.95 | |||||
28 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.77 | 1:30.39 | |||||
29 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.21 | 1:31.39 | |||||
30 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.53 | 1:31.80 | |||||
31 | Oscar Amilon | 2002 | Danderyds Sim | 46.43 | 1:36.61 | |||||
32 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.90 | 1:36.93 | |||||
33 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.19 | 1:37.99 | |||||
34 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 48.46 | 1:42.21 | |||||
35 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 49.72 | 1:46.80 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 38.49 | 1:18.81 | |||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 38.92 | 1:19.91 | |||||
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.87 | 1:19.96 | |||||
4 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.79 | 1:20.49 | |||||
5 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 40.03 | 1:21.43 | |||||
6 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 41.06 | 1:22.95 | |||||
7 | John Hogg | 2005 | Täby Sim | 41.07 | 1:24.26 | |||||
8 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 41.78 | 1:24.61 | |||||
9 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 42.02 | 1:26.14 | |||||
10 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.84 | 1:27.23 | |||||
11 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 43.31 | 1:27.51 | |||||
12 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.29 | 1:27.59 | |||||
13 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.61 | 1:27.76 | |||||
14 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.50 | 1:28.55 | |||||
15 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.90 | 1:29.43 | |||||
16 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.96 | 1:29.77 | |||||
17 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.47 | 1:30.61 | |||||
18 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 45.06 | 1:31.56 | |||||
19 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.08 | 1:32.38 | |||||
20 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.66 | 1:34.05 | |||||
- | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.00 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 16:17 |