Resultater for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:33 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Siirtola | 2002 | 632 | 28.46 | 59.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Venla Salminen | 2002 | 517 | 30.62 | 1:03.55 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Helmi Tossavainen | 2002 | 506 | 30.09 | 1:03.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Annina Toimela | 2002 | 495 | 31.33 | 1:04.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Jonna Vasara | 2002 | 478 | 31.74 | 1:05.21 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Vilma Norja | 2002 | 456 | 31.77 | 1:06.24 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sara Mustonen | 2002 | 453 | 31.41 | 1:06.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Emma Jokilammi | 2002 | 453 | 31.86 | 1:06.38 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Anni Savolainen | 2002 | 452 | 32.18 | 1:06.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Siri Auvinen | 2002 | 448 | 31.68 | 1:06.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Verna Rostedt | 2002 | 441 | 32.05 | 1:06.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Pinja Paulomo | 2002 | 426 | 32.68 | 1:07.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 408 | 32.95 | 1:08.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Nella Korpela | 2002 | 405 | 33.21 | 1:08.94 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Viivi Vaajanen | 2002 | 404 | 33.77 | 1:08.96 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Oona Siltala | 2002 | 398 | 33.04 | 1:09.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Saga Lindeberg | 2002 | 382 | 33.38 | 1:10.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Milli Kosunen | 2002 | 328 | 35.08 | 1:13.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Rosalia Turunen | 2002 | 320 | 34.96 | 1:14.56 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Oona Piekkala | 2002 | 300 | 36.85 | 1:16.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Jenni Alanen | 2002 | 300 | 36.06 | 1:16.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Marleen Mikk | 2002 | 292 | 35.93 | 1:16.82 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Emma Laasonen | 2002 | 258 | 37.17 | 1:20.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Cami Wacklin | 2002 | 256 | 37.93 | 1:20.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Henna Saarela | 2002 | 214 | 39.98 | 1:25.17 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Maria Pesso | 2002 | 204 | 40.50 | 1:26.56 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Erika Andreasen | 2002 | 202 | 41.58 | 1:26.87 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Nelli Peltoniemi | 2002 | 201 | 40.25 | 1:26.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Karla Nevalainen | 2002 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Oura | 2001 | 675 | 27.95 | 58.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Kotiranta | 2001 | 555 | 30.09 | 1:02.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Helene Hirvonen | 2001 | 554 | 30.07 | 1:02.08 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Lotta Auvinen | 2001 | 548 | 30.55 | 1:02.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emilia Flyckt | 2001 | 546 | 28.95 | 1:02.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Isabel Hagelin | 2001 | 543 | 29.61 | 1:02.52 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Emma Koiranen | 2001 | 540 | 30.38 | 1:02.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ida Slöör | 2001 | 529 | 30.68 | 1:03.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jenni Rantanen | 2001 | 516 | 30.55 | 1:03.59 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Nelli Ohvo | 2001 | 512 | 30.82 | 1:03.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Veera Heikkinen | 2001 | 510 | 30.12 | 1:03.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Sanna Putkonen | 2001 | 492 | 31.32 | 1:04.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Diana Lattu | 2001 | 477 | 30.93 | 1:05.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Iiris Himanto | 2001 | 461 | 32.16 | 1:05.99 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Aada Pohjala | 2001 | 454 | 31.88 | 1:06.35 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Aino Pajari | 2001 | 448 | 32.07 | 1:06.64 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
17 | Wilma Walther | 2001 | 437 | 32.47 | 1:07.17 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Amanda Rapinoja | 2001 | 408 | 32.88 | 1:08.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Lisa Maula | 2001 | 408 | 33.22 | 1:08.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Annika Tietz | 2001 | 404 | 33.20 | 1:08.96 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Stella Pajunen | 2001 | 399 | 33.43 | 1:09.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 398 | 32.48 | 1:09.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Aino Lehtinen | 2001 | 375 | 34.18 | 1:10.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Anna Ketola | 2001 | 360 | 34.33 | 1:11.69 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Sini Hirvonen | 2001 | 357 | 35.04 | 1:11.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Anita Mickelsson | 2001 | 344 | 34.23 | 1:12.76 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Sara Hätönen | 2001 | 343 | 35.01 | 1:12.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 318 | 35.80 | 1:14.70 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Amanda Ahlgren | 2001 | 315 | 35.96 | 1:14.94 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
30 | Iida Honkanen | 2001 | 286 | 35.84 | 1:17.34 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 163 | 43.73 | 1:33.33 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Linda Simula | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Reetta Kanervo, OU, 55,30 2014 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 712 | 27.59 | 57.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Iida Koiranen | 2000 | 675 | 28.09 | 58.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 617 | 29.14 | 59.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Erika Ketola | 2000 | 606 | 29.10 | 1:00.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Ksenia Egorova | 2000 | 598 | 29.11 | 1:00.53 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Sophia Lindeberg | 2000 | 595 | 29.19 | 1:00.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Nea Tiesmäki | 2000 | 555 | 30.17 | 1:02.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Daniela Nummi | 2000 | 555 | 30.41 | 1:02.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 553 | 30.22 | 1:02.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sofia Lehtinen | 2000 | 520 | 30.63 | 1:03.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 500 | 31.22 | 1:04.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Alexandra Kapanen | 2000 | 489 | 31.21 | 1:04.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Daniela Helanne | 2000 | 433 | 33.00 | 1:07.39 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Pia Peräjoki | 2000 | 432 | 32.09 | 1:07.45 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Jenni Surakka | 2000 | 412 | 32.66 | 1:08.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Diana Belozjorova | 2000 | 388 | 33.75 | 1:09.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Nea Wirtanen | 2000 | 360 | 34.54 | 1:11.67 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Enni Kanerva | 2000 | 339 | 34.61 | 1:13.12 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Emmi Kima | 2000 | 313 | 35.93 | 1:15.12 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Ellen Mänttäri | 2000 | 273 | 37.33 | 1:18.63 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Marie Währn | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Linnea Saarikivi | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:33 |