Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.68 | 1:06.13 | |||||
2 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.87 | 1:08.53 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | 1:09.89 | |||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.15 | 1:10.91 | |||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | 1:11.38 | |||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | 1:12.71 | |||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.91 | 1:13.38 | |||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.86 | 1:13.55 | |||||
9 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.28 | 1:14.40 | |||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 34.68 | 1:14.73 | |||||
11 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 33.80 | 1:14.76 | |||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.81 | 1:14.91 | |||||
13 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 33.92 | 1:15.19 | |||||
14 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.08 | 1:16.80 | |||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.08 | 1:17.31 | |||||
16 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.54 | 1:19.14 | |||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 36.36 | 1:20.79 | |||||
18 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.94 | 1:21.30 | |||||
19 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.71 | 1:21.37 | |||||
20 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.21 | 1:21.55 | |||||
21 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.52 | 1:21.85 | |||||
22 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.07 | 1:22.10 | |||||
23 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.93 | 1:24.45 | |||||
24 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.47 | 1:24.54 | |||||
25 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | Ishøj Svømme Klub | 37.72 | 1:24.60 | |||||
26 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.17 | 1:26.19 | |||||
27 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.41 | 1:28.02 | |||||
28 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | 1:28.51 | |||||
- | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:12.72 | |||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.86 | 1:15.25 | |||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.05 | 1:16.90 | |||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:21.37 | |||||
5 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 38.41 | 1:21.38 | |||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.47 | 1:21.51 | |||||
7 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.96 | 1:21.63 | |||||
8 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.50 | 1:21.65 | |||||
9 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | 1:22.00 | |||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.04 | 1:22.13 | |||||
11 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.63 | 1:22.70 | |||||
12 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.18 | 1:23.59 | |||||
13 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.01 | 1:24.32 | |||||
14 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.62 | 1:25.22 | |||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | 1:25.80 | |||||
16 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.00 | 1:25.92 | |||||
17 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 39.50 | 1:25.93 | |||||
18 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.65 | 1:26.94 | |||||
19 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 39.64 | 1:27.82 | |||||
20 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | 1:28.10 | |||||
21 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.60 | 1:28.17 | |||||
22 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.63 | 1:28.47 | |||||
23 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 42.42 | 1:29.47 | |||||
24 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.93 | 1:30.20 | |||||
25 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.83 | 1:30.98 | |||||
26 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.83 | 1:34.84 | |||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.39 | 1:36.56 | |||||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |