Resultat för Alm Brand Aalborg Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm Brand Aalborg Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
27 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:09 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
624 |
33.47 |
1:09.25 |
1:44.48 |
|
2:19.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
617 |
33.37 |
1:09.22 |
1:44.99 |
|
2:20.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
522 |
34.50 |
1:12.32 |
1:50.46 |
|
2:28.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
454 |
36.98 |
1:16.83 |
1:56.14 |
|
2:35.10 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
452 |
37.10 |
1:16.26 |
1:56.37 |
|
2:35.34 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
447 |
36.19 |
1:15.17 |
1:55.85 |
|
2:35.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
437 |
36.68 |
1:17.16 |
1:57.81 |
|
2:37.03 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
408 |
38.12 |
1:19.01 |
2:01.08 |
|
2:40.72 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
|
388 |
37.90 |
1:19.45 |
2:02.13 |
|
2:43.37 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Selma Bruun |
2001 |
|
371 |
36.98 |
1:18.51 |
2:02.40 |
|
2:45.84 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anette Poulsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
560 |
34.34 |
1:10.68 |
1:47.56 |
|
2:24.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Hansen |
2004 |
|
496 |
34.66 |
1:13.34 |
1:52.31 |
|
2:30.54 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
482 |
36.36 |
1:15.57 |
1:54.14 |
|
2:31.98 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
2:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
466 |
37.33 |
1:16.64 |
1:55.95 |
|
2:33.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
439 |
37.55 |
1:17.15 |
1:57.45 |
|
2:36.79 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
432 |
38.32 |
1:17.79 |
1:58.42 |
|
2:37.66 |
|
|
Aarhus Swim |
2:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
|
416 |
37.89 |
1:20.14 |
2:01.11 |
|
2:39.68 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
2:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
414 |
36.86 |
1:17.05 |
1:58.12 |
|
2:39.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
401 |
38.66 |
1:19.88 |
2:01.70 |
|
2:41.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
399 |
38.34 |
1:19.31 |
2:00.81 |
|
2:41.84 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
391 |
38.33 |
1:20.12 |
2:02.01 |
|
2:42.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
|
386 |
38.89 |
1:20.74 |
2:03.51 |
|
2:43.66 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Varming |
2005 |
|
350 |
38.86 |
1:22.04 |
2:06.33 |
|
2:49.07 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine Staudt |
2005 |
|
316 |
41.49 |
1:26.05 |
2:11.21 |
|
2:55.00 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
3:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
|
307 |
40.96 |
1:26.11 |
2:12.90 |
|
2:56.65 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
3:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
|
219 |
45.75 |
1:37.04 |
2:28.11 |
|
3:17.70 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
3:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
|
178 |
50.96 |
1:44.32 |
2:39.53 |
|
3:31.70 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
|
143 |
53.52 |
1:51.99 |
2:49.38 |
|
3:47.81 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilie Moberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort. bev. 124m |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:09 |
|