Resultat för Ungdoms-GP 4, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
Sk Neptun & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Suomio |
1998 |
Aurajoen Uinti |
|
34.00 |
1:11.62 |
1:50.11 |
|
2:28.02 |
|
2 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.80 |
1:12.75 |
1:51.37 |
|
2:29.88 |
|
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
34.91 |
1:13.49 |
1:52.71 |
|
2:30.78 |
|
4 |
Elin Widén |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
34.20 |
1:12.70 |
1:52.85 |
|
2:32.28 |
|
5 |
Iida Vallenius |
1999 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.23 |
1:17.08 |
1:57.99 |
|
2:39.16 |
|
6 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
39.00 |
1:20.27 |
2:02.22 |
|
2:43.89 |
|
7 |
Vinona Bothe |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.72 |
1:21.89 |
2:04.80 |
|
2:44.61 |
|
8 |
My Rundberg |
1999 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
40.69 |
1:23.48 |
2:07.01 |
|
2:49.47 |
|
9 |
Aline Agnvall |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
40.35 |
1:23.43 |
2:07.94 |
|
2:50.85 |
|
- |
Mathilda Norlander |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.20 |
1:13.15 |
1:51.64 |
|
2:29.88 |
|
2 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.54 |
1:14.81 |
1:54.32 |
|
2:31.62 |
|
3 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.40 |
1:15.18 |
1:54.24 |
|
2:32.87 |
|
4 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.61 |
1:15.67 |
1:56.45 |
|
2:37.43 |
|
5 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.31 |
1:18.71 |
2:00.17 |
|
2:40.98 |
|
6 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.52 |
1:18.15 |
2:00.31 |
|
2:41.34 |
|
7 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.08 |
1:20.20 |
2:02.04 |
|
2:42.61 |
|
8 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.27 |
1:21.57 |
2:06.00 |
|
2:50.23 |
|
9 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
41.36 |
1:26.41 |
2:12.22 |
|
2:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotta Edelman |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.83 |
1:14.71 |
1:53.21 |
|
2:29.45 |
|
2 |
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.06 |
1:14.06 |
1:53.07 |
|
2:30.95 |
|
3 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.63 |
1:15.41 |
1:54.88 |
|
2:34.14 |
|
4 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.02 |
1:17.39 |
1:57.33 |
|
2:36.87 |
|
5 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
37.15 |
1:17.38 |
1:58.20 |
|
2:37.28 |
|
6 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
Aurajoen Uinti |
|
37.38 |
1:17.35 |
1:57.91 |
|
2:38.03 |
|
7 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.55 |
1:19.12 |
1:59.76 |
|
2:40.83 |
|
8 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.65 |
1:19.02 |
2:00.11 |
|
2:40.85 |
|
9 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.39 |
1:20.04 |
2:01.50 |
|
2:41.41 |
|
10 |
Elena Mantila |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
39.29 |
1:21.16 |
2:02.79 |
|
2:43.30 |
|
11 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
38.45 |
1:20.86 |
2:05.08 |
|
2:48.00 |
|
12 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
38.60 |
1:21.18 |
2:05.68 |
|
2:48.13 |
|
13 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
42.15 |
1:27.02 |
2:11.99 |
|
2:55.43 |
|
14 |
Emilia Bengtsson |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
41.68 |
1:26.56 |
2:12.22 |
|
2:56.15 |
|
15 |
Clara Sundqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
42.00 |
1:27.45 |
2:12.42 |
|
2:56.20 |
|
16 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
41.74 |
1:26.37 |
2:12.04 |
|
2:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Pentti |
2002 |
Finnish Swiming Federation |
|
32.29 |
1:07.76 |
1:43.17 |
|
2:18.27 |
|
2 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
Finnish Swiming Federation |
|
33.54 |
1:10.42 |
1:47.64 |
|
2:23.91 |
|
3 |
Peppi Siirtola |
2002 |
Finnish Swiming Federation |
|
33.32 |
1:11.12 |
1:50.25 |
|
2:28.99 |
|
4 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
Finnish Swiming Federation |
|
36.71 |
1:15.68 |
1:54.70 |
|
2:32.20 |
|
5 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
36.48 |
1:15.44 |
1:55.29 |
|
2:34.00 |
|
6 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Finnish Swiming Federation |
|
36.29 |
1:15.90 |
1:55.61 |
|
2:34.02 |
|
7 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.66 |
1:17.54 |
1:56.19 |
|
2:34.40 |
|
8 |
Emma Uusküla |
2002 |
Aurajoen Uinti |
|
36.06 |
1:14.96 |
1:54.88 |
|
2:34.69 |
|
9 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.53 |
1:16.65 |
1:57.22 |
|
2:36.06 |
|
10 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
38.19 |
1:18.56 |
1:58.98 |
|
2:38.46 |
|
11 |
Carolina Jonsson |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.32 |
1:18.96 |
1:59.54 |
|
2:38.97 |
|
12 |
Katariina Niemi |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.25 |
1:17.57 |
1:59.13 |
|
2:39.28 |
|
13 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
Aurajoen Uinti |
|
37.93 |
1:19.43 |
2:01.15 |
|
2:41.71 |
|
14 |
Reetta Kuusisto |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.99 |
1:19.15 |
2:00.92 |
|
2:41.80 |
|
15 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.98 |
1:22.09 |
2:02.09 |
|
2:42.10 |
|
16 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.85 |
1:19.99 |
2:02.77 |
|
2:44.71 |
|
17 |
Venla Koskinen |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
37.76 |
1:20.18 |
2:04.17 |
|
2:46.01 |
|
18 |
Kaisla Kangas |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
38.50 |
1:21.05 |
2:04.36 |
|
2:46.11 |
|
19 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.28 |
1:23.02 |
2:05.28 |
|
2:46.36 |
|
20 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.81 |
1:23.62 |
2:06.52 |
|
2:47.23 |
|
21 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.75 |
1:22.57 |
2:05.93 |
|
2:48.00 |
|
22 |
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
38.57 |
1:21.13 |
2:05.29 |
|
2:49.03 |
|
23 |
Ilona Juuri |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
38.45 |
1:21.71 |
2:07.18 |
|
2:50.32 |
|
24 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.92 |
1:24.23 |
2:09.03 |
|
2:51.65 |
|
25 |
Erica Sundholm |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.65 |
1:24.15 |
2:09.45 |
|
2:51.85 |
|
26 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
42.42 |
1:26.86 |
2:10.06 |
|
2:52.63 |
|
27 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.07 |
1:25.64 |
2:10.42 |
|
2:54.19 |
|
28 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.59 |
1:24.59 |
2:10.61 |
|
2:55.00 |
|
29 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
41.45 |
1:25.88 |
2:11.83 |
|
2:55.71 |
|
30 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
41.25 |
1:26.52 |
2:12.78 |
|
2:57.62 |
|
31 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
42.21 |
1:27.80 |
2:14.06 |
|
2:58.70 |
|
32 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.14 |
1:27.47 |
2:15.08 |
|
2:59.01 |
|
33 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.36 |
1:26.54 |
2:14.19 |
|
2:59.77 |
|
34 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.87 |
1:26.72 |
2:14.53 |
|
3:00.74 |
|
35 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
42.28 |
1:27.96 |
2:15.19 |
|
3:01.21 |
|
36 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
44.06 |
1:31.02 |
2:18.44 |
|
3:04.33 |
|
37 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
44.76 |
1:34.10 |
2:22.65 |
|
3:08.97 |
|
38 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.50 |
1:35.66 |
2:24.83 |
|
3:11.78 |
|
39 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
45.74 |
1:35.00 |
2:24.17 |
|
3:13.26 |
|
40 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
46.37 |
1:36.10 |
2:25.45 |
|
3:14.11 |
|
41 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
46.42 |
1:36.21 |
2:26.55 |
|
3:14.73 |
|
42 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
46.96 |
1:37.40 |
2:28.96 |
|
3:18.73 |
|
43 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
48.17 |
1:40.47 |
2:30.72 |
|
3:23.54 |
|
44 |
Beata Kårén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
46.63 |
1:37.34 |
2:30.27 |
|
3:23.63 |
|
45 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
47.34 |
1:40.38 |
2:34.73 |
|
3:28.08 |
|
46 |
Sophie Sundqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
51.24 |
1:45.50 |
2:39.56 |
|
3:29.80 |
|
47 |
Elvira Weid |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
49.24 |
1:43.19 |
2:37.39 |
|
3:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
17:37 |
|