Tulokset Joulukuunkisat 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:22 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 287 | 40.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.05 | |||||||||
2 | Sihan Yu | 2003 | 255 | 42.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.49 | |||||||||
3 | Magnus Kuitunen | 2004 | 253 | 42.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.97 | |||||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | 194 | 46.02 | ||||||
Kemin Uimaseura | 47.86 | |||||||||
5 | Vili Rantasuo | 2004 | 184 | 46.86 | ||||||
Oulun Lohet | 47.27 | |||||||||
6 | Konsta Rantasuo | 2006 | 171 | 48.02 | ||||||
Oulun Lohet | 48.06 | |||||||||
7 | Benjamin Evans | 2003 | 160 | 49.08 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 50.51 | |||||||||
8 | Noa Korhonen | 2005 | 139 | 51.43 | ||||||
Oulun Lohet | 53.39 | |||||||||
9 | Elias Mikkonen | 2005 | 136 | 51.83 | ||||||
Oulun Lohet | 52.30 | |||||||||
10 | Aatu Kunnari | 2004 | 122 | 53.75 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 55.38 | |||||||||
11 | Tuomas Romsi | 2005 | 121 | 53.82 | ||||||
Kemin Uimaseura | 52.94 | |||||||||
12 | Paavo Tapio | 2005 | 113 | 55.10 | ||||||
Oulun Lohet | 56.00 | |||||||||
13 | Topi Fordell | 2005 | 104 | 56.60 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 57.49 | |||||||||
13 | Tuomo Leinonen | 2006 | 104 | 56.60 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 54.91 | |||||||||
15 | Roni Heikkinen | 2005 | 103 | 56.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Lauri Siurua | 2005 | 101 | 57.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 59.52 | |||||||||
17 | Otso Kotila | 2004 | 92 | 59.00 | ||||||
Oulun Lohet | 57.64 | |||||||||
- | Jean Väisänen | 2006 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 545 | 32.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.61 | |||||||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | 524 | 33.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.12 | |||||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 514 | 33.28 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.38 | |||||||||
4 | Tuukka Korpela | 1990 | 472 | 34.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Tomi Leppälä | 1994 | 468 | 34.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Miikka Willman | 1998 | 459 | 34.55 | ||||||
Oulun Lohet | 34.75 | |||||||||
7 | Robin Thodin | 1995 | 450 | 34.79 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 34.19 | |||||||||
8 | Julius Kuitunen | 2002 | 443 | 34.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.87 | |||||||||
9 | Aaron Joki | 1999 | 422 | 35.54 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.35 | |||||||||
10 | Tiitus Taskila | 2001 | 386 | 36.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.31 | |||||||||
11 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 379 | 36.85 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 37.03 | |||||||||
12 | Niko Blankenstein | 1996 | 373 | 37.04 | ||||||
Oulun Lohet | 35.86 | |||||||||
13 | Viktor Thodin | 2000 | 355 | 37.66 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.33 | |||||||||
14 | Veikko Romppainen | 2000 | 329 | 38.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.80 | |||||||||
15 | Kalle Karhunen | 2001 | 315 | 39.18 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 39.29 | |||||||||
16 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 274 | 41.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.53 | |||||||||
17 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 265 | 41.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.90 | |||||||||
18 | Anton Ylihannu | 2001 | 256 | 41.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Aleksi Romsi | 2002 | 244 | 42.68 | ||||||
Kemin Uimaseura | 45.24 | |||||||||
20 | Marko Saarinen | 1970 | 238 | 43.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Olli Halvari | 2002 | 204 | 45.25 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 45.56 | |||||||||
22 | Jeremia Saarinen | 2002 | 203 | 45.36 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 46.04 | |||||||||
23 | Miikka Mattila | 1977 | 196 | 45.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.49 | |||||||||
24 | Riku Silvennoinen | 2001 | 173 | 47.79 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 46.73 | |||||||||
25 | Eemeli Kauppila | 2002 | 139 | 51.47 | ||||||
Oulun Lohet | 51.11 | |||||||||
26 | Petri Aarnio | 1977 | 10 | 2:00.89 | ||||||
Oulun Lohet | 2:06.44 | |||||||||
- | Veeti Taimisto | 2002 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.87 | |||||||||
- | Hugo Mattola | 2001 | DSQ | |||||||
Haapajärven Kiilat | 41.27 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:22 |