Results for Alm Brand Aalborg Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 751 | 28.84 | 59.66 | 1:30.82 | 2:01.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.09 | |||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 704 | 29.53 | 1:00.56 | 1:32.55 | 2:04.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.12 | |||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 669 | 30.13 | 1:02.79 | 1:35.17 | 2:06.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.13 | |||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 659 | 30.00 | 1:02.86 | 1:35.47 | 2:07.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.40 | |||||||||
5 | Iben Bak | 2001 | 656 | 29.88 | 1:01.88 | 1:34.90 | 2:07.49 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.76 | |||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 638 | 30.74 | 1:03.73 | 1:36.56 | 2:08.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.40 | |||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 634 | 29.81 | 1:01.83 | 1:35.27 | 2:08.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.03 | |||||||||
8 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 609 | 30.52 | 1:03.63 | 1:37.23 | 2:10.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.38 | |||||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | 586 | 31.13 | 1:05.08 | 1:39.28 | 2:12.37 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:13.90 | |||||||||
10 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 563 | 30.90 | 1:04.19 | 1:38.95 | 2:14.10 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:16.60 | |||||||||
11 | Anne Nielsen | 1999 | 555 | 31.15 | 1:04.71 | 1:40.07 | 2:14.80 | |||
Aars Svømmeklub | 2:13.63 | |||||||||
12 | Liv Hingeberg | 2001 | 447 | 33.02 | 1:08.77 | 1:46.22 | 2:24.83 | |||
Odder Svømmeklub | 2:22.56 | |||||||||
13 | Julie Tilsted | 2001 | 357 | 33.58 | 1:12.37 | 1:53.92 | 2:36.07 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:50.28 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 597 | 31.04 | 1:04.06 | 1:37.94 | 2:11.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.85 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 569 | 31.97 | 1:06.50 | 1:40.67 | 2:13.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:19.44 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 565 | 30.78 | 1:04.65 | 1:39.59 | 2:13.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:16.08 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 555 | 31.02 | 1:04.90 | 1:39.74 | 2:14.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:18.25 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 522 | 32.15 | 1:07.24 | 1:42.89 | 2:17.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.59 | |||||||||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | 516 | 32.13 | 1:06.87 | 1:42.65 | 2:18.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.57 | |||||||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 510 | 31.91 | 1:06.83 | 1:43.32 | 2:18.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.62 | |||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 497 | 32.68 | 1:08.03 | 1:44.18 | 2:19.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.19 | |||||||||
9 | Laura Fogh | 2003 | 489 | 32.12 | 1:07.22 | 1:44.15 | 2:20.57 | |||
Aarhus Swim | 2:22.40 | |||||||||
10 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 481 | 32.11 | 1:08.79 | 1:45.60 | 2:21.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.66 | |||||||||
11 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 479 | 32.63 | 1:08.29 | 1:44.91 | 2:21.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.80 | |||||||||
12 | Sarah Bundgaard | 2003 | 467 | 31.91 | 1:07.53 | 1:44.26 | 2:22.71 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.50 | |||||||||
13 | Amalie Schou | 2003 | 460 | 33.23 | 1:09.00 | 1:46.07 | 2:23.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:26.43 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 453 | 33.68 | 1:10.49 | 1:47.42 | 2:24.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
15 | Matilde Iversen | 2003 | 451 | 33.44 | 1:10.44 | 1:47.84 | 2:24.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.68 | |||||||||
16 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 428 | 33.96 | 1:10.82 | 1:48.97 | 2:26.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:24.01 | |||||||||
17 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 426 | 34.47 | 1:12.60 | 1:50.85 | 2:27.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.47 | |||||||||
18 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 425 | 34.04 | 1:11.77 | 1:50.30 | 2:27.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.77 | |||||||||
19 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 377 | 35.69 | 1:15.58 | 1:56.26 | 2:33.33 | |||
Swim Team Neptun | 2:35.16 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 431 | 33.43 | 1:11.68 | 1:50.46 | 2:26.58 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:31.64 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 414 | 33.38 | 1:11.26 | 1:49.28 | 2:28.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:33.57 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 361 | 34.20 | 1:13.33 | 1:54.40 | 2:35.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.74 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 331 | 36.11 | 1:16.94 | 1:59.44 | 2:40.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.09 | |||||||||
5 | Jazmin Jensen | 2005 | 319 | 34.51 | 1:15.14 | 1:58.87 | 2:42.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
6 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 311 | 36.53 | 1:18.79 | 2:02.17 | 2:43.50 | |||
Swim Team Neptun | 2:58.98 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 305 | 34.40 | 1:15.82 | 2:00.45 | 2:44.45 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:50.88 | |||||||||
8 | Ida Hovmark | 2005 | 301 | 36.03 | 1:19.09 | 2:04.47 | 2:45.19 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:54.46 | |||||||||
9 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 279 | 37.49 | 1:20.74 | 2:06.29 | 2:49.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:55.57 | |||||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 230 | 40.33 | 1:26.39 | 2:14.61 | 3:00.77 | |||
Odder Svømmeklub | 3:02.47 | |||||||||
11 | Josefine Høgh | 2005 | 199 | 44.21 | 1:35.40 | 2:26.61 | 3:09.49 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:15.60 | |||||||||
12 | Signe Gade | 2005 | 191 | 43.79 | 1:33.34 | 2:23.86 | 3:12.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:31.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 710 | 25.74 | 54.23 | 1:22.56 | 1:51.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:52.89 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 637 | 26.93 | 55.82 | 1:25.09 | 1:55.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:52.64 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 576 | 28.14 | 58.72 | 1:29.09 | 1:59.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:00.07 | |||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 561 | 27.35 | 57.07 | 1:28.58 | 2:00.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:01.56 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 558 | 28.68 | 59.33 | 1:30.18 | 2:00.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.92 | |||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 552 | 27.49 | 57.97 | 1:29.35 | 2:01.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.05 | |||||||||
7 | Mads Møller | 2000 | 540 | 27.35 | 57.93 | 1:29.85 | 2:01.96 | |||
Kalundborg SK | 2:02.05 | |||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 537 | 27.98 | 57.89 | 1:30.12 | 2:02.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.84 | |||||||||
9 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 474 | 29.34 | 1:01.23 | 1:34.24 | 2:07.38 | |||
Aars Svømmeklub | 2:08.35 | |||||||||
10 | Mads Alnor | 2000 | 440 | 28.03 | 59.89 | 1:34.69 | 2:10.59 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:10.65 | |||||||||
11 | Kasper Kjær | 2000 | 420 | 30.73 | 1:04.82 | 1:39.24 | 2:12.60 | |||
H.G.F. Svømning | 2:18.45 | |||||||||
12 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 420 | 29.74 | 1:03.50 | 1:38.69 | 2:12.63 | |||
Swim Team Neptun | 2:13.07 | |||||||||
13 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 415 | 30.04 | 1:03.65 | 1:38.76 | 2:13.12 | |||
Odder Svømmeklub | 2:10.96 | |||||||||
14 | Tim Groen | 2001 | 230 | 34.22 | 1:14.64 | 1:58.43 | 2:42.16 | |||
Aars Svømmeklub | 2:47.04 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 590 | 27.63 | 57.42 | 1:27.77 | 1:58.45 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:00.30 | |||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 563 | 28.20 | 58.22 | 1:29.20 | 2:00.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.53 | |||||||||
3 | Andreas Blaaberg | 2002 | 494 | 28.63 | 1:00.26 | 1:33.09 | 2:05.70 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.40 | |||||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 484 | 29.85 | 1:02.19 | 1:34.74 | 2:06.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.23 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 466 | 29.34 | 1:01.35 | 1:34.30 | 2:08.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.27 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 450 | 29.97 | 1:02.89 | 1:36.45 | 2:09.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.16 | |||||||||
7 | Mathias Knudsen | 2003 | 431 | 29.75 | 1:02.22 | 1:36.31 | 2:11.55 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:11.50 | |||||||||
8 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 427 | 29.77 | 1:02.31 | 1:36.75 | 2:11.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:11.96 | |||||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | 415 | 30.25 | 1:03.96 | 1:39.18 | 2:13.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.55 | |||||||||
10 | Daniel Gallacher | 2002 | 414 | 30.13 | 1:04.09 | 1:38.86 | 2:13.28 | |||
Aarhus Swim | 2:12.70 | |||||||||
11 | Casper Brinch | 2002 | 413 | 30.86 | 1:05.52 | 1:39.62 | 2:13.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:16.00 | |||||||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | 378 | 30.97 | 1:05.60 | 1:41.18 | 2:17.40 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:18.14 | |||||||||
13 | Mikkel Riis | 2002 | 363 | 31.57 | 1:06.68 | 1:43.42 | 2:19.23 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:25.88 | |||||||||
14 | Jonas Abildgaard | 2003 | 184 | 38.76 | 1:24.32 | 2:08.87 | 2:54.44 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:59.93 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 381 | 30.31 | 1:05.54 | 1:41.31 | 2:16.96 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:25.59 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 341 | 31.76 | 1:08.53 | 1:46.68 | 2:22.12 | |||
Aarhus Swim | 2:28.53 | |||||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 312 | 34.79 | 1:12.50 | 1:50.38 | 2:26.41 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.92 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 312 | 33.33 | 1:10.73 | 1:49.09 | 2:26.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.13 | |||||||||
5 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 311 | 32.96 | 1:10.58 | 1:48.32 | 2:26.52 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.03 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 310 | 32.33 | 1:09.78 | 1:49.06 | 2:26.67 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.51 | |||||||||
7 | Lukas Hedegaard | 2004 | 310 | 33.37 | 1:11.09 | 1:49.00 | 2:26.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:30.26 | |||||||||
8 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 295 | 34.52 | 1:12.02 | 1:51.65 | 2:29.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.54 | |||||||||
9 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 289 | 33.96 | 1:11.84 | 1:51.72 | 2:30.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.78 | |||||||||
10 | Joost Rijkhoff | 2004 | 287 | 34.69 | 1:13.40 | 1:52.38 | 2:30.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.88 | |||||||||
11 | Theis Nelander | 2005 | 285 | 34.61 | 1:12.84 | 1:52.49 | 2:30.97 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:37.71 | |||||||||
12 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 265 | 34.69 | 1:15.03 | 1:55.93 | 2:34.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
13 | Søren Have | 2004 | 263 | 32.73 | 1:11.49 | 1:53.11 | 2:34.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:41.58 | |||||||||
- | Ciano Kristensen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 2:36.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 669 | 29.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 534 | 31.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 505 | 32.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 478 | 32.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 472 | 32.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 472 | 32.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 469 | 33.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
8 | Line Sloth Holm | 2001 | 469 | 33.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 467 | 33.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.48 | |||||||||
10 | Nete Lund Madsen | 2001 | 458 | 33.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
11 | Maria M. Porsmose | 2000 | 450 | 33.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
12 | Lea Serup Schøn | 2002 | 426 | 34.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
13 | Anette Poulsen | 1999 | 422 | 34.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
14 | Selma Bruun | 2001 | 420 | 34.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.96 | |||||||||
15 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 416 | 34.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.42 | |||||||||
16 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 414 | 34.43 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.56 | |||||||||
17 | Anna Mathiasen | 2000 | 413 | 34.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
18 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 404 | 34.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.12 | |||||||||
19 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 397 | 34.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
20 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 396 | 34.94 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
21 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 386 | 35.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.16 | |||||||||
22 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 386 | 35.24 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.22 | |||||||||
23 | Anne Nielsen | 1999 | 382 | 35.35 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.24 | |||||||||
24 | Sine Johansen | 2000 | 380 | 35.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
25 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 374 | 35.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
26 | Sofia Ingeberg | 2002 | 365 | 35.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.79 | |||||||||
27 | Randi Jørgensen | 2002 | 340 | 36.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
28 | Sara Falch | 2002 | 333 | 37.00 | ||||||
Aars Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
29 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 333 | 37.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
30 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 318 | 37.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.45 | |||||||||
31 | Emma A Andersen | 2000 | 307 | 38.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
32 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 301 | 38.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.42 | |||||||||
33 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 285 | 38.97 | ||||||
Aars Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
34 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 283 | 39.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.87 | |||||||||
35 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 281 | 39.18 | ||||||
Swim Team Neptun | 39.16 | |||||||||
36 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 276 | 39.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.96 | |||||||||
37 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 228 | 41.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
38 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 204 | 43.54 | ||||||
Stidsholt IF | 42.00 | |||||||||
39 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 190 | 44.62 | ||||||
HOG-Hinnerup | 42.00 | |||||||||
40 | Ida Sabroe | 2002 | 177 | 45.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.87 | |||||||||
- | Katrine Egenæs | 2000 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DSQ | sv. på mave 20m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 505 | 32.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.32 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 501 | 32.30 | ||||||
Aarhus Swim | 33.08 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 495 | 32.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 468 | 33.04 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 445 | 33.61 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.46 | |||||||||
6 | Elena Westmark Holm | 2003 | 431 | 33.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.60 | |||||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 431 | 33.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.59 | |||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 431 | 33.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
9 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 425 | 34.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | 421 | 34.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.35 | |||||||||
11 | Marlene Reitan | 2003 | 420 | 34.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.29 | |||||||||
12 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 401 | 34.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
13 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 399 | 34.84 | ||||||
Aarhus Swim | 35.02 | |||||||||
14 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 394 | 34.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.70 | |||||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | 383 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.72 | |||||||||
16 | Josefine Heuer | 2003 | 380 | 35.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.31 | |||||||||
17 | Mia Hvarre | 2004 | 365 | 35.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.91 | |||||||||
18 | Laura Marie Dige | 2004 | 363 | 35.98 | ||||||
Aarhus Swim | 37.56 | |||||||||
19 | Astrid Hassing | 2004 | 339 | 36.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.82 | |||||||||
20 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 338 | 36.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.11 | |||||||||
21 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 336 | 36.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.14 | |||||||||
22 | Katrine Mols | 2003 | 334 | 36.98 | ||||||
Aarhus Swim | 36.00 | |||||||||
23 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 322 | 37.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 42.58 | |||||||||
24 | Sia Aagaard | 2004 | 321 | 37.49 | ||||||
Aarhus Swim | 39.60 | |||||||||
25 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 311 | 37.85 | ||||||
Aarhus Swim | 42.29 | |||||||||
26 | Caroline Lysgaard | 2003 | 311 | 37.87 | ||||||
Aarhus Swim | 45.87 | |||||||||
27 | Clara Skrydstrup | 2004 | 310 | 37.89 | ||||||
Aarhus Swim | 36.24 | |||||||||
27 | Helga Bak | 2004 | 310 | 37.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
29 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 306 | 38.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 306 | 38.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.12 | |||||||||
30 | Victoria Bjerre | 2003 | 306 | 38.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.27 | |||||||||
32 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 302 | 38.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
33 | Pernille Christensen | 2003 | 298 | 38.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.18 | |||||||||
34 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 295 | 38.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 295 | 38.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.16 | |||||||||
36 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 294 | 38.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
37 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 293 | 38.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
38 | Victoria Husted Volden | 2003 | 288 | 38.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.91 | |||||||||
39 | Mille Winther | 2003 | 288 | 38.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.53 | |||||||||
40 | Maja M S Sørensen | 2004 | 284 | 39.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.68 | |||||||||
41 | Josephine Larsen | 2004 | 279 | 39.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.13 | |||||||||
42 | Mathilde Møller | 2004 | 279 | 39.27 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
43 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 269 | 39.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.52 | |||||||||
44 | Julie Jensen | 2003 | 260 | 40.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
45 | Sille Lindberg | 2003 | 238 | 41.40 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 45.02 | |||||||||
46 | Sofie Kaysen | 2004 | 237 | 41.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.74 | |||||||||
47 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 236 | 41.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
48 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 231 | 41.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.53 | |||||||||
49 | Emma Jensen | 2003 | 227 | 42.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.47 | |||||||||
50 | Louise Høeg | 2003 | 222 | 42.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.24 | |||||||||
51 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 221 | 42.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | 43.09 | |||||||||
52 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 214 | 42.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.06 | |||||||||
53 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 211 | 43.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.90 | |||||||||
54 | Ida Kristensen | 2004 | 204 | 43.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.69 | |||||||||
55 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 200 | 43.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
56 | Sille Mortensen | 2004 | 199 | 43.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.43 | |||||||||
57 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 194 | 44.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.02 | |||||||||
58 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 186 | 44.93 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.99 | |||||||||
59 | Kathrine Nonbye | 2004 | 142 | 49.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
60 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 131 | 50.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
61 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 128 | 50.87 | ||||||
Odder Svømmeklub | 54.83 | |||||||||
62 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 101 | 55.11 | ||||||
Brønderslev SK08 | 57.81 | |||||||||
- | Frida Saks Justesen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 42.88 | |||||||||
- | Martha Bjerg | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 37.98 | |||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 38.31 | |||||||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | DSQ | ej fortsat bev. 25 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.93 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 353 | 36.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.12 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 323 | 37.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.42 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 289 | 38.80 | ||||||
Brønderslev SK08 | 41.97 | |||||||||
4 | Louise Sunesen | 2005 | 288 | 38.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
5 | Emilie Moberg | 2005 | 281 | 39.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.93 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 258 | 40.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
7 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 243 | 41.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
8 | Karoline Iversen | 2005 | 235 | 41.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
9 | Mie Asmussen | 2005 | 230 | 41.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.60 | |||||||||
10 | Caden Halle | 2005 | 198 | 44.04 | ||||||
Odder Svømmeklub | 48.87 | |||||||||
11 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 195 | 44.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.80 | |||||||||
12 | Karoline Hansfort | 2006 | 167 | 46.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.48 | |||||||||
13 | Freya Worm | 2006 | 161 | 47.09 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 708 | 28.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 560 | 31.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
3 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 490 | 32.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
4 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 479 | 32.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 477 | 32.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
6 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 472 | 32.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
- | Johanne Marie Poulsen | 2001 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 503 | 32.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.32 | |||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 491 | 32.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 479 | 32.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | 471 | 32.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.46 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 467 | 33.08 | ||||||
Aarhus Swim | 33.08 | |||||||||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | 453 | 33.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.60 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 373 | 35.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.12 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 358 | 36.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.42 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 305 | 38.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | 41.97 | |||||||||
4 | Emilie Moberg | 2005 | 295 | 38.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.93 | |||||||||
5 | Louise Sunesen | 2005 | 285 | 38.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 261 | 40.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
7 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 242 | 41.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 586 | 26.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 25.61 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 569 | 26.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.22 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 553 | 27.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.43 | |||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 501 | 27.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.11 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 491 | 28.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.86 | |||||||||
6 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 486 | 28.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
7 | Marius Nørgaard | 2001 | 435 | 29.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | 404 | 30.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 392 | 30.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
10 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 374 | 30.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.21 | |||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 371 | 30.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
12 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 348 | 31.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
13 | Nicolai Andersen | 1998 | 334 | 32.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
14 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 334 | 32.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
15 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 329 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.61 | |||||||||
16 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 327 | 32.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
17 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 324 | 32.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.78 | |||||||||
18 | Scott Stegenborg | 2000 | 318 | 32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
19 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 308 | 32.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.25 | |||||||||
20 | Magnus V. Ancker | 2001 | 306 | 32.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.77 | |||||||||
21 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 302 | 33.10 | ||||||
Aarhus Swim | 32.87 | |||||||||
22 | Kristian Berthelsen | 1999 | 297 | 33.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.10 | |||||||||
23 | Per Jensen | 1995 | 288 | 33.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
24 | Simon Andersen | 2000 | 286 | 33.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.61 | |||||||||
25 | Carl M Gadegaard | 2001 | 277 | 34.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
26 | Nicklas Pedersen | 2001 | 268 | 34.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
27 | Casper Krohn | 2001 | 257 | 34.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | |||||||||
28 | Kasper Kjær | 2000 | 257 | 34.94 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
29 | Rasmus Pedersen | 2000 | 249 | 35.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
30 | Amin Nedergaard | 2001 | 236 | 35.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.91 | |||||||||
31 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 220 | 36.77 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.34 | |||||||||
32 | Anders Mikkelsen | 2001 | 181 | 39.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.80 | |||||||||
33 | Rasmus Grøn | 1999 | 143 | 42.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.78 | |||||||||
- | Lasse Harde | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 454 | 28.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 366 | 31.04 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.15 | |||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 352 | 31.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 348 | 31.57 | ||||||
Aarhus Swim | 30.84 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 347 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 346 | 31.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 338 | 31.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.77 | |||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 316 | 32.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 314 | 32.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.23 | |||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 301 | 33.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.41 | |||||||||
11 | Marcus Hiort | 2003 | 298 | 33.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | |||||||||
12 | Daniel Østerballe | 2003 | 289 | 33.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.70 | |||||||||
13 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 289 | 33.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.79 | |||||||||
14 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 286 | 33.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.51 | |||||||||
15 | Kasper Johnsen | 2003 | 279 | 33.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 276 | 34.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
17 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 276 | 34.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.93 | |||||||||
18 | Daniel Damsbo | 2003 | 268 | 34.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.78 | |||||||||
19 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 258 | 34.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
20 | Christoffer Hove | 2002 | 256 | 34.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.62 | |||||||||
21 | Emil Steenberg | 2002 | 246 | 35.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.09 | |||||||||
22 | Niklas Højbjerg | 2003 | 244 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.43 | |||||||||
23 | Anders Elsborg | 2003 | 243 | 35.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.91 | |||||||||
24 | August Ancker | 2003 | 232 | 36.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.31 | |||||||||
25 | Andreas Pedersen | 2003 | 226 | 36.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
26 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 222 | 36.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
27 | Sune Schaarup | 2003 | 216 | 37.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.19 | |||||||||
28 | Oliver Pedersen | 2003 | 214 | 37.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
29 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 201 | 37.90 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
30 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 197 | 38.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.57 | |||||||||
31 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 194 | 38.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.67 | |||||||||
32 | Malthe Theisen | 2003 | 190 | 38.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
33 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 184 | 39.02 | ||||||
Aarhus Swim | 37.91 | |||||||||
34 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 177 | 39.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.71 | |||||||||
35 | Sander van der Pool | 2002 | 174 | 39.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
36 | Viktor Nørrevang | 2003 | 171 | 39.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.39 | |||||||||
37 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 155 | 41.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.19 | |||||||||
38 | Frederik P Justesen | 2003 | 152 | 41.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
39 | Markus Vang Kleist | 2003 | 150 | 41.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.05 | |||||||||
40 | Anders Kammer Riis | 2003 | 143 | 42.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
41 | Kevin Alejandro Torres | 2002 | 140 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 49.36 | |||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
- | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 43.30 | |||||||||
- | Anders Olesen | 2003 | DSQ | sv. på maven 20 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.13 | |||||||||
- | Filip Bruhn | 2003 | DSQ | om på maven 20m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.56 | |||||||||
- | Kim Doan Nguyen | 2003 | DSQ | sv. på maven 20 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.48 | |||||||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | DSQ | maveliggende 20 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.43 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 336 | 31.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 268 | 34.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | 251 | 35.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.07 | |||||||||
4 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 239 | 35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 236 | 35.92 | ||||||
Aarhus Swim | 38.26 | |||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 234 | 36.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.77 | |||||||||
7 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 230 | 36.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
8 | Casper Johannesen | 2004 | 227 | 36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
9 | Lucas Rosenborg | 2004 | 221 | 36.74 | ||||||
Aarhus Swim | 37.15 | |||||||||
10 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 219 | 36.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.85 | |||||||||
11 | Gustav Hoxer | 2005 | 210 | 37.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
12 | Per Odrich | 2006 | 206 | 37.62 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.35 | |||||||||
13 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 203 | 37.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.20 | |||||||||
14 | Kristian Kjær | 2005 | 196 | 38.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
15 | Tobias Nielsen | 2004 | 185 | 38.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
16 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 171 | 40.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.79 | |||||||||
17 | Mikkel Pedersen | 2004 | 163 | 40.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
18 | William Leth | 2004 | 158 | 41.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.19 | |||||||||
19 | Valdemar Degn | 2004 | 135 | 43.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.42 | |||||||||
20 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 133 | 43.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.20 | |||||||||
21 | Kris Jensen | 2004 | 133 | 43.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | 43.00 | |||||||||
22 | Philip Vesterby | 2005 | 132 | 43.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
23 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 128 | 43.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 42.42 | |||||||||
24 | Elmer Oosterhof | 2005 | 111 | 46.20 | ||||||
Aars Svømmeklub | 49.04 | |||||||||
25 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 107 | 46.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.75 | |||||||||
26 | Nikolaj Jensen | 2004 | 98 | 48.12 | ||||||
Aars Svømmeklub | 51.86 | |||||||||
27 | Simon Kruse Holm | 2004 | 92 | 49.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.45 | |||||||||
- | Marcus Albæk | 2004 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 625 | 25.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.43 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 556 | 27.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.22 | |||||||||
3 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 509 | 27.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 500 | 27.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.11 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 496 | 28.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.86 | |||||||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | 439 | 29.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
7 | Thomas Schiby | 2001 | 419 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 467 | 28.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 386 | 30.50 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.15 | |||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 359 | 31.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 356 | 31.34 | ||||||
Aarhus Swim | 30.84 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 355 | 31.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 339 | 31.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 324 | 32.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.77 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 329 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 265 | 34.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
3 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 256 | 34.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | 256 | 34.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.07 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 219 | 36.83 | ||||||
Aarhus Swim | 38.26 | |||||||||
6 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 213 | 37.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 595 | 35.43 | 1:14.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.37 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 594 | 35.47 | 1:14.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 592 | 35.95 | 1:14.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 565 | 35.33 | 1:15.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 525 | 36.40 | 1:17.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.40 | |||||||||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 514 | 37.23 | 1:17.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 481 | 38.07 | 1:19.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
8 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 481 | 37.97 | 1:19.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.78 | |||||||||
9 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 480 | 37.70 | 1:19.59 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.38 | |||||||||
9 | Maria Rye | 2001 | 480 | 37.60 | 1:19.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.97 | |||||||||
11 | Mette Baack | 2000 | 471 | 37.54 | 1:20.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.45 | |||||||||
12 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 462 | 38.87 | 1:20.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.91 | |||||||||
13 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 456 | 38.52 | 1:21.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.92 | |||||||||
14 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 455 | 38.27 | 1:21.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
15 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 447 | 38.85 | 1:21.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.84 | |||||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 437 | 39.24 | 1:22.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.23 | |||||||||
17 | Thea Søe Bach | 2002 | 437 | 39.04 | 1:22.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
18 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 429 | 39.13 | 1:22.67 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
19 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 427 | 38.32 | 1:22.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.29 | |||||||||
20 | Maja Meinert | 2001 | 414 | 39.22 | 1:23.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
21 | Caroline Christensen | 1999 | 412 | 39.63 | 1:23.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.35 | |||||||||
22 | Caroline Meyer | 2002 | 388 | 40.28 | 1:25.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.60 | |||||||||
23 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 380 | 40.02 | 1:26.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
24 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 372 | 40.65 | 1:26.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:35.54 | |||||||||
25 | Karoline Nielsen | 1997 | 371 | 41.56 | 1:26.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:27.63 | |||||||||
26 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 362 | 41.64 | 1:27.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.43 | |||||||||
27 | Lærke Als | 2002 | 333 | 42.57 | 1:29.91 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.44 | |||||||||
28 | Sofie Nielsen | 2001 | 319 | 44.29 | 1:31.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.14 | |||||||||
29 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 316 | 42.73 | 1:31.50 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.02 | |||||||||
30 | Emma Rose Treney | 2002 | 312 | 43.23 | 1:31.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.91 | |||||||||
31 | Maja Volke | 2002 | 309 | 44.18 | 1:32.17 | |||||
Swim Team Neptun | 1:30.34 | |||||||||
32 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 293 | 45.06 | 1:33.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.03 | |||||||||
33 | Lærke Meyer | 2000 | 292 | 43.67 | 1:33.94 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:29.80 | |||||||||
34 | Gro Sørensen | 2002 | 277 | 44.39 | 1:35.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:36.77 | |||||||||
35 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 256 | 46.48 | 1:38.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.61 | |||||||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | 1:34.50 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 584 | 35.96 | 1:14.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.23 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 524 | 36.62 | 1:17.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.67 | |||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 491 | 38.04 | 1:19.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.23 | |||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 468 | 38.73 | 1:20.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
5 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 451 | 39.34 | 1:21.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.09 | |||||||||
6 | Nicoline Dyrman | 2004 | 442 | 38.45 | 1:21.85 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.35 | |||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 427 | 39.47 | 1:22.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.48 | |||||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | 423 | 39.28 | 1:23.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.34 | |||||||||
9 | Emma Stecher | 2003 | 419 | 39.19 | 1:23.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 416 | 39.27 | 1:23.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.19 | |||||||||
11 | Barbara Ammentorp | 2003 | 405 | 40.61 | 1:24.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
12 | Caroline Lysgaard | 2003 | 404 | 40.14 | 1:24.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.99 | |||||||||
13 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 382 | 41.76 | 1:25.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.54 | |||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 377 | 40.07 | 1:26.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:26.38 | |||||||||
15 | Nikoline V Gallop | 2003 | 375 | 41.50 | 1:26.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
16 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 373 | 40.37 | 1:26.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.51 | |||||||||
17 | Matilde Iversen | 2003 | 372 | 41.34 | 1:26.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.18 | |||||||||
18 | Sara Bundgaard | 2003 | 368 | 42.08 | 1:27.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.83 | |||||||||
19 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 366 | 41.71 | 1:27.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.55 | |||||||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | 366 | 41.28 | 1:27.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.57 | |||||||||
21 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 354 | 40.83 | 1:28.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.36 | |||||||||
22 | Ida Troldborg | 2003 | 349 | 42.03 | 1:28.49 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.23 | |||||||||
23 | Mille Winther | 2003 | 322 | 44.16 | 1:30.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.59 | |||||||||
24 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 321 | 43.26 | 1:31.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.36 | |||||||||
25 | Mathilde Møller | 2004 | 317 | 42.51 | 1:31.41 | |||||
Swim Team Neptun | 1:30.35 | |||||||||
26 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 315 | 42.90 | 1:31.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.97 | |||||||||
27 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 314 | 42.13 | 1:31.73 | |||||
Swim Team Neptun | 1:41.07 | |||||||||
28 | Freja Friborg | 2004 | 304 | 43.63 | 1:32.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:36.26 | |||||||||
29 | Mia Hvarre | 2004 | 303 | 44.39 | 1:32.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.88 | |||||||||
30 | Veronica Brix | 2003 | 292 | 44.76 | 1:33.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.38 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 291 | 44.52 | 1:34.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.69 | |||||||||
32 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 284 | 45.54 | 1:34.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.74 | |||||||||
33 | Emma Jensen | 2003 | 282 | 45.38 | 1:34.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.22 | |||||||||
34 | Selma Skipper | 2004 | 267 | 45.94 | 1:36.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Marie Jæger | 2003 | 266 | 45.30 | 1:36.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.06 | |||||||||
36 | Line Mygdam | 2003 | 258 | 47.30 | 1:37.85 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:41.19 | |||||||||
37 | Marlene Reitan | 2003 | 255 | 46.77 | 1:38.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:38.49 | |||||||||
38 | Maja M S Sørensen | 2004 | 251 | 46.93 | 1:38.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:46.77 | |||||||||
39 | Louise Høeg | 2003 | 246 | 47.63 | 1:39.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.86 | |||||||||
40 | Sille Mortensen | 2004 | 241 | 47.31 | 1:40.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.08 | |||||||||
41 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 216 | 49.64 | 1:43.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.64 | |||||||||
42 | Ida Jul Christensen | 2004 | 211 | 49.51 | 1:44.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:49.52 | |||||||||
43 | Sofie Kaysen | 2004 | 170 | 54.12 | 1:52.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.47 | |||||||||
44 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 167 | 52.99 | 1:53.16 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:55.57 | |||||||||
45 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 137 | 56.22 | 2:00.91 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Frida Saks Justesen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:43.47 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.77 | |||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:28.87 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 383 | 40.99 | 1:25.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.63 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 339 | 41.76 | 1:29.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.82 | |||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 318 | 43.76 | 1:31.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.69 | |||||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | 295 | 44.78 | 1:33.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.99 | |||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 287 | 44.63 | 1:34.49 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:39.34 | |||||||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 281 | 46.00 | 1:35.19 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:38.83 | |||||||||
7 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 279 | 45.45 | 1:35.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 275 | 44.89 | 1:35.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.16 | |||||||||
9 | Tilde Søe Bach | 2005 | 274 | 45.21 | 1:35.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
10 | Emma Phaff Steen | 2005 | 265 | 46.18 | 1:37.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.16 | |||||||||
11 | Laura Frost Rainer | 2005 | 221 | 48.26 | 1:43.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:48.11 | |||||||||
12 | Signe Gade | 2005 | 219 | 48.82 | 1:43.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.42 | |||||||||
13 | Line Gjelstrup | 2006 | 212 | 49.81 | 1:44.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.43 | |||||||||
14 | Mie Asmussen | 2005 | 200 | 50.35 | 1:46.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.59 | |||||||||
15 | Karoline Hansfort | 2006 | 161 | 53.00 | 1:54.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:56.34 | |||||||||
- | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 612 | 35.59 | 1:13.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 587 | 35.84 | 1:14.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 572 | 35.95 | 1:15.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 542 | 36.07 | 1:16.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.37 | |||||||||
5 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 517 | 37.07 | 1:17.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
6 | Line Gertz | 2001 | 504 | 36.52 | 1:18.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.40 | |||||||||
7 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 492 | 37.50 | 1:18.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.78 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 593 | 35.10 | 1:14.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.23 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 530 | 37.11 | 1:17.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.67 | |||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 496 | 37.86 | 1:18.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 473 | 38.58 | 1:20.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.23 | |||||||||
5 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 445 | 38.85 | 1:21.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.09 | |||||||||
6 | Nicoline Dyrman | 2004 | 439 | 38.11 | 1:22.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.35 | |||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 426 | 39.08 | 1:22.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.48 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 391 | 40.60 | 1:25.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.82 | |||||||||
2 | Luna Christensen | 2005 | 388 | 41.01 | 1:25.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.63 | |||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 319 | 43.49 | 1:31.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.69 | |||||||||
4 | Kristine Vestergaard | 2005 | 314 | 42.93 | 1:31.74 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:39.34 | |||||||||
5 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 303 | 44.18 | 1:32.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
6 | Ida Hovmark | 2005 | 298 | 43.32 | 1:33.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.99 | |||||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 292 | 45.21 | 1:33.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:38.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 607 | 30.49 | 1:05.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 580 | 31.71 | 1:06.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
3 | Magnus V. Ancker | 2001 | 506 | 33.17 | 1:09.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.67 | |||||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 488 | 33.39 | 1:10.61 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 467 | 33.82 | 1:11.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.50 | |||||||||
6 | Magnus Gertz | 2000 | 454 | 34.13 | 1:12.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.89 | |||||||||
7 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 439 | 34.62 | 1:13.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.62 | |||||||||
8 | Alexander Stær | 2001 | 398 | 35.33 | 1:15.54 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.05 | |||||||||
9 | Simon Andersen | 2000 | 382 | 35.84 | 1:16.61 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.88 | |||||||||
10 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 373 | 36.15 | 1:17.23 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
11 | Hugin Juliansson | 2000 | 365 | 36.78 | 1:17.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Christian Hovmark | 2001 | 364 | 35.52 | 1:17.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.98 | |||||||||
13 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 352 | 37.06 | 1:18.70 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
14 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 351 | 35.70 | 1:18.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mark Simonsen | 1997 | 313 | 38.10 | 1:21.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
16 | Anders Mikkelsen | 2001 | 273 | 40.55 | 1:25.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.93 | |||||||||
17 | Tim Groen | 2001 | 158 | 47.72 | 1:42.72 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:46.21 | |||||||||
- | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.18 | |||||||||
- | Ehab Basha | 2000 | DSQ | 1 hånd i vd. 50 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.26 | |||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 487 | 33.77 | 1:10.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.85 | |||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 463 | 34.19 | 1:11.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 450 | 34.28 | 1:12.55 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | 445 | 34.85 | 1:12.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.41 | |||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 440 | 34.09 | 1:13.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.18 | |||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 437 | 34.93 | 1:13.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.79 | |||||||||
7 | Anton Leth | 2002 | 426 | 34.71 | 1:13.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.06 | |||||||||
8 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 411 | 34.86 | 1:14.77 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.94 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 406 | 35.88 | 1:15.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.82 | |||||||||
10 | Markus Toft | 2003 | 399 | 35.07 | 1:15.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.52 | |||||||||
11 | Christian Kornum | 2003 | 375 | 36.77 | 1:17.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.71 | |||||||||
12 | Valdemar Wichmann | 2003 | 374 | 37.13 | 1:17.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.91 | |||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 373 | 36.95 | 1:17.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.46 | |||||||||
14 | Filip Bruhn | 2003 | 366 | 36.52 | 1:17.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.08 | |||||||||
15 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 348 | 36.59 | 1:19.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.77 | |||||||||
16 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 346 | 37.27 | 1:19.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.81 | |||||||||
17 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 325 | 37.43 | 1:20.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.12 | |||||||||
18 | Christopher Z. Christense | 2003 | 321 | 38.12 | 1:21.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
19 | William Sloth | 2003 | 307 | 39.55 | 1:22.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.17 | |||||||||
20 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 306 | 38.95 | 1:22.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.03 | |||||||||
21 | Matias Kjær | 2002 | 293 | 38.95 | 1:23.69 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
22 | Sune Schaarup | 2003 | 284 | 40.36 | 1:24.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.12 | |||||||||
23 | Noah Bred | 2003 | 284 | 40.51 | 1:24.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.43 | |||||||||
24 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 261 | 41.66 | 1:26.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.65 | |||||||||
25 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 256 | 41.91 | 1:27.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:36.18 | |||||||||
26 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 253 | 40.89 | 1:27.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.41 | |||||||||
27 | Simon Degn | 2003 | 253 | 42.38 | 1:27.91 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.16 | |||||||||
28 | Jonas L. Werther | 2002 | 243 | 42.61 | 1:29.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.41 | |||||||||
29 | Mikkel Langkjær | 2002 | 235 | 42.81 | 1:30.07 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:34.64 | |||||||||
30 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 233 | 41.72 | 1:30.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.32 | |||||||||
31 | Sander van der Pool | 2002 | 228 | 42.70 | 1:30.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.26 | |||||||||
32 | Mikkel Nissen | 2002 | 221 | 42.39 | 1:31.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.40 | |||||||||
33 | Jacob Toft | 2003 | 199 | 45.90 | 1:35.23 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.04 | |||||||||
34 | Simon Sandal | 2003 | 185 | 46.22 | 1:37.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:42.52 | |||||||||
35 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 166 | 47.60 | 1:41.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.04 | |||||||||
36 | Emil Breinholt | 2003 | 160 | 47.90 | 1:42.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.09 | |||||||||
37 | Anders Olesen | 2003 | 148 | 47.83 | 1:44.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:43.61 | |||||||||
38 | Kevin Alejandro Torres | 2002 | 140 | 49.82 | 1:46.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:58.27 | |||||||||
39 | Jonas Abildgaard | 2003 | 136 | 51.63 | 1:48.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:46.61 | |||||||||
40 | Mathias Kjær | 2003 | 127 | 50.15 | 1:50.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:55.88 | |||||||||
- | Mathias Lund Hansen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vd. 25 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.89 | |||||||||
- | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DSQ | 2 flyben ved 55 m | ||||||
Swim Team Neptun | 1:22.23 | |||||||||
- | Victor Abel Brandi | 2003 | DSQ | 2 flyben v. 75 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
- | William Scherling de Stri | 2003 | DSQ | cr. ben ved 25 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.69 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 343 | 37.72 | 1:19.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.96 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 325 | 37.76 | 1:20.86 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.59 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 304 | 39.59 | 1:22.63 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.11 | |||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 281 | 40.40 | 1:24.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.22 | |||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 264 | 40.74 | 1:26.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:25.53 | |||||||||
6 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 259 | 41.70 | 1:27.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:33.69 | |||||||||
7 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 254 | 41.88 | 1:27.70 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.76 | |||||||||
8 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 254 | 41.07 | 1:27.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.91 | |||||||||
9 | Joost Rijkhoff | 2004 | 249 | 41.58 | 1:28.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
10 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 230 | 44.06 | 1:30.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.27 | |||||||||
11 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 228 | 43.36 | 1:30.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
12 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 228 | 42.54 | 1:30.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.67 | |||||||||
13 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 224 | 44.27 | 1:31.48 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.70 | |||||||||
14 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 201 | 45.91 | 1:34.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.24 | |||||||||
15 | Philip Vesterby | 2005 | 190 | 45.74 | 1:36.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.68 | |||||||||
16 | Malte P Iversen | 2004 | 189 | 45.06 | 1:36.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:46.33 | |||||||||
17 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 189 | 46.72 | 1:36.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.94 | |||||||||
18 | Frederik Kjølby | 2004 | 185 | 46.18 | 1:37.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:53.84 | |||||||||
19 | Linus Folke Jensen | 2004 | 171 | 47.41 | 1:40.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:42.32 | |||||||||
20 | Kasper Jensen | 2005 | 170 | 48.90 | 1:40.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:46.28 | |||||||||
21 | Kris Jensen | 2004 | 160 | 48.35 | 1:42.27 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:48.92 | |||||||||
22 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 150 | 49.10 | 1:44.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 144 | 49.69 | 1:45.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.42 | |||||||||
24 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 132 | 52.64 | 1:49.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.14 | |||||||||
25 | Simon Lunde Aggerholm | 2006 | 119 | 54.52 | 1:53.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nikolaj Jensen | 2004 | 113 | 53.69 | 1:54.87 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:58.90 | |||||||||
27 | Silas Kjær Holm | 2006 | 89 | 57.96 | 2:04.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.47 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:35.48 | |||||||||
- | Rasmus Sørensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | 601 | 30.86 | 1:05.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 593 | 31.35 | 1:06.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
3 | Magnus V. Ancker | 2001 | 509 | 33.15 | 1:09.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.67 | |||||||||
4 | Magnus Gertz | 2000 | 488 | 33.29 | 1:10.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.89 | |||||||||
5 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 486 | 33.65 | 1:10.70 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 432 | 34.79 | 1:13.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.62 | |||||||||
- | Casper Krohn | 2001 | DSQ | flyben v/inds. 100m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.50 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 493 | 33.83 | 1:10.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.85 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 476 | 33.64 | 1:11.21 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
3 | Mingus Okkerholm | 2002 | 475 | 34.16 | 1:11.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
4 | Anton Leth | 2002 | 445 | 34.27 | 1:12.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.06 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 430 | 34.81 | 1:13.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.41 | |||||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | 421 | 34.33 | 1:14.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.18 | |||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 415 | 35.62 | 1:14.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.79 | |||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 341 | 38.50 | 1:19.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.96 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 336 | 38.27 | 1:19.94 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.59 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 290 | 39.86 | 1:23.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.11 | |||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 290 | 40.36 | 1:24.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.22 | |||||||||
5 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 280 | 40.58 | 1:24.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:33.69 | |||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 263 | 41.30 | 1:26.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:25.53 | |||||||||
7 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 262 | 41.33 | 1:26.82 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:29.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 674 | 27.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 596 | 28.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 571 | 29.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 549 | 29.77 | ||||||
Aarhus Swim | 29.94 | |||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 530 | 30.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
6 | Signe Villumsen | 2001 | 521 | 30.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | 463 | 31.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | |||||||||
8 | Line Sloth Holm | 2001 | 460 | 31.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 448 | 31.85 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.10 | |||||||||
10 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 447 | 31.88 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 441 | 32.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
12 | Victoria Leth | 2002 | 426 | 32.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.96 | |||||||||
13 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 421 | 32.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.38 | |||||||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 416 | 32.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | |||||||||
15 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 415 | 32.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
16 | Line Gertz | 2001 | 414 | 32.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | |||||||||
17 | Camilla Fischer | 1992 | 412 | 32.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
18 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 400 | 33.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.72 | |||||||||
19 | Lea Serup Schøn | 2002 | 399 | 33.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
20 | Signe Christensen | 2001 | 387 | 33.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.47 | |||||||||
21 | Therese Mardal | 2002 | 379 | 33.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
22 | Nete Lund Madsen | 2001 | 376 | 33.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
23 | Maria Kornum | 2001 | 371 | 33.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.53 | |||||||||
24 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 371 | 33.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.66 | |||||||||
25 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 369 | 33.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
26 | Sine Johansen | 2000 | 366 | 34.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
27 | Anna Mathiasen | 2000 | 361 | 34.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
28 | Trine G. Sørensen | 1997 | 360 | 34.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
29 | Liv Hingeberg | 2001 | 359 | 34.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
30 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 350 | 34.58 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
31 | Maria M. Porsmose | 2000 | 340 | 34.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
32 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 337 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.72 | |||||||||
33 | Randi Jørgensen | 2002 | 336 | 35.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
34 | Selma Bruun | 2001 | 331 | 35.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.74 | |||||||||
35 | Sofia Ingeberg | 2002 | 330 | 35.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
36 | Julia Harpøth | 2002 | 321 | 35.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
37 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 316 | 35.79 | ||||||
Aarhus Swim | 35.95 | |||||||||
38 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 311 | 35.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.75 | |||||||||
39 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 305 | 36.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.04 | |||||||||
40 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 298 | 36.49 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
41 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 279 | 37.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.80 | |||||||||
42 | Katrine Søndergaard | 2002 | 279 | 37.31 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.29 | |||||||||
43 | Emma A Andersen | 2000 | 275 | 37.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
44 | Sara Falch | 2002 | 267 | 37.83 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
45 | Anna Maja Lund | 2002 | 260 | 38.19 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.09 | |||||||||
46 | Emma Rose Treney | 2002 | 250 | 38.65 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.44 | |||||||||
47 | Sofie Nielsen | 2001 | 248 | 38.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.81 | |||||||||
48 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 229 | 39.81 | ||||||
HOG-Hinnerup | 40.79 | |||||||||
49 | Lykke Kanstrup | 2002 | 207 | 41.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.82 | |||||||||
50 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 206 | 41.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.97 | |||||||||
51 | Gro Sørensen | 2002 | 190 | 42.39 | ||||||
Aarhus Swim | 42.90 | |||||||||
52 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 159 | 44.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.10 | |||||||||
53 | Ida Sabroe | 2002 | 121 | 49.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 48.84 | |||||||||
- | Julie Tilsted | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 549 | 29.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.86 | |||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 502 | 30.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.94 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 499 | 30.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 490 | 30.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.14 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 454 | 31.72 | ||||||
Aarhus Swim | 33.11 | |||||||||
6 | Holly Lønne Turner | 2003 | 449 | 31.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.03 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 449 | 31.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.15 | |||||||||
8 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 440 | 32.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Elena Westmark Holm | 2003 | 434 | 32.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.83 | |||||||||
10 | Mia Borgensgaard | 2003 | 432 | 32.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.38 | |||||||||
11 | Josefine Heuer | 2003 | 426 | 32.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.13 | |||||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 422 | 32.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.32 | |||||||||
13 | Lærke Høgsted | 2003 | 414 | 32.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.43 | |||||||||
14 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 405 | 32.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.86 | |||||||||
15 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 403 | 32.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
16 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 400 | 33.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
17 | Sarah Bundgaard | 2003 | 395 | 33.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.10 | |||||||||
18 | Selma Pruzljanin | 2003 | 392 | 33.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
19 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 389 | 33.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.26 | |||||||||
20 | Nicoline Dyrman | 2004 | 383 | 33.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.06 | |||||||||
21 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 378 | 33.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.37 | |||||||||
22 | Eva Hjort | 2004 | 374 | 33.81 | ||||||
Aarhus Swim | 33.95 | |||||||||
23 | Camilla Kjær | 2003 | 367 | 34.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
24 | Astrid Thimmer | 2003 | 364 | 34.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.85 | |||||||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 356 | 34.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.19 | |||||||||
26 | Maria Mehlsen | 2003 | 355 | 34.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.83 | |||||||||
27 | Amalie Schou | 2003 | 352 | 34.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.32 | |||||||||
28 | Freja Friborg | 2004 | 351 | 34.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.89 | |||||||||
29 | Signe Thomsen | 2003 | 349 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.05 | |||||||||
30 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 347 | 34.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
31 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 342 | 34.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.66 | |||||||||
32 | Josephine Larsen | 2004 | 338 | 34.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.40 | |||||||||
33 | Nikoline V Gallop | 2003 | 332 | 35.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 331 | 35.22 | ||||||
Aarhus Swim | 34.64 | |||||||||
35 | Astrid Hassing | 2004 | 324 | 35.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.45 | |||||||||
36 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 315 | 35.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.25 | |||||||||
37 | Freja Romanski | 2003 | 308 | 36.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.44 | |||||||||
38 | Victoria Husted Volden | 2003 | 302 | 36.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.67 | |||||||||
39 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 298 | 36.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
40 | Selma Skipper | 2004 | 287 | 36.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.79 | |||||||||
41 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 286 | 36.98 | ||||||
Aarhus Swim | 40.81 | |||||||||
42 | Sia Aagaard | 2004 | 285 | 37.02 | ||||||
Aarhus Swim | 36.76 | |||||||||
43 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 284 | 37.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.42 | |||||||||
44 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 282 | 37.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.49 | |||||||||
45 | Katrine Rasmussen | 2004 | 268 | 37.77 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.42 | |||||||||
46 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 267 | 37.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.09 | |||||||||
47 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 264 | 37.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.17 | |||||||||
48 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 263 | 38.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.39 | |||||||||
49 | Pernille Christensen | 2003 | 254 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.42 | |||||||||
50 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 254 | 38.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.55 | |||||||||
51 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 250 | 38.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
52 | Sara Bundgaard | 2003 | 242 | 39.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.71 | |||||||||
53 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 241 | 39.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.41 | |||||||||
54 | Helga Bak | 2004 | 239 | 39.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
55 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 233 | 39.61 | ||||||
Aarhus Swim | 40.70 | |||||||||
56 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 228 | 39.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.27 | |||||||||
57 | Sille Lindberg | 2003 | 221 | 40.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 47.03 | |||||||||
58 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 214 | 40.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 42.96 | |||||||||
59 | Julie Jensen | 2003 | 209 | 41.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
60 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 201 | 41.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
61 | Agnete Riis | 2003 | 198 | 41.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 44.51 | |||||||||
62 | Barbara Ammentorp | 2003 | 197 | 41.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
63 | Marie Martens Christensen | 2004 | 188 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.58 | |||||||||
64 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 180 | 43.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 167 | 44.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.07 | |||||||||
66 | Ida Jul Christensen | 2004 | 162 | 44.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 49.51 | |||||||||
67 | Ida Kristensen | 2004 | 159 | 44.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.39 | |||||||||
68 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 151 | 45.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.79 | |||||||||
69 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 147 | 46.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
70 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 147 | 46.18 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
71 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 124 | 48.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.52 | |||||||||
72 | Line Mygdam | 2003 | 117 | 49.73 | ||||||
Brønderslev SK08 | 50.85 | |||||||||
- | Cecilie Lauridsen | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
- | Martha Bjerg | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 40.90 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DSQ | Ej brudt v/15m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | |||||||||
- | Katrine Mols | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 33.79 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 351 | 34.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.31 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 323 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.20 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 315 | 35.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.75 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 306 | 36.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
5 | Alma Gotfredsen | 2005 | 288 | 36.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.02 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 284 | 37.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | |||||||||
7 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 263 | 38.05 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.83 | |||||||||
8 | Josefine Staudt | 2005 | 245 | 38.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.39 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 228 | 39.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.33 | |||||||||
10 | Luna Christensen | 2005 | 224 | 40.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.63 | |||||||||
11 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 222 | 40.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 42.95 | |||||||||
12 | Tilde Søe Bach | 2005 | 211 | 40.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.80 | |||||||||
13 | Emilie Moberg | 2005 | 205 | 41.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.12 | |||||||||
14 | Emma Phaff Steen | 2005 | 166 | 44.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.68 | |||||||||
15 | Freya Worm | 2006 | 165 | 44.42 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 44.55 | |||||||||
16 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 146 | 46.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.67 | |||||||||
17 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 141 | 46.77 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
18 | Josefine Høgh | 2005 | 103 | 51.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.83 | |||||||||
- | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 696 | 27.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 586 | 29.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 578 | 29.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 552 | 29.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 552 | 29.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
6 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 546 | 29.82 | ||||||
Aarhus Swim | 29.94 | |||||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | 450 | 31.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 541 | 29.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.86 | |||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 531 | 30.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 506 | 30.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.94 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 484 | 31.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.14 | |||||||||
5 | Holly Lønne Turner | 2003 | 478 | 31.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.03 | |||||||||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | 440 | 32.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.15 | |||||||||
7 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 420 | 32.53 | ||||||
Aarhus Swim | 33.11 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 357 | 34.35 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.31 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 327 | 35.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.20 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 310 | 36.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.75 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 298 | 36.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
5 | Alma Gotfredsen | 2005 | 292 | 36.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.02 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 265 | 37.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | |||||||||
7 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 262 | 38.07 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 618 | 25.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 606 | 25.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.94 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 592 | 25.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | 23.93 | |||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 571 | 26.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.21 | |||||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | 565 | 26.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 543 | 26.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.59 | |||||||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | 535 | 26.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.26 | |||||||||
8 | Christian Juul Jensen | 2000 | 469 | 28.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.33 | |||||||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | 452 | 28.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
10 | Marius Nørgaard | 2001 | 450 | 28.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
11 | Mads Alnor | 2000 | 441 | 28.62 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.71 | |||||||||
12 | Magnus Gertz | 2000 | 434 | 28.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.00 | |||||||||
13 | Anders Vestergaard | 2001 | 433 | 28.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
14 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 431 | 28.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
15 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 430 | 28.88 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
16 | Scott Stegenborg | 2000 | 419 | 29.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
17 | Ehab Basha | 2000 | 417 | 29.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.08 | |||||||||
18 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 411 | 29.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
19 | Mads L. Werther | 2000 | 405 | 29.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
20 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 404 | 29.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
21 | Hugin Juliansson | 2000 | 403 | 29.51 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.58 | |||||||||
22 | Kasper Kjær | 2000 | 402 | 29.52 | ||||||
H.G.F. Svømning | 31.97 | |||||||||
23 | Simon Andersen | 2000 | 394 | 29.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.02 | |||||||||
24 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 382 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.64 | |||||||||
25 | Kristian Berthelsen | 1999 | 373 | 30.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.73 | |||||||||
26 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 368 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.18 | |||||||||
27 | Johannes Gasse | 2001 | 367 | 30.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.68 | |||||||||
28 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 365 | 30.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Alexander Stær | 2001 | 359 | 30.67 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.41 | |||||||||
30 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 358 | 30.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.55 | |||||||||
31 | Amin Nedergaard | 2001 | 330 | 31.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.12 | |||||||||
32 | Per Jensen | 1995 | 299 | 32.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
33 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 270 | 33.69 | ||||||
Aarhus Swim | 36.88 | |||||||||
34 | Mathias Madsen | 1999 | 247 | 34.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.76 | |||||||||
35 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 231 | 35.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.39 | |||||||||
36 | Rasmus Pedersen | 2000 | 230 | 35.56 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.61 | |||||||||
37 | Rasmus Grøn | 1999 | 118 | 44.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.05 | |||||||||
- | Christian Hovmark | 2001 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 35.03 | |||||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | 32.21 | |||||||||
- | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | 31.22 | |||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | 29.41 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 452 | 28.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.03 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 440 | 28.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.66 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 420 | 29.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | 407 | 29.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.14 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 400 | 29.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.45 | |||||||||
6 | Daniel Gallacher | 2002 | 394 | 29.73 | ||||||
Aarhus Swim | 31.27 | |||||||||
7 | Andreas Kronborg | 2002 | 393 | 29.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.68 | |||||||||
8 | Mingus Okkerholm | 2002 | 376 | 30.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
9 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 372 | 30.29 | ||||||
Aarhus Swim | 29.96 | |||||||||
10 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 372 | 30.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.40 | |||||||||
11 | Mathias Knudsen | 2003 | 371 | 30.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.18 | |||||||||
12 | Thor Brunsgaard | 2003 | 358 | 30.69 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.57 | |||||||||
13 | Mikkel Riis | 2002 | 352 | 30.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.89 | |||||||||
14 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 349 | 30.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.27 | |||||||||
15 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 346 | 31.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.45 | |||||||||
16 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 344 | 31.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.75 | |||||||||
17 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 336 | 31.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.84 | |||||||||
18 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 336 | 31.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.69 | |||||||||
19 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 335 | 31.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.37 | |||||||||
20 | Jacob Christensen | 2002 | 332 | 31.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.01 | |||||||||
21 | Nikolai Sander | 2003 | 327 | 31.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.51 | |||||||||
22 | Marcus Hiort | 2003 | 323 | 31.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.93 | |||||||||
23 | Niklas Højbjerg | 2003 | 321 | 31.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.25 | |||||||||
24 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 319 | 31.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.09 | |||||||||
25 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 306 | 32.32 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.79 | |||||||||
26 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 302 | 32.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.04 | |||||||||
27 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 295 | 32.72 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.99 | |||||||||
28 | Kasper Johnsen | 2003 | 292 | 32.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
29 | William Sloth | 2003 | 290 | 32.92 | ||||||
Aarhus Swim | 32.91 | |||||||||
30 | Mark Brandt | 2002 | 288 | 33.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.71 | |||||||||
31 | Christoffer Hove | 2002 | 286 | 33.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.68 | |||||||||
32 | Anton Leth | 2002 | 279 | 33.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.39 | |||||||||
33 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 276 | 33.48 | ||||||
Aarhus Swim | 33.20 | |||||||||
34 | Noah Bred | 2003 | 275 | 33.52 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.41 | |||||||||
35 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 267 | 33.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.87 | |||||||||
36 | Daniel Østerballe | 2003 | 259 | 34.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.51 | |||||||||
37 | Simon Degn | 2003 | 255 | 34.34 | ||||||
Aarhus Swim | 34.89 | |||||||||
38 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 252 | 34.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.65 | |||||||||
39 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 251 | 34.55 | ||||||
Aars Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
40 | Mikkel Nissen | 2002 | 250 | 34.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.10 | |||||||||
41 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 247 | 34.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.12 | |||||||||
42 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 245 | 34.80 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.35 | |||||||||
43 | Andreas Pedersen | 2003 | 243 | 34.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
44 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 237 | 35.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.80 | |||||||||
44 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 237 | 35.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.90 | |||||||||
46 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 217 | 36.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
47 | Viktor Nørrevang | 2003 | 204 | 36.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
48 | Anders Elsborg | 2003 | 203 | 37.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 199 | 37.33 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.65 | |||||||||
50 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 196 | 37.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.72 | |||||||||
51 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 195 | 37.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.34 | |||||||||
52 | Alexander Johnsen | 2003 | 185 | 38.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.48 | |||||||||
53 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 181 | 38.49 | ||||||
Aarhus Swim | 37.74 | |||||||||
54 | Malthe Theisen | 2003 | 179 | 38.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
55 | Oliver Pedersen | 2003 | 173 | 39.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
56 | Markus Wirring | 2003 | 169 | 39.36 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
57 | Zilas Aarestrup | 2003 | 167 | 39.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | |||||||||
58 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 159 | 40.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.09 | |||||||||
59 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 157 | 40.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.97 | |||||||||
60 | Markus Vang Kleist | 2003 | 149 | 41.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.54 | |||||||||
61 | Emil Breinholt | 2003 | 147 | 41.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.44 | |||||||||
62 | Mikkel Langkjær | 2002 | 140 | 41.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 44.07 | |||||||||
63 | Frederik P Justesen | 2003 | 136 | 42.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
64 | Simon Sandal | 2003 | 129 | 43.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.47 | |||||||||
65 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 119 | 44.30 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.56 | |||||||||
66 | Kevin Alejandro Torres | 2002 | 112 | 45.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 50.09 | |||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.33 | |||||||||
- | August Ancker | 2003 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.12 | |||||||||
- | Bjarke Bernberg | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | 38.99 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 350 | 30.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.94 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 323 | 31.76 | ||||||
Aarhus Swim | 32.37 | |||||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 314 | 32.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.58 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 308 | 32.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
5 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 239 | 35.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 233 | 35.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
7 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 230 | 35.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.97 | |||||||||
8 | Gustav Hoxer | 2005 | 228 | 35.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
9 | Theis Nelander | 2005 | 226 | 35.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
10 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 220 | 36.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.19 | |||||||||
11 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 216 | 36.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.51 | |||||||||
12 | Kristian Kjær | 2005 | 205 | 36.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
13 | Frederik Kjølby | 2004 | 200 | 37.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.25 | |||||||||
14 | Tobias Nielsen | 2004 | 194 | 37.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
15 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 191 | 37.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
16 | Lukas Hedegaard | 2004 | 188 | 38.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.69 | |||||||||
17 | Per Odrich | 2006 | 184 | 38.31 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.21 | |||||||||
18 | Lucas Rosenborg | 2004 | 183 | 38.38 | ||||||
Aarhus Swim | 38.98 | |||||||||
19 | Ciano Kristensen | 2004 | 178 | 38.69 | ||||||
Aarhus Swim | 40.94 | |||||||||
20 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 173 | 39.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.68 | |||||||||
21 | Andreas Torp | 2004 | 171 | 39.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.61 | |||||||||
22 | Linus Folke Jensen | 2004 | 162 | 39.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.32 | |||||||||
23 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 160 | 40.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.54 | |||||||||
24 | Kris Jensen | 2004 | 157 | 40.34 | ||||||
Aars Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
25 | Silas Fessel | 2004 | 142 | 41.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.24 | |||||||||
26 | William Leth | 2004 | 141 | 41.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | |||||||||
27 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | 138 | 42.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 42.62 | |||||||||
28 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 131 | 42.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 42.97 | |||||||||
29 | Valdemar Degn | 2004 | 129 | 43.06 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.97 | |||||||||
30 | Anton Christiansen | 2004 | 118 | 44.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
31 | Juka Nedergaard | 2004 | 105 | 46.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Ryan Nørgaard | 2006 | 102 | 46.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
33 | Danilo Møller | 2004 | 98 | 47.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 51.53 | |||||||||
34 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 91 | 48.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 46.93 | |||||||||
35 | Lau de Zee | 2006 | 83 | 49.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 50.23 | |||||||||
36 | Elmer Oosterhof | 2005 | 76 | 51.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 75 | 51.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.59 | |||||||||
38 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 65 | 54.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 56.07 | |||||||||
- | Nikolaj Jensen | 2004 | DSQ | Assym. ben 45m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Pedersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 639 | 25.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.94 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 629 | 25.43 | ||||||
Odder Svømmeklub | 23.93 | |||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 580 | 26.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 529 | 26.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.21 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 521 | 27.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.59 | |||||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | 487 | 27.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.26 | |||||||||
7 | Christian Juul Jensen | 2000 | 483 | 27.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.33 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 483 | 27.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.03 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 427 | 28.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.66 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 411 | 29.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.45 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 411 | 29.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
5 | Malthe Elkjær | 2003 | 393 | 29.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.14 | |||||||||
6 | Daniel Gallacher | 2002 | 391 | 29.80 | ||||||
Aarhus Swim | 31.27 | |||||||||
7 | Andreas Kronborg | 2002 | 381 | 30.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.68 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 392 | 29.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.94 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 358 | 30.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.58 | |||||||||
3 | Frederik Lindholm | 2004 | 334 | 31.40 | ||||||
Aarhus Swim | 32.37 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 280 | 33.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
5 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 237 | 35.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 229 | 35.59 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
7 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 227 | 35.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 587 | 1:11.17 | 2:28.11 | 4:02.39 | 5:09.75 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:14.11 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 583 | 1:12.28 | 2:30.13 | 4:02.15 | 5:10.51 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:12.67 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 559 | 1:15.49 | 2:31.63 | 4:00.95 | 5:14.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:26.93 | |||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 522 | 1:11.14 | 2:34.81 | 4:13.14 | 5:22.22 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:34.14 | |||||||||
5 | Martha Moeslund | 1998 | 505 | 1:15.55 | 2:35.23 | 4:11.86 | 5:25.76 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:25.14 | |||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 495 | 1:13.30 | 2:35.49 | 4:09.41 | 5:27.95 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:44.10 | |||||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | 493 | 1:14.99 | 2:39.15 | 4:15.10 | 5:28.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:36.43 | |||||||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 482 | 1:15.49 | 2:41.91 | 4:13.84 | 5:30.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.24 | |||||||||
9 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 465 | 1:17.63 | 2:44.10 | 4:21.54 | 5:34.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:39.65 | |||||||||
10 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 465 | 1:24.53 | 2:54.84 | 4:21.02 | 5:34.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:44.79 | |||||||||
11 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 464 | 1:22.97 | 2:52.44 | 4:23.31 | 5:35.10 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:39.21 | |||||||||
12 | Mette Baack | 2000 | 428 | 1:19.72 | 2:52.03 | 4:23.83 | 5:44.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:42.11 | |||||||||
13 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 427 | 1:19.30 | 2:48.07 | 4:27.20 | 5:44.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:51.20 | |||||||||
14 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 427 | 1:24.92 | 2:48.56 | 4:28.49 | 5:44.55 | |||
Aarhus Swim | 6:03.24 | |||||||||
15 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 425 | 1:30.11 | 3:01.64 | 4:28.12 | 5:44.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:59.31 | |||||||||
16 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 411 | 1:22.74 | 2:52.13 | 4:28.23 | 5:48.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:08.11 | |||||||||
17 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 404 | 1:26.02 | 2:53.91 | 4:32.61 | 5:50.93 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:51.80 | |||||||||
18 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 394 | 1:20.73 | 2:55.92 | 4:33.43 | 5:53.70 | |||
Odder Svømmeklub | 5:56.05 | |||||||||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 392 | 1:27.24 | 2:56.77 | 4:34.27 | 5:54.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:06.15 | |||||||||
20 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 392 | 1:27.99 | 3:00.48 | 4:34.20 | 5:54.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:17.16 | |||||||||
21 | Karoline Nielsen | 1997 | 386 | 1:21.39 | 2:55.87 | 4:35.07 | 5:56.18 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:55.22 | |||||||||
22 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 379 | 1:19.32 | 2:52.65 | 4:38.81 | 5:58.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:01.61 | |||||||||
23 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 362 | 1:24.45 | 2:55.52 | 4:39.10 | 6:03.75 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:54.84 | |||||||||
24 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 355 | 1:27.14 | 2:58.77 | 4:40.85 | 6:06.33 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:22.99 | |||||||||
25 | Camilla Kjær | 2003 | 348 | 1:19.87 | 2:51.15 | 4:43.69 | 6:08.67 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:58.94 | |||||||||
26 | Pipaluk Selbo | 2003 | 338 | 1:24.95 | 3:00.40 | 4:46.52 | 6:12.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:31.90 | |||||||||
27 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 290 | 1:30.63 | 3:09.50 | 4:58.38 | 6:31.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:35.85 | |||||||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:32.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:23 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: MAN Frederikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 616 | 1:04.70 | 2:14.74 | 3:34.23 | 4:36.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:38.39 | |||||||||
2 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 574 | 1:07.42 | 2:17.35 | 3:37.48 | 4:43.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:44.50 | |||||||||
3 | Christian Bonde | 2001 | 495 | 1:10.88 | 2:26.21 | 3:51.26 | 4:57.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:55.61 | |||||||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | 444 | 1:09.35 | 2:29.52 | 4:02.45 | 5:08.55 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:28.41 | |||||||||
5 | Casper Brinch | 2002 | 416 | 1:13.06 | 2:33.44 | 4:04.13 | 5:15.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:23.55 | |||||||||
6 | Andreas Blaaberg | 2002 | 414 | 1:10.37 | 2:37.71 | 4:09.40 | 5:15.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:23.60 | |||||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | 411 | 1:13.51 | 2:35.88 | 4:03.73 | 5:16.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:22.46 | |||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 404 | 1:13.19 | 2:33.85 | 4:05.74 | 5:18.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:53.81 | |||||||||
9 | Valdemar Wichmann | 2003 | 387 | 1:13.16 | 2:33.79 | 4:08.36 | 5:23.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:02.05 | |||||||||
10 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 386 | 1:15.65 | 2:35.71 | 4:13.12 | 5:23.23 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:20.75 | |||||||||
11 | Carl M Gadegaard | 2001 | 383 | 1:16.86 | 2:39.09 | 4:08.53 | 5:24.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:30.57 | |||||||||
12 | Daniel Damsbo | 2003 | 371 | 1:20.76 | 2:42.46 | 4:16.64 | 5:27.66 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Ruben Nørgaard | 2002 | 358 | 1:12.69 | 2:38.58 | 4:11.73 | 5:31.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:44.33 | |||||||||
14 | Alex Søndergaard | 2003 | 350 | 1:15.67 | 2:40.11 | 4:16.97 | 5:34.04 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:55.33 | |||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 344 | 1:17.42 | 2:42.53 | 4:15.65 | 5:35.94 | |||
Odder Svømmeklub | 5:36.81 | |||||||||
16 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 279 | 1:32.36 | 3:01.84 | 4:38.63 | 6:00.26 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:52.80 | |||||||||
17 | Jacob Toft | 2003 | 273 | 1:23.25 | 3:00.86 | 4:43.17 | 6:02.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:22.14 | |||||||||
18 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 245 | 1:37.57 | 3:06.37 | 4:54.15 | 6:16.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:36.31 | |||||||||
19 | Inas Ilic | 2005 | 239 | 1:32.44 | 3:05.53 | 4:56.44 | 6:19.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 214 | 1:38.67 | 3:19.18 | 5:07.91 | 6:33.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:27.36 | |||||||||
21 | Kasper Jensen | 2005 | 213 | 1:40.39 | 3:20.63 | 5:07.33 | 6:33.80 | |||
Ikast Svømmeklub | 7:03.55 | |||||||||
- | Rasmus Abildgaard | 2000 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:21.73 | |||||||||
- | Mads Iversen | 2004 | DSQ | Ej samt. ber. v/ 225 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Morten Due Nielsen | 1999 | DSQ | Ej fors.bev. 150m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:23 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 652 | 1:05.72 | 2:14.50 | 3:22.51 | 4:30.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:04.38 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 648 | 1:05.27 | 2:13.96 | 3:22.83 | 4:30.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:27.44 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 642 | 1:05.91 | 2:15.63 | 3:24.48 | 4:31.84 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:35.61 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 628 | 1:08.19 | 2:18.28 | 3:26.55 | 4:33.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.81 | |||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 627 | 1:06.04 | 2:16.61 | 3:26.16 | 4:33.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:19.77 | |||||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | 600 | 1:07.36 | 2:17.89 | 3:28.26 | 4:38.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:20.84 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 576 | 1:07.05 | 2:18.99 | 3:31.03 | 4:41.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:44.13 | |||||||||
8 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 571 | 1:08.28 | 2:18.88 | 3:30.71 | 4:42.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:46.67 | |||||||||
9 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 543 | 1:08.16 | 2:21.10 | 3:35.64 | 4:47.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:48.32 | |||||||||
10 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 513 | 1:09.22 | 2:23.27 | 3:38.35 | 4:52.84 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:57.69 | |||||||||
11 | Selma Pruzljanin | 2003 | 512 | 1:09.68 | 2:23.38 | 3:38.75 | 4:53.15 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:53.19 | |||||||||
12 | Mia Borgensgaard | 2003 | 510 | 1:09.30 | 2:23.98 | 3:38.66 | 4:53.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:07.23 | |||||||||
13 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 503 | 1:10.06 | 2:23.35 | 3:39.29 | 4:54.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:57.70 | |||||||||
14 | Lærke Høgsted | 2003 | 501 | 1:08.18 | 2:22.18 | 3:37.39 | 4:55.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:54.07 | |||||||||
15 | Anna Mathiasen | 2000 | 495 | 1:12.05 | 2:27.20 | 3:42.34 | 4:56.45 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:58.15 | |||||||||
16 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 488 | 1:12.39 | 2:28.87 | 3:44.80 | 4:57.81 | |||
Aarhus Swim | 5:08.56 | |||||||||
17 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 486 | 1:12.53 | 2:29.64 | 3:44.44 | 4:58.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:01.45 | |||||||||
18 | Louise Houe Andersen | 2003 | 482 | 1:09.50 | 2:24.61 | 3:42.38 | 4:58.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:56.46 | |||||||||
19 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 480 | 1:11.01 | 2:26.07 | 3:43.76 | 4:59.38 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:55.65 | |||||||||
20 | Nikoline V Gallop | 2003 | 478 | 1:12.81 | 2:29.52 | 3:45.87 | 4:59.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.79 | |||||||||
21 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 474 | 1:13.43 | 2:30.15 | 3:46.70 | 5:00.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:58.00 | |||||||||
22 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 474 | 1:12.80 | 2:29.65 | 3:45.89 | 5:00.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:00.87 | |||||||||
23 | Mette Baack | 2000 | 468 | 1:11.31 | 2:28.08 | 3:45.14 | 5:01.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:04.54 | |||||||||
24 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 441 | 1:13.40 | 2:32.70 | 3:51.34 | 5:07.94 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:10.79 | |||||||||
25 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 439 | 1:13.42 | 2:32.16 | 3:51.14 | 5:08.35 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:12.43 | |||||||||
26 | Liv Hingeberg | 2001 | 439 | 1:12.78 | 2:31.18 | 3:49.67 | 5:08.49 | |||
Odder Svømmeklub | 4:59.85 | |||||||||
27 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 435 | 1:13.78 | 2:33.62 | 3:53.14 | 5:09.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.83 | |||||||||
28 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 399 | 1:15.33 | 2:36.13 | 3:58.90 | 5:18.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:12.61 | |||||||||
29 | Trine G. Sørensen | 1997 | 399 | 1:16.26 | 2:38.58 | 3:59.03 | 5:18.40 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 5:37.82 | |||||||||
30 | Freja Romanski | 2003 | 384 | 1:14.38 | 2:36.38 | 3:59.53 | 5:22.61 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:21.15 | |||||||||
31 | Emma Steen | 2000 | 305 | 2:06.27 | 3:34.69 | 5:48.21 | 5:48.21 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:56.98 | |||||||||
32 | Sofia Bak | 2002 | 292 | 1:23.90 | 2:53.98 | 4:24.40 | 5:53.43 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:58.57 | |||||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:45.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 828 | 59.13 | 2:02.43 | 3:05.81 | 4:09.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:04.38 | |||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 716 | 1:02.57 | 2:09.19 | 3:15.84 | 4:22.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:19.77 | |||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 676 | 1:04.69 | 2:12.28 | 3:20.01 | 4:27.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:20.84 | |||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 661 | 1:04.83 | 2:12.97 | 3:20.53 | 4:29.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:27.44 | |||||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | 649 | 1:04.73 | 2:14.04 | 3:23.61 | 4:30.79 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:35.61 | |||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 647 | 1:06.01 | 2:15.01 | 3:23.21 | 4:31.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.81 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 584 | 1:08.00 | 2:19.06 | 3:30.29 | 4:40.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:44.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 593 | 1:01.17 | 2:06.04 | 3:11.25 | 4:12.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:48.22 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 593 | 1:01.22 | 2:06.21 | 3:11.05 | 4:12.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:07.24 | |||||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | 591 | 1:00.41 | 2:04.69 | 3:08.92 | 4:12.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:50.78 | |||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 579 | 1:02.37 | 2:07.85 | 3:11.42 | 4:14.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.09 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 560 | 1:02.21 | 2:07.52 | 3:12.67 | 4:17.36 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:29.40 | |||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 542 | 1:03.26 | 2:09.80 | 3:15.83 | 4:20.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.22 | |||||||||
7 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 532 | 1:02.01 | 2:08.21 | 3:15.04 | 4:21.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.27 | |||||||||
8 | Andreas Blaaberg | 2002 | 475 | 1:03.79 | 2:12.78 | 3:23.19 | 4:31.95 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:38.97 | |||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 464 | 1:07.08 | 2:18.06 | 3:25.94 | 4:34.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:47.63 | |||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 457 | 1:05.03 | 2:15.23 | 3:25.75 | 4:35.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:57.32 | |||||||||
11 | Emil Steenberg | 2002 | 434 | 1:05.23 | 2:15.94 | 3:28.25 | 4:40.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:46.82 | |||||||||
12 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 428 | 1:08.18 | 2:19.98 | 3:32.27 | 4:41.54 | |||
Ikast Svømmeklub | 5:07.48 | |||||||||
13 | Mathias Knudsen | 2003 | 427 | 1:06.82 | 2:20.57 | 3:32.52 | 4:41.69 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:19.65 | |||||||||
14 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 425 | 1:06.07 | 2:18.25 | 3:31.44 | 4:42.09 | |||
Odder Svømmeklub | 5:06.68 | |||||||||
15 | Nicolai Andersen | 1998 | 418 | 1:06.83 | 2:19.21 | 3:32.16 | 4:43.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:44.43 | |||||||||
16 | Casper Brinch | 2002 | 413 | 1:06.86 | 2:20.68 | 3:33.05 | 4:44.96 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 4:48.26 | |||||||||
17 | Oliver Steenberg | 2002 | 411 | 1:07.22 | 2:19.93 | 3:32.84 | 4:45.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:00.18 | |||||||||
18 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 406 | 1:09.02 | 2:22.81 | 3:35.73 | 4:46.58 | |||
Swim Team Neptun | 5:00.06 | |||||||||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | 402 | 1:06.82 | 2:20.08 | 3:33.91 | 4:47.42 | |||
Aarhus Swim | 4:46.22 | |||||||||
20 | Christian Hovmark | 2001 | 392 | 1:07.48 | 2:20.51 | 3:35.27 | 4:49.78 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:55.74 | |||||||||
21 | Alex Søndergaard | 2003 | 377 | 1:09.36 | 2:24.51 | 3:39.31 | 4:53.59 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:57.53 | |||||||||
22 | Christian Ottosen | 2002 | 372 | 1:08.52 | 2:24.16 | 3:39.23 | 4:54.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:09.82 | |||||||||
23 | Christoffer Hove | 2002 | 355 | 1:12.78 | 2:31.01 | 3:46.56 | 4:59.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:55.77 | |||||||||
24 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 351 | 1:09.84 | 2:25.70 | 3:43.15 | 5:00.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:03.37 | |||||||||
25 | David Johansen | 2001 | 345 | 1:08.99 | 2:25.88 | 3:44.23 | 5:02.41 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:22.93 | |||||||||
26 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 322 | 1:14.46 | 2:33.45 | 3:53.38 | 5:09.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 4:46.11 | |||||||||
27 | Lukas Hedegaard | 2004 | 310 | 1:14.42 | 2:34.94 | 3:55.67 | 5:13.40 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:21.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Sponsor: MAN Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 766 | 56.86 | 1:57.32 | 2:55.70 | 3:51.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:50.78 | |||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 719 | 56.53 | 1:56.97 | 2:56.79 | 3:56.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:48.22 | |||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 623 | 59.40 | 2:01.93 | 3:05.25 | 4:08.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:07.24 | |||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 608 | 1:00.33 | 2:04.18 | 3:07.65 | 4:10.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.09 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 561 | 1:00.12 | 2:05.21 | 3:11.50 | 4:17.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:29.40 | |||||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | 537 | 1:02.01 | 2:08.32 | 3:14.27 | 4:21.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.22 | |||||||||
7 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 535 | 1:01.15 | 2:08.35 | 3:15.71 | 4:21.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:28.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 682 | 28.85 | 1:04.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.30 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 618 | 30.88 | 1:06.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 591 | 31.54 | 1:07.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.88 | |||||||||
4 | Iben Bak | 2001 | 550 | 32.19 | 1:09.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.16 | |||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 543 | 31.68 | 1:09.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 523 | 33.05 | 1:10.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.73 | |||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 501 | 33.11 | 1:11.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
8 | Signe Villumsen | 2001 | 498 | 32.55 | 1:11.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
9 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 491 | 33.53 | 1:11.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
10 | Line Sloth Holm | 2001 | 490 | 33.49 | 1:11.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
11 | Thea Søe Bach | 2002 | 486 | 33.20 | 1:12.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.93 | |||||||||
12 | Maria M. Porsmose | 2000 | 483 | 33.27 | 1:12.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 474 | 33.97 | 1:12.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.23 | |||||||||
14 | Lea Serup Schøn | 2002 | 474 | 33.57 | 1:12.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
15 | Stine Mary Vissing | 1997 | 465 | 33.57 | 1:13.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.46 | |||||||||
16 | Line Gertz | 2001 | 461 | 35.05 | 1:13.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.38 | |||||||||
17 | Anne Nielsen | 1999 | 454 | 33.78 | 1:13.71 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:13.57 | |||||||||
18 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 450 | 35.84 | 1:13.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.15 | |||||||||
19 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 446 | 35.38 | 1:14.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.56 | |||||||||
20 | Maria Rye | 2001 | 444 | 34.83 | 1:14.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.79 | |||||||||
21 | Anette Poulsen | 1999 | 441 | 34.16 | 1:14.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
22 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 440 | 36.61 | 1:14.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
23 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 438 | 36.92 | 1:14.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
24 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 433 | 34.35 | 1:14.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.56 | |||||||||
25 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 427 | 34.65 | 1:15.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
26 | Maja Ibsen | 2001 | 408 | 37.17 | 1:16.37 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
27 | Lærke Als | 2002 | 404 | 35.74 | 1:16.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.75 | |||||||||
28 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 403 | 35.03 | 1:16.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.51 | |||||||||
29 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 393 | 36.62 | 1:17.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.09 | |||||||||
30 | Julia Harpøth | 2002 | 392 | 36.72 | 1:17.43 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.97 | |||||||||
31 | Caroline Meyer | 2002 | 386 | 36.41 | 1:17.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.47 | |||||||||
32 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 381 | 36.48 | 1:18.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
33 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 380 | 35.58 | 1:18.19 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.31 | |||||||||
34 | Signe Christensen | 2001 | 376 | 35.68 | 1:18.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.45 | |||||||||
35 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 367 | 36.52 | 1:19.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
36 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 365 | 38.11 | 1:19.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.64 | |||||||||
37 | Therese Mardal | 2002 | 364 | 37.76 | 1:19.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
38 | Randi Jørgensen | 2002 | 359 | 36.03 | 1:19.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
39 | Sofia Ingeberg | 2002 | 330 | 36.73 | 1:21.96 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
40 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 321 | 38.66 | 1:22.74 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.86 | |||||||||
41 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 320 | 37.14 | 1:22.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.66 | |||||||||
42 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 319 | 37.64 | 1:22.90 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
43 | Maja Volke | 2002 | 309 | 39.73 | 1:23.76 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.20 | |||||||||
44 | Emma Rose Treney | 2002 | 307 | 39.61 | 1:23.93 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.63 | |||||||||
45 | Julie Tilsted | 2001 | 307 | 38.43 | 1:24.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.43 | |||||||||
46 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 306 | 40.54 | 1:24.03 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
47 | Gro Sørensen | 2002 | 285 | 41.12 | 1:26.11 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.24 | |||||||||
48 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 272 | 41.95 | 1:27.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.37 | |||||||||
49 | Katrine Søndergaard | 2002 | 262 | 38.30 | 1:28.49 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.45 | |||||||||
50 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 258 | 40.91 | 1:29.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.03 | |||||||||
51 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 249 | 41.61 | 1:29.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:27.81 | |||||||||
52 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 208 | 44.14 | 1:35.58 | |||||
Stidsholt IF | 1:40.00 | |||||||||
53 | Celina Sørensen | 2002 | 193 | 47.17 | 1:37.90 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:41.07 | |||||||||
54 | Ida Sabroe | 2002 | 181 | 49.45 | 1:40.06 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma A Andersen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
- | Sofia Bak | 2002 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.69 | |||||||||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.94 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DSQ | vd. på bryst 50 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
- | Lykke Kanstrup | 2002 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:36.42 | |||||||||
- | Smilla Bruun Christensen | 2001 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.48 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 496 | 33.73 | 1:11.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.27 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 492 | 32.12 | 1:11.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.55 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 472 | 32.47 | 1:12.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.33 | |||||||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 470 | 33.74 | 1:12.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.43 | |||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 455 | 35.69 | 1:13.67 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.13 | |||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 450 | 34.78 | 1:13.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.42 | |||||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | 444 | 33.98 | 1:14.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.99 | |||||||||
8 | Holly Lønne Turner | 2003 | 431 | 34.13 | 1:14.98 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.14 | |||||||||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | 427 | 34.85 | 1:15.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.48 | |||||||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | 420 | 34.10 | 1:15.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.32 | |||||||||
11 | Sophia Bøttger | 2004 | 419 | 34.67 | 1:15.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.55 | |||||||||
12 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 404 | 35.98 | 1:16.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 403 | 35.41 | 1:16.69 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.91 | |||||||||
14 | Signe Thomsen | 2003 | 403 | 35.81 | 1:16.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:15.98 | |||||||||
15 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 397 | 38.28 | 1:17.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.04 | |||||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | 397 | 36.47 | 1:17.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.54 | |||||||||
17 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 393 | 36.26 | 1:17.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.50 | |||||||||
18 | Josefine Heuer | 2003 | 393 | 34.76 | 1:17.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.69 | |||||||||
19 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 391 | 34.69 | 1:17.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.83 | |||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 386 | 35.02 | 1:17.77 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
21 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 385 | 37.34 | 1:17.84 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
22 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 385 | 36.70 | 1:17.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.93 | |||||||||
23 | Freja Friborg | 2004 | 383 | 36.21 | 1:18.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.93 | |||||||||
24 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 383 | 37.57 | 1:18.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
25 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 377 | 36.68 | 1:18.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.49 | |||||||||
26 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 371 | 36.22 | 1:18.82 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.71 | |||||||||
27 | Astrid Hassing | 2004 | 370 | 36.05 | 1:18.92 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.72 | |||||||||
28 | Camilla Kjær | 2003 | 365 | 37.43 | 1:19.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
29 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 361 | 37.57 | 1:19.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.64 | |||||||||
30 | Caroline Lysgaard | 2003 | 357 | 37.96 | 1:19.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.17 | |||||||||
31 | Marlene Reitan | 2003 | 355 | 36.28 | 1:20.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.02 | |||||||||
32 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 354 | 35.99 | 1:20.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.48 | |||||||||
33 | Clara Skrydstrup | 2004 | 348 | 35.81 | 1:20.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.62 | |||||||||
34 | Lærke Asmussen | 2003 | 345 | 35.79 | 1:20.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.31 | |||||||||
35 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 342 | 37.26 | 1:20.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.09 | |||||||||
36 | Katrine Mols | 2003 | 341 | 37.14 | 1:21.07 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.79 | |||||||||
37 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 337 | 39.01 | 1:21.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.02 | |||||||||
38 | Veronica Brix | 2003 | 336 | 37.67 | 1:21.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.40 | |||||||||
39 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 334 | 38.50 | 1:21.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.94 | |||||||||
40 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 333 | 36.01 | 1:21.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.49 | |||||||||
41 | Sia Aagaard | 2004 | 331 | 37.99 | 1:21.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.13 | |||||||||
42 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 331 | 40.29 | 1:21.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.47 | |||||||||
43 | Victoria Husted Volden | 2003 | 320 | 37.84 | 1:22.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.49 | |||||||||
44 | Josephine Larsen | 2004 | 317 | 37.58 | 1:23.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.78 | |||||||||
45 | Sara Bundgaard | 2003 | 317 | 40.91 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.50 | |||||||||
46 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 316 | 39.38 | 1:23.15 | |||||
Swim Team Neptun | 1:21.84 | |||||||||
47 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 314 | 38.77 | 1:23.32 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.58 | |||||||||
48 | Mille Winther | 2003 | 313 | 39.52 | 1:23.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.02 | |||||||||
49 | Ida Troldborg | 2003 | 312 | 40.11 | 1:23.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.53 | |||||||||
50 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 311 | 40.42 | 1:23.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.44 | |||||||||
51 | Pernille Christensen | 2003 | 305 | 39.90 | 1:24.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.41 | |||||||||
52 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 295 | 40.37 | 1:25.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.55 | |||||||||
53 | Mathilde Møller | 2004 | 294 | 41.51 | 1:25.21 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.09 | |||||||||
54 | Victoria Bjerre | 2003 | 294 | 39.42 | 1:25.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.20 | |||||||||
55 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 293 | 40.04 | 1:25.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.47 | |||||||||
56 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 290 | 40.76 | 1:25.55 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.72 | |||||||||
57 | Katrine Rasmussen | 2004 | 288 | 40.69 | 1:25.78 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.38 | |||||||||
58 | Marie Jæger | 2003 | 287 | 39.81 | 1:25.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.77 | |||||||||
59 | Barbara Ammentorp | 2003 | 279 | 44.04 | 1:26.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.99 | |||||||||
60 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 279 | 39.87 | 1:26.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
61 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 278 | 40.43 | 1:26.78 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.73 | |||||||||
62 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 275 | 40.08 | 1:27.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.61 | |||||||||
63 | Selma Skipper | 2004 | 275 | 40.09 | 1:27.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.81 | |||||||||
64 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 268 | 38.56 | 1:27.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.06 | |||||||||
65 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 263 | 41.30 | 1:28.42 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:29.47 | |||||||||
66 | Julie Jensen | 2003 | 260 | 40.85 | 1:28.73 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.13 | |||||||||
67 | Emma Jensen | 2003 | 258 | 42.30 | 1:28.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.15 | |||||||||
68 | Agnete Riis | 2003 | 257 | 42.04 | 1:29.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
69 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 253 | 43.57 | 1:29.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.53 | |||||||||
70 | Frida Lind | 2004 | 253 | 40.04 | 1:29.53 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.37 | |||||||||
71 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 247 | 44.04 | 1:30.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.47 | |||||||||
72 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 246 | 40.65 | 1:30.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.73 | |||||||||
73 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 230 | 42.78 | 1:32.37 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:32.78 | |||||||||
74 | Marie Martens Christensen | 2004 | 230 | 43.88 | 1:32.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.01 | |||||||||
75 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 229 | 43.45 | 1:32.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.92 | |||||||||
76 | Sofie Kaysen | 2004 | 229 | 43.21 | 1:32.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.46 | |||||||||
77 | Sille Lindberg | 2003 | 228 | 40.42 | 1:32.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.44 | |||||||||
78 | Ida Jul Christensen | 2004 | 227 | 43.60 | 1:32.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.65 | |||||||||
79 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 224 | 46.36 | 1:33.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.06 | |||||||||
80 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 214 | 44.25 | 1:34.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:34.65 | |||||||||
81 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 206 | 44.89 | 1:35.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.65 | |||||||||
82 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 185 | 48.22 | 1:39.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 2:00.24 | |||||||||
83 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 171 | 49.58 | 1:41.97 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:43.17 | |||||||||
84 | Emma Nonbye | 2003 | 171 | 46.93 | 1:42.08 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:39.59 | |||||||||
85 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 127 | 52.12 | 1:52.64 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
86 | Kathrine Nonbye | 2004 | 104 | 53.48 | 2:00.16 | |||||
Odder Svømmeklub | 2:02.13 | |||||||||
- | Frida Saks Justesen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:18.81 | |||||||||
- | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Hvarre | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.31 | |||||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DSQ | neddyk efter 15 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.57 | |||||||||
- | Iben Schønwandt | 2003 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:39.77 | |||||||||
- | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | DSQ | ej afslut v. 50 m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Mehlsen | 2003 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.25 | |||||||||
- | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:24.54 | |||||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.47 | |||||||||
- | Pipaluk Selbo | 2003 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.89 | |||||||||
- | Thea Holm Thomsen | 2003 | DSQ | maveliggende 50 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.46 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 388 | 36.73 | 1:17.68 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.88 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 339 | 37.14 | 1:21.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 337 | 36.66 | 1:21.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 334 | 37.09 | 1:21.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.42 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 328 | 38.33 | 1:22.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.12 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 327 | 38.17 | 1:22.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.67 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 324 | 36.53 | 1:22.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.19 | |||||||||
8 | Luna Christensen | 2005 | 320 | 40.46 | 1:22.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.80 | |||||||||
9 | Ida Hovmark | 2005 | 309 | 40.12 | 1:23.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.27 | |||||||||
10 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 292 | 41.13 | 1:25.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.63 | |||||||||
11 | Kristine Vestergaard | 2005 | 290 | 38.84 | 1:25.57 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:32.18 | |||||||||
12 | Tilde Søe Bach | 2005 | 288 | 40.41 | 1:25.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:27.79 | |||||||||
13 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 288 | 39.81 | 1:25.80 | |||||
Swim Team Neptun | 1:24.72 | |||||||||
14 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 284 | 39.01 | 1:26.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.00 | |||||||||
15 | Mathilde Bager | 2005 | 283 | 39.70 | 1:26.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.52 | |||||||||
16 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 267 | 39.99 | 1:27.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
17 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 266 | 40.91 | 1:28.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.95 | |||||||||
18 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 265 | 42.52 | 1:28.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.84 | |||||||||
19 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 262 | 44.24 | 1:28.46 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:33.35 | |||||||||
20 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 254 | 41.06 | 1:29.44 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:30.51 | |||||||||
21 | Laura Frost Rainer | 2005 | 253 | 41.39 | 1:29.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.01 | |||||||||
22 | Emilie Moberg | 2005 | 252 | 40.22 | 1:29.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.12 | |||||||||
23 | Mie Asmussen | 2005 | 241 | 43.05 | 1:30.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:41.53 | |||||||||
24 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 228 | 42.38 | 1:32.69 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:35.50 | |||||||||
25 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 218 | 43.27 | 1:34.08 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
26 | Alma Gotfredsen | 2005 | 217 | 40.73 | 1:34.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.01 | |||||||||
27 | Karoline Iversen | 2005 | 210 | 45.15 | 1:35.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.95 | |||||||||
28 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 206 | 43.48 | 1:35.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:44.65 | |||||||||
29 | Signe Gade | 2005 | 194 | 47.09 | 1:37.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.88 | |||||||||
30 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 175 | 44.40 | 1:41.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.18 | |||||||||
31 | Line Ibsen | 2005 | 172 | 50.31 | 1:41.86 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:45.92 | |||||||||
32 | Josefine Høgh | 2005 | 171 | 47.44 | 1:41.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.56 | |||||||||
33 | Karoline Hansfort | 2006 | 161 | 50.30 | 1:43.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:43.21 | |||||||||
34 | Caden Halle | 2005 | 156 | 49.45 | 1:45.22 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:48.74 | |||||||||
- | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 2:01.93 | |||||||||
- | Anne Laustsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:37.47 | |||||||||
- | Emma Phaff Steen | 2005 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.74 | |||||||||
- | Freya Worm | 2006 | DSQ | 1 arm v. vd. v. 75m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:49.00 | |||||||||
- | Josefine Staudt | 2005 | DSQ | ej brudt v. 15 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 707 | 28.37 | 1:03.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.30 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 610 | 31.05 | 1:06.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
3 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 594 | 31.02 | 1:07.39 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.88 | |||||||||
4 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 568 | 31.74 | 1:08.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
5 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 537 | 32.15 | 1:09.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.73 | |||||||||
6 | Iben Bak | 2001 | 535 | 32.02 | 1:09.79 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.16 | |||||||||
7 | Louise Bach Andersen | 2001 | 486 | 33.46 | 1:12.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 564 | 30.60 | 1:08.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.55 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 519 | 32.58 | 1:10.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.27 | |||||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 495 | 33.09 | 1:11.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.43 | |||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 494 | 35.35 | 1:11.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.13 | |||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 486 | 33.33 | 1:12.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.42 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 471 | 32.70 | 1:12.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.33 | |||||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | 457 | 33.40 | 1:13.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.99 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 386 | 36.35 | 1:17.81 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.88 | |||||||||
2 | Malou Sejr | 2005 | 358 | 36.48 | 1:19.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.42 | |||||||||
3 | Louise Sunesen | 2005 | 355 | 36.71 | 1:20.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 354 | 37.39 | 1:20.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.12 | |||||||||
5 | Louise Lie Thisted | 2005 | 340 | 36.66 | 1:21.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 323 | 37.94 | 1:22.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.67 | |||||||||
7 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 321 | 37.53 | 1:22.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 609 | 27.56 | 59.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.82 | |||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 583 | 27.60 | 1:00.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 57.81 | |||||||||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | 580 | 28.85 | 1:00.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.24 | |||||||||
4 | Marcus Brandborg | 1997 | 559 | 28.74 | 1:01.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 558 | 28.47 | 1:01.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | 555 | 27.66 | 1:01.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.94 | |||||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | 547 | 28.37 | 1:01.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.85 | |||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 533 | 29.98 | 1:02.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.70 | |||||||||
9 | Mads Møller | 2000 | 502 | 29.11 | 1:03.74 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.57 | |||||||||
10 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 470 | 1:05.14 | 1:05.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.23 | |||||||||
11 | Thomas Schiby | 2001 | 467 | 29.74 | 1:05.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
12 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 463 | 30.19 | 1:05.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
13 | Mads Alnor | 2000 | 455 | 30.74 | 1:05.82 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:09.07 | |||||||||
14 | Magnus Gertz | 2000 | 446 | 31.81 | 1:06.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.12 | |||||||||
15 | Christian Bonde | 2001 | 445 | 31.14 | 1:06.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
16 | Mads L. Werther | 2000 | 444 | 30.99 | 1:06.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
17 | Alexander Stær | 2001 | 422 | 31.80 | 1:07.53 | |||||
Swim Team Neptun | 1:08.12 | |||||||||
18 | Christian Juul Jensen | 2000 | 417 | 30.57 | 1:07.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.99 | |||||||||
19 | Hugin Juliansson | 2000 | 401 | 32.47 | 1:08.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.54 | |||||||||
20 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 389 | 34.54 | 1:09.36 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
21 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 381 | 32.89 | 1:09.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.23 | |||||||||
22 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 375 | 1:10.23 | 1:10.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
23 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 373 | 33.35 | 1:10.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
24 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 371 | 1:10.47 | 1:10.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.32 | |||||||||
25 | Mark Simonsen | 1997 | 349 | 34.06 | 1:11.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.07 | |||||||||
26 | Johannes Gasse | 2001 | 336 | 32.05 | 1:12.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.31 | |||||||||
27 | Kristian Berthelsen | 1999 | 333 | 32.48 | 1:13.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.84 | |||||||||
28 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 329 | 33.48 | 1:13.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.41 | |||||||||
29 | Per Jensen | 1995 | 322 | 33.03 | 1:13.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
30 | Nicklas Pedersen | 2001 | 308 | 33.88 | 1:15.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.91 | |||||||||
31 | Amin Nedergaard | 2001 | 298 | 36.10 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.30 | |||||||||
32 | Mathias Madsen | 1999 | 282 | 35.21 | 1:17.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.21 | |||||||||
33 | Rasmus Pedersen | 2000 | 263 | 35.60 | 1:19.02 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
34 | Anders Mikkelsen | 2001 | 248 | 38.57 | 1:20.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:26.02 | |||||||||
35 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 246 | 35.70 | 1:20.78 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:23.44 | |||||||||
36 | Rasmus Grøn | 1999 | 170 | 42.58 | 1:31.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.93 | |||||||||
- | Casper Krohn | 2001 | DSQ | 1 hånd v. vd 25 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.16 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 498 | 29.18 | 1:03.89 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 463 | 30.63 | 1:05.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.64 | |||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 451 | 31.34 | 1:06.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.52 | |||||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 430 | 29.73 | 1:07.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.02 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 409 | 32.87 | 1:08.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 405 | 31.41 | 1:08.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.38 | |||||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 399 | 31.96 | 1:08.78 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.07 | |||||||||
8 | Christian Kornum | 2003 | 386 | 32.94 | 1:09.56 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.21 | |||||||||
9 | Filip Bruhn | 2003 | 383 | 32.41 | 1:09.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.28 | |||||||||
10 | Andreas Kronborg | 2002 | 378 | 32.68 | 1:10.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.02 | |||||||||
11 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 376 | 32.24 | 1:10.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.19 | |||||||||
12 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 375 | 31.77 | 1:10.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.79 | |||||||||
13 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 371 | 30.93 | 1:10.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.90 | |||||||||
14 | Jacob Christensen | 2002 | 353 | 35.13 | 1:11.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.81 | |||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 347 | 32.76 | 1:12.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
16 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 346 | 34.54 | 1:12.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.96 | |||||||||
17 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 343 | 34.25 | 1:12.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.52 | |||||||||
18 | Mikkel Riis | 2002 | 341 | 34.00 | 1:12.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.97 | |||||||||
19 | Daniel Østerballe | 2003 | 337 | 33.29 | 1:12.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.43 | |||||||||
20 | Christopher Z. Christense | 2003 | 333 | 35.08 | 1:13.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
21 | Victor Abel Brandi | 2003 | 332 | 33.92 | 1:13.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
22 | Daniel Damsbo | 2003 | 329 | 33.92 | 1:13.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.61 | |||||||||
23 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 324 | 33.84 | 1:13.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.50 | |||||||||
24 | Markus Toft | 2003 | 321 | 35.37 | 1:13.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.44 | |||||||||
25 | Christoffer Hove | 2002 | 309 | 34.35 | 1:14.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.12 | |||||||||
26 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 301 | 35.72 | 1:15.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.34 | |||||||||
27 | Niklas Højbjerg | 2003 | 299 | 33.77 | 1:15.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:31.21 | |||||||||
28 | William Sloth | 2003 | 296 | 37.36 | 1:15.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.81 | |||||||||
29 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 291 | 34.80 | 1:16.44 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.58 | |||||||||
30 | Jonas L. Werther | 2002 | 286 | 35.75 | 1:16.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
31 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 285 | 36.47 | 1:16.93 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.18 | |||||||||
32 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 283 | 38.16 | 1:17.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.25 | |||||||||
33 | Noah Bred | 2003 | 278 | 36.93 | 1:17.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.79 | |||||||||
34 | Simon Degn | 2003 | 275 | 36.32 | 1:17.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.32 | |||||||||
35 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 274 | 36.80 | 1:17.99 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.81 | |||||||||
36 | Andreas Pedersen | 2003 | 268 | 35.74 | 1:18.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
37 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 262 | 37.60 | 1:19.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.38 | |||||||||
38 | Mikkel Nissen | 2002 | 257 | 36.54 | 1:19.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.80 | |||||||||
39 | Alexander Johnsen | 2003 | 251 | 37.90 | 1:20.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
40 | Bjarke Bernberg | 2002 | 246 | 36.93 | 1:20.85 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.29 | |||||||||
41 | Oliver Pedersen | 2003 | 238 | 38.28 | 1:21.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
42 | Sander van der Pool | 2002 | 235 | 38.21 | 1:22.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.65 | |||||||||
43 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 220 | 39.83 | 1:23.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.71 | |||||||||
44 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 220 | 41.56 | 1:23.87 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.98 | |||||||||
45 | Zilas Aarestrup | 2003 | 220 | 38.63 | 1:23.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.74 | |||||||||
46 | Malthe Theisen | 2003 | 212 | 38.95 | 1:24.84 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:28.01 | |||||||||
47 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 199 | 42.34 | 1:26.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:27.29 | |||||||||
48 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 197 | 39.75 | 1:26.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.30 | |||||||||
49 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 197 | 39.44 | 1:26.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.79 | |||||||||
50 | Markus Wirring | 2003 | 197 | 40.23 | 1:27.01 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
51 | Emil Breinholt | 2003 | 196 | 40.79 | 1:27.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.55 | |||||||||
52 | Anders Olesen | 2003 | 195 | 40.34 | 1:27.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.87 | |||||||||
53 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 195 | 38.53 | 1:27.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.75 | |||||||||
54 | Viktor Nørrevang | 2003 | 184 | 40.34 | 1:28.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.30 | |||||||||
55 | Simon Sandal | 2003 | 183 | 43.96 | 1:29.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:32.76 | |||||||||
56 | William Scherling de Stri | 2003 | 175 | 43.38 | 1:30.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.69 | |||||||||
57 | Jonas Abildgaard | 2003 | 166 | 45.38 | 1:32.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.53 | |||||||||
58 | Anders Kammer Riis | 2003 | 121 | 45.60 | 1:42.28 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.27 | |||||||||
- | August Ancker | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.87 | |||||||||
- | Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | DSQ | cr. ben v. 20 m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias M. Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
- | Mikkel Langkjær | 2002 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:29.44 | |||||||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | DSQ | fl. flyben i br. | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.82 | |||||||||
- | Oliver L Nelander | 2002 | DSQ | afslut på mave 50 m | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | 2 flyben v. 52 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.23 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 329 | 33.88 | 1:13.34 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.85 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 327 | 34.96 | 1:13.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.30 | |||||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 294 | 34.60 | 1:16.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.85 | |||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 289 | 36.08 | 1:16.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.56 | |||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 277 | 36.48 | 1:17.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.24 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 271 | 38.41 | 1:18.22 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
7 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 269 | 36.75 | 1:18.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
8 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 268 | 36.22 | 1:18.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.61 | |||||||||
9 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 268 | 36.66 | 1:18.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
10 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 263 | 38.72 | 1:19.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.70 | |||||||||
11 | Joost Rijkhoff | 2004 | 261 | 37.65 | 1:19.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.65 | |||||||||
12 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 258 | 38.23 | 1:19.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
13 | Lukas Hedegaard | 2004 | 257 | 37.87 | 1:19.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.40 | |||||||||
14 | Ciano Kristensen | 2004 | 252 | 36.85 | 1:20.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.81 | |||||||||
15 | Oscar Pedersen | 2004 | 251 | 35.23 | 1:20.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.06 | |||||||||
16 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 251 | 37.62 | 1:20.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.32 | |||||||||
17 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 250 | 38.43 | 1:20.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
18 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 249 | 37.07 | 1:20.49 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
19 | Tobias Nielsen | 2004 | 247 | 38.28 | 1:20.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
20 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 247 | 37.04 | 1:20.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.72 | |||||||||
21 | Theis Nelander | 2005 | 245 | 38.40 | 1:20.86 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:22.97 | |||||||||
22 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 240 | 38.91 | 1:21.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.81 | |||||||||
23 | Casper Johannesen | 2004 | 239 | 37.17 | 1:21.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.15 | |||||||||
24 | Per Odrich | 2006 | 232 | 38.11 | 1:22.34 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.52 | |||||||||
25 | Lucas Rosenborg | 2004 | 231 | 38.02 | 1:22.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.27 | |||||||||
26 | Silas Fessel | 2004 | 223 | 40.76 | 1:23.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.62 | |||||||||
27 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 223 | 39.93 | 1:23.51 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.24 | |||||||||
28 | Kristian Kjær | 2005 | 217 | 39.30 | 1:24.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
29 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 214 | 39.44 | 1:24.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Gustav Hoxer | 2005 | 207 | 38.24 | 1:25.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.33 | |||||||||
31 | Frederik Kjølby | 2004 | 203 | 41.38 | 1:26.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.09 | |||||||||
32 | Andreas Torp | 2004 | 199 | 41.61 | 1:26.74 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.89 | |||||||||
33 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 198 | 39.24 | 1:26.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.37 | |||||||||
34 | Anton Christiansen | 2004 | 191 | 40.61 | 1:27.86 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:31.28 | |||||||||
35 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 190 | 41.31 | 1:27.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.08 | |||||||||
36 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 190 | 40.06 | 1:28.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.60 | |||||||||
37 | Linus Folke Jensen | 2004 | 188 | 41.73 | 1:28.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:35.83 | |||||||||
38 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 188 | 43.61 | 1:28.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kasper Jensen | 2005 | 186 | 43.75 | 1:28.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Malte P Iversen | 2004 | 182 | 43.37 | 1:29.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.30 | |||||||||
41 | Marcus Albæk | 2004 | 181 | 40.69 | 1:29.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.67 | |||||||||
42 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 166 | 46.05 | 1:32.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:29.06 | |||||||||
43 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 162 | 42.94 | 1:32.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.19 | |||||||||
44 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | 162 | 44.17 | 1:32.92 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:35.91 | |||||||||
45 | Juka Nedergaard | 2004 | 154 | 44.04 | 1:34.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.50 | |||||||||
46 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 150 | 45.84 | 1:35.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.79 | |||||||||
47 | Philip Vesterby | 2005 | 147 | 45.53 | 1:35.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.10 | |||||||||
48 | Rasmus Sørensen | 2005 | 147 | 47.26 | 1:35.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.44 | |||||||||
49 | Danilo Møller | 2004 | 143 | 45.02 | 1:36.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:37.68 | |||||||||
50 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 136 | 45.10 | 1:38.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.19 | |||||||||
51 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 126 | 46.31 | 1:40.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Lau de Zee | 2006 | 120 | 47.86 | 1:42.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.48 | |||||||||
53 | Ryan Nørgaard | 2006 | 117 | 46.99 | 1:43.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.39 | |||||||||
- | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.79 | |||||||||
- | Asbjørn Dahl | 2004 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.67 | |||||||||
- | Christian Dahl | 2006 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.51 | |||||||||
- | August Herman Wisholm | 2004 | DSQ | 1 hånd i vd. 25 m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:51.79 | |||||||||
- | Mads Peter Hansen | 2004 | DSQ | - berøring afs ryg | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.81 | |||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2004 | DSQ | sv. på mave v. 50 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.25 | |||||||||
- | Simon Kruse Holm | 2004 | DSQ | på bryst v. 50 m | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 643 | 27.28 | 58.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.82 | |||||||||
2 | Morten Due Nielsen | 1999 | 613 | 28.18 | 59.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.24 | |||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 573 | 29.27 | 1:00.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.70 | |||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 562 | 28.16 | 1:01.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.85 | |||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 561 | 28.81 | 1:01.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
6 | Marcus Brandborg | 1997 | 551 | 28.45 | 1:01.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | 1:06.57 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 531 | 28.83 | 1:02.55 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 469 | 30.09 | 1:05.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.64 | |||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 460 | 31.31 | 1:05.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.52 | |||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 426 | 30.47 | 1:07.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.07 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 421 | 33.56 | 1:07.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 421 | 30.12 | 1:07.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.02 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 403 | 31.08 | 1:08.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.38 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 364 | 33.92 | 1:10.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.30 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 357 | 33.56 | 1:11.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.85 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 324 | 34.34 | 1:13.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.56 | |||||||||
4 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 322 | 34.20 | 1:13.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.85 | |||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 284 | 36.11 | 1:17.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.24 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 280 | 37.21 | 1:17.40 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
7 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 277 | 36.24 | 1:17.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 652 | 26.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.24 | |||||||||
2 | Lisa Schøn | 1999 | 572 | 27.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 568 | 28.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 565 | 28.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.23 | |||||||||
5 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 561 | 28.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 556 | 28.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
7 | Anne Nielsen | 1999 | 553 | 28.30 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | 536 | 28.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
9 | Line Sloth Holm | 2001 | 532 | 28.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
10 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 528 | 28.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.95 | |||||||||
11 | Maria M. Porsmose | 2000 | 505 | 29.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
12 | Louise Bach Andersen | 2001 | 500 | 29.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.22 | |||||||||
13 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 492 | 29.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
14 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 484 | 29.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.14 | |||||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | 479 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
16 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 472 | 29.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.84 | |||||||||
17 | Stine Mary Vissing | 1997 | 453 | 30.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.73 | |||||||||
18 | Maria Kornum | 2001 | 453 | 30.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.32 | |||||||||
19 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 452 | 30.27 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.06 | |||||||||
20 | Maja Ibsen | 2001 | 445 | 30.44 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
21 | Lærke Als | 2002 | 444 | 30.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 31.44 | |||||||||
22 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 441 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.47 | |||||||||
23 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 440 | 30.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.83 | |||||||||
24 | Sine Johansen | 2000 | 438 | 30.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
25 | Victoria Leth | 2002 | 431 | 30.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.24 | |||||||||
26 | Liv Hingeberg | 2001 | 430 | 30.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
27 | Maria Rye | 2001 | 423 | 30.94 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.76 | |||||||||
28 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 420 | 31.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
29 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 414 | 31.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
30 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 414 | 31.18 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
31 | Therese Mardal | 2002 | 410 | 31.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
32 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 409 | 31.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
33 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 405 | 31.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | |||||||||
33 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 405 | 31.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
35 | Julia Harpøth | 2002 | 403 | 31.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
36 | Trine G. Sørensen | 1997 | 400 | 31.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
37 | Julie Tilsted | 2001 | 396 | 31.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
38 | Selma Bruun | 2001 | 383 | 32.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.90 | |||||||||
39 | Sofia Ingeberg | 2002 | 382 | 32.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.22 | |||||||||
40 | Signe Christensen | 2001 | 360 | 32.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.63 | |||||||||
41 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 359 | 32.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
42 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 357 | 32.75 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.67 | |||||||||
43 | Emma Rose Treney | 2002 | 356 | 32.78 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.24 | |||||||||
44 | Maja Volke | 2002 | 351 | 32.92 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.84 | |||||||||
45 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 341 | 33.26 | ||||||
HOG-Hinnerup | 37.23 | |||||||||
46 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 339 | 33.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.61 | |||||||||
47 | Emma A Andersen | 2000 | 330 | 33.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
48 | Emma Steen | 2000 | 326 | 33.74 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.31 | |||||||||
49 | Katrine Egenæs | 2000 | 317 | 34.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
50 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 302 | 34.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.32 | |||||||||
51 | Anna Maja Lund | 2002 | 299 | 34.75 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.04 | |||||||||
52 | Lykke Kanstrup | 2002 | 297 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.40 | |||||||||
53 | Katrine Søndergaard | 2002 | 295 | 34.91 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.30 | |||||||||
54 | Sofie Nielsen | 2001 | 283 | 35.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.72 | |||||||||
55 | Celina Sørensen | 2002 | 258 | 36.50 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
56 | Sofia Bak | 2002 | 257 | 36.54 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
57 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 227 | 38.06 | ||||||
Stidsholt IF | 36.00 | |||||||||
- | Camilla Fischer | 1992 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
- | Emma Ildal Djørup | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 31.14 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 581 | 27.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.15 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 546 | 28.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 523 | 28.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.59 | |||||||||
4 | Holly Lønne Turner | 2003 | 506 | 29.16 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.36 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2004 | 493 | 29.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.80 | |||||||||
6 | Maria Mehlsen | 2003 | 485 | 29.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.63 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 481 | 29.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 472 | 29.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
9 | Freja Romanski | 2003 | 446 | 30.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.23 | |||||||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | 445 | 30.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.85 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 441 | 30.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
12 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 432 | 30.74 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | 430 | 30.79 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.69 | |||||||||
14 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 415 | 31.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 415 | 31.14 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 30.65 | |||||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | 410 | 31.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.82 | |||||||||
17 | Martha Bjerg | 2004 | 410 | 31.27 | ||||||
Aarhus Swim | 31.03 | |||||||||
18 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 409 | 31.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 403 | 31.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.18 | |||||||||
20 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 398 | 31.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.54 | |||||||||
21 | Helga Bak | 2004 | 388 | 31.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
22 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 383 | 32.00 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.77 | |||||||||
23 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 379 | 32.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.59 | |||||||||
24 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 378 | 32.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | |||||||||
25 | Astrid Hassing | 2004 | 378 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.81 | |||||||||
26 | Katrine Mols | 2003 | 376 | 32.19 | ||||||
Aarhus Swim | 31.16 | |||||||||
27 | Veronica Brix | 2003 | 373 | 32.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | |||||||||
28 | Pipaluk Selbo | 2003 | 370 | 32.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.60 | |||||||||
29 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 369 | 32.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.64 | |||||||||
30 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 365 | 32.50 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
31 | Katrine Rasmussen | 2004 | 362 | 32.58 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.57 | |||||||||
32 | Pernille Christensen | 2003 | 362 | 32.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.79 | |||||||||
33 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 361 | 32.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 357 | 32.76 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.65 | |||||||||
35 | Lærke Asmussen | 2003 | 356 | 32.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.19 | |||||||||
36 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 349 | 33.00 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.01 | |||||||||
37 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 344 | 33.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.40 | |||||||||
38 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 341 | 33.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
39 | Sara Bundgaard | 2003 | 341 | 33.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.49 | |||||||||
40 | Maja M S Sørensen | 2004 | 337 | 33.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
41 | Marie Jæger | 2003 | 330 | 33.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 325 | 33.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.70 | |||||||||
43 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 323 | 33.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
44 | Julie Jensen | 2003 | 312 | 34.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
45 | Ida Troldborg | 2003 | 311 | 34.29 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.07 | |||||||||
46 | Agnete Riis | 2003 | 308 | 34.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
47 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 304 | 34.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
48 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 301 | 34.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
48 | Mie Holst Nielsen | 2004 | 301 | 34.64 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
50 | Victoria Bjerre | 2003 | 300 | 34.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.53 | |||||||||
51 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 295 | 34.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.99 | |||||||||
52 | Selma Skipper | 2004 | 291 | 35.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.30 | |||||||||
53 | Frida Lind | 2004 | 289 | 35.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.62 | |||||||||
53 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 289 | 35.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.76 | |||||||||
55 | Emma Rask Sørensen | 2003 | 279 | 35.54 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.10 | |||||||||
56 | Barbara Ammentorp | 2003 | 277 | 35.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.14 | |||||||||
57 | Sille Lindberg | 2003 | 269 | 35.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.67 | |||||||||
58 | Iben Schønwandt | 2003 | 268 | 36.03 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.82 | |||||||||
59 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 256 | 36.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
60 | Marie Martens Christensen | 2004 | 255 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.83 | |||||||||
61 | Ida Jul Christensen | 2004 | 253 | 36.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.20 | |||||||||
62 | Line Mygdam | 2003 | 250 | 36.87 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.72 | |||||||||
63 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 249 | 36.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
64 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 248 | 36.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
65 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 239 | 37.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
66 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 230 | 37.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
66 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 230 | 37.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 39.82 | |||||||||
68 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 224 | 38.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.61 | |||||||||
69 | Sille Mortensen | 2004 | 213 | 38.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.93 | |||||||||
70 | Emma Nonbye | 2003 | 213 | 38.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.08 | |||||||||
71 | Kathrine Nonbye | 2004 | 186 | 40.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
72 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 166 | 42.25 | ||||||
Brønderslev SK08 | 47.95 | |||||||||
73 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 145 | 44.14 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.07 | |||||||||
- | Cecilie Lauridsen | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
- | Ella Christiansen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.39 | |||||||||
- | Frida Saks Justesen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 31.40 | |||||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | DSQ | Neddykket o/ 15m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 35.88 | |||||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | DSQ | Ej brudt v/ 15m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.63 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 425 | 30.89 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.09 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 382 | 32.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 339 | 33.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 337 | 33.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
5 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 332 | 33.54 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.32 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 332 | 33.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | |||||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 322 | 33.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
8 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 299 | 34.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.82 | |||||||||
9 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 293 | 34.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
10 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 288 | 35.18 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
11 | Mie Asmussen | 2005 | 284 | 35.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.30 | |||||||||
12 | Kristine Vestergaard | 2005 | 283 | 35.37 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.74 | |||||||||
13 | Alma Gotfredsen | 2005 | 282 | 35.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.95 | |||||||||
14 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 276 | 35.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Frost Rainer | 2005 | 260 | 36.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.35 | |||||||||
16 | Line Gjelstrup | 2006 | 246 | 37.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.65 | |||||||||
17 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 245 | 37.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
18 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 242 | 37.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.84 | |||||||||
19 | Emma Phaff Steen | 2005 | 229 | 37.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.83 | |||||||||
20 | Anne Laustsen | 2005 | 224 | 38.22 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.16 | |||||||||
21 | Josefine Høgh | 2005 | 206 | 39.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.51 | |||||||||
22 | Signe Gade | 2005 | 196 | 39.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.23 | |||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.18 | |||||||||
- | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 45.72 | |||||||||
- | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.69 | |||||||||
- | Line Ibsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 732 | 25.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.24 | |||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 592 | 27.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
3 | Lisa Schøn | 1999 | 589 | 27.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.43 | |||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 573 | 27.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.23 | |||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 564 | 28.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
6 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 554 | 28.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
7 | Anne Nielsen | 1999 | 545 | 28.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 581 | 27.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.15 | |||||||||
2 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 560 | 28.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 524 | 28.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.59 | |||||||||
4 | Holly Lønne Turner | 2003 | 508 | 29.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.36 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2004 | 502 | 29.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.80 | |||||||||
6 | Maria Mehlsen | 2003 | 483 | 29.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.63 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 476 | 29.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 439 | 30.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 421 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.09 | |||||||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 362 | 32.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 360 | 32.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 354 | 32.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
5 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 354 | 32.85 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.32 | |||||||||
- | Mathilde Bager | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 656 | 23.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 23.47 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 575 | 24.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.27 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 544 | 24.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 23.52 | |||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 527 | 25.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.43 | |||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 522 | 25.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 23.84 | |||||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | 509 | 25.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.17 | |||||||||
7 | David Hjort | 2000 | 483 | 25.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.83 | |||||||||
8 | Mads Møller | 2000 | 483 | 25.82 | ||||||
Kalundborg SK | 26.65 | |||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 468 | 26.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
10 | Rune Nørgaard | 2000 | 466 | 26.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.15 | |||||||||
11 | Marius Nørgaard | 2001 | 459 | 26.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
12 | Anders Vestergaard | 2001 | 458 | 26.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
13 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 455 | 26.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.74 | |||||||||
14 | Mads Alnor | 2000 | 447 | 26.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.26 | |||||||||
15 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 446 | 26.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.10 | |||||||||
16 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 443 | 26.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 26.62 | |||||||||
17 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 442 | 26.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
18 | Ehab Basha | 2000 | 437 | 26.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.65 | |||||||||
19 | Scott Stegenborg | 2000 | 436 | 26.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
20 | Christian Juul Jensen | 2000 | 433 | 26.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.51 | |||||||||
21 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 431 | 26.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
22 | Magnus V. Ancker | 2001 | 424 | 26.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.34 | |||||||||
23 | Magnus Gertz | 2000 | 423 | 26.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.33 | |||||||||
24 | Simon Andersen | 2000 | 415 | 27.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.97 | |||||||||
25 | Per Jensen | 1995 | 411 | 27.24 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
26 | Kasper Kjær | 2000 | 406 | 27.34 | ||||||
H.G.F. Svømning | 27.94 | |||||||||
27 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 404 | 27.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
28 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 399 | 27.51 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.52 | |||||||||
29 | Kristian Berthelsen | 1999 | 395 | 27.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.15 | |||||||||
30 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 391 | 27.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.50 | |||||||||
31 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 382 | 27.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
32 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 380 | 27.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.14 | |||||||||
33 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 378 | 28.00 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
34 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 377 | 28.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.29 | |||||||||
35 | Mark Simonsen | 1997 | 372 | 28.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
36 | Rasmus Pedersen | 2000 | 371 | 28.18 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 27.94 | |||||||||
37 | Carl M Gadegaard | 2001 | 358 | 28.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
38 | Casper Krohn | 2001 | 336 | 29.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.67 | |||||||||
39 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 332 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.56 | |||||||||
40 | Johannes Gasse | 2001 | 332 | 29.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.55 | |||||||||
41 | Nicklas Pedersen | 2001 | 331 | 29.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
42 | David Johansen | 2001 | 317 | 29.69 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 28.99 | |||||||||
43 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 306 | 30.04 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.81 | |||||||||
44 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 296 | 30.38 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.40 | |||||||||
45 | Amin Nedergaard | 2001 | 278 | 31.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.63 | |||||||||
46 | Rasmus Grøn | 1999 | 191 | 35.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.14 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 446 | 26.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 444 | 26.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 432 | 26.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 432 | 26.78 | ||||||
Aarhus Swim | 27.39 | |||||||||
5 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 404 | 27.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.81 | |||||||||
6 | Mathias Knudsen | 2003 | 400 | 27.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.61 | |||||||||
7 | Andreas Kronborg | 2002 | 399 | 27.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.27 | |||||||||
8 | Andreas Blaaberg | 2002 | 399 | 27.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.18 | |||||||||
9 | Thor Brunsgaard | 2003 | 389 | 27.74 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.28 | |||||||||
10 | Ruben Nørgaard | 2002 | 387 | 27.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
11 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 373 | 28.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 29.82 | |||||||||
12 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 369 | 28.23 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
13 | Anton Leth | 2002 | 362 | 28.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Marcus Hiort | 2003 | 356 | 28.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.62 | |||||||||
15 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 354 | 28.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.03 | |||||||||
16 | Victor Abel Brandi | 2003 | 347 | 28.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
17 | Nikolai Sander | 2003 | 344 | 28.91 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.49 | |||||||||
18 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 342 | 28.95 | ||||||
Aarhus Swim | 29.39 | |||||||||
19 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 342 | 28.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.09 | |||||||||
20 | Mark Brandt | 2002 | 335 | 29.17 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 29.72 | |||||||||
21 | Christopher Z. Christense | 2003 | 333 | 29.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.73 | |||||||||
22 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 323 | 29.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.42 | |||||||||
22 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 323 | 29.51 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.17 | |||||||||
24 | Niklas Højbjerg | 2003 | 315 | 29.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.40 | |||||||||
25 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 307 | 30.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 31.22 | |||||||||
26 | William Sloth | 2003 | 307 | 30.02 | ||||||
Aarhus Swim | 30.31 | |||||||||
27 | Matias Kjær | 2002 | 304 | 30.12 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
28 | Andreas Pedersen | 2003 | 302 | 30.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
29 | Anders Elsborg | 2003 | 295 | 30.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
30 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 282 | 30.86 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
31 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 278 | 31.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.14 | |||||||||
32 | Malthe Theisen | 2003 | 260 | 31.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
33 | Markus Wirring | 2003 | 258 | 31.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
34 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 252 | 32.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.41 | |||||||||
35 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 251 | 32.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 32.32 | |||||||||
36 | Markus Vang Kleist | 2003 | 247 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.99 | |||||||||
37 | Sune Schaarup | 2003 | 243 | 32.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.42 | |||||||||
38 | Bjarke Bernberg | 2002 | 232 | 32.94 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.86 | |||||||||
39 | Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | 221 | 33.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.79 | |||||||||
40 | Mikkel Langkjær | 2002 | 220 | 33.53 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
41 | Jacob Toft | 2003 | 217 | 33.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.81 | |||||||||
42 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 205 | 34.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | |||||||||
43 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 204 | 34.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.26 | |||||||||
44 | Mikkel H. Andreasen | 2003 | 198 | 34.74 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
45 | Mathias Kjær | 2003 | 197 | 34.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
46 | Frederik P Justesen | 2003 | 192 | 35.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.54 | |||||||||
47 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 191 | 35.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.87 | |||||||||
48 | Simon Sandal | 2003 | 184 | 35.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.53 | |||||||||
49 | Anders Kammer Riis | 2003 | 181 | 35.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
50 | William Scherling de Stri | 2003 | 148 | 38.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.70 | |||||||||
- | Alexander Johnsen | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 28.83 | |||||||||
- | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
- | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.44 | |||||||||
- | Valdemar Wichmann | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.27 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 383 | 27.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.22 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 341 | 28.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
3 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 311 | 29.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
4 | Ciano Kristensen | 2004 | 304 | 30.10 | ||||||
Aarhus Swim | 30.76 | |||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 292 | 30.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.04 | |||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 291 | 30.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.42 | |||||||||
7 | Søren Have | 2004 | 289 | 30.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | |||||||||
8 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 278 | 31.01 | ||||||
Aarhus Swim | 33.48 | |||||||||
9 | Tobias Nielsen | 2004 | 277 | 31.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.28 | |||||||||
10 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 248 | 32.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | |||||||||
11 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 246 | 32.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
12 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 241 | 32.53 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.50 | |||||||||
13 | Theis Nelander | 2005 | 224 | 33.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
14 | Inas Ilic | 2005 | 221 | 33.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
15 | Gustav Hoxer | 2005 | 216 | 33.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
16 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 213 | 33.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
17 | Andreas Torp | 2004 | 203 | 34.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.46 | |||||||||
18 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 202 | 34.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.85 | |||||||||
19 | Anton Christiansen | 2004 | 201 | 34.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
19 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 201 | 34.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.61 | |||||||||
21 | Marcus Albæk | 2004 | 200 | 34.60 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.06 | |||||||||
22 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 200 | 34.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.26 | |||||||||
23 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | 198 | 34.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
24 | Silas Fessel | 2004 | 191 | 35.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 33.30 | |||||||||
25 | Valdemar Degn | 2004 | 181 | 35.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
26 | William Leth | 2004 | 178 | 35.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.48 | |||||||||
27 | Danilo Møller | 2004 | 169 | 36.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.40 | |||||||||
28 | Juka Nedergaard | 2004 | 165 | 36.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.39 | |||||||||
29 | Frederik Kjølby | 2004 | 161 | 37.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.23 | |||||||||
30 | Simon Kruse Holm | 2004 | 147 | 38.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
31 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 146 | 38.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
32 | Elmer Oosterhof | 2005 | 141 | 38.91 | ||||||
Aars Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
33 | Simon Lunde Aggerholm | 2006 | 138 | 39.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
34 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 137 | 39.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.78 | |||||||||
35 | Silas Kjær Holm | 2006 | 135 | 39.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
36 | Jakob Thomsen | 2006 | 104 | 42.99 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.58 | |||||||||
37 | August Herman Wisholm | 2004 | 83 | 46.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.00 | |||||||||
- | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 31.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 627 | 23.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 23.47 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 600 | 24.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 23.27 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 585 | 24.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 23.52 | |||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 522 | 25.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.43 | |||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 520 | 25.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 23.84 | |||||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | 500 | 25.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.17 | |||||||||
7 | David Hjort | 2000 | 483 | 25.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.83 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 465 | 26.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 459 | 26.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 452 | 26.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 425 | 26.93 | ||||||
Aarhus Swim | 27.39 | |||||||||
5 | Mathias Knudsen | 2003 | 407 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.61 | |||||||||
6 | Andreas Kronborg | 2002 | 407 | 27.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 28.27 | |||||||||
7 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 405 | 27.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.81 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 388 | 27.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.22 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 339 | 29.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
3 | Ciano Kristensen | 2004 | 321 | 29.58 | ||||||
Aarhus Swim | 30.76 | |||||||||
4 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 308 | 29.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 296 | 30.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.04 | |||||||||
6 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 286 | 30.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.42 | |||||||||
7 | Søren Have | 2004 | 278 | 31.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 577 | 37.20 | 1:18.43 | 2:00.70 | 2:41.61 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:40.13 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 526 | 37.66 | 1:20.51 | 2:03.86 | 2:46.68 | |||
Aarhus Swim | 2:53.40 | |||||||||
3 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 513 | 38.24 | 1:20.74 | 2:04.40 | 2:48.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.80 | |||||||||
4 | Line Gertz | 2001 | 509 | 37.60 | 1:20.49 | 2:04.51 | 2:48.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.28 | |||||||||
5 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 501 | 39.25 | 1:23.11 | 2:05.96 | 2:49.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:51.65 | |||||||||
6 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 484 | 38.97 | 1:22.88 | 2:07.28 | 2:51.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.95 | |||||||||
7 | Mette Baack | 2000 | 478 | 38.78 | 1:22.28 | 2:07.06 | 2:52.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.27 | |||||||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 449 | 39.87 | 1:23.97 | 2:09.19 | 2:55.67 | |||
Odder Svømmeklub | 2:52.03 | |||||||||
9 | Martha Moeslund | 1998 | 401 | 41.38 | 1:28.12 | 2:15.42 | 3:02.42 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:59.85 | |||||||||
10 | Karoline Nielsen | 1997 | 380 | 41.80 | 1:28.56 | 2:17.29 | 3:05.72 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:04.08 | |||||||||
11 | Caroline Meyer | 2002 | 375 | 42.50 | 1:30.24 | 2:18.25 | 3:06.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.46 | |||||||||
12 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 326 | 43.37 | 1:32.68 | 2:23.63 | 3:15.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:16.27 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 578 | 36.65 | 1:17.26 | 1:59.32 | 2:41.50 | |||
Aarhus Swim | 2:43.26 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 516 | 39.09 | 1:21.34 | 2:05.11 | 2:47.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:56.30 | |||||||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | 467 | 39.33 | 1:24.21 | 2:09.32 | 2:53.39 | |||
Aarhus Swim | 2:57.09 | |||||||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 466 | 39.50 | 1:23.70 | 2:09.13 | 2:53.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.78 | |||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 455 | 40.50 | 1:24.98 | 2:09.76 | 2:54.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.51 | |||||||||
6 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 437 | 41.52 | 1:25.67 | 2:11.75 | 2:57.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:02.88 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 428 | 39.97 | 1:25.37 | 2:11.78 | 2:58.43 | |||
Aarhus Swim | 3:12.93 | |||||||||
8 | Nicoline Dyrman | 2004 | 426 | 40.20 | 1:26.11 | 2:14.08 | 2:58.77 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:17.28 | |||||||||
9 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 405 | 42.82 | 1:28.48 | 2:15.14 | 3:01.84 | |||
Aarhus Swim | 3:07.00 | |||||||||
10 | Matilde Iversen | 2003 | 403 | 40.90 | 1:27.47 | 2:15.55 | 3:02.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:03.63 | |||||||||
11 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 394 | 41.91 | 1:28.75 | 2:16.01 | 3:03.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:05.72 | |||||||||
12 | Laura Marie Dige | 2004 | 394 | 42.24 | 1:29.03 | 2:16.44 | 3:03.55 | |||
Aarhus Swim | 3:09.06 | |||||||||
13 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 387 | 41.22 | 1:28.27 | 2:16.79 | 3:04.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:04.15 | |||||||||
14 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 385 | 3:04.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.27 | |||||||||
15 | Freja Romanski | 2003 | 365 | 41.28 | 1:28.90 | 2:18.53 | 3:08.14 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:15.19 | |||||||||
16 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 354 | 43.78 | 1:32.68 | 2:21.23 | 3:10.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:13.21 | |||||||||
17 | Mathilde Møller | 2004 | 321 | 43.80 | 1:33.58 | 2:24.92 | 3:16.48 | |||
Swim Team Neptun | 3:11.19 | |||||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 316 | 44.50 | 1:35.89 | 2:26.72 | 3:17.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:29.56 | |||||||||
- | Louise Sjørup Jensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:51.15 | |||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 368 | 42.23 | 1:31.04 | 2:19.89 | 3:07.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:11.96 | |||||||||
2 | Josefine Staudt | 2005 | 342 | 44.30 | 1:33.58 | 2:23.38 | 3:12.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.52 | |||||||||
3 | Ida Hovmark | 2005 | 300 | 44.07 | 1:36.45 | 2:29.72 | 3:20.86 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:26.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 608 | 32.53 | 1:08.30 | 1:44.84 | 2:22.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.69 | |||||||||
2 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 562 | 33.17 | 1:10.00 | 1:47.51 | 2:25.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 460 | 34.78 | 1:14.36 | 1:54.94 | 2:35.97 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:40.33 | |||||||||
4 | Alexander Stær | 2001 | 391 | 36.05 | 1:16.99 | 2:00.29 | 2:44.68 | |||
Swim Team Neptun | 2:43.10 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 369 | 37.83 | 1:20.52 | 2:04.25 | 2:47.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.07 | |||||||||
6 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 362 | 37.34 | 1:20.96 | 2:05.43 | 2:48.90 | |||
Aars Svømmeklub | 2:50.53 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 476 | 35.38 | 1:14.63 | 1:54.42 | 2:34.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:41.06 | |||||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 438 | 36.91 | 1:16.98 | 1:57.90 | 2:38.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.80 | |||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 435 | 36.58 | 1:17.27 | 1:58.28 | 2:38.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:48.77 | |||||||||
4 | Anton Leth | 2002 | 435 | 35.62 | 1:16.36 | 1:58.51 | 2:38.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.40 | |||||||||
5 | Mingus Okkerholm | 2002 | 434 | 36.54 | 1:17.54 | 1:58.97 | 2:39.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
6 | Markus Toft | 2003 | 387 | 36.30 | 1:17.72 | 2:01.53 | 2:45.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.29 | |||||||||
7 | Jacob Christensen | 2002 | 382 | 37.74 | 1:19.81 | 2:03.40 | 2:45.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:53.27 | |||||||||
8 | Christian Kornum | 2003 | 378 | 38.73 | 1:21.85 | 2:05.85 | 2:46.55 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:54.23 | |||||||||
9 | Filip Bruhn | 2003 | 377 | 38.20 | 1:20.47 | 2:03.69 | 2:46.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.11 | |||||||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | 335 | 39.36 | 1:23.08 | 2:07.69 | 2:53.35 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:58.71 | |||||||||
11 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 325 | 39.16 | 1:24.03 | 2:09.65 | 2:55.23 | |||
Swim Team Neptun | 2:58.32 | |||||||||
12 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 322 | 37.64 | 1:20.85 | 2:07.66 | 2:55.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:58.15 | |||||||||
13 | Matias Kjær | 2002 | 263 | 40.78 | 1:28.35 | 2:17.59 | 3:08.04 | |||
Aars Svømmeklub | 3:11.62 | |||||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.35 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Olesens Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 347 | 38.90 | 1:23.71 | 2:07.46 | 2:51.30 | |||
Aarhus Swim | 2:55.28 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 296 | 41.01 | 1:27.21 | 2:14.07 | 3:00.77 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:01.46 | |||||||||
3 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 293 | 41.98 | 1:28.56 | 2:15.71 | 3:01.27 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:11.46 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 284 | 41.56 | 1:29.15 | 2:16.87 | 3:03.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:15.52 | |||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 282 | 41.62 | 1:28.09 | 2:15.68 | 3:03.59 | |||
Odder Svømmeklub | 3:11.48 | |||||||||
6 | Silas Fessel | 2004 | 241 | 44.14 | 1:33.18 | 2:23.05 | 3:13.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:34.26 | |||||||||
7 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 223 | 44.33 | 1:34.74 | 2:27.39 | 3:18.41 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:24.11 | |||||||||
8 | Kasper Jensen | 2005 | 193 | 49.76 | 1:42.15 | 2:36.91 | 3:28.36 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:45.04 | |||||||||
9 | Philip Vesterby | 2005 | 192 | 47.42 | 1:41.95 | 2:36.76 | 3:28.62 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:29.70 | |||||||||
10 | Andreas Torp | 2004 | 191 | 48.67 | 1:43.31 | 2:38.23 | 3:29.14 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:25.28 | |||||||||
11 | Per Odrich | 2006 | 176 | 50.75 | 1:47.34 | 2:42.95 | 3:34.88 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
12 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 148 | 53.12 | 1:52.03 | 2:50.51 | 3:47.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:08.39 | |||||||||
13 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 147 | 50.92 | 1:48.38 | 2:47.84 | 3:47.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 4:09.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 572 | 32.23 | 1:06.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 550 | 32.44 | 1:07.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 507 | 33.88 | 1:08.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.81 | |||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 502 | 33.96 | 1:09.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 498 | 34.28 | 1:09.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 473 | 34.50 | 1:10.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
7 | Nete Lund Madsen | 2001 | 472 | 34.85 | 1:10.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
8 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 471 | 34.51 | 1:10.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
9 | Louise Bach Andersen | 2001 | 456 | 34.44 | 1:11.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
10 | Lenette Nielsen | 1997 | 453 | 34.94 | 1:11.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
11 | Signe Villumsen | 2001 | 439 | 35.49 | 1:12.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 434 | 36.20 | 1:12.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.38 | |||||||||
13 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 432 | 35.27 | 1:12.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.76 | |||||||||
14 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 428 | 35.65 | 1:13.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.07 | |||||||||
15 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 427 | 35.47 | 1:13.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
16 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 422 | 35.87 | 1:13.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.12 | |||||||||
17 | Anna Mathiasen | 2000 | 418 | 35.97 | 1:13.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
17 | Caroline Christensen | 1999 | 418 | 35.17 | 1:13.58 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.49 | |||||||||
19 | Anette Poulsen | 1999 | 416 | 35.37 | 1:13.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
20 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 395 | 36.28 | 1:14.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.01 | |||||||||
21 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 390 | 36.39 | 1:15.31 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:13.09 | |||||||||
22 | Selma Bruun | 2001 | 386 | 35.89 | 1:15.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.97 | |||||||||
23 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 381 | 36.85 | 1:15.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.21 | |||||||||
24 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 380 | 36.66 | 1:15.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.20 | |||||||||
25 | Sine Johansen | 2000 | 364 | 36.70 | 1:17.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
26 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 351 | 37.58 | 1:17.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
27 | Maria Kornum | 2001 | 348 | 37.78 | 1:18.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.86 | |||||||||
28 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 341 | 38.30 | 1:18.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.10 | |||||||||
29 | Lærke Als | 2002 | 338 | 38.79 | 1:18.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.73 | |||||||||
30 | Sofia Ingeberg | 2002 | 335 | 38.32 | 1:19.20 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
31 | Signe Christensen | 2001 | 321 | 39.35 | 1:20.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.72 | |||||||||
32 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 310 | 39.94 | 1:21.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.83 | |||||||||
33 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 292 | 39.71 | 1:22.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.03 | |||||||||
34 | Julia Harpøth | 2002 | 288 | 39.67 | 1:23.31 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:19.39 | |||||||||
35 | Emma Steen | 2000 | 281 | 41.41 | 1:23.96 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:24.02 | |||||||||
36 | Therese Mardal | 2002 | 268 | 41.51 | 1:25.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
37 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 259 | 42.20 | 1:26.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.48 | |||||||||
38 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 257 | 41.66 | 1:26.47 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.50 | |||||||||
39 | Katrine Søndergaard | 2002 | 253 | 42.07 | 1:26.95 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.18 | |||||||||
40 | Sofie Nielsen | 2001 | 252 | 44.33 | 1:27.11 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:36.26 | |||||||||
41 | Maja Volke | 2002 | 240 | 44.55 | 1:28.44 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.58 | |||||||||
42 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 240 | 43.37 | 1:28.52 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.76 | |||||||||
43 | Gro Sørensen | 2002 | 224 | 44.41 | 1:30.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:42.52 | |||||||||
44 | Lykke Kanstrup | 2002 | 202 | 44.08 | 1:33.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:40.93 | |||||||||
45 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 195 | 45.89 | 1:34.77 | |||||
HOG-Hinnerup | 1:45.80 | |||||||||
46 | Celina Sørensen | 2002 | 164 | 49.19 | 1:40.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:48.84 | |||||||||
47 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 163 | 48.12 | 1:40.67 | |||||
Stidsholt IF | 1:25.00 | |||||||||
48 | Ida Sabroe | 2002 | 149 | 49.86 | 1:43.77 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:46.65 | |||||||||
- | Emma Ildal Djørup | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:12.97 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 514 | 33.72 | 1:08.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.81 | |||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 507 | 33.78 | 1:08.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 481 | 34.30 | 1:10.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.75 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 457 | 34.37 | 1:11.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.77 | |||||||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 455 | 35.08 | 1:11.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.41 | |||||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 454 | 34.99 | 1:11.59 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.74 | |||||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | 443 | 35.66 | 1:12.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.18 | |||||||||
8 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 436 | 35.15 | 1:12.55 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.41 | |||||||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | 424 | 35.89 | 1:13.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.35 | |||||||||
10 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 420 | 36.33 | 1:13.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.18 | |||||||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | 420 | 35.71 | 1:13.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.30 | |||||||||
12 | Anna Toft Petersen | 2004 | 418 | 36.00 | 1:13.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | 411 | 36.36 | 1:13.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.42 | |||||||||
14 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 411 | 36.43 | 1:13.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
15 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 399 | 36.53 | 1:14.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.86 | |||||||||
16 | Mia Borgensgaard | 2003 | 392 | 36.72 | 1:15.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.53 | |||||||||
17 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 387 | 36.30 | 1:15.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.19 | |||||||||
18 | Marlene Reitan | 2003 | 385 | 36.48 | 1:15.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.22 | |||||||||
19 | Lærke Høgsted | 2003 | 384 | 36.53 | 1:15.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.97 | |||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 379 | 37.34 | 1:16.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:16.38 | |||||||||
21 | Holly Lønne Turner | 2003 | 369 | 37.66 | 1:16.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.11 | |||||||||
21 | Martha Bjerg | 2004 | 369 | 38.25 | 1:16.70 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.70 | |||||||||
23 | Clara Skrydstrup | 2004 | 368 | 36.72 | 1:16.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.41 | |||||||||
24 | Mia Hvarre | 2004 | 357 | 37.47 | 1:17.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.16 | |||||||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 348 | 37.89 | 1:18.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Laura Marie Dige | 2004 | 345 | 38.57 | 1:18.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.85 | |||||||||
27 | Nicoline Dyrman | 2004 | 339 | 39.15 | 1:18.87 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.56 | |||||||||
28 | Maria Mehlsen | 2003 | 328 | 39.83 | 1:19.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.46 | |||||||||
29 | Astrid Hassing | 2004 | 323 | 38.88 | 1:20.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.71 | |||||||||
30 | Amalie Schou | 2003 | 322 | 39.18 | 1:20.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.52 | |||||||||
31 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 320 | 39.04 | 1:20.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.74 | |||||||||
32 | Victoria Bjerre | 2003 | 317 | 39.51 | 1:20.65 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:23.15 | |||||||||
33 | Sia Aagaard | 2004 | 317 | 39.22 | 1:20.66 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.31 | |||||||||
34 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 307 | 40.23 | 1:21.52 | |||||
Swim Team Neptun | 1:20.17 | |||||||||
35 | Veronica Brix | 2003 | 305 | 39.35 | 1:21.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.44 | |||||||||
36 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 302 | 40.28 | 1:21.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Helga Bak | 2004 | 301 | 39.81 | 1:22.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.79 | |||||||||
38 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 300 | 40.45 | 1:22.15 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.91 | |||||||||
39 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 297 | 41.08 | 1:22.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.30 | |||||||||
40 | Freja Friborg | 2004 | 291 | 40.14 | 1:22.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:19.75 | |||||||||
41 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 285 | 40.32 | 1:23.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.19 | |||||||||
42 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 278 | 40.79 | 1:24.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.22 | |||||||||
43 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 276 | 41.01 | 1:24.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
44 | Mille Winther | 2003 | 270 | 41.51 | 1:25.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.03 | |||||||||
45 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 260 | 40.85 | 1:26.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.12 | |||||||||
46 | Sofie Kaysen | 2004 | 258 | 42.04 | 1:26.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.95 | |||||||||
47 | Marie Jæger | 2003 | 256 | 41.70 | 1:26.65 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:24.97 | |||||||||
48 | Frida Lind | 2004 | 249 | 42.80 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:27.29 | |||||||||
49 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 249 | 41.98 | 1:27.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:26.04 | |||||||||
50 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 242 | 42.79 | 1:28.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.50 | |||||||||
51 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 239 | 43.96 | 1:28.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.06 | |||||||||
52 | Emma Jensen | 2003 | 232 | 44.45 | 1:29.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.34 | |||||||||
53 | Katrine Rasmussen | 2004 | 231 | 44.12 | 1:29.67 | |||||
Swim Team Neptun | 1:40.20 | |||||||||
54 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 230 | 44.13 | 1:29.75 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
55 | Louise Høeg | 2003 | 225 | 44.27 | 1:30.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.18 | |||||||||
56 | Mie Holst Nielsen | 2004 | 224 | 44.22 | 1:30.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
57 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 223 | 43.84 | 1:30.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.76 | |||||||||
58 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 219 | 45.34 | 1:31.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.96 | |||||||||
59 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 216 | 44.87 | 1:31.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:32.51 | |||||||||
60 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 207 | 46.37 | 1:32.89 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:37.95 | |||||||||
61 | Marie Martens Christensen | 2004 | 205 | 46.27 | 1:33.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.76 | |||||||||
62 | Emma Rask Sørensen | 2003 | 195 | 45.03 | 1:34.88 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
63 | Sille Mortensen | 2004 | 189 | 46.44 | 1:35.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.27 | |||||||||
64 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 174 | 47.50 | 1:38.40 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:39.63 | |||||||||
65 | Line Mygdam | 2003 | 172 | 1:38.92 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:36.58 | |||||||||
66 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 172 | 48.35 | 1:38.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.64 | |||||||||
67 | Iben Schønwandt | 2003 | 169 | 48.24 | 1:39.41 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
68 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 167 | 1:39.79 | 1:39.79 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:40.50 | |||||||||
69 | Emma Nonbye | 2003 | 148 | 50.84 | 1:43.92 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:42.37 | |||||||||
70 | Kathrine Nonbye | 2004 | 129 | 54.85 | 1:48.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:49.69 | |||||||||
- | Cecilie Lauridsen | 2003 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 1:15.43 | |||||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.92 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.80 | |||||||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DSQ | ej forts. bev. 50 m | ||||||
Swim Team Neptun | 1:25.03 | |||||||||
- | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | DSQ | sv. på mave 23 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.00 | |||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.95 | |||||||||
- | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:58.64 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Lie Thisted | 2005 | 357 | 38.48 | 1:17.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 357 | 37.86 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.83 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 338 | 38.77 | 1:18.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.35 | |||||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 325 | 38.54 | 1:19.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.49 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 318 | 38.97 | 1:20.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.36 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 308 | 39.58 | 1:21.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
7 | Louise Sunesen | 2005 | 300 | 41.05 | 1:22.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.72 | |||||||||
8 | Luna Christensen | 2005 | 279 | 41.66 | 1:24.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.40 | |||||||||
9 | Emilie Moberg | 2005 | 258 | 41.47 | 1:26.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.19 | |||||||||
10 | Tilde Søe Bach | 2005 | 240 | 1:28.43 | 1:28.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:41.20 | |||||||||
11 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 226 | 43.30 | 1:30.26 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
12 | Karoline Iversen | 2005 | 221 | 45.21 | 1:30.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.60 | |||||||||
13 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 221 | 45.49 | 1:30.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
14 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 208 | 44.87 | 1:32.82 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:35.74 | |||||||||
15 | Alma Gotfredsen | 2005 | 201 | 45.69 | 1:33.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.63 | |||||||||
16 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 184 | 47.86 | 1:36.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Line Gjelstrup | 2006 | 171 | 47.89 | 1:39.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.03 | |||||||||
18 | Caden Halle | 2005 | 170 | 47.92 | 1:39.16 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:55.99 | |||||||||
19 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 170 | 48.20 | 1:39.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Karoline Hansfort | 2006 | 157 | 48.71 | 1:41.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:52.96 | |||||||||
21 | Line Ibsen | 2005 | 118 | 54.72 | 1:51.94 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:45.36 | |||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:32.29 | |||||||||
- | Sara Gilling-Iskov | 2006 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:57.40 | |||||||||
- | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | DSQ | br.liggende v. 20m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:51.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 598 | 31.76 | 1:05.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 551 | 32.74 | 1:07.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 510 | 33.63 | 1:08.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.81 | |||||||||
4 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 509 | 33.92 | 1:08.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 502 | 34.17 | 1:09.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Nete Lund Madsen | 2001 | 475 | 33.94 | 1:10.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 465 | 34.10 | 1:11.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 517 | 33.37 | 1:08.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 515 | 33.89 | 1:08.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.41 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 497 | 33.90 | 1:09.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.81 | |||||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 494 | 34.94 | 1:09.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.75 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 459 | 34.48 | 1:11.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.77 | |||||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 455 | 34.60 | 1:11.50 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:14.74 | |||||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | 405 | 36.25 | 1:14.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.18 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Løkken Idrætscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 383 | 36.82 | 1:15.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.83 | |||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 367 | 37.80 | 1:16.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 348 | 38.29 | 1:18.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.35 | |||||||||
4 | Anna Varming | 2005 | 337 | 38.42 | 1:19.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.36 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 309 | 38.57 | 1:21.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.49 | |||||||||
6 | Louise Sunesen | 2005 | 300 | 40.17 | 1:22.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.72 | |||||||||
7 | Jazmin Jensen | 2005 | 292 | 40.02 | 1:22.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders L. Mogensen | 1996 | 538 | 29.48 | 1:00.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.28 | |||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 529 | 28.60 | 1:00.46 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 521 | 29.68 | 1:00.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 519 | 29.45 | 1:00.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.31 | |||||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | 459 | 30.79 | 1:03.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.37 | |||||||||
6 | Lasse Harde | 1998 | 446 | 30.30 | 1:04.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.61 | |||||||||
7 | Thomas Schiby | 2001 | 438 | 31.53 | 1:04.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.61 | |||||||||
8 | Christian Bonde | 2001 | 372 | 33.49 | 1:07.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
9 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 344 | 33.42 | 1:09.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
10 | Magnus V. Ancker | 2001 | 340 | 34.03 | 1:10.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.93 | |||||||||
11 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 336 | 34.67 | 1:10.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.58 | |||||||||
12 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 331 | 35.30 | 1:10.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.23 | |||||||||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 331 | 34.87 | 1:10.70 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.40 | |||||||||
14 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 325 | 33.87 | 1:11.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 300 | 35.44 | 1:13.03 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.87 | |||||||||
16 | Carl M Gadegaard | 2001 | 294 | 35.91 | 1:13.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
17 | Johannes Gasse | 2001 | 288 | 35.88 | 1:14.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.91 | |||||||||
18 | David Johansen | 2001 | 285 | 36.16 | 1:14.28 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:15.07 | |||||||||
19 | Nicklas Pedersen | 2001 | 279 | 35.29 | 1:14.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
20 | Mathias Madsen | 1999 | 272 | 35.52 | 1:15.45 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 272 | 36.60 | 1:15.49 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.80 | |||||||||
22 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 226 | 38.84 | 1:20.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.66 | |||||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.19 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 469 | 30.48 | 1:02.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 448 | 30.93 | 1:03.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
3 | Thor Brunsgaard | 2003 | 412 | 31.57 | 1:05.71 | |||||
Swim Team Neptun | 1:06.83 | |||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 406 | 32.16 | 1:06.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.60 | |||||||||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 388 | 32.38 | 1:07.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.92 | |||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 383 | 32.42 | 1:07.34 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 371 | 33.24 | 1:08.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.64 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 370 | 33.10 | 1:08.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.65 | |||||||||
9 | Daniel Gallacher | 2002 | 369 | 32.59 | 1:08.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.42 | |||||||||
9 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 369 | 33.17 | 1:08.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.40 | |||||||||
11 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 363 | 32.81 | 1:08.57 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.41 | |||||||||
12 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 353 | 34.12 | 1:09.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.71 | |||||||||
13 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 352 | 33.22 | 1:09.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.29 | |||||||||
14 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 347 | 33.86 | 1:09.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.12 | |||||||||
15 | Christian Ottosen | 2002 | 341 | 34.28 | 1:10.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.69 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 339 | 34.45 | 1:10.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
17 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 337 | 34.28 | 1:10.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.01 | |||||||||
18 | Casper Brinch | 2002 | 329 | 35.06 | 1:10.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.81 | |||||||||
19 | Alex Søndergaard | 2003 | 327 | 34.78 | 1:11.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
20 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 325 | 34.68 | 1:11.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.01 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 316 | 34.89 | 1:11.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.66 | |||||||||
22 | Kasper Johnsen | 2003 | 308 | 35.18 | 1:12.38 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
23 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 303 | 35.61 | 1:12.79 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.67 | |||||||||
24 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 292 | 36.31 | 1:13.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.78 | |||||||||
25 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 290 | 36.44 | 1:13.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.32 | |||||||||
26 | Oliver L Nelander | 2002 | 286 | 36.44 | 1:14.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
27 | Jonas L. Werther | 2002 | 280 | 36.93 | 1:14.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
28 | Marcus Hiort | 2003 | 279 | 36.14 | 1:14.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.90 | |||||||||
29 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 274 | 37.07 | 1:15.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.62 | |||||||||
30 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 269 | 36.70 | 1:15.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.09 | |||||||||
31 | Daniel Damsbo | 2003 | 267 | 36.90 | 1:15.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.27 | |||||||||
32 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 265 | 36.55 | 1:16.12 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.42 | |||||||||
33 | Mikkel Riis | 2002 | 251 | 37.65 | 1:17.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.67 | |||||||||
34 | Jacob Christensen | 2002 | 243 | 38.30 | 1:18.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.73 | |||||||||
35 | August Ancker | 2003 | 241 | 37.85 | 1:18.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.62 | |||||||||
36 | Sune Schaarup | 2003 | 234 | 39.50 | 1:19.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.08 | |||||||||
37 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 234 | 38.44 | 1:19.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
38 | Simon Degn | 2003 | 232 | 39.23 | 1:19.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.18 | |||||||||
39 | Anders Elsborg | 2003 | 229 | 38.84 | 1:19.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.31 | |||||||||
40 | Bjarke Bernberg | 2002 | 225 | 38.77 | 1:20.33 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.09 | |||||||||
41 | Alexander Johnsen | 2003 | 220 | 40.08 | 1:21.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:28.16 | |||||||||
42 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 216 | 39.40 | 1:21.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.73 | |||||||||
43 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 216 | 40.18 | 1:21.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.53 | |||||||||
44 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 215 | 40.80 | 1:21.58 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.17 | |||||||||
45 | Markus Toft | 2003 | 211 | 40.85 | 1:22.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Mikkel Nissen | 2002 | 202 | 40.25 | 1:23.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
47 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 198 | 40.78 | 1:23.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.65 | |||||||||
48 | Emil Breinholt | 2003 | 197 | 41.94 | 1:24.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.06 | |||||||||
49 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 195 | 41.04 | 1:24.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.63 | |||||||||
50 | Malthe Theisen | 2003 | 192 | 40.97 | 1:24.79 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:27.80 | |||||||||
51 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 190 | 41.59 | 1:25.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.81 | |||||||||
52 | Viktor Nørrevang | 2003 | 167 | 43.88 | 1:28.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.36 | |||||||||
53 | Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | 165 | 43.26 | 1:29.02 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:34.14 | |||||||||
54 | Anders Olesen | 2003 | 162 | 43.11 | 1:29.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:36.66 | |||||||||
55 | William Scherling de Stri | 2003 | 161 | 45.40 | 1:29.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.70 | |||||||||
56 | Markus Wirring | 2003 | 161 | 43.85 | 1:29.85 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:34.88 | |||||||||
57 | Jonas Abildgaard | 2003 | 154 | 44.46 | 1:31.18 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:43.58 | |||||||||
58 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 153 | 44.98 | 1:31.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.27 | |||||||||
59 | Frederik P Justesen | 2003 | 135 | 46.19 | 1:35.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
60 | Mathias Kjær | 2003 | 113 | 50.72 | 1:41.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.98 | |||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:42.61 | |||||||||
- | Kevin Alejandro Torres | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:31.58 | |||||||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | DSQ | Svøm på maven v/20m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.46 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 269 | 37.19 | 1:15.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 269 | 36.51 | 1:15.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.15 | |||||||||
3 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 264 | 37.10 | 1:16.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 261 | 36.91 | 1:16.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.95 | |||||||||
5 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 251 | 38.48 | 1:17.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
6 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 249 | 37.75 | 1:17.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.53 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 239 | 38.61 | 1:18.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.39 | |||||||||
8 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 236 | 37.79 | 1:19.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
9 | Casper Johannesen | 2004 | 230 | 38.21 | 1:19.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | 224 | 39.07 | 1:20.44 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.65 | |||||||||
11 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 218 | 40.47 | 1:21.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.32 | |||||||||
12 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 213 | 38.93 | 1:21.84 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:27.69 | |||||||||
13 | Inas Ilic | 2005 | 200 | 41.47 | 1:23.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.51 | |||||||||
14 | Kristian Kjær | 2005 | 193 | 41.10 | 1:24.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:26.04 | |||||||||
15 | Theis Nelander | 2005 | 189 | 41.86 | 1:25.13 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
16 | Søren Have | 2004 | 189 | 41.55 | 1:25.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.72 | |||||||||
17 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 180 | 42.58 | 1:26.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.05 | |||||||||
18 | Linus Folke Jensen | 2004 | 177 | 42.48 | 1:27.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.96 | |||||||||
19 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 176 | 42.22 | 1:27.14 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.45 | |||||||||
20 | Marcus Albæk | 2004 | 175 | 43.38 | 1:27.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.39 | |||||||||
21 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 174 | 42.64 | 1:27.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.66 | |||||||||
22 | William Leth | 2004 | 174 | 42.62 | 1:27.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.46 | |||||||||
23 | Malte P Iversen | 2004 | 168 | 43.15 | 1:28.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.55 | |||||||||
24 | Juka Nedergaard | 2004 | 160 | 44.18 | 1:30.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:31.23 | |||||||||
25 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 160 | 43.41 | 1:30.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.58 | |||||||||
26 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 146 | 46.18 | 1:32.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.71 | |||||||||
27 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 137 | 45.44 | 1:34.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.23 | |||||||||
28 | Valdemar Degn | 2004 | 133 | 46.59 | 1:35.76 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:37.83 | |||||||||
29 | Rasmus Sørensen | 2005 | 126 | 46.57 | 1:37.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:53.11 | |||||||||
30 | Danilo Møller | 2004 | 120 | 48.12 | 1:38.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:40.83 | |||||||||
31 | Ryan Nørgaard | 2006 | 119 | 48.80 | 1:39.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:43.55 | |||||||||
32 | Lau de Zee | 2006 | 116 | 48.93 | 1:40.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.54 | |||||||||
33 | Silas Kjær Holm | 2006 | 115 | 50.03 | 1:40.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.88 | |||||||||
34 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 110 | 48.89 | 1:41.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.71 | |||||||||
35 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 109 | 49.76 | 1:42.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Elmer Oosterhof | 2005 | 108 | 48.86 | 1:42.44 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:45.67 | |||||||||
37 | Jakob Thomsen | 2006 | 100 | 52.12 | 1:45.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:46.78 | |||||||||
38 | Simon Lunde Aggerholm | 2006 | 96 | 52.29 | 1:46.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:52.29 | |||||||||
- | Asbjørn Dahl | 2004 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.30 | |||||||||
- | Christian Dahl | 2006 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.99 | |||||||||
- | Frederik D. Liboriussen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.83 | |||||||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | DSQ | Ej forts.bev. 75m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.08 | |||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2004 | DSQ | Ej fort.bev. 49m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:24 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 561 | 28.40 | 59.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.72 | |||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 560 | 29.36 | 59.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.66 | |||||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | 549 | 29.65 | 59.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.28 | |||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 540 | 29.14 | 1:00.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.31 | |||||||||
5 | Thomas Schiby | 2001 | 458 | 31.04 | 1:03.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.61 | |||||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | 407 | 31.71 | 1:05.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.37 | |||||||||
- | Lasse Harde | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.61 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 489 | 30.24 | 1:02.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 452 | 30.96 | 1:03.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 413 | 32.27 | 1:05.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.60 | |||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 412 | 31.59 | 1:05.74 | |||||
Swim Team Neptun | 1:06.83 | |||||||||
5 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 395 | 32.45 | 1:06.63 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 386 | 32.63 | 1:07.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.65 | |||||||||
7 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 384 | 32.23 | 1:07.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.92 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 287 | 35.99 | 1:14.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.95 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 286 | 36.26 | 1:14.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
3 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 276 | 36.79 | 1:15.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
4 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 275 | 36.39 | 1:15.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.53 | |||||||||
5 | Oscar Pedersen | 2004 | 273 | 36.04 | 1:15.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.15 | |||||||||
6 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 262 | 37.69 | 1:16.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
7 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 252 | 38.00 | 1:17.40 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:25 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 517 | 33.72 | 1:11.49 | 1:50.35 | 2:28.97 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | 444 | 34.45 | 1:13.59 | 1:54.43 | 2:36.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.85 | |||||||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | 443 | 34.70 | 1:14.99 | 1:55.62 | 2:36.84 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:38.35 | |||||||||
4 | Victoria Leth | 2002 | 363 | 36.78 | 1:20.93 | 2:04.91 | 2:47.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:48.43 | |||||||||
5 | Randi Jørgensen | 2002 | 339 | 38.08 | 1:21.37 | 2:06.35 | 2:51.40 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.72 | |||||||||
6 | Maria Kornum | 2001 | 328 | 37.50 | 1:20.75 | 2:06.74 | 2:53.32 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:51.43 | |||||||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | 323 | 36.80 | 1:20.60 | 2:07.26 | 2:54.23 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:02.92 | |||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 295 | 37.60 | 1:22.04 | 2:10.48 | 2:59.63 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:54.09 | |||||||||
9 | Maja Ibsen | 2001 | 229 | 40.13 | 1:29.33 | 2:22.11 | 3:15.42 | |||
Aars Svømmeklub | 3:12.59 | |||||||||
10 | Anna Maja Lund | 2002 | 211 | 41.59 | 1:32.10 | 2:26.98 | 3:20.66 | |||
Swim Team Neptun | 3:39.80 | |||||||||
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Kjær | 2003 | 383 | 35.96 | 1:17.63 | 2:01.21 | 2:44.58 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.30 | |||||||||
2 | Josefine Heuer | 2003 | 371 | 36.15 | 1:18.87 | 2:02.66 | 2:46.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:45.73 | |||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 370 | 35.80 | 1:19.19 | 2:03.79 | 2:46.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.91 | |||||||||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 332 | 36.99 | 1:20.13 | 2:06.33 | 2:52.59 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:03.12 | |||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 319 | 38.12 | 1:21.38 | 2:06.89 | 2:54.97 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.02 | |||||||||
6 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 317 | 37.85 | 1:21.25 | 2:07.67 | 2:55.28 | |||
Odder Svømmeklub | 2:59.60 | |||||||||
7 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 295 | 39.75 | 1:25.09 | 2:12.00 | 2:59.59 | |||
Odder Svømmeklub | 3:08.50 | |||||||||
8 | Josephine Larsen | 2004 | 294 | 41.27 | 1:29.20 | 2:16.25 | 2:59.70 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:12.68 | |||||||||
9 | Sarah Bundgaard | 2003 | 287 | 38.10 | 1:22.51 | 2:10.57 | 3:01.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:00.26 | |||||||||
10 | Pipaluk Selbo | 2003 | 285 | 40.50 | 1:27.88 | 2:17.72 | 3:01.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | 280 | 39.59 | 1:26.81 | 2:15.48 | 3:02.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:25 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:25 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 819 | 26.93 | 56.74 | 1:26.44 | 1:56.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.62 | |||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 692 | 27.63 | 57.64 | 1:29.17 | 2:02.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:58.45 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 556 | 28.28 | 1:00.57 | 1:35.18 | 2:11.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.31 | |||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 528 | 29.48 | 1:02.78 | 1:38.04 | 2:14.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.92 | |||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 524 | 30.14 | 1:04.89 | 1:39.84 | 2:14.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:14.22 | |||||||||
6 | Morten Due Nielsen | 1999 | 510 | 30.53 | 1:05.60 | 1:41.13 | 2:15.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.25 | |||||||||
7 | Marius Nørgaard | 2001 | 447 | 31.80 | 1:08.22 | 1:45.48 | 2:21.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:31.65 | |||||||||
8 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 441 | 31.81 | 1:08.08 | 1:44.90 | 2:22.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.44 | |||||||||
9 | Marcus Brandborg | 1997 | 437 | 30.70 | 1:06.66 | 1:45.13 | 2:22.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.08 | |||||||||
10 | Nicolai Andersen | 1998 | 436 | 32.02 | 1:09.63 | 1:46.59 | 2:23.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
11 | Mads L. Werther | 2000 | 429 | 31.99 | 1:09.01 | 1:47.61 | 2:23.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.81 | |||||||||
12 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 286 | 33.60 | 1:13.39 | 1:57.32 | 2:44.61 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:42.97 | |||||||||
13 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 282 | 35.65 | 1:17.14 | 2:00.97 | 2:45.51 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:46.26 | |||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Holstebro Rejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 410 | 32.60 | 1:10.04 | 1:48.20 | 2:26.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:30.19 | |||||||||
2 | Emil Steenberg | 2002 | 385 | 31.82 | 1:08.46 | 1:48.21 | 2:29.14 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.67 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 373 | 33.26 | 1:11.89 | 1:50.87 | 2:30.70 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.02 | |||||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 339 | 33.76 | 1:13.40 | 1:55.54 | 2:35.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:53.08 | |||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 317 | 35.20 | 1:16.03 | 1:57.40 | 2:39.08 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:42.44 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 287 | 35.92 | 1:18.27 | 2:01.28 | 2:44.48 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:45.00 | |||||||||
7 | Mark Brandt | 2002 | 257 | 34.59 | 1:14.89 | 1:59.02 | 2:50.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:44.08 | |||||||||
8 | Noah Bred | 2003 | 243 | 37.51 | 1:22.26 | 2:09.74 | 2:53.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:05.92 | |||||||||
9 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 236 | 36.29 | 1:20.00 | 2:07.21 | 2:55.44 | |||
Odder Svømmeklub | 3:00.83 | |||||||||
10 | Kasper Johnsen | 2003 | 236 | 36.14 | 1:21.15 | 2:08.44 | 2:55.55 | |||
Odder Svømmeklub | 2:54.91 | |||||||||
11 | Jacob Toft | 2003 | 220 | 39.11 | 1:26.03 | 2:14.48 | 2:59.61 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:04.55 | |||||||||
12 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 176 | 41.08 | 1:31.35 | 2:23.64 | 3:13.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.95 | |||||||||
13 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 167 | 43.42 | 1:33.61 | 2:25.89 | 3:16.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:21.46 | |||||||||
14 | Markus Vang Kleist | 2003 | 116 | 45.26 | 1:42.17 | 2:42.86 | 3:42.51 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:49.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:25 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:29 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Hotel Aalborg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1994 | 646 | 2:00.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 33.40 | 1:05.14 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 28.68 | 1:33.82 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 26.50 | 2:00.32 | |||||||
2 | As Piger 2 Gr. 1 | 1998 | 636 | 2:00.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 33.65 | 1:05.46 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 28.49 | 1:33.95 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 26.99 | 2:00.94 | |||||||
3 | Nyborg Damer | 2001 | 553 | 2:06.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 31.49 | 31.49 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 36.68 | 1:08.17 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 30.47 | 1:38.64 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 28.09 | 2:06.73 | |||||||
4 | Hønsegården 1 | 1999 | 521 | 2:09.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 37.51 | 1:08.72 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 31.37 | 1:40.09 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 29.19 | 2:09.28 | |||||||
5 | Agf Damer 1 | 1997 | 519 | 2:09.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.00 | |||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 36.09 | 1:09.37 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 31.98 | 1:41.35 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 28.04 | 2:09.39 | |||||||
6 | Hs Piger | 2000 | 508 | 2:10.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 35.64 | 1:10.41 | |||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 32.05 | 1:42.46 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 27.87 | 2:10.33 | |||||||
7 | Pingvin Piger 1 | 2000 | 465 | 2:14.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:13.00 | |||||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 35.91 | 1:10.59 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 31.79 | 1:42.38 | |||||||
Katrine Munch Sørensen | 2001 | 31.90 | 2:14.28 | |||||||
8 | Agf Damer 2 | 2000 | 442 | 2:16.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.50 | |||||||||
Selma Bruun | 2001 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Mette Baack | 2000 | 36.79 | 1:11.97 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 35.12 | 1:47.09 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 29.47 | 2:16.56 | |||||||
9 | Aars Gril Power | 1999 | 421 | 2:18.78 | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:23.00 | |||||||||
Anne Nielsen | 1999 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Maja Ibsen | 2001 | 39.78 | 1:14.70 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 34.06 | 1:48.76 | |||||||
Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 30.02 | 2:18.78 | |||||||
10 | Odder Piger | 1998 | 416 | 2:19.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:19.21 | |||||||||
Julie Jensen | 2003 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 36.06 | 1:15.55 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 33.80 | 1:49.35 | |||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 29.95 | 2:19.30 | |||||||
11 | Swim Team Aabybro Damer | 2001 | 408 | 2:20.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.00 | |||||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 40.00 | 1:15.20 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 33.30 | 1:48.50 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 31.67 | 2:20.17 | |||||||
12 | Hønsegården 2 | 2000 | 405 | 2:20.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 42.00 | 1:16.63 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 32.99 | 1:49.62 | |||||||
Julie Tilsted | 2001 | 30.98 | 2:20.60 | |||||||
13 | Nord Piger 1 | 1997 | 390 | 2:22.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:19.99 | |||||||||
Maria Kornum | 2001 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 41.20 | 1:18.09 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 33.60 | 1:51.69 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 30.65 | 2:22.34 | |||||||
14 | Bsk Piger | 1997 | 374 | 2:24.36 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 37.34 | 1:11.47 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 33.53 | 1:45.00 | |||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 39.36 | 2:24.36 | |||||||
15 | Odder Piger 3 | 2000 | 184 | 3:02.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
Caden Halle | 2005 | 45.03 | 45.03 | |||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 51.29 | 1:36.32 | |||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 44.57 | 2:20.89 | |||||||
Leonora Holst Jensen | 2004 | 41.79 | 3:02.68 | |||||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Sponsor: Hotel Aalborg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | 579 | 2:04.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.45 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 35.70 | 1:08.05 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.92 | 1:36.97 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 27.83 | 2:04.80 | |||||||
2 | Esv Dramaqueens | 2003 | 515 | 2:09.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:12.20 | |||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 37.43 | 1:10.94 | |||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 30.66 | 1:41.60 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.16 | 2:09.76 | |||||||
3 | Vs Damer 1 | 2003 | 513 | 2:09.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:09.00 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 35.98 | 1:09.60 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 31.56 | 1:41.16 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 28.74 | 2:09.90 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2003 | 501 | 2:10.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.68 | |||||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 37.22 | 1:09.90 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.06 | 1:41.96 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 28.95 | 2:10.91 | |||||||
5 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 494 | 2:11.54 | ||||||
Aarhus Swim | 2:12.00 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Laura Fogh | 2003 | 34.84 | 1:08.78 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 33.20 | 1:41.98 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.56 | 2:11.54 | |||||||
6 | Agf Piger 1 | 2003 | 489 | 2:12.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.98 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 37.12 | 1:11.05 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 32.08 | 1:43.13 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 28.88 | 2:12.01 | |||||||
7 | As Piger 1 Gr. 2 | 2003 | 489 | 2:12.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 39.46 | 1:12.12 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.24 | 1:42.36 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 29.67 | 2:12.03 | |||||||
8 | Tonser Talenter | 2003 | 443 | 2:16.40 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:21.00 | |||||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.63 | 1:12.78 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 33.41 | 1:46.19 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 30.21 | 2:16.40 | |||||||
9 | As Piger 2 Gr. 2 | 2004 | 439 | 2:16.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 39.24 | 1:14.15 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 33.29 | 1:47.44 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 29.38 | 2:16.82 | |||||||
10 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 433 | 2:17.42 | ||||||
Aarhus Swim | 2:19.00 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 38.02 | 1:14.72 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 32.76 | 1:47.48 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.94 | 2:17.42 | |||||||
11 | Esv Monster Mermaids | 2003 | 387 | 2:22.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:23.90 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 39.81 | 1:16.77 | |||||||
Pipaluk Selbo | 2003 | 34.02 | 1:50.79 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 31.93 | 2:22.72 | |||||||
12 | Agf Piger 2 | 2003 | 385 | 2:22.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.27 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 35.24 | 35.24 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 39.49 | 1:14.73 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 38.06 | 1:52.79 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 30.19 | 2:22.98 | |||||||
13 | Odder Piger 2 | 2003 | 378 | 2:23.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:23.21 | |||||||||
Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 40.84 | 1:16.29 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 36.58 | 1:52.87 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 30.97 | 2:23.84 | |||||||
14 | Gsc Piger 3 | 2004 | 367 | 2:25.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.91 | |||||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 40.38 | 1:18.28 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 34.50 | 1:52.78 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 32.41 | 2:25.19 | |||||||
15 | Vs Damer 2 | 2004 | 344 | 2:28.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:20.00 | |||||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 41.35 | 1:20.16 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 35.19 | 1:55.35 | |||||||
Anna Varming | 2005 | 33.12 | 2:28.47 | |||||||
16 | Nyborg Piger | 2003 | 340 | 2:29.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Helga Bak | 2004 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 37.44 | 1:15.57 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 37.26 | 1:52.83 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 36.18 | 2:29.01 | |||||||
17 | Neptun Havfruer | 2004 | 327 | 2:30.96 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 40.78 | 1:18.44 | |||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 39.70 | 1:58.14 | |||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 32.82 | 2:30.96 | |||||||
18 | Isk Delfiner | 2003 | 311 | 2:33.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 2:39.94 | |||||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 45.07 | 1:25.15 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 34.91 | 2:00.06 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 33.34 | 2:33.40 | |||||||
19 | Smuts Labre Larver | 2003 | 305 | 2:34.51 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:40.22 | |||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 39.04 | 1:14.54 | |||||||
Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 42.63 | 1:57.17 | |||||||
Anne Laustsen | 2005 | 37.34 | 2:34.51 | |||||||
20 | Vs Damer 3 | 2004 | 304 | 2:34.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:25.00 | |||||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 45.00 | 1:26.04 | |||||||
Selma Skipper | 2004 | 35.99 | 2:02.03 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 32.65 | 2:34.68 | |||||||
21 | Nord Piger 2 | 2004 | 297 | 2:35.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:45.00 | |||||||||
Astrid Hassing | 2004 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 43.46 | 1:21.21 | |||||||
Frida Lind | 2004 | 38.35 | 1:59.56 | |||||||
Marie Martens Christensen | 2004 | 36.27 | 2:35.83 | |||||||
22 | Hønsegården 3 | 2003 | 289 | 2:37.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
Ida Jul Christensen | 2004 | 43.79 | 43.79 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 43.49 | 1:27.28 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 35.78 | 2:03.06 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 34.14 | 2:37.20 | |||||||
23 | Gsc Piger 4 | 2004 | 272 | 2:40.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.92 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 47.88 | 1:26.55 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 38.03 | 2:04.58 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 35.92 | 2:40.50 | |||||||
24 | Esv Starfish | 2005 | 269 | 2:41.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.80 | |||||||||
Emilie Moberg | 2005 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Emma Phaff Steen | 2005 | 45.14 | 1:25.48 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 40.46 | 2:05.94 | |||||||
Silke Bruun Svensen | 2005 | 35.15 | 2:41.09 | |||||||
25 | Agf Piger 3 | 2003 | 239 | 2:47.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.46 | |||||||||
Veronica Brix | 2003 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 50.23 | 1:28.31 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 20.07 | 1:48.38 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 59.08 | 2:47.46 | |||||||
- | Esv Gossipgirls | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.70 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 39.08 | 1:14.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:30 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Klaverstemmeren Finn Bo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1993 | 691 | 1:42.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 28.36 | 54.73 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 24.94 | 1:19.67 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 22.68 | 1:42.35 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1991 | 674 | 1:43.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 29.57 | 56.24 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.63 | 1:20.87 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 22.36 | 1:43.23 | |||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1995 | 573 | 1:48.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.50 | |||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 31.44 | 59.43 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 26.14 | 1:25.57 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 23.35 | 1:48.92 | |||||||
4 | Agf Herrer 2 | 2000 | 475 | 1:55.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:53.00 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 32.20 | 1:02.88 | |||||||
David Hjort | 2000 | 26.83 | 1:29.71 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 26.27 | 1:55.98 | |||||||
5 | Odder Drenge | 1995 | 430 | 1:59.86 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:00.21 | |||||||||
Lasse Dall | 1997 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 34.97 | 1:01.90 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 30.92 | 1:32.82 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 27.04 | 1:59.86 | |||||||
6 | Hs Drenge | 2001 | 419 | 2:00.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Filip Bruhn | 2003 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 31.73 | 1:04.44 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.92 | 1:33.36 | |||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.57 | 2:00.93 | |||||||
7 | Agf Herrer 3 | 2000 | 403 | 2:02.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:00.50 | |||||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 33.07 | 1:05.93 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 28.61 | 1:34.54 | |||||||
Johannes Gasse | 2001 | 27.94 | 2:02.48 | |||||||
8 | Pingvin Drenge 1 | 2000 | 367 | 2:06.33 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:10.00 | |||||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 30.65 | 30.65 | |||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 38.19 | 1:08.84 | |||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 29.24 | 1:38.08 | |||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.25 | 2:06.33 | |||||||
9 | Swim Team Aabybro Herrer | 2001 | 335 | 2:10.26 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:05.00 | |||||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 34.65 | 1:11.48 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.43 | 1:42.91 | |||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 27.35 | 2:10.26 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Klaverstemmeren Finn Bo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 438 | 1:59.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.87 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 33.80 | 1:04.51 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.86 | 1:32.37 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.72 | 1:59.09 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 | 2002 | 416 | 2:01.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.00 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 33.35 | 1:04.96 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.30 | 1:35.26 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 25.94 | 2:01.20 | |||||||
3 | Esv Duracell Rabbits | 2002 | 412 | 2:01.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.60 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 32.93 | 1:05.43 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.05 | 1:34.48 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 27.12 | 2:01.60 | |||||||
4 | Agf Drenge 2 | 2003 | 399 | 2:02.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.66 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 33.57 | 1:05.87 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 29.62 | 1:35.49 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.36 | 2:02.85 | |||||||
5 | Esv Killer Whales | 2002 | 384 | 2:04.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:10.50 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 34.18 | 1:06.36 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 30.52 | 1:36.88 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 27.62 | 2:04.50 | |||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 365 | 2:06.57 | ||||||
Aarhus Swim | 2:06.00 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 36.78 | 1:10.00 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.61 | 1:39.61 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.96 | 2:06.57 | |||||||
7 | As Drenge 2 Gr. 2 | 2002 | 352 | 2:08.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 36.87 | 1:12.92 | |||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 29.97 | 1:42.89 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 25.23 | 2:08.12 | |||||||
8 | Vs Herre | 2003 | 340 | 2:09.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:07.00 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 36.98 | 1:09.92 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 30.16 | 1:40.08 | |||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 29.48 | 2:09.56 | |||||||
9 | Nord Drenge | 2002 | 340 | 2:09.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:14.00 | |||||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 34.90 | 1:08.46 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 30.00 | 1:38.46 | |||||||
Markus Vang Kleist | 2003 | 31.16 | 2:09.62 | |||||||
10 | Hammer Sharks | 2002 | 339 | 2:09.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 38.46 | 1:12.01 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.01 | 1:40.02 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 29.73 | 2:09.75 | |||||||
11 | Nyborg Drenge | 2002 | 331 | 2:10.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 32.20 | 1:06.82 | |||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 34.82 | 1:41.64 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 29.19 | 2:10.83 | |||||||
12 | Gsc Drenge 2 | 2002 | 313 | 2:13.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.72 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 38.17 | 1:11.06 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 31.33 | 1:42.39 | |||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 30.82 | 2:13.21 | |||||||
13 | Odder Drenge 2 | 2002 | 311 | 2:13.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:14.21 | |||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 39.18 | 1:13.70 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 31.40 | 1:45.10 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.37 | 2:13.47 | |||||||
14 | Hammerhajerne | 2003 | 289 | 2:16.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:18.00 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 37.62 | 1:13.77 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 32.58 | 1:46.35 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 30.47 | 2:16.82 | |||||||
15 | Esv Flying Ducks | 2002 | 282 | 2:17.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.50 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 35.99 | 1:12.89 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 34.20 | 1:47.09 | |||||||
Magnus T. M. Jensen | 2002 | 30.89 | 2:17.98 | |||||||
16 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | 281 | 2:18.11 | ||||||
Aarhus Swim | 2:16.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 37.30 | 1:14.16 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 33.40 | 1:47.56 | |||||||
Ciano Kristensen | 2004 | 30.55 | 2:18.11 | |||||||
17 | Wannabemen | 2002 | 273 | 2:19.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Philip Vesterby | 2005 | 44.00 | 1:18.15 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 35.04 | 1:53.19 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.28 | 2:19.47 | |||||||
18 | Kong Neptun | 2002 | 271 | 2:19.75 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Per Odrich | 2006 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 38.44 | 1:15.74 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 31.48 | 1:47.22 | |||||||
Bjarke Bernberg | 2002 | 32.53 | 2:19.75 | |||||||
19 | As Drenge 1 Gr. 2 | 2004 | 249 | 2:23.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 39.14 | 1:15.79 | |||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 36.23 | 1:52.02 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 31.80 | 2:23.82 | |||||||
20 | Odder Drenge 3 | 2002 | 224 | 2:28.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:25.21 | |||||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 44.23 | 1:20.98 | |||||||
Viktor Nørrevang | 2003 | 36.56 | 1:57.54 | |||||||
Markus Wirring | 2003 | 31.43 | 2:28.97 | |||||||
21 | Swim Team Aabybro Drenge | 2003 | 215 | 2:30.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:29.00 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 38.61 | 38.61 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 40.96 | 1:19.57 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 35.60 | 1:55.17 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 35.69 | 2:30.86 | |||||||
22 | Aars Young Boys | 2002 | 215 | 2:30.99 | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:24.00 | |||||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 36.51 | 1:23.10 | |||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 33.45 | 1:56.55 | |||||||
Mikkel H. Andreasen | 2003 | 34.44 | 2:30.99 | |||||||
23 | Gsc Drenge 3 | 2003 | 207 | 2:32.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.21 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Silas Fessel | 2004 | 41.94 | 1:22.64 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 36.42 | 1:59.06 | |||||||
Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 33.77 | 2:32.83 | |||||||
24 | Gsc Drenge 4 | 2003 | 206 | 2:33.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.42 | |||||||||
Emil Breinholt | 2003 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 44.25 | 1:24.68 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 36.62 | 2:01.30 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 31.93 | 2:33.23 | |||||||
25 | Agf Drenge 3 | 2003 | 201 | 2:34.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.50 | |||||||||
August Ancker | 2003 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Søren Have | 2004 | 42.16 | 1:18.12 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 39.25 | 1:57.37 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 36.94 | 2:34.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:30 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 09:11 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: NIBE Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 576 | 33.60 | 1:10.72 | 1:52.06 | 2:26.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.62 | |||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 564 | 33.08 | 1:10.09 | 1:53.93 | 2:27.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 547 | 34.51 | 1:09.28 | 1:55.23 | 2:28.99 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.19 | |||||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 542 | 33.00 | 1:10.73 | 1:56.05 | 2:29.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 527 | 34.54 | 1:12.07 | 1:56.16 | 2:30.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 525 | 32.33 | 1:09.97 | 1:55.87 | 2:31.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.92 | |||||||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | 519 | 34.94 | 1:12.72 | 1:55.63 | 2:31.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.58 | |||||||||
8 | Emma Stecher | 2003 | 510 | 32.35 | 1:11.89 | 1:57.88 | 2:32.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.07 | |||||||||
9 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 507 | 33.41 | 1:12.47 | 1:56.66 | 2:32.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.56 | |||||||||
10 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 488 | 33.73 | 1:13.36 | 1:59.06 | 2:34.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:33.05 | |||||||||
11 | Signe Villumsen | 2001 | 488 | 32.37 | 1:11.67 | 1:59.45 | 2:34.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.91 | |||||||||
12 | Martha Moeslund | 1998 | 478 | 33.93 | 1:12.74 | 2:00.44 | 2:35.78 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:35.64 | |||||||||
13 | Laura Fogh | 2003 | 477 | 35.13 | 1:16.63 | 1:58.33 | 2:35.96 | |||
Aarhus Swim | 2:38.53 | |||||||||
14 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 474 | 32.78 | 1:11.84 | 1:57.45 | 2:36.19 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:33.77 | |||||||||
15 | Line Gertz | 2001 | 461 | 35.00 | 1:16.92 | 2:00.78 | 2:37.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.46 | |||||||||
16 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 459 | 35.39 | 1:15.09 | 2:02.15 | 2:37.92 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.99 | |||||||||
17 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 458 | 33.34 | 1:14.25 | 2:02.73 | 2:38.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.53 | |||||||||
18 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 444 | 34.59 | 1:13.68 | 2:03.05 | 2:39.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:32.15 | |||||||||
19 | Stine Mary Vissing | 1997 | 443 | 33.86 | 1:15.01 | 2:02.93 | 2:39.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.05 | |||||||||
20 | Anette Poulsen | 1999 | 443 | 33.48 | 1:14.02 | 2:01.04 | 2:39.79 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.92 | |||||||||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 441 | 37.23 | 1:20.09 | 2:02.76 | 2:40.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.47 | |||||||||
22 | Anna Toft Petersen | 2004 | 438 | 35.12 | 1:14.58 | 2:02.29 | 2:40.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.41 | |||||||||
23 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 435 | 35.01 | 1:16.98 | 2:04.41 | 2:40.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.54 | |||||||||
24 | Sarah Bundgaard | 2003 | 430 | 36.04 | 1:17.20 | 2:05.76 | 2:41.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:41.65 | |||||||||
25 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 429 | 35.72 | 1:17.17 | 2:03.46 | 2:41.47 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.93 | |||||||||
26 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 427 | 34.64 | 1:17.19 | 2:06.19 | 2:41.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:39.61 | |||||||||
27 | Ella Christiansen | 2003 | 423 | 34.92 | 1:17.50 | 2:04.83 | 2:42.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:39.34 | |||||||||
28 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 408 | 34.41 | 1:17.95 | 2:06.58 | 2:44.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.72 | |||||||||
29 | Matilde Iversen | 2003 | 396 | 36.45 | 1:19.75 | 2:08.36 | 2:45.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.84 | |||||||||
30 | Nikoline V Gallop | 2003 | 396 | 36.61 | 1:19.92 | 2:07.83 | 2:45.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.83 | |||||||||
31 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 394 | 35.89 | 1:22.17 | 2:08.53 | 2:46.14 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.22 | |||||||||
32 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 393 | 35.85 | 1:20.31 | 2:09.07 | 2:46.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:49.39 | |||||||||
33 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 389 | 37.74 | 1:20.29 | 2:09.24 | 2:46.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.71 | |||||||||
34 | Camilla Fischer | 1992 | 383 | 33.36 | 1:15.80 | 2:05.53 | 2:47.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.08 | |||||||||
35 | Freja Romanski | 2003 | 377 | 37.33 | 1:22.19 | 2:09.87 | 2:48.57 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:46.63 | |||||||||
36 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 357 | 37.55 | 1:18.72 | 2:12.54 | 2:51.65 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:44.72 | |||||||||
37 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 353 | 39.31 | 1:24.08 | 2:11.79 | 2:52.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.95 | |||||||||
38 | Malou Sejr | 2005 | 335 | 38.18 | 1:20.56 | 2:14.72 | 2:55.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.96 | |||||||||
39 | Louise Lie Thisted | 2005 | 330 | 37.48 | 1:20.84 | 2:14.15 | 2:56.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.37 | |||||||||
40 | Louise Sunesen | 2005 | 327 | 38.25 | 1:23.73 | 2:17.78 | 2:56.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.10 | |||||||||
41 | Jazmin Jensen | 2005 | 320 | 40.19 | 1:24.35 | 2:16.39 | 2:58.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:03.39 | |||||||||
42 | Luna Christensen | 2005 | 318 | 42.59 | 1:26.64 | 2:16.38 | 2:58.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.48 | |||||||||
43 | Laura S. Olesen | 2005 | 299 | 40.97 | 1:26.50 | 2:21.65 | 3:02.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:01.19 | |||||||||
44 | Barbara Ammentorp | 2003 | 297 | 42.63 | 1:32.30 | 2:19.45 | 3:02.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:07.19 | |||||||||
45 | Ida Troldborg | 2003 | 297 | 40.77 | 1:30.14 | 2:19.19 | 3:02.59 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:02.23 | |||||||||
46 | Ida Hovmark | 2005 | 283 | 41.04 | 1:32.41 | 2:23.45 | 3:05.45 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:09.82 | |||||||||
47 | Mathilde Bager | 2005 | 282 | 41.86 | 1:31.26 | 2:26.53 | 3:05.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:06.91 | |||||||||
48 | Tilde Søe Bach | 2005 | 258 | 43.35 | 1:32.48 | 2:26.76 | 3:11.19 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:11.08 | |||||||||
49 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 253 | 40.54 | 1:30.56 | 2:30.40 | 3:12.60 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:29.17 | |||||||||
50 | Emma Phaff Steen | 2005 | 243 | 44.04 | 1:33.71 | 2:29.75 | 3:15.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:19.52 | |||||||||
51 | Ida Jul Christensen | 2004 | 224 | 47.77 | 1:38.61 | 2:36.70 | 3:20.39 | |||
Thisted Svømmeklub | 3:24.01 | |||||||||
52 | Karoline Iversen | 2005 | 217 | 49.18 | 1:38.38 | 2:39.89 | 3:22.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:28.07 | |||||||||
- | Emma Kutsko Jensen | 2004 | DSQ | afslut på mave 100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.38 | |||||||||
- | Line Gjelstrup | 2006 | DSQ | 2 armtag u/vand 105m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:26.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:11 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: NIBE Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 616 | 32.43 | 1:08.63 | 1:49.11 | 2:23.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.62 | |||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 602 | 32.05 | 1:08.31 | 1:51.52 | 2:24.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 579 | 33.33 | 1:08.64 | 1:53.25 | 2:26.20 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.19 | |||||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 556 | 32.91 | 1:10.03 | 1:54.81 | 2:28.18 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.17 | |||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 554 | 34.07 | 1:11.15 | 1:54.16 | 2:28.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.66 | |||||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 546 | 32.31 | 1:10.12 | 1:54.75 | 2:29.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.92 | |||||||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | 536 | 34.00 | 1:11.69 | 1:54.39 | 2:29.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 09:27 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: NIBE Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 548 | 29.84 | 1:03.25 | 1:41.97 | 2:13.93 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:13.51 | |||||||||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 511 | 29.74 | 1:04.35 | 1:46.27 | 2:17.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.13 | |||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 508 | 30.10 | 1:08.95 | 1:43.99 | 2:17.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.46 | |||||||||
4 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 486 | 30.44 | 1:04.97 | 1:45.58 | 2:19.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.08 | |||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 479 | 29.85 | 1:05.71 | 1:45.55 | 2:20.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:12.32 | |||||||||
6 | Christian Bonde | 2001 | 454 | 31.96 | 1:09.05 | 1:50.42 | 2:22.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.53 | |||||||||
7 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 408 | 30.90 | 1:08.35 | 1:54.22 | 2:27.78 | |||
Aars Svømmeklub | 2:25.46 | |||||||||
8 | Magnus V. Ancker | 2001 | 407 | 33.37 | 1:12.59 | 1:52.38 | 2:27.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.84 | |||||||||
9 | Oliver Steenberg | 2002 | 406 | 31.52 | 1:12.33 | 1:53.84 | 2:27.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:27.47 | |||||||||
10 | Casper Brinch | 2002 | 404 | 32.04 | 1:09.88 | 1:54.33 | 2:28.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:30.26 | |||||||||
11 | Malthe Elkjær | 2003 | 397 | 32.38 | 1:11.82 | 1:54.42 | 2:29.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:34.15 | |||||||||
12 | Mingus Okkerholm | 2002 | 393 | 32.73 | 1:14.09 | 1:54.61 | 2:29.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.79 | |||||||||
13 | Nicolai Andersen | 1998 | 393 | 30.70 | 1:09.87 | 1:56.93 | 2:29.61 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.45 | |||||||||
14 | Christian Kornum | 2003 | 391 | 33.95 | 1:13.41 | 1:55.40 | 2:29.81 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:34.19 | |||||||||
15 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 390 | 30.55 | 1:08.30 | 1:57.64 | 2:30.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.41 | |||||||||
16 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 390 | 31.70 | 1:09.79 | 1:54.64 | 2:30.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:33.10 | |||||||||
17 | Andreas Blaaberg | 2002 | 389 | 31.84 | 1:12.72 | 1:56.99 | 2:30.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:33.34 | |||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 389 | 32.54 | 1:11.83 | 1:56.70 | 2:30.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:32.31 | |||||||||
19 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 387 | 32.21 | 1:12.27 | 1:55.10 | 2:30.38 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.53 | |||||||||
20 | Daniel Gallacher | 2002 | 384 | 31.16 | 1:08.91 | 1:55.90 | 2:30.70 | |||
Aarhus Swim | 2:32.63 | |||||||||
21 | Christian Ottosen | 2002 | 372 | 32.96 | 1:11.27 | 1:55.10 | 2:32.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.29 | |||||||||
22 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 368 | 31.94 | 1:09.88 | 1:58.13 | 2:32.89 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.99 | |||||||||
23 | Oliver L Nelander | 2002 | 365 | 33.46 | 1:13.76 | 1:57.23 | 2:33.40 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:35.75 | |||||||||
24 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 318 | 33.71 | 1:16.30 | 2:03.59 | 2:40.53 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:30.72 | |||||||||
25 | Mads Mikkelsen | 2004 | 312 | 36.56 | 1:18.32 | 2:02.61 | 2:41.52 | |||
Aarhus Swim | 2:42.09 | |||||||||
26 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 299 | 34.72 | 1:16.13 | 2:07.85 | 2:43.80 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:48.75 | |||||||||
27 | Ruben Nørgaard | 2002 | 292 | 35.34 | 1:18.07 | 2:06.89 | 2:45.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
28 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 284 | 40.03 | 1:23.95 | 2:10.69 | 2:46.74 | |||
Odder Svømmeklub | 2:56.31 | |||||||||
29 | Rasmus Håkonsson | 2004 | 275 | 38.99 | 1:21.83 | 2:09.71 | 2:48.48 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:00.82 | |||||||||
30 | Jonas L. Werther | 2002 | 263 | 37.85 | 1:20.28 | 2:10.72 | 2:51.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.25 | |||||||||
31 | Anders Mikkelsen | 2001 | 261 | 38.79 | 1:23.87 | 2:10.95 | 2:51.53 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:04.84 | |||||||||
32 | Lukas Hedegaard | 2004 | 259 | 38.53 | 1:21.87 | 2:16.01 | 2:51.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:57.11 | |||||||||
33 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 252 | 38.20 | 1:22.64 | 2:14.30 | 2:53.34 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:55.05 | |||||||||
34 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 246 | 38.56 | 1:21.76 | 2:14.75 | 2:54.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:10.14 | |||||||||
35 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 246 | 38.81 | 1:23.45 | 2:13.80 | 2:54.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:02.32 | |||||||||
36 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 232 | 40.28 | 1:26.24 | 2:16.04 | 2:58.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:05.91 | |||||||||
37 | Oscar Pedersen | 2004 | 229 | 38.75 | 1:20.73 | 2:18.82 | 2:59.18 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:06.50 | |||||||||
38 | Casper Johannesen | 2004 | 222 | 40.95 | 1:27.07 | 2:18.45 | 3:00.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.77 | |||||||||
39 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 208 | 39.73 | 1:27.03 | 2:22.18 | 3:04.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:08.60 | |||||||||
40 | Andreas Torp | 2004 | 202 | 41.54 | 1:30.75 | 2:24.47 | 3:06.76 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:04.78 | |||||||||
41 | Mikkel Pedersen | 2004 | 199 | 42.14 | 1:28.73 | 2:23.62 | 3:07.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:11.33 | |||||||||
- | Joost Rijkhoff | 2004 | DSQ | 1 hånd v/vend 125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.24 | |||||||||
- | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | DSQ | Ej fort bev 75m | ||||||
Swim Team Neptun | 2:52.35 | |||||||||
- | Viktor Lei Lamberg | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 2:58.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:27 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: NIBE Festival |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 621 | 28.99 | 1:01.15 | 1:38.63 | 2:08.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:13.51 | |||||||||
2 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 620 | 28.13 | 1:00.87 | 1:37.45 | 2:08.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.08 | |||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 575 | 29.17 | 1:04.81 | 1:39.83 | 2:11.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.46 | |||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 536 | 29.24 | 1:03.20 | 1:43.00 | 2:14.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:12.32 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 513 | 29.92 | 1:04.89 | 1:46.44 | 2:16.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.13 | |||||||||
6 | Christian Bonde | 2001 | 436 | 32.00 | 1:08.24 | 1:50.60 | 2:24.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.53 | |||||||||
7 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 416 | 30.51 | 1:08.59 | 1:53.58 | 2:26.83 | |||
Aars Svømmeklub | 2:25.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 598 | 30.68 | 1:00.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 593 | 29.01 | 1:00.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.56 | |||||||||
3 | Anne Nielsen | 1999 | 573 | 29.81 | 1:01.29 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:00.10 | |||||||||
4 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 570 | 29.84 | 1:01.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.30 | |||||||||
5 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 562 | 30.25 | 1:01.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
6 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 555 | 29.92 | 1:01.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
7 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 513 | 30.66 | 1:03.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
8 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 508 | 30.60 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
9 | Lenette Nielsen | 1997 | 506 | 30.88 | 1:03.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
10 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 502 | 31.01 | 1:04.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:04.68 | |||||||||
11 | Maja Meinert | 2001 | 491 | 31.04 | 1:04.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
12 | Nete Lund Madsen | 2001 | 489 | 31.40 | 1:04.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
13 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 488 | 31.50 | 1:04.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.17 | |||||||||
14 | Maria Rye | 2001 | 467 | 31.49 | 1:05.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.76 | |||||||||
15 | Mette Baack | 2000 | 464 | 31.26 | 1:05.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.76 | |||||||||
16 | Maria Kornum | 2001 | 464 | 31.54 | 1:05.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.95 | |||||||||
17 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 457 | 30.92 | 1:06.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.08 | |||||||||
18 | Liv Hingeberg | 2001 | 456 | 31.70 | 1:06.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
19 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 451 | 32.38 | 1:06.34 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
20 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 451 | 32.13 | 1:06.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.61 | |||||||||
21 | Victoria Leth | 2002 | 445 | 31.70 | 1:06.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.08 | |||||||||
22 | Anna Mathiasen | 2000 | 439 | 32.54 | 1:06.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
23 | Therese Mardal | 2002 | 438 | 32.17 | 1:07.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
24 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 436 | 32.25 | 1:07.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.55 | |||||||||
25 | Lærke Als | 2002 | 431 | 32.34 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.87 | |||||||||
26 | Julia Harpøth | 2002 | 431 | 32.52 | 1:07.38 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
27 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 427 | 31.97 | 1:07.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
28 | Trine G. Sørensen | 1997 | 426 | 32.91 | 1:07.63 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
29 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 413 | 32.87 | 1:08.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.90 | |||||||||
30 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | 409 | 32.95 | 1:08.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.20 | |||||||||
31 | Caroline Meyer | 2002 | 402 | 32.45 | 1:08.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.84 | |||||||||
32 | Karoline Nielsen | 1997 | 402 | 33.14 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.44 | |||||||||
33 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 398 | 33.11 | 1:09.18 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
34 | Randi Jørgensen | 2002 | 398 | 32.86 | 1:09.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
35 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 396 | 33.42 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
36 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 386 | 33.58 | 1:09.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
37 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 381 | 33.93 | 1:10.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
38 | Sofia Ingeberg | 2002 | 376 | 34.02 | 1:10.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
39 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 372 | 34.45 | 1:10.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
40 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 370 | 34.00 | 1:10.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.35 | |||||||||
41 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 362 | 34.32 | 1:11.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.73 | |||||||||
42 | Emma Rose Treney | 2002 | 355 | 34.39 | 1:11.86 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.44 | |||||||||
43 | Signe Christensen | 2001 | 347 | 34.37 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.30 | |||||||||
44 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 339 | 34.89 | 1:12.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.88 | |||||||||
45 | Emma Steen | 2000 | 319 | 35.66 | 1:14.46 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:13.01 | |||||||||
46 | Maja Volke | 2002 | 315 | 36.26 | 1:14.82 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.38 | |||||||||
47 | Karoline Lehmann | 1999 | 314 | 35.60 | 1:14.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
48 | Anna Maja Lund | 2002 | 309 | 36.33 | 1:15.23 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.85 | |||||||||
49 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 308 | 36.62 | 1:15.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.07 | |||||||||
50 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 306 | 35.61 | 1:15.53 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.07 | |||||||||
51 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 298 | 36.36 | 1:16.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
52 | Gro Sørensen | 2002 | 296 | 36.75 | 1:16.34 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.83 | |||||||||
53 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | 294 | 35.93 | 1:16.54 | |||||
HOG-Hinnerup | 1:25.81 | |||||||||
54 | Lykke Kanstrup | 2002 | 290 | 35.44 | 1:16.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:19.89 | |||||||||
55 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 288 | 37.30 | 1:17.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.50 | |||||||||
56 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 282 | 36.49 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.76 | |||||||||
57 | Sofia Bak | 2002 | 273 | 37.72 | 1:18.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:15.43 | |||||||||
58 | Katrine Søndergaard | 2002 | 265 | 37.29 | 1:19.22 | |||||
Swim Team Neptun | 1:21.60 | |||||||||
59 | Ida Sabroe | 2002 | 202 | 41.63 | 1:26.68 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
60 | Mirantee Brimstrond | 2000 | 201 | 40.81 | 1:26.87 | |||||
Stidsholt IF | 1:20.00 | |||||||||
- | Julie Tilsted | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
- | Katrine Egenæs | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 542 | 30.20 | 1:02.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.10 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 525 | 30.46 | 1:03.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.37 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 519 | 30.80 | 1:03.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.30 | |||||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | 493 | 31.06 | 1:04.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.44 | |||||||||
5 | Holly Lønne Turner | 2003 | 492 | 30.97 | 1:04.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.91 | |||||||||
6 | Elena Westmark Holm | 2003 | 489 | 30.76 | 1:04.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.88 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 486 | 31.18 | 1:04.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
8 | Sophia Bøttger | 2004 | 479 | 30.71 | 1:05.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.38 | |||||||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | 475 | 31.32 | 1:05.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
10 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 472 | 31.59 | 1:05.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.87 | |||||||||
11 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 470 | 31.81 | 1:05.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.74 | |||||||||
12 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 460 | 32.00 | 1:05.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.45 | |||||||||
13 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 451 | 32.45 | 1:06.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 448 | 32.68 | 1:06.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.86 | |||||||||
15 | Sarah Carugati | 2004 | 447 | 31.87 | 1:06.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.51 | |||||||||
16 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 442 | 31.75 | 1:06.82 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
17 | Martha Bjerg | 2004 | 433 | 33.22 | 1:07.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.28 | |||||||||
18 | Signe Thomsen | 2003 | 429 | 32.47 | 1:07.49 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:07.41 | |||||||||
19 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 425 | 32.22 | 1:07.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.55 | |||||||||
20 | Amalie Schou | 2003 | 424 | 32.30 | 1:07.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.62 | |||||||||
21 | Maria Mehlsen | 2003 | 419 | 33.41 | 1:08.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.78 | |||||||||
22 | Josefine Heuer | 2003 | 417 | 32.93 | 1:08.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.06 | |||||||||
23 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 413 | 33.26 | 1:08.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.87 | |||||||||
24 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 413 | 32.57 | 1:08.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.50 | |||||||||
25 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 411 | 32.89 | 1:08.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.72 | |||||||||
26 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 410 | 33.19 | 1:08.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
27 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 402 | 32.82 | 1:08.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.15 | |||||||||
28 | Helga Bak | 2004 | 400 | 32.96 | 1:09.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
28 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 400 | 32.40 | 1:09.08 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
30 | Matilde Iversen | 2003 | 399 | 33.30 | 1:09.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
31 | Nicoline Dyrman | 2004 | 395 | 33.50 | 1:09.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.04 | |||||||||
32 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 395 | 33.16 | 1:09.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.96 | |||||||||
33 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 394 | 33.48 | 1:09.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.64 | |||||||||
34 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 394 | 32.75 | 1:09.41 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.48 | |||||||||
35 | Pipaluk Selbo | 2003 | 393 | 34.32 | 1:09.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.25 | |||||||||
36 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 381 | 34.70 | 1:10.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
37 | Camilla Kjær | 2003 | 381 | 34.28 | 1:10.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
38 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 377 | 34.53 | 1:10.46 | |||||
Swim Team Neptun | 1:10.52 | |||||||||
39 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 376 | 34.34 | 1:10.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
39 | Lærke Asmussen | 2003 | 376 | 33.97 | 1:10.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.10 | |||||||||
41 | Laura Marie Dige | 2004 | 375 | 33.83 | 1:10.55 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.19 | |||||||||
42 | Victoria Husted Volden | 2003 | 374 | 34.01 | 1:10.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.28 | |||||||||
43 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 370 | 34.58 | 1:10.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.59 | |||||||||
44 | Eva Hjort | 2004 | 368 | 33.84 | 1:11.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.76 | |||||||||
45 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 368 | 33.41 | 1:11.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.68 | |||||||||
46 | Astrid Hassing | 2004 | 366 | 34.57 | 1:11.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.43 | |||||||||
47 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 364 | 32.99 | 1:11.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.08 | |||||||||
48 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 362 | 34.09 | 1:11.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.41 | |||||||||
49 | Marie Graff Esbensen | 2003 | 357 | 34.55 | 1:11.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:14.44 | |||||||||
50 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 357 | 34.50 | 1:11.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.09 | |||||||||
51 | Marlene Reitan | 2003 | 356 | 34.84 | 1:11.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.97 | |||||||||
52 | Veronica Brix | 2003 | 355 | 34.20 | 1:11.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.23 | |||||||||
53 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 353 | 34.85 | 1:12.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.07 | |||||||||
54 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 352 | 34.73 | 1:12.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
55 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 351 | 34.12 | 1:12.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.55 | |||||||||
56 | Clara Skrydstrup | 2004 | 351 | 34.13 | 1:12.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.88 | |||||||||
57 | Pernille Christensen | 2003 | 349 | 35.22 | 1:12.27 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.65 | |||||||||
58 | Katrine Rasmussen | 2004 | 349 | 34.91 | 1:12.29 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.55 | |||||||||
59 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 346 | 34.28 | 1:12.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.67 | |||||||||
60 | Sara Bundgaard | 2003 | 334 | 35.07 | 1:13.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.68 | |||||||||
61 | Caroline Lysgaard | 2003 | 332 | 35.27 | 1:13.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.12 | |||||||||
62 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 329 | 35.55 | 1:13.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.52 | |||||||||
63 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 326 | 36.62 | 1:13.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.11 | |||||||||
64 | Mille Winther | 2003 | 321 | 36.20 | 1:14.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.96 | |||||||||
65 | Victoria Bjerre | 2003 | 317 | 35.72 | 1:14.62 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.53 | |||||||||
66 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 317 | 35.47 | 1:14.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.69 | |||||||||
67 | Maja M S Sørensen | 2004 | 316 | 36.10 | 1:14.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.41 | |||||||||
68 | Marie Jæger | 2003 | 314 | 35.45 | 1:14.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.28 | |||||||||
69 | Agnete Riis | 2003 | 312 | 36.41 | 1:15.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
70 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 311 | 35.76 | 1:15.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.09 | |||||||||
71 | Josephine Larsen | 2004 | 310 | 36.18 | 1:15.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.75 | |||||||||
72 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 305 | 37.48 | 1:15.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
73 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 299 | 35.71 | 1:16.11 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
74 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 297 | 36.39 | 1:16.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.94 | |||||||||
75 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 293 | 36.61 | 1:16.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
76 | Mathilde Møller | 2004 | 289 | 35.93 | 1:16.94 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.81 | |||||||||
77 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 282 | 37.75 | 1:17.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.45 | |||||||||
78 | Julie Jensen | 2003 | 280 | 37.58 | 1:17.74 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.41 | |||||||||
79 | Selma Skipper | 2004 | 279 | 37.03 | 1:17.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.42 | |||||||||
80 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 277 | 36.64 | 1:18.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.18 | |||||||||
81 | Emma Jensen | 2003 | 277 | 37.81 | 1:18.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.87 | |||||||||
82 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 273 | 38.24 | 1:18.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.77 | |||||||||
83 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 270 | 37.83 | 1:18.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
84 | Frida Lind | 2004 | 266 | 37.64 | 1:19.13 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.14 | |||||||||
85 | Sille Lindberg | 2003 | 264 | 37.84 | 1:19.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.79 | |||||||||
86 | Marie Martens Christensen | 2004 | 260 | 37.69 | 1:19.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:22.95 | |||||||||
87 | Louise Høeg | 2003 | 255 | 38.24 | 1:20.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
88 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 249 | 38.65 | 1:20.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
89 | Majken Haarup | 2004 | 245 | 38.58 | 1:21.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.81 | |||||||||
90 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 244 | 40.25 | 1:21.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.22 | |||||||||
91 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 228 | 39.41 | 1:23.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.18 | |||||||||
92 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 227 | 39.79 | 1:23.40 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
93 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 217 | 41.60 | 1:24.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:38.68 | |||||||||
94 | Sille Mortensen | 2004 | 200 | 42.23 | 1:26.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.05 | |||||||||
95 | Oline Brandt | 2004 | 193 | 40.90 | 1:28.06 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.75 | |||||||||
96 | Kathrine Nonbye | 2004 | 183 | 42.41 | 1:29.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
97 | Emma Nonbye | 2003 | 165 | 42.10 | 1:32.80 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
98 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 160 | 45.34 | 1:33.69 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:41.56 | |||||||||
99 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 135 | 46.76 | 1:39.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:47.99 | |||||||||
100 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 134 | 46.79 | 1:39.25 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.14 | |||||||||
- | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:48.95 | |||||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:34.94 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.95 | |||||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.85 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 433 | 32.31 | 1:07.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:10.39 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 373 | 34.06 | 1:10.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.94 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 340 | 34.80 | 1:12.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 335 | 35.05 | 1:13.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.46 | |||||||||
5 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 326 | 35.39 | 1:13.90 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.46 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 317 | 35.79 | 1:14.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 313 | 36.69 | 1:14.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 299 | 37.24 | 1:16.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.20 | |||||||||
9 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 290 | 36.54 | 1:16.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.85 | |||||||||
10 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 289 | 35.78 | 1:16.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.09 | |||||||||
11 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 279 | 37.77 | 1:17.88 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.82 | |||||||||
12 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 277 | 38.09 | 1:18.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.76 | |||||||||
13 | Mie Asmussen | 2005 | 259 | 38.18 | 1:19.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.31 | |||||||||
14 | Alma Gotfredsen | 2005 | 256 | 37.84 | 1:20.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.85 | |||||||||
15 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 238 | 39.34 | 1:22.09 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.49 | |||||||||
16 | Laura Frost Rainer | 2005 | 228 | 39.11 | 1:23.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.75 | |||||||||
17 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 204 | 42.83 | 1:26.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.43 | |||||||||
18 | Josefine Høgh | 2005 | 196 | 44.82 | 1:27.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.64 | |||||||||
19 | Signe Gade | 2005 | 195 | 42.15 | 1:27.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.46 | |||||||||
20 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 186 | 41.54 | 1:29.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freya Worm | 2006 | 182 | 41.45 | 1:29.73 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:33.58 | |||||||||
22 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 180 | 42.61 | 1:30.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.24 | |||||||||
23 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 172 | 44.41 | 1:31.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.98 | |||||||||
24 | Karoline Hansfort | 2006 | 160 | 44.13 | 1:33.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Caroline Marx | 2006 | 155 | 45.15 | 1:34.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:36.72 | |||||||||
26 | Caden Halle | 2005 | 144 | 44.15 | 1:37.04 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:45.56 | |||||||||
- | Anna Munk Fuglsang | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 639 | 29.40 | 59.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
2 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 566 | 29.51 | 1:01.51 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
3 | Anne Nielsen | 1999 | 563 | 29.75 | 1:01.63 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:00.10 | |||||||||
4 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 559 | 29.26 | 1:01.78 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.56 | |||||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 540 | 29.85 | 1:02.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 537 | 30.49 | 1:02.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 515 | 30.27 | 1:03.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 575 | 30.46 | 1:01.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.10 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 547 | 30.36 | 1:02.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:02.37 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 540 | 30.54 | 1:02.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.30 | |||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 492 | 31.31 | 1:04.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
5 | Holly Lønne Turner | 2003 | 482 | 30.84 | 1:04.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.91 | |||||||||
6 | Sophia Bøttger | 2004 | 480 | 33.83 | 1:05.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.38 | |||||||||
- | Mia Borgensgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.44 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 441 | 31.96 | 1:06.86 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:10.39 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 435 | 33.22 | 1:07.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.94 | |||||||||
3 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 349 | 34.51 | 1:12.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.46 | |||||||||
3 | Jazmin Jensen | 2005 | 349 | 34.73 | 1:12.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.45 | |||||||||
5 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 347 | 35.26 | 1:12.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 341 | 34.92 | 1:12.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
7 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 314 | 35.62 | 1:14.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 711 | 24.91 | 50.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 51.55 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 606 | 26.58 | 53.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.18 | |||||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | 545 | 26.53 | 54.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.27 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2000 | 542 | 26.70 | 55.09 | |||||
Kalundborg SK | 58.27 | |||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 516 | 27.04 | 56.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.17 | |||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 498 | 27.29 | 56.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.67 | |||||||||
7 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 487 | 27.56 | 57.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 480 | 27.17 | 57.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.30 | |||||||||
9 | Lasse Harde | 1998 | 479 | 26.82 | 57.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.88 | |||||||||
10 | Mads Alnor | 2000 | 475 | 27.40 | 57.56 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 59.27 | |||||||||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 469 | 27.75 | 57.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.83 | |||||||||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 464 | 27.69 | 58.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 58.20 | |||||||||
13 | Kasper Kjær | 2000 | 449 | 28.38 | 58.65 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:01.29 | |||||||||
14 | Alexander Stær | 2001 | 448 | 27.99 | 58.70 | |||||
Swim Team Neptun | 58.28 | |||||||||
15 | Christian Juul Jensen | 2000 | 445 | 28.08 | 58.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.17 | |||||||||
16 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 438 | 28.26 | 59.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 58.86 | |||||||||
17 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 433 | 27.94 | 59.40 | |||||
Swim Team Neptun | 1:00.68 | |||||||||
18 | Ehab Basha | 2000 | 429 | 28.38 | 59.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.82 | |||||||||
19 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 425 | 29.22 | 59.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.69 | |||||||||
20 | Mads L. Werther | 2000 | 419 | 28.77 | 1:00.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.06 | |||||||||
21 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 412 | 30.09 | 1:00.35 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.40 | |||||||||
22 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 409 | 29.08 | 1:00.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.68 | |||||||||
23 | Scott Stegenborg | 2000 | 407 | 28.74 | 1:00.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
24 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 407 | 28.99 | 1:00.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.15 | |||||||||
25 | Simon Andersen | 2000 | 404 | 29.16 | 1:00.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
26 | Hugin Juliansson | 2000 | 402 | 29.23 | 1:00.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.03 | |||||||||
27 | Per Jensen | 1995 | 401 | 29.31 | 1:00.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
28 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 394 | 29.46 | 1:01.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.85 | |||||||||
29 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 390 | 29.31 | 1:01.50 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
30 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 387 | 29.35 | 1:01.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.70 | |||||||||
31 | Casper Krohn | 2001 | 375 | 29.85 | 1:02.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.05 | |||||||||
32 | Kristian Berthelsen | 1999 | 372 | 29.68 | 1:02.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 57.34 | |||||||||
33 | Carl M Gadegaard | 2001 | 371 | 29.79 | 1:02.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.28 | |||||||||
34 | Mark Simonsen | 1997 | 369 | 29.80 | 1:02.61 | |||||
Odder Svømmeklub | 59.52 | |||||||||
35 | Johannes Gasse | 2001 | 365 | 29.33 | 1:02.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.07 | |||||||||
36 | Christian Hovmark | 2001 | 351 | 29.55 | 1:03.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
37 | David Johansen | 2001 | 344 | 30.75 | 1:04.11 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:03.79 | |||||||||
38 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 340 | 31.48 | 1:04.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.46 | |||||||||
39 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 340 | 31.11 | 1:04.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.53 | |||||||||
40 | Mathias Madsen | 1999 | 330 | 31.33 | 1:05.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.71 | |||||||||
41 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 300 | 32.51 | 1:07.09 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.30 | |||||||||
42 | Amin Nedergaard | 2001 | 294 | 31.74 | 1:07.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.26 | |||||||||
43 | Anders Mikkelsen | 2001 | 290 | 32.91 | 1:07.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.90 | |||||||||
44 | Rasmus Grøn | 1999 | 181 | 37.54 | 1:19.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.87 | |||||||||
- | Magnus Yde | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.27 | |||||||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 54.75 | |||||||||
- | Magnus V. Ancker | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.65 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 526 | 26.72 | 55.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | 56.38 | |||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 480 | 27.94 | 57.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.67 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 472 | 27.55 | 57.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.86 | |||||||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 469 | 28.29 | 57.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 59.32 | |||||||||
5 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 429 | 28.43 | 59.57 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.26 | |||||||||
6 | Mathias Knudsen | 2003 | 426 | 28.57 | 59.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.19 | |||||||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | 422 | 28.90 | 59.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.39 | |||||||||
8 | Malthe Elkjær | 2003 | 419 | 29.23 | 1:00.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.10 | |||||||||
9 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 412 | 28.67 | 1:00.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.13 | |||||||||
10 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 406 | 29.17 | 1:00.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.05 | |||||||||
11 | Thor Brunsgaard | 2003 | 402 | 29.34 | 1:00.89 | |||||
Swim Team Neptun | 1:00.89 | |||||||||
12 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 398 | 29.52 | 1:01.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.57 | |||||||||
13 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 395 | 29.54 | 1:01.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.16 | |||||||||
14 | Andreas Kronborg | 2002 | 391 | 29.10 | 1:01.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.15 | |||||||||
15 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 390 | 30.00 | 1:01.48 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
16 | Ruben Nørgaard | 2002 | 386 | 30.13 | 1:01.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.38 | |||||||||
17 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 380 | 30.09 | 1:02.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.50 | |||||||||
18 | Marcus Hiort | 2003 | 379 | 29.91 | 1:02.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.84 | |||||||||
19 | Alex Søndergaard | 2003 | 376 | 29.68 | 1:02.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.66 | |||||||||
20 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 368 | 30.61 | 1:02.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.51 | |||||||||
21 | Victor Abel Brandi | 2003 | 367 | 29.61 | 1:02.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.61 | |||||||||
22 | Daniel Damsbo | 2003 | 366 | 30.50 | 1:02.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:05.75 | |||||||||
23 | Anton Leth | 2002 | 366 | 29.75 | 1:02.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Mikkel Riis | 2002 | 365 | 30.38 | 1:02.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.14 | |||||||||
25 | Mark Brandt | 2002 | 362 | 30.37 | 1:03.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.39 | |||||||||
26 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 361 | 30.44 | 1:03.07 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
27 | Oliver L Nelander | 2002 | 352 | 30.09 | 1:03.59 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:03.49 | |||||||||
28 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 349 | 29.71 | 1:03.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.67 | |||||||||
29 | Christoffer Hove | 2002 | 347 | 31.04 | 1:03.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.21 | |||||||||
30 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 345 | 29.86 | 1:04.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.73 | |||||||||
31 | Daniel Østerballe | 2003 | 342 | 31.29 | 1:04.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.64 | |||||||||
32 | Jacob Christensen | 2002 | 340 | 30.70 | 1:04.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.63 | |||||||||
33 | Kasper Johnsen | 2003 | 330 | 31.41 | 1:05.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
34 | Niklas Højbjerg | 2003 | 317 | 31.31 | 1:05.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.55 | |||||||||
35 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 313 | 31.67 | 1:06.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.09 | |||||||||
36 | Markus Toft | 2003 | 312 | 31.52 | 1:06.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.85 | |||||||||
37 | Nikolai Sander | 2003 | 310 | 30.59 | 1:06.37 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:03.64 | |||||||||
38 | Andreas Pedersen | 2003 | 303 | 31.40 | 1:06.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
39 | Anders Elsborg | 2003 | 300 | 32.27 | 1:07.10 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.20 | |||||||||
40 | Matias Kjær | 2002 | 299 | 31.63 | 1:07.14 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
41 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 299 | 32.15 | 1:07.16 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.35 | |||||||||
42 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 299 | 31.84 | 1:07.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.63 | |||||||||
43 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 297 | 32.22 | 1:07.32 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.99 | |||||||||
44 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 296 | 32.18 | 1:07.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
45 | Christopher Z. Christense | 2003 | 281 | 32.23 | 1:08.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.97 | |||||||||
46 | Zilas Aarestrup | 2003 | 279 | 32.70 | 1:08.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.12 | |||||||||
47 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 275 | 33.19 | 1:09.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.22 | |||||||||
48 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 274 | 32.50 | 1:09.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.33 | |||||||||
49 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 272 | 33.82 | 1:09.28 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.61 | |||||||||
50 | Mikkel Nissen | 2002 | 272 | 32.83 | 1:09.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.42 | |||||||||
51 | Bjarke Bernberg | 2002 | 260 | 34.15 | 1:10.36 | |||||
Swim Team Neptun | 1:13.82 | |||||||||
52 | Oliver Pedersen | 2003 | 256 | 34.85 | 1:10.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
53 | August Ancker | 2003 | 255 | 33.57 | 1:10.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.24 | |||||||||
54 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 241 | 35.05 | 1:12.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.78 | |||||||||
55 | Viktor Nørrevang | 2003 | 238 | 35.72 | 1:12.43 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
56 | Emil Breinholt | 2003 | 229 | 35.33 | 1:13.45 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.40 | |||||||||
57 | Mikkel Langkjær | 2002 | 225 | 36.47 | 1:13.87 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.80 | |||||||||
58 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 222 | 35.90 | 1:14.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:18.20 | |||||||||
59 | Anders Olesen | 2003 | 220 | 35.15 | 1:14.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
60 | Markus Vang Kleist | 2003 | 216 | 35.63 | 1:14.82 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.93 | |||||||||
61 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 207 | 35.61 | 1:15.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.47 | |||||||||
62 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 207 | 36.57 | 1:15.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.83 | |||||||||
63 | Markus Wirring | 2003 | 198 | 35.58 | 1:17.08 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.54 | |||||||||
64 | Mikkel H. Andreasen | 2003 | 194 | 35.77 | 1:17.53 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:26.23 | |||||||||
65 | Simon Sandal | 2003 | 194 | 36.46 | 1:17.54 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.97 | |||||||||
66 | Mathias Kjær | 2003 | 185 | 38.79 | 1:18.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.05 | |||||||||
67 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 183 | 36.97 | 1:19.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.63 | |||||||||
68 | William Scherling de Stri | 2003 | 179 | 39.16 | 1:19.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.98 | |||||||||
69 | Jonas Abildgaard | 2003 | 169 | 39.35 | 1:21.18 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:23.79 | |||||||||
70 | Anders Kammer Riis | 2003 | 162 | 39.41 | 1:22.42 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:21.83 | |||||||||
- | Sander van der Pool | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
- | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
- | Filip Bruhn | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.98 | |||||||||
- | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:01.85 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 401 | 29.52 | 1:00.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.93 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 325 | 30.93 | 1:05.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.36 | |||||||||
3 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 314 | 32.12 | 1:06.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
3 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 314 | 32.12 | 1:06.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.32 | |||||||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 312 | 31.42 | 1:06.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.66 | |||||||||
6 | Ciano Kristensen | 2004 | 300 | 31.74 | 1:07.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.35 | |||||||||
7 | Søren Have | 2004 | 290 | 32.63 | 1:07.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.95 | |||||||||
8 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 285 | 32.64 | 1:08.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.94 | |||||||||
9 | Mads Iversen | 2004 | 281 | 32.75 | 1:08.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.11 | |||||||||
10 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 278 | 32.67 | 1:08.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 272 | 33.23 | 1:09.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.82 | |||||||||
12 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 248 | 34.27 | 1:11.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
13 | Lucas Rosenborg | 2004 | 248 | 34.32 | 1:11.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.04 | |||||||||
14 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 246 | 34.78 | 1:11.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.30 | |||||||||
15 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 246 | 33.49 | 1:11.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.15 | |||||||||
16 | Casper Johannesen | 2004 | 242 | 34.37 | 1:12.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.68 | |||||||||
17 | Kristian Kjær | 2005 | 235 | 34.37 | 1:12.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
18 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 230 | 36.18 | 1:13.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.02 | |||||||||
19 | Inas Ilic | 2005 | 230 | 36.40 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
20 | Per Odrich | 2006 | 228 | 35.88 | 1:13.50 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.44 | |||||||||
21 | Silas Fessel | 2004 | 217 | 36.09 | 1:14.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.48 | |||||||||
22 | Gustav Hoxer | 2005 | 217 | 35.28 | 1:14.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
23 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 217 | 36.42 | 1:14.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.03 | |||||||||
24 | Anton Christiansen | 2004 | 215 | 35.49 | 1:14.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
25 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 210 | 37.49 | 1:15.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | 207 | 36.30 | 1:15.92 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
27 | William Leth | 2004 | 205 | 36.66 | 1:16.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.64 | |||||||||
28 | Frederik Kjølby | 2004 | 200 | 38.16 | 1:16.76 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.76 | |||||||||
29 | Kasper Jensen | 2005 | 195 | 37.38 | 1:17.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
30 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 193 | 36.55 | 1:17.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.53 | |||||||||
31 | Marcus Albæk | 2004 | 192 | 38.14 | 1:17.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:23.49 | |||||||||
32 | Malte P Iversen | 2004 | 191 | 36.89 | 1:17.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mikkel Pedersen | 2004 | 185 | 37.56 | 1:18.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.33 | |||||||||
34 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 181 | 36.11 | 1:19.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.26 | |||||||||
35 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 176 | 39.32 | 1:20.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Danilo Møller | 2004 | 176 | 1:20.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.33 | |||||||||
37 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 176 | 37.62 | 1:20.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:35.68 | |||||||||
38 | Rasmus Sørensen | 2005 | 175 | 37.39 | 1:20.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.78 | |||||||||
39 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 159 | 40.27 | 1:22.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.49 | |||||||||
40 | Linus Folke Jensen | 2004 | 158 | 40.26 | 1:23.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.34 | |||||||||
41 | Philip Vesterby | 2005 | 156 | 39.36 | 1:23.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
42 | Juka Nedergaard | 2004 | 155 | 40.27 | 1:23.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.72 | |||||||||
43 | Simon Kruse Holm | 2004 | 154 | 40.45 | 1:23.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:33.47 | |||||||||
44 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 149 | 41.14 | 1:24.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.87 | |||||||||
45 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 144 | 40.40 | 1:25.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 139 | 40.83 | 1:26.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.50 | |||||||||
47 | Simon Lunde Aggerholm | 2006 | 135 | 41.07 | 1:27.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Lau de Zee | 2006 | 134 | 42.65 | 1:27.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 121 | 42.22 | 1:30.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.69 | |||||||||
50 | Jakob Thomsen | 2006 | 102 | 44.10 | 1:35.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:43.75 | |||||||||
51 | Ryan Nørgaard | 2006 | 99 | 45.30 | 1:36.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jens Bach | 1997 | 717 | 24.08 | 50.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 51.55 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 660 | 24.81 | 51.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.18 | |||||||||
3 | Anders L. Mogensen | 1996 | 535 | 27.06 | 55.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.27 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2000 | 532 | 26.68 | 55.44 | |||||
Kalundborg SK | 58.27 | |||||||||
5 | Lars Lyhne | 1999 | 517 | 27.12 | 55.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.17 | |||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 501 | 27.87 | 56.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.67 | |||||||||
7 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 487 | 27.49 | 57.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 530 | 26.84 | 55.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | 56.38 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 491 | 27.64 | 56.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.86 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 479 | 28.21 | 57.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 59.32 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 420 | 28.29 | 1:00.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.26 | |||||||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | 407 | 29.59 | 1:00.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.39 | |||||||||
6 | Mathias Knudsen | 2003 | 405 | 29.19 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.19 | |||||||||
- | Artúr Jegesi | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.67 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Bayern Auto Group |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 394 | 29.99 | 1:01.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.93 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 335 | 30.71 | 1:04.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.36 | |||||||||
3 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 318 | 31.85 | 1:05.78 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
4 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 309 | 31.60 | 1:06.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.32 | |||||||||
5 | Ciano Kristensen | 2004 | 304 | 31.81 | 1:06.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.35 | |||||||||
6 | Søren Have | 2004 | 300 | 31.96 | 1:07.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.95 | |||||||||
7 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 290 | 32.42 | 1:07.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:10.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 623 | 33.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 614 | 33.88 | ||||||
Aarhus Swim | 34.60 | |||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 536 | 35.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | |||||||||
4 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 498 | 36.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.88 | |||||||||
5 | Maria Rye | 2001 | 493 | 36.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.51 | |||||||||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 487 | 36.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.80 | |||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 470 | 37.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
8 | Line Sloth Holm | 2001 | 462 | 37.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
9 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 461 | 37.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
10 | Lotte Kobbelgaard | 1964 | 450 | 37.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
11 | Maria M. Porsmose | 2000 | 435 | 37.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
12 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 424 | 38.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
13 | Caroline Christensen | 1999 | 423 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.20 | |||||||||
14 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 417 | 38.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.83 | |||||||||
15 | Maja Meinert | 2001 | 404 | 38.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
16 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 403 | 38.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.25 | |||||||||
17 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 389 | 39.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
18 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 385 | 39.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
19 | Signe Christensen | 2001 | 381 | 39.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.42 | |||||||||
20 | Karoline Nielsen | 1997 | 371 | 40.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.04 | |||||||||
21 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 368 | 40.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
22 | Maja Volke | 2002 | 342 | 41.15 | ||||||
Swim Team Neptun | 41.18 | |||||||||
23 | Lærke Meyer | 2000 | 331 | 41.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
24 | Nete Lund Madsen | 2001 | 331 | 41.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.61 | |||||||||
25 | Trine G. Sørensen | 1997 | 325 | 41.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.75 | |||||||||
26 | Lærke Als | 2002 | 321 | 42.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.69 | |||||||||
27 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 316 | 42.26 | ||||||
Aarhus Swim | 43.06 | |||||||||
28 | Emma A Andersen | 2000 | 308 | 42.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
29 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | 307 | 42.67 | ||||||
Aars Svømmeklub | 43.65 | |||||||||
30 | Emma Rose Treney | 2002 | 303 | 42.87 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 42.25 | |||||||||
31 | Sofie Nielsen | 2001 | 288 | 43.59 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.05 | |||||||||
32 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 285 | 43.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.50 | |||||||||
33 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 282 | 43.88 | ||||||
Swim Team Neptun | 42.25 | |||||||||
34 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 275 | 44.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.83 | |||||||||
35 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 270 | 44.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
36 | Sine Johansen | 2000 | 260 | 45.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.75 | |||||||||
37 | Sara Fiil Jensen | 2002 | 249 | 45.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
38 | Anna Maja Lund | 2002 | 232 | 46.86 | ||||||
Swim Team Neptun | 45.81 | |||||||||
39 | Sofia Bak | 2002 | 217 | 47.87 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 48.26 | |||||||||
40 | Lykke Kanstrup | 2002 | 195 | 49.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 53.75 | |||||||||
41 | Ida Sabroe | 2002 | 193 | 49.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.85 | |||||||||
42 | Katrine Søndergaard | 2002 | 162 | 52.78 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
- | Alberte Bloch Hansen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.31 | |||||||||
- | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Egenæs | 2000 | DSQ | flyben v. 35m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 44.89 | |||||||||
- | Mette Baack | 2000 | DSQ | flyben v. 50 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.06 | |||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 578 | 34.57 | ||||||
Aarhus Swim | 34.74 | |||||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 516 | 35.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.22 | |||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 485 | 36.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
4 | Nicoline Dyrman | 2004 | 450 | 37.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.80 | |||||||||
5 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 443 | 37.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.42 | |||||||||
6 | Caroline Lysgaard | 2003 | 440 | 37.85 | ||||||
Aarhus Swim | 37.49 | |||||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | 431 | 38.12 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.48 | |||||||||
8 | Esther Else Grubert | 2003 | 430 | 38.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 39.43 | |||||||||
9 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 412 | 38.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.09 | |||||||||
10 | Barbara Ammentorp | 2003 | 411 | 38.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.00 | |||||||||
11 | Astrid Thimmer | 2003 | 409 | 38.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.17 | |||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 408 | 38.80 | ||||||
Aarhus Swim | 38.90 | |||||||||
13 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 408 | 38.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | |||||||||
14 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 403 | 38.98 | ||||||
Aarhus Swim | 39.52 | |||||||||
15 | Freja Romanski | 2003 | 402 | 39.02 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.77 | |||||||||
16 | Ella Christiansen | 2003 | 388 | 39.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.95 | |||||||||
17 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 381 | 39.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.12 | |||||||||
18 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 356 | 40.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.67 | |||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 355 | 40.65 | ||||||
Aarhus Swim | 45.28 | |||||||||
20 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 352 | 40.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.40 | |||||||||
21 | Ida Troldborg | 2003 | 348 | 40.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.11 | |||||||||
22 | Sara Bundgaard | 2003 | 340 | 41.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.81 | |||||||||
23 | Agnete Riis | 2003 | 339 | 41.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
24 | Freja Friborg | 2004 | 337 | 41.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.44 | |||||||||
25 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 333 | 41.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.77 | |||||||||
26 | Line Mygdam | 2003 | 328 | 41.73 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.80 | |||||||||
27 | Mathilde Møller | 2004 | 326 | 41.81 | ||||||
Swim Team Neptun | 39.52 | |||||||||
28 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 316 | 42.28 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.69 | |||||||||
29 | Mia Hvarre | 2004 | 311 | 42.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.47 | |||||||||
30 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 310 | 42.51 | ||||||
Swim Team Neptun | 45.84 | |||||||||
31 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 306 | 42.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.77 | |||||||||
32 | Katrine Rasmussen | 2004 | 305 | 42.75 | ||||||
Swim Team Neptun | 42.72 | |||||||||
32 | Majken Haarup | 2004 | 305 | 42.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.48 | |||||||||
34 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 304 | 42.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.84 | |||||||||
35 | Mille Winther | 2003 | 288 | 43.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.62 | |||||||||
36 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 288 | 43.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.83 | |||||||||
37 | Pernille Christensen | 2003 | 287 | 43.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.10 | |||||||||
38 | Louise Høeg | 2003 | 270 | 44.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
39 | Martha Bjerg | 2004 | 268 | 44.62 | ||||||
Aarhus Swim | 43.76 | |||||||||
40 | Emma Jensen | 2003 | 266 | 44.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.06 | |||||||||
41 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 263 | 44.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
42 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 259 | 45.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.13 | |||||||||
43 | Marie Jæger | 2003 | 259 | 45.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 45.75 | |||||||||
44 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 256 | 45.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.25 | |||||||||
45 | Helga Bak | 2004 | 256 | 45.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
46 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 251 | 45.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.73 | |||||||||
47 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 244 | 46.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.58 | |||||||||
47 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 244 | 46.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.62 | |||||||||
49 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 243 | 46.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 50.14 | |||||||||
50 | Maja M S Sørensen | 2004 | 242 | 46.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 49.34 | |||||||||
51 | Julie Jensen | 2003 | 225 | 47.35 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
52 | Sille Mortensen | 2004 | 221 | 47.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.32 | |||||||||
53 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 202 | 49.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 195 | 49.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 55.00 | |||||||||
55 | Marie Martens Christensen | 2004 | 190 | 50.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 48.89 | |||||||||
56 | Oline Brandt | 2004 | 171 | 51.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 53.31 | |||||||||
57 | Sofie Kaysen | 2004 | 169 | 52.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.55 | |||||||||
58 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 157 | 53.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.63 | |||||||||
59 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 157 | 53.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
60 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 155 | 53.61 | ||||||
Brønderslev SK08 | 57.64 | |||||||||
61 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 144 | 54.90 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:00.46 | |||||||||
62 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 138 | 55.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:02.46 | |||||||||
63 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 119 | 58.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.76 | |||||||||
64 | Emma Nonbye | 2003 | 116 | 58.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 58.42 | |||||||||
65 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 112 | 59.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:02.23 | |||||||||
- | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 43.25 | |||||||||
- | Naja Gjerløv Andersen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:02.22 | |||||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 52.02 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 44.38 | |||||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 47.65 | |||||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.72 | |||||||||
- | Marie Graff Esbensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | 53.27 | |||||||||
- | Sille Lindberg | 2003 | DSQ | 2 armtag u. v. v/10m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 325 | 41.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.30 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 307 | 42.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | 44.19 | |||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 305 | 42.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.23 | |||||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | 299 | 43.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.58 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 293 | 43.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 45.53 | |||||||||
6 | Tilde Søe Bach | 2005 | 267 | 44.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.05 | |||||||||
7 | Emma Phaff Steen | 2005 | 247 | 45.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.72 | |||||||||
8 | Signe Gade | 2005 | 223 | 47.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.10 | |||||||||
9 | Mie Asmussen | 2005 | 217 | 47.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.77 | |||||||||
10 | Line Gjelstrup | 2006 | 206 | 48.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.72 | |||||||||
11 | Emilie Moberg | 2005 | 201 | 49.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 51.43 | |||||||||
12 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 180 | 50.95 | ||||||
Odder Svømmeklub | 52.04 | |||||||||
13 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 177 | 51.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.41 | |||||||||
14 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 165 | 52.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.36 | |||||||||
15 | Karoline Hansfort | 2006 | 162 | 52.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.61 | |||||||||
16 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 151 | 54.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karoline Iversen | 2005 | 148 | 54.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 58.11 | |||||||||
18 | Caroline Marx | 2006 | 147 | 54.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
19 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 140 | 55.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.13 | |||||||||
20 | Caden Halle | 2005 | 138 | 55.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 611 | 33.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
2 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 600 | 34.14 | ||||||
Aarhus Swim | 34.60 | |||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 540 | 35.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | |||||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 501 | 36.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.80 | |||||||||
5 | Maria Rye | 2001 | 494 | 36.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.51 | |||||||||
6 | Line Sloth Holm | 2001 | 488 | 36.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 486 | 36.63 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 600 | 34.13 | ||||||
Aarhus Swim | 34.74 | |||||||||
2 | Nicoline Dyrman | 2004 | 484 | 36.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.80 | |||||||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 482 | 36.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
4 | Caroline Lysgaard | 2003 | 463 | 37.22 | ||||||
Aarhus Swim | 37.49 | |||||||||
5 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 458 | 37.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.42 | |||||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | 420 | 38.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 38.48 | |||||||||
- | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 36.22 | |||||||||
Løb 29, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restotante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 388 | 39.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.30 | |||||||||
2 | Ida Hovmark | 2005 | 336 | 41.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.58 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 331 | 41.62 | ||||||
Brønderslev SK08 | 44.19 | |||||||||
4 | Josefine Staudt | 2005 | 326 | 41.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.23 | |||||||||
5 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 322 | 42.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 45.53 | |||||||||
6 | Emma Phaff Steen | 2005 | 290 | 43.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.72 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 287 | 43.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 573 | 30.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 558 | 30.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 542 | 30.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 467 | 32.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
5 | Magnus Gertz | 2000 | 462 | 32.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | |||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 456 | 32.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 455 | 32.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.21 | |||||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 446 | 33.04 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
9 | Lasse Jensen | 2000 | 438 | 33.23 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
10 | Casper Krohn | 2001 | 423 | 33.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.87 | |||||||||
11 | Hugin Juliansson | 2000 | 422 | 33.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.54 | |||||||||
12 | Lasse Harde | 1998 | 416 | 33.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
13 | Mads L. Werther | 2000 | 407 | 34.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
14 | Christian Juul Jensen | 2000 | 394 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.14 | |||||||||
15 | Alexander Stær | 2001 | 380 | 34.84 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.73 | |||||||||
16 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 380 | 34.86 | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
17 | Mads Alnor | 2000 | 371 | 35.14 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.00 | |||||||||
18 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 365 | 35.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
19 | Christian Hovmark | 2001 | 364 | 35.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
20 | Simon Andersen | 2000 | 352 | 35.73 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.82 | |||||||||
21 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 340 | 36.15 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
22 | Mark Simonsen | 1997 | 328 | 36.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
23 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 302 | 37.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.58 | |||||||||
24 | Anders Mikkelsen | 2001 | 281 | 38.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.21 | |||||||||
25 | Per Jensen | 1995 | 273 | 38.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
26 | Nicklas Pedersen | 2001 | 269 | 39.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
27 | Rasmus Grøn | 1999 | 196 | 43.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.31 | |||||||||
- | Magnus Yde | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.27 | |||||||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
- | Ehab Basha | 2000 | DSQ | 1 hånd v. vd. 25 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.43 | |||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 474 | 32.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
2 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 413 | 33.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.19 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 408 | 34.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.88 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 398 | 34.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.46 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 380 | 34.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.96 | |||||||||
6 | Andreas Kronborg | 2002 | 360 | 35.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.37 | |||||||||
7 | Christian Kornum | 2003 | 359 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.57 | |||||||||
8 | Filip Bruhn | 2003 | 357 | 35.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.74 | |||||||||
9 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 332 | 36.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.89 | |||||||||
10 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 332 | 36.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.66 | |||||||||
11 | Victor Abel Brandi | 2003 | 317 | 37.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
12 | Marcus Hiort | 2003 | 316 | 37.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 37.58 | |||||||||
13 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 314 | 37.13 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.60 | |||||||||
14 | Matias Kjær | 2002 | 306 | 37.47 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.76 | |||||||||
15 | Nikolai Sander | 2003 | 280 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.18 | |||||||||
16 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 276 | 38.76 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.61 | |||||||||
17 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 275 | 38.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | 41.02 | |||||||||
18 | Noah Bred | 2003 | 271 | 39.01 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.23 | |||||||||
18 | Sune Schaarup | 2003 | 271 | 39.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 39.95 | |||||||||
20 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 262 | 39.43 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.84 | |||||||||
21 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 255 | 39.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
22 | Christoffer Hove | 2002 | 245 | 40.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.49 | |||||||||
23 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 241 | 40.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.63 | |||||||||
24 | Sander van der Pool | 2002 | 239 | 40.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.58 | |||||||||
25 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 237 | 40.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.67 | |||||||||
26 | Niklas Højbjerg | 2003 | 234 | 40.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Mark Brandt | 2002 | 229 | 41.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.81 | |||||||||
28 | Simon Degn | 2003 | 229 | 41.26 | ||||||
Aarhus Swim | 46.16 | |||||||||
29 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 224 | 41.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Mikkel Nissen | 2002 | 207 | 42.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.36 | |||||||||
31 | Mikkel Langkjær | 2002 | 206 | 42.69 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
32 | Alexander Johnsen | 2003 | 198 | 43.27 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.49 | |||||||||
33 | Jacob Toft | 2003 | 188 | 44.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.81 | |||||||||
34 | August Ancker | 2003 | 186 | 44.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.15 | |||||||||
35 | Anders Elsborg | 2003 | 186 | 44.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 53.61 | |||||||||
36 | Markus Wirring | 2003 | 183 | 44.40 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.45 | |||||||||
37 | Simon Sandal | 2003 | 166 | 45.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 46.54 | |||||||||
38 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 163 | 46.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 46.06 | |||||||||
39 | Zilas Aarestrup | 2003 | 162 | 46.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 47.46 | |||||||||
40 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 150 | 47.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 56.32 | |||||||||
41 | Mikkel H. Andreasen | 2003 | 134 | 49.25 | ||||||
Aars Svømmeklub | 51.01 | |||||||||
42 | Mathias Kjær | 2003 | 132 | 49.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 52.64 | |||||||||
43 | Frederik P Justesen | 2003 | 123 | 50.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 54.27 | |||||||||
44 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 121 | 50.92 | ||||||
Aarhus Swim | 1:00.56 | |||||||||
45 | Anders Kammer Riis | 2003 | 72 | 1:00.63 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:02.65 | |||||||||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.66 | |||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 319 | 36.95 | ||||||
Aarhus Swim | 38.50 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 304 | 37.53 | ||||||
Aarhus Swim | 37.26 | |||||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 264 | 39.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 245 | 40.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | |||||||||
5 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 234 | 40.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.06 | |||||||||
6 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 209 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.45 | |||||||||
7 | Silas Fessel | 2004 | 203 | 42.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.21 | |||||||||
8 | Philip Vesterby | 2005 | 199 | 43.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
9 | Malte P Iversen | 2004 | 189 | 43.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 183 | 44.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 48.46 | |||||||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 179 | 44.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.73 | |||||||||
12 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 179 | 44.80 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 47.85 | |||||||||
13 | Ciano Kristensen | 2004 | 177 | 44.93 | ||||||
Aarhus Swim | 1:02.89 | |||||||||
14 | Andreas Torp | 2004 | 169 | 45.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 47.48 | |||||||||
15 | Per Odrich | 2006 | 167 | 45.81 | ||||||
Swim Team Neptun | 44.79 | |||||||||
16 | Frederik Kjølby | 2004 | 162 | 46.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 52.49 | |||||||||
17 | Linus Folke Jensen | 2004 | 157 | 46.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 47.41 | |||||||||
18 | Anton Christiansen | 2004 | 144 | 48.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 50.13 | |||||||||
19 | Juka Nedergaard | 2004 | 139 | 48.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.17 | |||||||||
20 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 138 | 48.81 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 49.41 | |||||||||
21 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 132 | 49.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.73 | |||||||||
22 | Simon Kruse Holm | 2004 | 128 | 50.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.18 | |||||||||
23 | Simon Lunde Aggerholm | 2006 | 128 | 50.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.47 | |||||||||
24 | Valdemar Degn | 2004 | 119 | 51.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.97 | |||||||||
25 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 117 | 51.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 51.47 | |||||||||
26 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | 116 | 51.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 52.73 | |||||||||
27 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 115 | 51.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 55.80 | |||||||||
28 | Danilo Møller | 2004 | 105 | 53.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 54.85 | |||||||||
29 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 105 | 53.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 53.07 | |||||||||
30 | Rasmus Sørensen | 2005 | 98 | 54.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 93 | 55.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.21 | |||||||||
32 | Jakob Thomsen | 2006 | 91 | 56.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 59.78 | |||||||||
33 | Anders Chræmmer Mortensen | 2005 | 90 | 56.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Silas Kjær Holm | 2006 | 82 | 58.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
- | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Lykke Sandison | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
- | Lucas Rosenborg | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 44.90 | |||||||||
- | Ryan Nørgaard | 2006 | DSQ | 2 armtag t. hofte | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | DSQ | 2 flyben eft. 25 m | ||||||
Odder Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 622 | 29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
2 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 567 | 30.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 552 | 30.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 499 | 31.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
5 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 459 | 32.71 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 458 | 32.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
- | Magnus Gertz | 2000 | DSQ | flyben f. 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | |||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 480 | 32.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
2 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 447 | 33.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.19 | |||||||||
3 | Anton Leth | 2002 | 429 | 33.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.88 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 398 | 34.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.46 | |||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 380 | 34.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.57 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 378 | 34.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.96 | |||||||||
7 | Andreas Kronborg | 2002 | 370 | 35.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.37 | |||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 329 | 36.56 | ||||||
Aarhus Swim | 38.50 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 319 | 36.95 | ||||||
Aarhus Swim | 37.26 | |||||||||
3 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 254 | 39.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.06 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 246 | 40.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.21 | |||||||||
5 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 212 | 42.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.45 | |||||||||
6 | Philip Vesterby | 2005 | 205 | 42.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
- | Sander Møller Jürgensen | 2004 | DSQ | flyben f. 50m | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 643 | 29.83 | 1:03.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 601 | 30.38 | 1:04.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 563 | 31.70 | 1:06.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 556 | 31.88 | 1:06.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
5 | Iben Bak | 2001 | 537 | 33.11 | 1:07.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | 491 | 32.08 | 1:09.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.98 | |||||||||
7 | Martha Moeslund | 1998 | 478 | 32.33 | 1:09.83 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:09.68 | |||||||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 465 | 32.58 | 1:10.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
9 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 455 | 33.16 | 1:10.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.97 | |||||||||
10 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 450 | 33.57 | 1:11.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.16 | |||||||||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 442 | 32.77 | 1:11.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 432 | 33.84 | 1:12.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
13 | Victoria Leth | 2002 | 407 | 34.09 | 1:13.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.12 | |||||||||
14 | Maria Kornum | 2001 | 386 | 35.35 | 1:15.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.68 | |||||||||
15 | Lenette Nielsen | 1997 | 383 | 34.71 | 1:15.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
16 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 363 | 35.52 | 1:16.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.72 | |||||||||
17 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 358 | 35.29 | 1:16.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
18 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 357 | 37.03 | 1:16.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
19 | Randi Jørgensen | 2002 | 354 | 36.55 | 1:17.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
20 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 338 | 36.12 | 1:18.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.08 | |||||||||
21 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 302 | 36.36 | 1:21.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.68 | |||||||||
22 | Liv Hingeberg | 2001 | 301 | 37.26 | 1:21.43 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
23 | Julia Harpøth | 2002 | 294 | 36.42 | 1:22.10 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:30.62 | |||||||||
24 | Sofie Nielsen | 2001 | 231 | 42.19 | 1:28.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Anna Maja Lund | 2002 | 221 | 41.23 | 1:30.32 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.73 | |||||||||
26 | Caroline Meyer | 2002 | 218 | 39.99 | 1:30.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.51 | |||||||||
27 | Gro Sørensen | 2002 | 204 | 42.54 | 1:32.73 | |||||
Aarhus Swim | 1:35.10 | |||||||||
28 | Katrine Munch Sørensen | 2001 | 178 | 43.26 | 1:36.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Emma Steen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:44.13 | |||||||||
- | Mille Moeslund Lausen | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
- | Therese Mardal | 2002 | DSQ | 1 hånd v. 50 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.34 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 470 | 32.67 | 1:10.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.12 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 457 | 33.36 | 1:10.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.93 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 444 | 32.77 | 1:11.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.55 | |||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 424 | 33.27 | 1:12.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.28 | |||||||||
5 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 423 | 33.82 | 1:12.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
6 | Holly Lønne Turner | 2003 | 417 | 34.74 | 1:13.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.52 | |||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 398 | 34.98 | 1:14.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.68 | |||||||||
7 | Louise Houe Andersen | 2003 | 398 | 34.69 | 1:14.20 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.41 | |||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 382 | 35.32 | 1:15.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.50 | |||||||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | 379 | 35.23 | 1:15.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.35 | |||||||||
11 | Clara Skrydstrup | 2004 | 377 | 34.56 | 1:15.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.15 | |||||||||
12 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 370 | 34.03 | 1:16.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.75 | |||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 369 | 35.83 | 1:16.13 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.52 | |||||||||
14 | Ella Christiansen | 2003 | 357 | 35.31 | 1:16.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:16.81 | |||||||||
15 | Josephine Larsen | 2004 | 357 | 36.57 | 1:16.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.02 | |||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 349 | 36.30 | 1:17.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.34 | |||||||||
17 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 340 | 34.83 | 1:18.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.95 | |||||||||
18 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 339 | 35.91 | 1:18.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.22 | |||||||||
19 | Sarah Bundgaard | 2003 | 330 | 36.13 | 1:18.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.48 | |||||||||
20 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 324 | 36.44 | 1:19.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:22.96 | |||||||||
21 | Pipaluk Selbo | 2003 | 320 | 37.05 | 1:19.79 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.84 | |||||||||
22 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 317 | 36.50 | 1:20.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:31.33 | |||||||||
23 | Sophia Bøttger | 2004 | 315 | 35.15 | 1:20.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.00 | |||||||||
24 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 307 | 36.79 | 1:20.87 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.96 | |||||||||
25 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 305 | 38.92 | 1:21.11 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
26 | Marlene Reitan | 2003 | 290 | 40.21 | 1:22.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Mia Hvarre | 2004 | 284 | 37.02 | 1:23.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.42 | |||||||||
28 | Laura Marie Dige | 2004 | 280 | 38.49 | 1:23.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.87 | |||||||||
29 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 272 | 38.24 | 1:24.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Maria Mehlsen | 2003 | 268 | 37.53 | 1:24.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Victoria Husted Volden | 2003 | 267 | 40.08 | 1:24.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.86 | |||||||||
32 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 264 | 39.72 | 1:25.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.43 | |||||||||
33 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 263 | 37.97 | 1:25.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:37.75 | |||||||||
34 | Selma Skipper | 2004 | 261 | 39.75 | 1:25.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Freja Friborg | 2004 | 259 | 38.16 | 1:25.60 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.57 | |||||||||
36 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 251 | 37.83 | 1:26.57 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:25.59 | |||||||||
37 | Frida Lind | 2004 | 241 | 40.52 | 1:27.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:33.73 | |||||||||
38 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 231 | 40.53 | 1:28.94 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.17 | |||||||||
39 | Veronica Brix | 2003 | 209 | 41.27 | 1:31.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.29 | |||||||||
40 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 196 | 40.65 | 1:33.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.49 | |||||||||
41 | Victoria Bjerre | 2003 | 192 | 1:34.60 | 1:34.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:41.97 | |||||||||
42 | Ida Jul Christensen | 2004 | 166 | 46.81 | 1:39.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
43 | Sofie Kaysen | 2004 | 152 | 1:42.22 | 1:42.22 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
44 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 134 | 47.58 | 1:46.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:47.82 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 337 | 38.04 | 1:18.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.96 | |||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 324 | 38.24 | 1:19.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 260 | 40.01 | 1:25.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.34 | |||||||||
4 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 233 | 40.36 | 1:28.64 | |||||
Swim Team Neptun | 1:27.81 | |||||||||
5 | Laura S. Olesen | 2005 | 232 | 43.08 | 1:28.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 229 | 1:29.25 | 1:29.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:38.70 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 199 | 43.11 | 1:33.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.40 | |||||||||
8 | Alma Gotfredsen | 2005 | 199 | 1:33.41 | 1:33.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.96 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 195 | 1:34.14 | 1:34.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.63 | |||||||||
10 | Kristine Vestergaard | 2005 | 171 | 43.68 | 1:38.22 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:44.14 | |||||||||
11 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 160 | 1:40.45 | 1:40.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.61 | |||||||||
12 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 153 | 45.05 | 1:42.01 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:45.65 | |||||||||
13 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 152 | 47.20 | 1:42.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.79 | |||||||||
14 | Josefine Høgh | 2005 | 102 | 53.26 | 1:56.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.31 | |||||||||
- | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | DSQ | 1 hånd v. 25 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.77 | |||||||||
- | Freya Worm | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:40.22 | |||||||||
- | Weronika L. Bjørn | 2005 | DSQ | cr. ben 75-100 m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 733 | 28.55 | 1:00.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 627 | 30.15 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 588 | 30.99 | 1:05.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 567 | 31.35 | 1:05.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
5 | Iben Bak | 2001 | 562 | 31.95 | 1:06.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
6 | Martha Moeslund | 1998 | 483 | 31.99 | 1:09.56 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:09.68 | |||||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | 479 | 32.23 | 1:09.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.98 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 524 | 32.08 | 1:07.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.12 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 466 | 32.78 | 1:10.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.93 | |||||||||
3 | Holly Lønne Turner | 2003 | 432 | 34.31 | 1:12.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.52 | |||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 408 | 34.46 | 1:13.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.28 | |||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 406 | 34.27 | 1:13.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.41 | |||||||||
6 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 406 | 34.09 | 1:13.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
- | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.55 | |||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: IL Restorante Fellini |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Lie Thisted | 2005 | 343 | 36.87 | 1:17.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
2 | Louise Sunesen | 2005 | 342 | 37.50 | 1:18.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.96 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 278 | 38.53 | 1:23.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.34 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 256 | 41.77 | 1:25.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 241 | 39.73 | 1:27.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:38.70 | |||||||||
6 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 239 | 40.62 | 1:27.94 | |||||
Swim Team Neptun | 1:27.81 | |||||||||
7 | Luna Christensen | 2005 | 202 | 43.40 | 1:33.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 576 | 26.77 | 58.20 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.85 | |||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 573 | 27.61 | 58.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.65 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 549 | 27.27 | 59.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.32 | |||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 536 | 27.22 | 59.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.65 | |||||||||
5 | Morten Due Nielsen | 1999 | 517 | 28.30 | 1:00.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 507 | 28.61 | 1:00.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
7 | Mads Møller | 2000 | 481 | 28.56 | 1:01.81 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.28 | |||||||||
8 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 455 | 29.82 | 1:02.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.53 | |||||||||
9 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 440 | 28.44 | 1:03.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.83 | |||||||||
10 | Anders Vestergaard | 2001 | 427 | 30.78 | 1:04.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.07 | |||||||||
11 | Nicolai Andersen | 1998 | 416 | 30.52 | 1:04.86 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.69 | |||||||||
12 | Magnus Gertz | 2000 | 416 | 30.55 | 1:04.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.19 | |||||||||
13 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 400 | 30.44 | 1:05.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
14 | Hugin Juliansson | 2000 | 399 | 30.94 | 1:05.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.21 | |||||||||
15 | Christian Juul Jensen | 2000 | 366 | 29.93 | 1:07.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.65 | |||||||||
16 | Scott Stegenborg | 2000 | 357 | 30.86 | 1:08.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
17 | Lasse Jensen | 2000 | 353 | 31.97 | 1:08.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
18 | Kasper Kjær | 2000 | 350 | 30.56 | 1:08.69 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:14.47 | |||||||||
19 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 344 | 32.51 | 1:09.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.72 | |||||||||
20 | Lars Lyhne | 1999 | 336 | 31.97 | 1:09.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
21 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 311 | 33.28 | 1:11.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.39 | |||||||||
22 | Johannes Gasse | 2001 | 302 | 32.37 | 1:12.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.51 | |||||||||
23 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 292 | 34.04 | 1:12.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.78 | |||||||||
24 | Amin Nedergaard | 2001 | 279 | 34.25 | 1:14.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.24 | |||||||||
25 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 252 | 35.46 | 1:16.65 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.19 | |||||||||
26 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 250 | 35.38 | 1:16.85 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.28 | |||||||||
27 | David Johansen | 2001 | 246 | 36.27 | 1:17.21 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.07 | |||||||||
28 | Mathias Madsen | 1999 | 219 | 35.99 | 1:20.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.00 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 514 | 28.90 | 1:00.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 409 | 30.32 | 1:05.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.36 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 400 | 30.92 | 1:05.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.32 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 388 | 31.03 | 1:06.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.15 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 383 | 30.65 | 1:06.65 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.84 | |||||||||
6 | Malthe Elkjær | 2003 | 371 | 31.24 | 1:07.38 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.85 | |||||||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | 369 | 30.99 | 1:07.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.87 | |||||||||
8 | Andreas Kronborg | 2002 | 356 | 30.95 | 1:08.31 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.25 | |||||||||
9 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 353 | 32.70 | 1:08.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.48 | |||||||||
10 | Valdemar Wichmann | 2003 | 350 | 32.08 | 1:08.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.74 | |||||||||
11 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 350 | 31.99 | 1:08.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.86 | |||||||||
12 | Mikkel Riis | 2002 | 333 | 32.55 | 1:09.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.32 | |||||||||
13 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 330 | 32.50 | 1:10.06 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 329 | 32.47 | 1:10.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.26 | |||||||||
15 | Mathias Knudsen | 2003 | 317 | 32.90 | 1:10.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.63 | |||||||||
16 | Ruben Nørgaard | 2002 | 306 | 34.41 | 1:11.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
17 | Alex Søndergaard | 2003 | 306 | 33.10 | 1:11.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
18 | Daniel Damsbo | 2003 | 299 | 33.22 | 1:12.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.76 | |||||||||
19 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 296 | 34.44 | 1:12.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.61 | |||||||||
20 | Mark Brandt | 2002 | 284 | 34.50 | 1:13.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.26 | |||||||||
21 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 278 | 34.12 | 1:14.20 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
22 | Jacob Christensen | 2002 | 272 | 33.82 | 1:14.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.45 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 262 | 35.28 | 1:15.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Kasper Johnsen | 2003 | 249 | 34.37 | 1:16.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
25 | Christopher Z. Christense | 2003 | 243 | 36.81 | 1:17.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.04 | |||||||||
26 | Noah Bred | 2003 | 230 | 37.05 | 1:18.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.51 | |||||||||
27 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 229 | 36.22 | 1:19.17 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
27 | Daniel Østerballe | 2003 | 229 | 35.10 | 1:19.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.75 | |||||||||
29 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 227 | 37.40 | 1:19.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
30 | Simon Degn | 2003 | 219 | 37.29 | 1:20.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.69 | |||||||||
31 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 219 | 36.98 | 1:20.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.32 | |||||||||
32 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 218 | 35.97 | 1:20.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.38 | |||||||||
33 | Sune Schaarup | 2003 | 205 | 37.87 | 1:22.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:26.57 | |||||||||
34 | Jacob Toft | 2003 | 197 | 38.97 | 1:23.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.58 | |||||||||
35 | Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 196 | 38.97 | 1:23.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.09 | |||||||||
36 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 192 | 36.38 | 1:23.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:34.26 | |||||||||
37 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 191 | 38.61 | 1:24.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.22 | |||||||||
38 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 191 | 39.70 | 1:24.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.64 | |||||||||
39 | Andreas Pedersen | 2003 | 175 | 37.55 | 1:26.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.23 | |||||||||
40 | Bjarke Bernberg | 2002 | 171 | 39.89 | 1:27.11 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.76 | |||||||||
41 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 162 | 42.50 | 1:28.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.56 | |||||||||
42 | Alexander Johnsen | 2003 | 154 | 42.32 | 1:30.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:33.21 | |||||||||
43 | Anders Olesen | 2003 | 142 | 42.37 | 1:32.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
44 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 139 | 42.76 | 1:33.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:36.70 | |||||||||
45 | Emil Breinholt | 2003 | 139 | 43.53 | 1:33.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.86 | |||||||||
46 | Markus Vang Kleist | 2003 | 96 | 48.68 | 1:45.77 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:43.06 | |||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:48.46 | |||||||||
- | Zilas Aarestrup | 2003 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.17 | |||||||||
- | Viktor Nørrevang | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | William Scherling de Stri | 2003 | DSQ | cr. ben efter 50 m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.40 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 306 | 33.44 | 1:11.86 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.50 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 297 | 33.25 | 1:12.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.45 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 259 | 36.04 | 1:15.90 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.04 | |||||||||
4 | Joost Rijkhoff | 2004 | 226 | 36.14 | 1:19.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
5 | Theis Nelander | 2005 | 221 | 37.38 | 1:20.04 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
6 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 214 | 37.40 | 1:20.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
7 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 202 | 37.54 | 1:22.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 200 | 38.32 | 1:22.83 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:32.44 | |||||||||
9 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 192 | 38.90 | 1:23.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.67 | |||||||||
10 | Inas Ilic | 2005 | 171 | 41.78 | 1:27.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
11 | Lukas Hedegaard | 2004 | 169 | 38.92 | 1:27.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.70 | |||||||||
12 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 168 | 40.52 | 1:27.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.27 | |||||||||
13 | Gustav Hoxer | 2005 | 161 | 38.79 | 1:28.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:38.14 | |||||||||
14 | Søren Have | 2004 | 155 | 40.09 | 1:30.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | William Leth | 2004 | 140 | 44.96 | 1:33.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.51 | |||||||||
16 | Kasper Jensen | 2005 | 138 | 44.04 | 1:33.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
17 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 135 | 42.73 | 1:34.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 130 | 43.68 | 1:35.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.75 | |||||||||
19 | Anton Christiansen | 2004 | 129 | 44.14 | 1:35.73 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:46.03 | |||||||||
20 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 128 | 43.26 | 1:35.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:50.34 | |||||||||
21 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 97 | 46.11 | 1:45.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.20 | |||||||||
22 | Lau de Zee | 2006 | 66 | 55.29 | 1:59.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:52.26 | |||||||||
- | William Elliot Lumholtz | 2006 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DSQ | 1 hånd v. 75 m | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:43.73 | |||||||||
- | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | DSQ | cr. ben | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:47.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 659 | 25.89 | 55.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 54.85 | |||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 648 | 26.04 | 55.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.65 | |||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 613 | 26.67 | 57.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.65 | |||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 548 | 27.40 | 59.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.32 | |||||||||
5 | Morten Due Nielsen | 1999 | 540 | 28.05 | 59.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
6 | Rune Nørgaard | 2000 | 507 | 28.63 | 1:00.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
7 | Mads Møller | 2000 | 443 | 29.40 | 1:03.54 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.28 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 524 | 28.50 | 1:00.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 427 | 30.49 | 1:04.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.32 | |||||||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 415 | 29.98 | 1:04.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.36 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 413 | 30.35 | 1:05.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.15 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 390 | 30.80 | 1:06.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.84 | |||||||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | 382 | 31.20 | 1:06.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.87 | |||||||||
7 | Malthe Elkjær | 2003 | 371 | 31.34 | 1:07.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.85 | |||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 320 | 33.86 | 1:10.78 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.50 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 307 | 33.41 | 1:11.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.45 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 269 | 34.99 | 1:14.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.04 | |||||||||
4 | Joost Rijkhoff | 2004 | 243 | 35.82 | 1:17.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.58 | |||||||||
5 | Theis Nelander | 2005 | 226 | 36.35 | 1:19.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:20.08 | |||||||||
6 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 226 | 37.08 | 1:19.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 209 | 36.77 | 1:21.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 624 | 33.47 | 1:09.25 | 1:44.48 | 2:19.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.56 | |||||||||
2 | Karoline Sørensen | 2002 | 617 | 33.37 | 1:09.22 | 1:44.99 | 2:20.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.66 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 522 | 34.50 | 1:12.32 | 1:50.46 | 2:28.05 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:29.75 | |||||||||
4 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 454 | 36.98 | 1:16.83 | 1:56.14 | 2:35.10 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.14 | |||||||||
5 | Anna Mathiasen | 2000 | 452 | 37.10 | 1:16.26 | 1:56.37 | 2:35.34 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.64 | |||||||||
6 | Lea Serup Schøn | 2002 | 447 | 36.19 | 1:15.17 | 1:55.85 | 2:35.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.66 | |||||||||
7 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 437 | 36.68 | 1:17.16 | 1:57.81 | 2:37.03 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:37.50 | |||||||||
8 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 408 | 38.12 | 1:19.01 | 2:01.08 | 2:40.72 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:42.62 | |||||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 388 | 37.90 | 1:19.45 | 2:02.13 | 2:43.37 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:42.72 | |||||||||
10 | Selma Bruun | 2001 | 371 | 36.98 | 1:18.51 | 2:02.40 | 2:45.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.70 | |||||||||
- | Anette Poulsen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 2:28.46 | |||||||||
- | Emma Ildal Djørup | 2002 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.49 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 560 | 34.34 | 1:10.68 | 1:47.56 | 2:24.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | 496 | 34.66 | 1:13.34 | 1:52.31 | 2:30.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.49 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 482 | 36.36 | 1:15.57 | 1:54.14 | 2:31.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.88 | |||||||||
4 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 466 | 37.33 | 1:16.64 | 1:55.95 | 2:33.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.14 | |||||||||
5 | Signe Thomsen | 2003 | 439 | 37.55 | 1:17.15 | 1:57.45 | 2:36.79 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:41.37 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 432 | 38.32 | 1:17.79 | 1:58.42 | 2:37.66 | |||
Aarhus Swim | 2:46.14 | |||||||||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 416 | 37.89 | 1:20.14 | 2:01.11 | 2:39.68 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:46.80 | |||||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | 414 | 36.86 | 1:17.05 | 1:58.12 | 2:39.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.57 | |||||||||
9 | Nikoline V Gallop | 2003 | 401 | 38.66 | 1:19.88 | 2:01.70 | 2:41.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.49 | |||||||||
10 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 399 | 38.34 | 1:19.31 | 2:00.81 | 2:41.84 | |||
Odder Svømmeklub | 2:46.36 | |||||||||
11 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 391 | 38.33 | 1:20.12 | 2:02.01 | 2:42.94 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.15 | |||||||||
12 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 386 | 38.89 | 1:20.74 | 2:03.51 | 2:43.66 | |||
Swim Team Neptun | 2:50.98 | |||||||||
- | Naya Høgholt Sejr | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.51 | |||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Varming | 2005 | 350 | 38.86 | 1:22.04 | 2:06.33 | 2:49.07 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:49.19 | |||||||||
2 | Josefine Staudt | 2005 | 316 | 41.49 | 1:26.05 | 2:11.21 | 2:55.00 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.07 | |||||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 307 | 40.96 | 1:26.11 | 2:12.90 | 2:56.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:09.10 | |||||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 219 | 45.75 | 1:37.04 | 2:28.11 | 3:17.70 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:19.13 | |||||||||
5 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 178 | 50.96 | 1:44.32 | 2:39.53 | 3:31.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 143 | 53.52 | 1:51.99 | 2:49.38 | 3:47.81 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Emilie Moberg | 2005 | DSQ | ej fort. bev. 124m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 3:06.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 565 | 28.99 | 1:00.52 | 1:33.60 | 2:07.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.30 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 533 | 30.87 | 1:03.48 | 1:36.91 | 2:10.25 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:10.04 | |||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 505 | 31.70 | 1:04.58 | 1:38.74 | 2:12.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.82 | |||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 497 | 31.71 | 1:05.41 | 1:39.39 | 2:13.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.35 | |||||||||
5 | Marius Nørgaard | 2001 | 461 | 32.49 | 1:06.70 | 1:41.64 | 2:16.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
6 | Christian Bonde | 2001 | 397 | 34.15 | 1:10.84 | 1:47.79 | 2:23.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.51 | |||||||||
7 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 376 | 34.55 | 1:11.83 | 1:49.69 | 2:26.27 | |||
Aarhus Swim | 2:26.42 | |||||||||
8 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 371 | 35.35 | 1:12.88 | 1:51.33 | 2:26.99 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.69 | |||||||||
9 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 355 | 34.51 | 1:12.39 | 1:51.42 | 2:29.08 | |||
Aars Svømmeklub | 2:27.48 | |||||||||
10 | Carl M Gadegaard | 2001 | 317 | 37.72 | 1:17.83 | 1:56.21 | 2:34.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.52 | |||||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:35.04 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 460 | 32.45 | 1:06.95 | 1:42.14 | 2:16.74 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:23.51 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 439 | 31.88 | 1:07.28 | 1:43.33 | 2:18.91 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:21.43 | |||||||||
3 | Thor Brunsgaard | 2003 | 418 | 33.12 | 1:09.12 | 1:45.37 | 2:21.22 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.86 | |||||||||
4 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 416 | 33.29 | 1:09.29 | 1:45.71 | 2:21.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.90 | |||||||||
5 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 393 | 33.58 | 1:10.76 | 1:48.04 | 2:24.14 | |||
Odder Svømmeklub | 2:23.87 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 388 | 33.86 | 1:10.96 | 1:48.00 | 2:24.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.99 | |||||||||
7 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 386 | 34.01 | 1:11.07 | 1:48.25 | 2:25.00 | |||
Aarhus Swim | 2:30.36 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 377 | 35.17 | 1:12.63 | 1:49.94 | 2:26.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:28.96 | |||||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 374 | 34.92 | 1:12.36 | 1:50.02 | 2:26.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.60 | |||||||||
10 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 370 | 35.74 | 1:13.26 | 1:51.06 | 2:27.04 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:29.26 | |||||||||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 362 | 36.10 | 1:13.84 | 1:51.59 | 2:28.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.91 | |||||||||
12 | Christian Ottosen | 2002 | 357 | 35.81 | 1:13.79 | 1:51.45 | 2:28.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.06 | |||||||||
13 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 356 | 34.52 | 1:11.63 | 1:50.07 | 2:29.04 | |||
Aarhus Swim | 2:28.25 | |||||||||
14 | Casper Brinch | 2002 | 351 | 35.67 | 1:14.16 | 1:52.13 | 2:29.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:29.73 | |||||||||
15 | Jonas L. Werther | 2002 | 290 | 38.23 | 1:19.09 | 2:00.22 | 2:39.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.63 | |||||||||
16 | Andreas Blaaberg | 2002 | 285 | 37.73 | 1:18.50 | 1:59.79 | 2:40.44 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:29.43 | |||||||||
17 | Oliver Pedersen | 2003 | 239 | 42.26 | 1:25.39 | 2:08.64 | 2:50.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:05.98 | |||||||||
18 | Jonas Abildgaard | 2003 | 153 | 46.74 | 1:36.79 | 2:27.61 | 3:17.08 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:28.69 | |||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 359 | 34.70 | 1:12.90 | 1:51.61 | 2:28.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.73 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 288 | 37.63 | 1:18.78 | 2:00.41 | 2:39.87 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.31 | |||||||||
3 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 278 | 38.21 | 1:19.28 | 2:01.07 | 2:41.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.71 | |||||||||
4 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 261 | 39.83 | 1:21.98 | 2:05.33 | 2:45.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.45 | |||||||||
5 | Oscar Pedersen | 2004 | 261 | 37.69 | 1:19.78 | 2:03.65 | 2:45.16 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:53.82 | |||||||||
6 | Kristian Kjær | 2005 | 212 | 40.90 | 1:25.17 | 2:11.91 | 2:56.99 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:59.66 | |||||||||
7 | Marcus Albæk | 2004 | 208 | 42.51 | 1:28.02 | 2:14.99 | 2:58.00 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:07.90 | |||||||||
8 | Tobias Nielsen | 2004 | 193 | 41.63 | 1:27.21 | 2:16.31 | 3:02.49 | |||
Odder Svømmeklub | 3:11.37 | |||||||||
9 | Silas Kjær Holm | 2006 | 120 | 51.15 | 1:46.22 | 2:41.82 | 3:33.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:34.89 | |||||||||
- | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | DSQ | ej forts. bev. 125m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Piger 1 Gr. 1 | 1994 | 647 | 1:48.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 26.76 | 26.76 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 26.99 | 53.75 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 27.51 | 1:21.26 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 27.68 | 1:48.94 | |||||||
2 | Nyborg Damer | 2001 | 573 | 1:53.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.00 | |||||||||
Iben Bak | 2001 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 27.95 | 55.65 | |||||||
Helga Bak | 2004 | 30.90 | 1:26.55 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 26.90 | 1:53.45 | |||||||
3 | As Piger 2 Gr. 1 | 2001 | 561 | 1:54.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.22 | 57.35 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 27.86 | 1:25.21 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 28.99 | 1:54.20 | |||||||
4 | Agf Damer 1 | 1997 | 527 | 1:56.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:54.50 | |||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 28.97 | 58.42 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 29.26 | 1:27.68 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.95 | 1:56.63 | |||||||
5 | Hønsegården 1 | 2002 | 513 | 1:57.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:58.00 | |||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 29.94 | 59.10 | |||||||
Therese Mardal | 2002 | 30.56 | 1:29.66 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 28.00 | 1:57.66 | |||||||
6 | Pingvin Piger 1 | 2000 | 472 | 2:01.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2.02 | |||||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 30.20 | 59.08 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 30.32 | 1:29.40 | |||||||
Katrine Munch Sørensen | 2001 | 31.62 | 2:01.02 | |||||||
7 | Odder Piger | 1998 | 466 | 2:01.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:06.21 | |||||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 29.52 | 59.86 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 30.11 | 1:29.97 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 31.51 | 2:01.48 | |||||||
8 | Agf Damer 2 | 2000 | 464 | 2:01.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:00.50 | |||||||||
Mette Baack | 2000 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 30.15 | 1:00.74 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 30.56 | 1:31.30 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 30.39 | 2:01.69 | |||||||
9 | Nord Piger 1 | 1997 | 440 | 2:03.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:04.99 | |||||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Maria Kornum | 2001 | 30.14 | 1:02.59 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 31.00 | 1:33.59 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 30.28 | 2:03.87 | |||||||
10 | Swim Team Aabybro Damer | 2001 | 418 | 2:05.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:05.00 | |||||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 30.74 | 1:02.68 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 33.61 | 1:36.29 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 29.67 | 2:05.96 | |||||||
11 | Hønsegården 2 | 2001 | 416 | 2:06.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 32.53 | 1:04.50 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 30.63 | 1:35.13 | |||||||
Julie Tilsted | 2001 | 31.05 | 2:06.18 | |||||||
12 | Nyborg Piger | 2002 | 382 | 2:09.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 31.86 | 1:05.10 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 31.14 | 1:36.24 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 33.61 | 2:09.85 | |||||||
13 | Neptun Havfruer 2 | 2002 | 330 | 2:16.28 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Maja Volke | 2002 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 33.15 | 1:06.32 | |||||||
Katrine Søndergaard | 2002 | 35.70 | 1:42.02 | |||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 34.26 | 2:16.28 | |||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | 564 | 1:54.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.67 | |||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.30 | 57.30 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.18 | 1:26.48 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 27.52 | 1:54.00 | |||||||
2 | Esv Dramaqueens | 2003 | 525 | 1:56.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:57.30 | |||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.07 | 59.25 | |||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 29.64 | 1:28.89 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 27.91 | 1:56.80 | |||||||
3 | Gsc Piger 2 | 2003 | 507 | 1:58.12 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.91 | |||||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 28.45 | 59.51 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.75 | 1:29.26 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 28.86 | 1:58.12 | |||||||
4 | As Piger 1 Gr. 2 | 2003 | 503 | 1:58.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 28.97 | 58.09 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 30.59 | 1:28.68 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 29.80 | 1:58.48 | |||||||
5 | Vs Damer 1 | 2003 | 501 | 1:58.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:58.00 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Anna Varming | 2005 | 31.27 | 1:01.56 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 27.93 | 1:29.49 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 29.11 | 1:58.60 | |||||||
6 | Agf Piger 1 | 2003 | 498 | 1:58.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.45 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 29.78 | 59.66 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.82 | 1:29.48 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 29.39 | 1:58.87 | |||||||
7 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 490 | 1:59.46 | ||||||
Aarhus Swim | 2:00.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.27 | 1:00.46 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 29.52 | 1:29.98 | |||||||
Laura Fogh | 2003 | 29.48 | 1:59.46 | |||||||
8 | As Piger 2 Gr. 2 | 2003 | 449 | 2:03.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Matilde Iversen | 2003 | 31.30 | 1:02.42 | |||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 30.14 | 1:32.56 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 30.49 | 2:03.05 | |||||||
9 | Esv Gossipgirls | 2003 | 448 | 2:03.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.70 | |||||||||
Ella Christiansen | 2003 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 30.87 | 1:01.48 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 31.06 | 1:32.54 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 30.60 | 2:03.14 | |||||||
10 | Agf Piger 2 | 2003 | 418 | 2:06.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:06.88 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 30.45 | 1:02.78 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 31.18 | 1:33.96 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 32.06 | 2:06.02 | |||||||
11 | Esv Monster Mermaids | 2003 | 403 | 2:07.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:09.00 | |||||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 32.67 | 1:04.10 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 31.70 | 1:35.80 | |||||||
Pipaluk Selbo | 2003 | 31.72 | 2:07.52 | |||||||
12 | Vs Damer 2 | 2003 | 403 | 2:07.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:04.00 | |||||||||
Rikke Struntze Sørensen | 2003 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 32.27 | 1:04.12 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 30.54 | 1:34.66 | |||||||
Louise Sunesen | 2005 | 32.87 | 2:07.53 | |||||||
13 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 400 | 2:07.88 | ||||||
Aarhus Swim | 2:06.00 | |||||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 32.11 | 1:04.16 | |||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 32.32 | 1:36.48 | |||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 31.40 | 2:07.88 | |||||||
14 | Odder Piger 2 | 2003 | 387 | 2:09.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:07.21 | |||||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 31.53 | 1:02.59 | |||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 33.98 | 1:36.57 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 32.64 | 2:09.21 | |||||||
15 | Isk Delfiner | 2003 | 384 | 2:09.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 2:26.54 | |||||||||
Agnete Riis | 2003 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 30.32 | 1:03.58 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 33.17 | 1:36.75 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 32.89 | 2:09.64 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2004 | 368 | 2:11.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:14.64 | |||||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.64 | 1:04.54 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 34.43 | 1:38.97 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 32.46 | 2:11.43 | |||||||
17 | Smuts Labre Larver | 2003 | 366 | 2:11.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:15.22 | |||||||||
Freja Romanski | 2003 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Freya Worm | 2006 | 40.80 | 1:10.77 | |||||||
Signe Thomsen | 2003 | 30.20 | 1:40.97 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 30.77 | 2:11.74 | |||||||
18 | Vs Damer 3 | 2004 | 339 | 2:15.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:07.00 | |||||||||
Josephine Larsen | 2004 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 31.36 | 1:05.60 | |||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 35.58 | 1:41.18 | |||||||
Selma Skipper | 2004 | 33.89 | 2:15.07 | |||||||
19 | Hønsegården 3 | 2003 | 318 | 2:18.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 34.38 | 1:10.22 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 32.47 | 1:42.69 | |||||||
Ida Jul Christensen | 2004 | 35.33 | 2:18.02 | |||||||
20 | Nord Piger 2 | 2004 | 311 | 2:18.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:20.00 | |||||||||
Marie Martens Christensen | 2004 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Astrid Hassing | 2004 | 32.56 | 1:09.71 | |||||||
Frida Lind | 2004 | 36.03 | 1:45.74 | |||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 33.25 | 2:18.99 | |||||||
21 | Gsc Piger 4 | 2004 | 285 | 2:23.07 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:25.11 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 35.54 | 1:10.16 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 37.62 | 1:47.78 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 35.29 | 2:23.07 | |||||||
22 | Vs Damer 4 | 2004 | 258 | 2:28.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:14.00 | |||||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 36.73 | 1:13.11 | |||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 35.18 | 1:48.29 | |||||||
Sille Mortensen | 2004 | 39.73 | 2:28.02 | |||||||
23 | Agf Piger 3 | 2004 | 252 | 2:29.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:32.09 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 34.78 | 1:09.01 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 41.23 | 1:50.24 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 38.88 | 2:29.12 | |||||||
- | Esv Starfish | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:15.80 | |||||||||
- | Tonser Talenter | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2.15 | |||||||||
Freja Friborg | 2004 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 32.22 | 1:03.37 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 31.44 | 1:34.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 27 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1991 | 632 | 1:36.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
Jens Bach | 1997 | 23.29 | 23.29 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 23.70 | 46.99 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 24.67 | 1:11.66 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 24.59 | 1:36.25 | |||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1995 | 596 | 1:38.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:39.00 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 24.33 | 24.33 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 24.28 | 48.61 | |||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 24.48 | 1:13.09 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 25.02 | 1:38.11 | |||||||
3 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1995 | 551 | 1:40.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 25.52 | 51.09 | |||||||
Johan Markus Mowinckel | 1995 | 24.23 | 1:15.32 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 25.38 | 1:40.70 | |||||||
4 | Odder Drenge | 1995 | 502 | 1:43.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:51.21 | |||||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 26.27 | 52.75 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 24.14 | 1:16.89 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 27.01 | 1:43.90 | |||||||
5 | Nyborg Drenge | 1998 | 426 | 1:49.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.00 | |||||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 26.34 | 53.56 | |||||||
Carl M Gadegaard | 2001 | 27.20 | 1:20.76 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 28.98 | 1:49.74 | |||||||
6 | Agf Herrer 3 | 2001 | 420 | 1:50.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.00 | |||||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Johannes Gasse | 2001 | 28.32 | 55.91 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 26.35 | 1:22.26 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 28.03 | 1:50.29 | |||||||
7 | Kong Neptun 2 | 2001 | 418 | 1:50.42 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 26.45 | 56.89 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 27.62 | 1:24.51 | |||||||
Alexander Stær | 2001 | 25.91 | 1:50.42 | |||||||
8 | Pingvin Drenge 1 | 2000 | 368 | 1:55.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1.55 | |||||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.00 | 55.38 | |||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 32.04 | 1:27.42 | |||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 27.82 | 1:55.24 | |||||||
9 | Swim Team Aabybro Herrer | 2000 | 349 | 1:57.26 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:54.00 | |||||||||
Simon Andersen | 2000 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 30.48 | 58.28 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 29.06 | 1:27.34 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 29.92 | 1:57.26 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 2 | 2002 | 492 | 1:44.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:44.50 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.36 | 26.36 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 26.48 | 52.84 | |||||||
David Hjort | 2000 | 25.55 | 1:18.39 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 26.22 | 1:44.61 | |||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 454 | 1:47.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.93 | |||||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 25.89 | 52.99 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 27.50 | 1:20.49 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.93 | 1:47.42 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2002 | 433 | 1:49.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.50 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 26.53 | 26.53 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 26.99 | 53.52 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 27.33 | 1:20.85 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 28.28 | 1:49.13 | |||||||
4 | Esv Duracell Rabbits | 2002 | 429 | 1:49.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:53.40 | |||||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 27.81 | 27.81 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 27.81 | 55.62 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 27.04 | 1:22.66 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 26.85 | 1:49.51 | |||||||
5 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 402 | 1:51.85 | ||||||
Aarhus Swim | 1:52.00 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.25 | 57.14 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 27.79 | 1:24.93 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.92 | 1:51.85 | |||||||
6 | Esv Killer Whales | 2002 | 400 | 1:52.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:00.40 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 27.45 | 56.01 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 27.76 | 1:23.77 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 28.26 | 1:52.03 | |||||||
7 | As Drenge 1 Gr. 2 | 2002 | 396 | 1:52.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 25.64 | 53.08 | |||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 28.44 | 1:21.52 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 30.87 | 1:52.39 | |||||||
8 | Aars Young Boys | 2002 | 394 | 1:52.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 27.89 | 56.76 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 29.69 | 1:26.45 | |||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 26.13 | 1:52.58 | |||||||
9 | Hammer Sharks | 2002 | 394 | 1:52.62 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.95 | 55.31 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 29.28 | 1:24.59 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 28.03 | 1:52.62 | |||||||
10 | Agf Drenge 2 | 2002 | 387 | 1:53.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:57.78 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.86 | 55.77 | |||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 28.36 | 1:24.13 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 29.19 | 1:53.32 | |||||||
11 | Nord Drenge | 2002 | 377 | 1:54.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 1:59.90 | |||||||||
Christian Kornum | 2003 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Markus Vang Kleist | 2003 | 31.86 | 1:00.82 | |||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 26.54 | 1:27.36 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 26.95 | 1:54.31 | |||||||
12 | Vs Herre | 2003 | 370 | 1:55.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:54.00 | |||||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 27.97 | 58.44 | |||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 29.00 | 1:27.44 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 27.57 | 1:55.01 | |||||||
13 | Wannabemen | 2002 | 363 | 1:55.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 25.72 | 54.36 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 29.58 | 1:23.94 | |||||||
Gustav Hoxer | 2005 | 31.84 | 1:55.78 | |||||||
14 | Odder Drenge 2 | 2002 | 357 | 1:56.41 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:57.21 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 27.23 | 56.07 | |||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 30.47 | 1:26.54 | |||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 29.87 | 1:56.41 | |||||||
15 | Gsc Drenge 2 | 2002 | 345 | 1:57.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.72 | |||||||||
Noah Bred | 2003 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 28.54 | 59.49 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 27.92 | 1:27.41 | |||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 30.36 | 1:57.77 | |||||||
16 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | 313 | 2:01.62 | ||||||
Aarhus Swim | 2:00.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 30.87 | 1:02.35 | |||||||
Ciano Kristensen | 2004 | 29.86 | 1:32.21 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 29.41 | 2:01.62 | |||||||
17 | Hammerhajerne | 2003 | 310 | 2:01.95 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 30.20 | 1:01.54 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 31.33 | 1:32.87 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 29.08 | 2:01.95 | |||||||
18 | Esv Flying Ducks | 2002 | 302 | 2:03.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:08.40 | |||||||||
Jacob Christensen | 2002 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 31.40 | 1:01.12 | |||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 31.38 | 1:32.50 | |||||||
Magnus T. M. Jensen | 2002 | 30.51 | 2:03.01 | |||||||
19 | As Drenge 2 Gr. 2 | 2002 | 299 | 2:03.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 31.39 | 1:00.08 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 31.49 | 1:31.57 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 31.91 | 2:03.48 | |||||||
20 | Gsc Drenge 3 | 2004 | 273 | 2:07.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.78 | |||||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 32.17 | 1:03.54 | |||||||
Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 32.07 | 1:35.61 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 31.59 | 2:07.20 | |||||||
21 | Swim Team Aabybro Drenge | 2003 | 240 | 2:12.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.00 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 33.63 | 1:04.65 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 35.90 | 1:40.55 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 32.31 | 2:12.86 | |||||||
22 | Agf Drenge 3 | 2003 | 228 | 2:15.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.34 | |||||||||
Markus Toft | 2003 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 36.04 | 1:05.82 | |||||||
August Ancker | 2003 | 30.92 | 1:36.74 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 38.41 | 2:15.15 | |||||||
23 | Gsc Drenge 4 | 2003 | 207 | 2:19.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.89 | |||||||||
Silas Fessel | 2004 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 34.37 | 1:10.19 | |||||||
Jonas Reimer Christensen | 2003 | 35.62 | 1:45.81 | |||||||
Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 33.63 | 2:19.44 | |||||||
- | Odder Drenge 3 | 2003 | DSQ | Ej ber. v/ 175m | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:07.21 | |||||||||
Tobias Nielsen | 2004 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 30.98 | 1:01.84 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 30.14 | 1:31.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |