Results for Østdanske Kortbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 17.00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 oktober 2015 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 732 | 1:06.56 | 2:19.37 | 3:42.17 | 4:49.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 693 | 1:07.84 | 2:21.06 | 3:46.07 | 4:54.76 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | 674 | 1:04.78 | 2:19.00 | 3:47.22 | 4:57.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 667 | 1:10.40 | 2:28.35 | 3:52.56 | 4:58.49 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | 659 | 1:10.37 | 2:30.74 | 3:53.01 | 4:59.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 656 | 1:08.50 | 2:27.18 | 3:53.71 | 5:00.14 | Junior guld | ||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 656 | 1:09.43 | 2:26.05 | 3:50.49 | 5:00.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 626 | 1:10.03 | 2:30.71 | 3:56.59 | 5:04.92 | Junior sølv | ||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 623 | 1:06.72 | 2:23.29 | 3:53.34 | 5:05.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 612 | 1:07.52 | 2:23.68 | 3:57.11 | 5:07.16 | Junior bronze | ||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 607 | 1:08.41 | 2:29.68 | 3:58.38 | 5:08.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 605 | 1:10.34 | 2:30.27 | 3:57.25 | 5:08.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 603 | 1:10.52 | 2:28.61 | 3:57.18 | 5:08.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 602 | 1:07.56 | 2:27.18 | 3:58.21 | 5:08.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Flaskager | 1999 | 599 | 1:11.30 | 2:28.81 | 3:59.94 | 5:09.36 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Wiuff | 2000 | 595 | 1:08.72 | 2:27.98 | 4:01.47 | 5:09.99 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 593 | 1:11.24 | 2:29.83 | 3:58.44 | 5:10.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 592 | 1:12.00 | 2:33.03 | 4:04.16 | 5:10.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 587 | 1:11.40 | 2:33.05 | 3:54.91 | 5:11.51 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
20 | Sarah Sannung | 1996 | 560 | 1:11.86 | 2:27.97 | 4:03.09 | 5:16.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Laura Holm Junge | 1998 | 558 | 1:11.07 | 2:32.13 | 4:06.27 | 5:16.66 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 558 | 1:10.03 | 2:26.95 | 4:02.70 | 5:16.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 554 | 1:11.54 | 2:34.40 | 4:01.68 | 5:17.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 550 | 1:16.28 | 2:41.05 | 4:09.79 | 5:18.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 549 | 1:10.51 | 2:31.19 | 4:03.17 | 5:18.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Freja A. Skov | 2000 | 537 | 1:16.05 | 2:38.27 | 4:09.14 | 5:20.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 534 | 1:13.36 | 2:34.07 | 4:11.63 | 5:21.35 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 517 | 1:13.70 | 2:35.28 | 4:13.02 | 5:24.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Karina Garne Larsen | 2000 | 509 | 1:18.04 | 2:41.27 | 4:14.46 | 5:26.49 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Melanie Degner | 2000 | 508 | 1:15.59 | 2:41.11 | 4:09.74 | 5:26.71 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 508 | 1:14.94 | 2:37.79 | 4:12.60 | 5:26.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 505 | 1:10.04 | 2:32.33 | 4:10.35 | 5:27.41 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 503 | 1:15.90 | 2:41.33 | 4:13.88 | 5:27.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Nanna Sonne | 1999 | 491 | 1:11.62 | 2:35.40 | 4:15.91 | 5:30.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 471 | 1:16.36 | 2:36.19 | 4:16.03 | 5:35.21 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | DSQ | ej samt. b. v. 250m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 23 oktober 2015 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |