Results for GSK TYR Sommerstævne 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSK TYR Sommerstævne 2015 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 juni 2015 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Thilleman | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 36.43 | ||||||
2 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.78 | ||||||
3 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.39 | ||||||
4 | Erik Godsk | 2001 | Swim Team Tåstrup | 52.13 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.94 | ||||||
2 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | ||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.12 | ||||||
4 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.34 | ||||||
5 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 55.56 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Sejerøe Witzner Hans | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 40.93 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.97 | ||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 44.47 | ||||||
4 | Lucas Selignac Lange | 2004 | Svømmeklubben Triton | 44.87 | ||||||
5 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.41 | ||||||
6 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.09 | ||||||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton | 48.10 | ||||||
8 | Bertram Krak | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.36 | ||||||
- | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.43 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.24 | ||||||
3 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.14 | ||||||
4 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 54.26 | ||||||
5 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 56.13 | ||||||
6 | Bogdan Soroka | 2006 | Swim Team Tåstrup | 58.48 | ||||||
7 | Sebastian Lindgreen | 2005 | Albertslund IF | 59.74 | ||||||
8 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.14 | ||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:03.60 | ||||||
- | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | svøm på mave eft.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2015 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |