Results for Vestkyst Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:50 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 november 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Jørgensen |
2001 |
|
538 |
31.46 |
1:06.30 |
1:42.20 |
|
2:16.18 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
483 |
32.15 |
1:07.99 |
1:44.73 |
|
2:21.18 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
|
482 |
31.85 |
1:07.46 |
1:44.82 |
|
2:21.28 |
|
|
DeltaSwim |
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petrine Stryhn |
1998 |
|
465 |
32.62 |
1:09.18 |
1:46.58 |
|
2:22.92 |
|
|
DeltaSwim |
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liselotte Baxter |
1998 |
|
456 |
34.88 |
1:12.07 |
1:48.09 |
|
2:23.86 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Signe Ilskov Pedersen |
2001 |
|
451 |
34.25 |
1:11.77 |
1:47.86 |
|
2:24.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
|
435 |
33.61 |
1:11.07 |
1:49.33 |
|
2:26.12 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasandra Isager |
2000 |
|
415 |
33.74 |
1:11.25 |
1:50.01 |
|
2:28.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nanna Sund |
2000 |
|
392 |
33.98 |
1:11.51 |
1:51.64 |
|
2:31.33 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Winkler |
2001 |
|
366 |
34.92 |
1:13.95 |
1:54.71 |
|
2:34.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
|
351 |
35.46 |
1:16.00 |
1:57.73 |
|
2:36.98 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lea Hyldal Nissen |
2000 |
|
323 |
36.99 |
1:18.13 |
2:00.18 |
|
2:41.38 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Carina Bro |
2001 |
|
323 |
36.87 |
1:19.00 |
2:02.04 |
|
2:41.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Astrup |
2001 |
|
304 |
37.77 |
1:21.10 |
2:05.26 |
|
2:44.66 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christina Berggren Munch |
2001 |
|
290 |
37.47 |
1:20.33 |
2:04.00 |
|
2:47.21 |
|
|
Struer Svømmeklub |
2:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tenna Knigge |
2001 |
|
285 |
38.12 |
1:21.22 |
2:05.64 |
|
2:48.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christine Rasmussen |
2001 |
|
279 |
39.09 |
1:21.56 |
2:06.65 |
|
2:49.45 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Pedersen |
2001 |
|
147 |
3:29.62 |
|
|
|
3:29.62 |
|
|
Struer Svømmeklub |
3:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Henriksen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Kæseler Nielsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
400 |
34.99 |
1:13.67 |
1:53.09 |
|
2:30.25 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
|
368 |
35.80 |
1:16.00 |
1:56.98 |
|
2:34.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
|
330 |
36.60 |
1:17.51 |
1:59.99 |
|
2:40.16 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
|
292 |
37.12 |
1:20.44 |
2:05.44 |
|
2:46.82 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Søs Freund |
2004 |
|
290 |
39.11 |
1:22.59 |
2:06.40 |
|
2:47.30 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Mølby |
2004 |
|
265 |
38.80 |
1:22.39 |
2:08.01 |
|
2:52.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Mathiesen |
2004 |
|
255 |
40.90 |
1:26.67 |
2:11.90 |
|
2:54.64 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
254 |
39.14 |
1:24.45 |
2:12.36 |
|
2:54.76 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
254 |
39.54 |
1:24.35 |
2:11.12 |
|
2:54.77 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
|
254 |
40.27 |
1:26.04 |
2:12.73 |
|
2:54.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frida Grønkjær |
2005 |
|
242 |
40.76 |
1:26.33 |
2:13.20 |
|
2:57.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabel Karlskov |
2005 |
|
241 |
39.23 |
1:25.58 |
2:13.21 |
|
2:57.83 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kathrine Weide |
2004 |
|
229 |
41.18 |
1:28.94 |
2:15.70 |
|
3:00.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
|
226 |
40.98 |
1:28.70 |
2:15.80 |
|
3:01.68 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isabell Rothgordt |
2005 |
|
217 |
42.22 |
1:31.38 |
2:19.83 |
|
3:04.19 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
208 |
42.19 |
1:30.65 |
2:20.77 |
|
3:06.81 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
200 |
40.73 |
1:30.09 |
2:22.45 |
|
3:09.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Silke Bruun Svensen |
2005 |
|
199 |
42.90 |
1:32.01 |
2:21.92 |
|
3:09.59 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
3:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caroline Madsen |
2004 |
|
196 |
42.49 |
1:32.55 |
3:10.66 |
|
3:10.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
192 |
43.32 |
1:32.75 |
2:24.56 |
|
3:11.77 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Oleander |
2004 |
|
171 |
42.03 |
1:34.98 |
2:30.43 |
|
3:19.21 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julie Bjerre Kristensen |
2004 |
|
131 |
49.45 |
1:44.93 |
2:42.47 |
|
3:37.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Linnet |
2005 |
|
130 |
46.60 |
1:43.11 |
2:42.13 |
|
3:38.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
121 |
50.86 |
1:49.31 |
2:50.08 |
|
3:43.56 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Jacobsen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Jensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Special Læge Hans Lund |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Legaard Stelman |
2006 |
|
175 |
41.18 |
1:31.68 |
2:23.12 |
|
3:17.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
|
168 |
45.57 |
1:37.05 |
2:30.88 |
|
3:20.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
|
168 |
43.19 |
1:35.21 |
2:29.43 |
|
3:20.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie A. Wolf |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 |
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:50 |
|