Results for Ringsted Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:10.48 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.44 | 1:17.13 | |||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 37.55 | 1:17.79 | |||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.07 | 1:18.86 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 38.32 | 1:20.21 | |||||
6 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.69 | 1:20.42 | |||||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.96 | 1:20.54 | |||||
8 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.25 | 1:21.17 | |||||
9 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 1:24.82 | 1:24.82 | |||||
10 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.21 | 1:25.77 | |||||
11 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.00 | 1:25.87 | |||||
12 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 41.12 | 1:25.95 | |||||
13 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.86 | 1:26.83 | |||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.05 | 1:27.59 | |||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.07 | 1:27.72 | |||||
16 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.99 | 1:28.47 | |||||
17 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.73 | 1:28.71 | |||||
18 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.31 | 1:29.39 | |||||
19 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 43.60 | 1:31.75 | |||||
20 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.73 | 1:32.40 | |||||
21 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.64 | 1:33.18 | |||||
22 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.42 | 1:34.65 | |||||
23 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.89 | 1:34.91 | |||||
24 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 46.97 | 1:36.13 | |||||
25 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.23 | 1:36.56 | |||||
26 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.50 | 1:38.33 | |||||
27 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 48.78 | 1:38.56 | |||||
28 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.51 | 1:38.57 | |||||
29 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.79 | 1:38.68 | |||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.12 | 1:39.38 | |||||
31 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 47.91 | 1:40.97 | |||||
32 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.44 | 1:41.41 | |||||
33 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.39 | 1:43.01 | |||||
34 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:43.79 | 1:43.79 | |||||
35 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.68 | 1:45.66 | |||||
36 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 1:47.96 | 1:47.96 | |||||
37 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 52.34 | 1:47.98 | |||||
38 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 52.79 | 1:50.01 | |||||
39 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.65 | 1:50.96 | |||||
40 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.11 | 1:52.64 | |||||
41 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 54.72 | 1:53.68 | |||||
42 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 54.06 | 1:54.28 | |||||
43 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 55.23 | 1:55.33 | |||||
44 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.46 | 1:55.36 | |||||
45 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.14 | 1:55.58 | |||||
46 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 56.15 | 1:57.80 | |||||
47 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.83 | 1:58.28 | |||||
48 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 59.11 | 2:04.36 | |||||
49 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:04.11 | 2:14.46 | |||||
50 | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | 1:03.80 | 2:15.40 | |||||
51 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 2:16.59 | 2:16.59 | |||||
52 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:05.62 | 2:20.49 | |||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Rasmussen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej. fort. bev. v 75 | |||||
- | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Svømn. på mave | |||||
- | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Svømn. på mave | |||||
- | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bv. v 25 | |||||
- | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Efb. v 75 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.21 | 1:09.33 | |||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:09.46 | |||||
3 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.37 | 1:09.77 | |||||
4 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.48 | 1:10.61 | |||||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.59 | 1:10.81 | |||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | 1:11.09 | |||||
7 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.07 | 1:11.45 | |||||
8 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 35.25 | 1:13.00 | |||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:13.25 | |||||
10 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 36.37 | 1:15.07 | |||||
11 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.41 | 1:16.04 | |||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.33 | 1:16.06 | |||||
13 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.26 | 1:18.99 | |||||
14 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.34 | 1:19.41 | |||||
15 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.67 | 1:19.96 | |||||
16 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.13 | 1:20.03 | |||||
17 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.01 | 1:20.26 | |||||
18 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.63 | 1:20.36 | |||||
19 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.31 | 1:21.65 | |||||
20 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.05 | 1:22.55 | |||||
21 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.55 | 1:22.91 | |||||
22 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.18 | 1:23.24 | |||||
23 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.33 | 1:23.99 | |||||
24 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.23 | 1:25.97 | |||||
25 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 41.41 | 1:26.40 | |||||
26 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.05 | 1:26.62 | |||||
27 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.05 | 1:26.75 | |||||
28 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.30 | 1:26.89 | |||||
29 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | 1:26.96 | |||||
30 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 43.03 | 1:27.58 | |||||
31 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.48 | 1:28.04 | |||||
32 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.53 | 1:29.02 | |||||
33 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.75 | 1:29.51 | |||||
34 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 52.18 | 1:48.88 | |||||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | 1:05.38 | |||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.08 | 1:06.22 | |||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:06.43 | |||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.51 | 1:06.83 | |||||
5 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 33.33 | 1:07.99 | |||||
6 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.48 | 1:08.22 | |||||
7 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.20 | 1:09.40 | |||||
8 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.20 | 1:09.84 | |||||
9 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 34.08 | 1:10.17 | |||||
10 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.38 | 1:10.50 | |||||
11 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:10.69 | |||||
12 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.20 | 1:11.71 | |||||
13 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 36.47 | 1:14.87 | |||||
14 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 38.67 | 1:18.70 | |||||
15 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.28 | 1:20.81 | |||||
16 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.10 | 1:22.25 | |||||
17 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.59 | 1:23.37 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | 1:02.79 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.46 | 1:04.05 | |||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.63 | 1:07.87 | |||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.72 | 1:08.02 | |||||
5 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 33.12 | 1:08.11 | |||||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:08.55 | |||||
7 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.19 | 1:11.03 | |||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.51 | 1:11.31 | |||||
9 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | 1:12.02 | |||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.24 | 1:15.52 | |||||
11 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 37.98 | 1:18.40 | |||||
12 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.47 | 1:18.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |