Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Årgang Gr. 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og VAT-CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.42 | 1:00.46 | |||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.62 | 1:02.14 | |||||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.10 | 1:02.18 | |||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | 1:02.40 | |||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 31.84 | 1:05.55 | |||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.00 | 1:05.82 | |||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | 1:05.92 | |||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 31.66 | 1:05.92 | |||||
9 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.40 | 1:06.01 | |||||
10 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | 1:06.05 | |||||
11 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | 1:06.54 | |||||
12 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:06.60 | |||||
13 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.17 | 1:06.73 | |||||
14 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.75 | 1:07.19 | |||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.80 | 1:07.43 | |||||
16 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.36 | 1:07.49 | |||||
17 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.65 | 1:07.73 | |||||
17 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.06 | 1:07.73 | |||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.85 | 1:08.06 | |||||
20 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.84 | 1:08.10 | |||||
21 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.06 | 1:08.15 | |||||
22 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.63 | 1:08.32 | |||||
23 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.78 | 1:08.48 | |||||
24 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 33.41 | 1:08.64 | |||||
25 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | 1:08.74 | |||||
26 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.76 | 1:08.93 | |||||
27 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | 1:09.46 | |||||
28 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.67 | 1:09.71 | |||||
29 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.73 | 1:09.80 | |||||
30 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.34 | 1:10.01 | |||||
31 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.30 | 1:10.06 | |||||
32 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:10.19 | |||||
33 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 34.01 | 1:10.36 | |||||
34 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.90 | 1:10.64 | |||||
35 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.33 | 1:11.47 | |||||
36 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.32 | 1:11.70 | |||||
37 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:12.02 | |||||
38 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:12.05 | |||||
39 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.82 | 1:12.13 | |||||
40 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.02 | 1:12.15 | |||||
41 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.11 | 1:12.57 | |||||
42 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.31 | 1:12.76 | |||||
43 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.17 | 1:13.27 | |||||
44 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | 1:13.42 | |||||
45 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:20.05 | |||||
- | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.84 | 1:06.86 | |||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.87 | 1:07.78 | |||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:08.00 | |||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.24 | 1:08.07 | |||||
5 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.23 | 1:08.50 | |||||
6 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.62 | 1:09.21 | |||||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.35 | 1:09.86 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.19 | 1:10.14 | |||||
9 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.14 | 1:10.26 | |||||
10 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.84 | 1:11.19 | |||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:11.42 | |||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.21 | 1:11.79 | |||||
13 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:11.82 | |||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 34.18 | 1:12.08 | |||||
15 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.41 | 1:12.12 | |||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.45 | 1:12.21 | |||||
17 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.38 | 1:12.45 | |||||
17 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.09 | 1:12.45 | |||||
19 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.73 | 1:12.95 | |||||
20 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Tåstrup | 34.64 | 1:14.07 | |||||
21 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.34 | 1:14.11 | |||||
22 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.15 | 1:14.12 | |||||
23 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.74 | 1:14.16 | |||||
24 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.09 | 1:14.18 | |||||
25 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.79 | 1:14.31 | |||||
26 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.70 | 1:14.50 | |||||
27 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.96 | 1:14.78 | |||||
28 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.38 | 1:14.93 | |||||
29 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.06 | 1:14.94 | |||||
30 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | 1:15.42 | |||||
31 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.18 | 1:15.70 | |||||
32 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.66 | 1:15.88 | |||||
33 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.01 | 1:15.89 | |||||
34 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | 1:15.92 | |||||
35 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.47 | 1:16.14 | |||||
36 | Emma Ekman | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 37.42 | 1:16.92 | |||||
36 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.54 | 1:16.92 | |||||
38 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.66 | 1:18.06 | |||||
39 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.65 | 1:19.74 | |||||
- | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |