Resultater for Alm Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:30 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Klaverstemmeren Finn Bo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1993 | 691 | 1:42.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 28.36 | 54.73 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 24.94 | 1:19.67 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 22.68 | 1:42.35 | |||||||
2 | As Drenge 2 Gr. 1 | 1991 | 674 | 1:43.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 29.57 | 56.24 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 24.63 | 1:20.87 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 22.36 | 1:43.23 | |||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1995 | 573 | 1:48.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.50 | |||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 31.44 | 59.43 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 26.14 | 1:25.57 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 23.35 | 1:48.92 | |||||||
4 | Agf Herrer 2 | 2000 | 475 | 1:55.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:53.00 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 32.20 | 1:02.88 | |||||||
David Hjort | 2000 | 26.83 | 1:29.71 | |||||||
Ehab Basha | 2000 | 26.27 | 1:55.98 | |||||||
5 | Odder Drenge | 1995 | 430 | 1:59.86 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:00.21 | |||||||||
Lasse Dall | 1997 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 34.97 | 1:01.90 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 30.92 | 1:32.82 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 27.04 | 1:59.86 | |||||||
6 | Hs Drenge | 2001 | 419 | 2:00.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Filip Bruhn | 2003 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 31.73 | 1:04.44 | |||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.92 | 1:33.36 | |||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.57 | 2:00.93 | |||||||
7 | Agf Herrer 3 | 2000 | 403 | 2:02.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:00.50 | |||||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 33.07 | 1:05.93 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 28.61 | 1:34.54 | |||||||
Johannes Gasse | 2001 | 27.94 | 2:02.48 | |||||||
8 | Pingvin Drenge 1 | 2000 | 367 | 2:06.33 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:10.00 | |||||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 30.65 | 30.65 | |||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 38.19 | 1:08.84 | |||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 29.24 | 1:38.08 | |||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.25 | 2:06.33 | |||||||
9 | Swim Team Aabybro Herrer | 2001 | 335 | 2:10.26 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:05.00 | |||||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 34.65 | 1:11.48 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.43 | 1:42.91 | |||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 27.35 | 2:10.26 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Sponsor: Klaverstemmeren Finn Bo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2002 | 438 | 1:59.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.87 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 33.80 | 1:04.51 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.86 | 1:32.37 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 26.72 | 1:59.09 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 | 2002 | 416 | 2:01.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.00 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 33.35 | 1:04.96 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.30 | 1:35.26 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 25.94 | 2:01.20 | |||||||
3 | Esv Duracell Rabbits | 2002 | 412 | 2:01.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:03.60 | |||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 32.93 | 1:05.43 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.05 | 1:34.48 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 27.12 | 2:01.60 | |||||||
4 | Agf Drenge 2 | 2003 | 399 | 2:02.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.66 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 33.57 | 1:05.87 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 29.62 | 1:35.49 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.36 | 2:02.85 | |||||||
5 | Esv Killer Whales | 2002 | 384 | 2:04.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:10.50 | |||||||||
Casper Brinch | 2002 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 34.18 | 1:06.36 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 30.52 | 1:36.88 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 27.62 | 2:04.50 | |||||||
6 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 365 | 2:06.57 | ||||||
Aarhus Swim | 2:06.00 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 36.78 | 1:10.00 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.61 | 1:39.61 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.96 | 2:06.57 | |||||||
7 | As Drenge 2 Gr. 2 | 2002 | 352 | 2:08.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 36.87 | 1:12.92 | |||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 29.97 | 1:42.89 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 25.23 | 2:08.12 | |||||||
8 | Vs Herre | 2003 | 340 | 2:09.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:07.00 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 36.98 | 1:09.92 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 30.16 | 1:40.08 | |||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 29.48 | 2:09.56 | |||||||
9 | Nord Drenge | 2002 | 340 | 2:09.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:14.00 | |||||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 34.90 | 1:08.46 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 30.00 | 1:38.46 | |||||||
Markus Vang Kleist | 2003 | 31.16 | 2:09.62 | |||||||
10 | Hammer Sharks | 2002 | 339 | 2:09.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 38.46 | 1:12.01 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.01 | 1:40.02 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 29.73 | 2:09.75 | |||||||
11 | Nyborg Drenge | 2002 | 331 | 2:10.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Mingus Okkerholm | 2002 | 32.20 | 1:06.82 | |||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 34.82 | 1:41.64 | |||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 29.19 | 2:10.83 | |||||||
12 | Gsc Drenge 2 | 2002 | 313 | 2:13.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.72 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 38.17 | 1:11.06 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 31.33 | 1:42.39 | |||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 30.82 | 2:13.21 | |||||||
13 | Odder Drenge 2 | 2002 | 311 | 2:13.47 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:14.21 | |||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 39.18 | 1:13.70 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 31.40 | 1:45.10 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.37 | 2:13.47 | |||||||
14 | Hammerhajerne | 2003 | 289 | 2:16.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:18.00 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 37.62 | 1:13.77 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 32.58 | 1:46.35 | |||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 30.47 | 2:16.82 | |||||||
15 | Esv Flying Ducks | 2002 | 282 | 2:17.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 2:17.50 | |||||||||
Sune Schaarup | 2003 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 35.99 | 1:12.89 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 34.20 | 1:47.09 | |||||||
Magnus T. M. Jensen | 2002 | 30.89 | 2:17.98 | |||||||
16 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | 281 | 2:18.11 | ||||||
Aarhus Swim | 2:16.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 37.30 | 1:14.16 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 33.40 | 1:47.56 | |||||||
Ciano Kristensen | 2004 | 30.55 | 2:18.11 | |||||||
17 | Wannabemen | 2002 | 273 | 2:19.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Philip Vesterby | 2005 | 44.00 | 1:18.15 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 35.04 | 1:53.19 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.28 | 2:19.47 | |||||||
18 | Kong Neptun | 2002 | 271 | 2:19.75 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Per Odrich | 2006 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 38.44 | 1:15.74 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 31.48 | 1:47.22 | |||||||
Bjarke Bernberg | 2002 | 32.53 | 2:19.75 | |||||||
19 | As Drenge 1 Gr. 2 | 2004 | 249 | 2:23.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 39.14 | 1:15.79 | |||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 36.23 | 1:52.02 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 31.80 | 2:23.82 | |||||||
20 | Odder Drenge 3 | 2002 | 224 | 2:28.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:25.21 | |||||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 44.23 | 1:20.98 | |||||||
Viktor Nørrevang | 2003 | 36.56 | 1:57.54 | |||||||
Markus Wirring | 2003 | 31.43 | 2:28.97 | |||||||
21 | Swim Team Aabybro Drenge | 2003 | 215 | 2:30.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:29.00 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 38.61 | 38.61 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 40.96 | 1:19.57 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 35.60 | 1:55.17 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 35.69 | 2:30.86 | |||||||
22 | Aars Young Boys | 2002 | 215 | 2:30.99 | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:24.00 | |||||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 36.51 | 1:23.10 | |||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 33.45 | 1:56.55 | |||||||
Mikkel H. Andreasen | 2003 | 34.44 | 2:30.99 | |||||||
23 | Gsc Drenge 3 | 2003 | 207 | 2:32.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.21 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Silas Fessel | 2004 | 41.94 | 1:22.64 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 36.42 | 1:59.06 | |||||||
Albert Vigsø Poulsen | 2003 | 33.77 | 2:32.83 | |||||||
24 | Gsc Drenge 4 | 2003 | 206 | 2:33.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.42 | |||||||||
Emil Breinholt | 2003 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 44.25 | 1:24.68 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 36.62 | 2:01.30 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 31.93 | 2:33.23 | |||||||
25 | Agf Drenge 3 | 2003 | 201 | 2:34.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:37.50 | |||||||||
August Ancker | 2003 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Søren Have | 2004 | 42.16 | 1:18.12 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 39.25 | 1:57.37 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 36.94 | 2:34.31 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:30 |